Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Erasmus

Penthesilea

Öne çıkan mesajlar

@Penthesilea Hic gitmeye niyetim yoktu sayende öyle bir gaza geldimki direk ailemle vs konuştum, onay aldım :) Okuldan başvuru tarihine vs baktım.. Yanlız aklıma takılan bir kaç nokta var. Bizim bölümdekiler (bil müh) erasmusa hep kolpa diye bakarlar. Yok ordaki derslerle burdaki dersler uymuyomuşta bişey bişeymişte? Mesela bizim burda 2. sınıfta alacağımız dersleri onlar orda 3. sınıfta yada farklı bir dönemde alıyormuş dolayısıyla sen oraya gittiğinde zaten gördüğün dersleri görmüş olabiliyormuşsun? Geridöndüğünde ders olarak eksiklerin vs oluyormuş yani.. Varmı böyle bişey? Erasmusa gidip dönmüş bir öğrenci döndüğünde bölümüne aksamadan devam edebilirmi?
Sosyal ağlarda paylaş

ya bu ETCTS kredi sistemi diye bir durum var her zaman derslerin bire bir olamayabiliyor. Burada görüceğin derslerin 1 kaçı dğeişik olabiliyor ama uçurum anlamında değişiklik değil tabi tr ye döndünde bu kredi sistme ile senin erasmustan aldın notları ve senin ülkendekiler değerlendiryorlar...
Ülke muhabetine ek olarak...bende birşey yazacağım.Finlandiya eğitim açısından gerçekten beni hayran bırkatı artı sadece eğitim değil sistem vs... size her türlü imkan açık oluyor burada bizim burada üniversitelrin farklı ana binaları ve onların yan binaları bulunmakta ama sen hangi binaya gidersen git imkanlardan yararlanabiliyorsun...İskandinavya bene tamamıyla farklı bir yer kültür gidip her yeri görün gezin...fırsatlarınız oluyoki yakında değerlendireceğim.bunu dışında fin kızları güzel ki gelen arkadaşlar herkese açık bir şekilde fırsat kolluyalar para konusunda gelince bende bu ödeneğim yeticeği konusunda şüpheliyim çünkü geleli enredeyse bir ay olcaukki olamadı daha 500 euro geçti harcma durumu
Sosyal ağlarda paylaş

Tremo orada okudğun derslerin burada sayilip sayilmayacaği senin bölümüne göre değişiyor. Mesela ben hukuğım orda gördüğüm hiç bir ders (seçmeli dışında) sayılmıyor. Ama Bilgisayar müh uluslarasi br bölüm olduğunu için gördüğün derslerin burada sayilmasi lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

bütün sayfaları okumadım ama kendi çapımda sorayım bi şeler.

bu programda üniversitenin listesi nasılsa oraya gönderilio diye biliorum doğru mudur?
yani seçenekler gelio sana;işte portekiz,polonya cart curt.
onlardan birine gidiosun bi şekilde.

ikinicisi hangi ülkeler ön planda eğitimi olarak,bir de ortamları ön plana alırsak nereler iyidir.

bir de bu programda şöle bi şey var mı,mesela ben gaziantep üni.tekstil müh te okuorum.
eğitim olark memnunum gayet,ama işte doğuda vs die,hani kötü üniversite mantığıyla hangi ülkeye gidiceksen oranın dandik bi üniversitene yollanırsın gibi bi mantık varmı.

makine müh ten bi arkadaş portekize gitmişti,hiç memnun kalmamıştı,polonyaya gidenin(bu bizim bölümden) de hali vakti yerinde.

tam olarak soramadım ama siz cevaplarsanız sorularım daha bi netleşecek galiba=)

bir de şey sorayım,hani gurbet,yabancı ülke vs dışında gerçekten rahatsız oldunuz,üniversite ve ülke çapında yaşadığınız dezavantajlar varsa onları da biraz özetlerseniz memnun olucam.

ben seneye düşünüorum erasmus,sene sonunda 2.2 gibi düşünüorum ortalamamı ki şu an 2 gibi düşünün beni.seneye 3.sınıf olucam burda,hazırlık atladım,fakat 1 senede uzattım okulunu.repeat olayları vs işte.

bir de bizim okul toefl istio dil yeterlilik olarak,okuldan okula değişio mu bu toefl notu yoksa sabit bi not var mı erasmusun istediği?

teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

sıramı alayım tekrardan...
ben çok kaliteli bir üni den gitmedim söyleyim Muğla üniversinden gittim ama Finlandiyada gittiğim okul kat kat daha iyidi bu okulun sözlemisi olduğu üni ye göre değişiyor.Ama avrupa eğitim açısından iyiki son 10 yılda filan isvec,finlandiya gigib ülkelerin eğitimi gayet atakta diyebilirim.
Yabancı ülkede okuma güzel farklı aslında burada tarif edemicem hisler... ama ilk geldim de naptım ben nereye geldim ne olucak demiştim sanki hiç alışılmıcakmış gibi sonraları daha farkında varıyosun buradaysam birşeyler yapmalı ve daha az mızmızlanmalıyım sora devamı geliyor zaten sana destek veren insanlarda varsa ki Cthulum olmasaydı kolay olmazdı benim için...bir şekilde hayatta kalıyorsun.
Bence deneyimler yaşanmalı öğrenillme bu da böyle olabiliyormuş diyorsun
çok fazla düşünme ama elinden geleni yap derim
Sosyal ağlarda paylaş

@villians:teşekkürler.
yabancı ülke zorluğunu aşabilirim bi şekilde die düşünüorum.param varsa her şeyi aşabilirim =)para durumumu ayarlamam önemli.

üniversiteler arası sözleşme olayı varsa sanırım benim içinde polonya tarafları iyi bi tercih olacak.

her şeye rağmen çok elde avuçta olmayan fırsatlar yurt dışına çıkma olayları,bu yüzden ortalamayı ayarlayabilirsem kasarım ve giderim die düşünüorum kafamda.

sen de iyi kötü bi şekilde ayak uydurabilmişsin ne güzel,desteklerinde var,inşallah biraz az mızmızlanayım da şunları yapayım dediğin çoğu şeyi gerçekleştirirsin,ilerde "oh be yapmışım " dersin.kolay gelsin.
Sosyal ağlarda paylaş

boğaziçinden sosyoloji öğrencisi olarak gidebilecegim erasmus programları baya kısıtlı ama ilginç bi şekilde çok kaliteli üniversiteler.
isveç e faln gidemiyorum bastan ztn. Ama uluslararası ilişkilere geçersem gidebilirim.
Amsterdama gidebilirim imkansız bişi ama New York'a Columbia ya gidebilirim. Bomba bişi olur ztn. Abiturum oldugu için almanyada bi ton yer war ama alamncayı sevmiyorum umarım öle sacma bi hareket yapmam. Amsterdam iyi göründü ya :)
http://www.studeren.uva.nl/studyinginenglish/english.cfm
Sosyal ağlarda paylaş

Bogazici'nden ABD'ye giden cok arkadasim var benim de, ABD unileriyle cok anlasmasi var Boun'un.
Amsterdam da Almanya'da guzel secenekler aslinda, ama iste eger anadili Ingilizce olmayan bir yere gideceksen orada gundelik hayatta Ingilizce kullanimi nasil onlari falan ogren kesinlikle.
Amsterdam'da ogrencilik feci olur aslinda ya, yani ogrencilik de olmaz baska bisi olur da : ) Neyse Ryan Air ftw, 2 hafta sonra ordayim : )
Sosyal ağlarda paylaş

amsterdam tam hayal ettigin gibi bir yer degil. Bir iki malum sokak haric insanlarin normal yasadigi, vatandasinin uyusturucu kullanmadigi bir yer. O bir iki yerde turistik. Acikcasi egitimdede ole super ilerde acaip farkli bir kultur falan degil. Bir tek her yerde bisiklet yollari var o cok guzel :)

bana sorarsan isvec super bir secim, sana birseyler katabilecek bir yer, almanya muhendislikte iyi secim ama cok bayici sehirler. Ingiltereyide dusun erasmus a dahil sanirim ve ozellikle finans alinan dunyada bir numara, ve londra da guzel bir gece hayati var.

Ha birde cenevre cok hos tam ogrenci sehri.
Sosyal ağlarda paylaş

amsterdam üniversitesinin humanities bölümü baya iyiymiş bugun araştırdm
hatta dogru rakamlar verirsek:
Viyana üniversitesi dünyada 72. amsterdam üni 89. görünüyr ( kaynak

bilemiorm karar vermek zor. sonucta viyana da cok gzl bi yer deiil önceden bulundum orda da ama almancamın gerilememsi hatta lisedeki halinden daha iyi olması acısından cok yrrlı olur . su da war ki almanca derse girmek kabus gibi gelio suanda.

benm asıl merak ettigim ne zaman basvurmam gerektigi. suan irregularım gelecek seninin ilk dönemi 1. sınıf bitecek 2. dönem için basvurmam lazım
Sosyal ağlarda paylaş

daha önce bulundm avusturyada istanbulda da avusturyalı bir arkadasım oldu düzgün ögrenilen bi almanca söz konusuysa öle bi sıkıntı olmuo..
amsterdam olayını bilmiorm işte.

önemli olan basvuruyla ilgili sorumdu. okula gidip sormam gerekio sanırım
Sosyal ağlarda paylaş

Tabi canim Amsterdama redlight, ot ve mantar icin gidiyo herkes, ogrenci yasami nasildir arastiran bilir : )
Listede Uppsala Uni de 88. gozukuyo, gecen sene 60.ydi gerilemis hain okul : P Bir de seye dikkat et mesela, yazin gidecegimden arastirdim ben de, mesela Harvard 1. okul olarak gorunuyor genel siralamada, ama CS bolumu 19. Yale'in hukuk bolumu 1. dir mesela tahminen kendi dalinda vs vs. Yani gidecegin bolumun gucunu de arastir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...