Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 3 - çıkış öncesi

axedice

Öne çıkan mesajlar

yeni ogrenmedik tabikide adam betasını cubukla oynayınca durum anlasılıyor hafiften..yoksa tabiki ps ve xboxtan ''çakma'' oyunlar gayet guzel olabılıyor...bknz kotor serısı bknz jade empire...

Endişemiz kalitenin ilerlemesi..yoksa ben fallout kalıtesını masaustu frp oyunlarımda devam ettırıyorum..bil.bası icin se ehh bi zahmet firmamız kassın dimi ama heheh..
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.gamespot.com/pc/rpg/fallout3/news.html?sid=6175132&om_act=convert&om_clk=gsupdates&tag=updates;title;1
said:

Eye-Popping Prettiness! – Witness the harsh realities of nuclear fallout rendered like never before in modern super-deluxe HD graphics. From the barren Wasteland, to the danger-filled offices and metro tunnels of DC, to the hideous rotten flesh of a mutant's face. Protective Eyewear Encouraged.

eheh bence adamlar mizahını az çok yakalamış

http://www.gamespot.com/special_features/editorschoicee307/platform/index.html?page=2

hatta gamespot e3'ün en iyi rpg'si ve en iyi pc oyunu olarak seçmiş:
said:

Yes, if the E3 demo is any indication, Fallout 3 is much more than just "Oblivion with guns"--it will be a game that equally embraces both the cynically cheerful decor of a mid-20th century society that dreamed of a nuclear future, as well as the gritty gun battles and dark humor that have garnered such a loyal fan following for the series.

[ Mesaj 24 Temmuz 2007, Salı - 05:49 tarihinde, Sam tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Bakıyoruz Fallout'un rakiplerine.
The Witcher : 3 boyutlu diablo.
Mass Effect : Bariz fps bu, kızgın tehditkar vs. çarkıfelek var içinde konuşmalar ona göre.
Lost Odyssey : Pek bişey bilmiyorum hakkında ama fallout kadar ünlü değil.

Arp diye bi tür attılar ortaya action rpg, artık her önüne gelen rpg diye çıkartıyor oyununu. Mass effectin falan karşısında zaten rpg oyunu ödülünü alsın fallout, o kadar da kolpa olmasın editörler.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
doğru tabii gamespot'un türk dergileri kadar bir otoritesi yok oyunlar üzerine.. :p
Post-morrowind+oblivion basının herhangi bir geleneksel rpg aday adayı üstünde otoritesi olamaz. Sadece Gamespot için dememiştim, başka yerlerde de Fallout 3'ün E3 ödülleri gözüme çarptı. Türk dergisine hiç girmeyelim, tercümeden midir bilmem ama o röportajın Pete Hines'ın ağzından çıktığına inanmak için araştırma yapmam gerekti. :P

O oyunların Fallout 3 dışında hepsi XBOX oyunu ve action-rpg. Güzel oyunlar ama ağır aksiyon yani Fallout nere onlar nere...
Sosyal ağlarda paylaş

NMA dan bi eleman dergilerin ikiyüzlülüğüne değinmiş The Rybicki Maneuver isimli makalesiyle. Özetle diyorki Oblivion'ın da basın tanıtımlarından sonra herkes oyun şöyle güzel böyle güzel diyordu aradan bi sene geçti yeni görmeye başladılar eksikliklerini. Satışların etkilenebileceği dönemde herkes 3 maymun, aradan bir yıl geçince rahatça konuşabiliyorlar. Okumaya değer bence, Fallout konusunda şüphelerimizi haklı çıkartır türden bi yazı.

said:
One of our biggest worries was the dialogue. Oblivion, as much as we love it, isn't exactly the greatest example of NPC banter. Bonkers looping conversations with women talking in men's voices about a Grey Fox are just about dismissible in the Elder Scrolls world. - Eurogamer on Fallout 3

The actual interactions you have with the NPCs are generally well-handled, though. Using a basic topic/question-based conversation system, you get the chance to grill almost everyone you meet, giving Oblivion the feel of one of those old-school adventures where you end up making progress almost as much by being plain nosey and inquisitive as your actions. - Eurogamer on Oblivion
Sosyal ağlarda paylaş

eurogamer'ın oblivion hakkındaki düşüncelerinin fo3 için nasıl bir bağlayıcılığı var peki? o satırda söylenen endişeyi burada aylar önce forum katılımcıları yazmış.

nma ultra-fanatik yaklaşımda, bir bilgi verirlerse alırım ama yorumlarına itibar etmiyorum fazla.
Sosyal ağlarda paylaş

Eurogamer orda bi örnek sadece, yazıda daha fazla var onlardan. F3le ilgili elimizdeki bütün bilgiler e3 ve ondan önceki basın tanıtımından yani bu sitelerden. Hepsi oyun şöyle güzel böyle güzel diyor ama obliviona da güzel diyorlardı. Yazının sonunda güzel bi örnekle bitirmiş

said:
And is this the future that awaits Fallout 3? When the TES V previews pop up, will they read "No more clunky character animations like in Fallout 3" or "No more childish aborted attempts at humor like in Fallout 3" or "This time, quest solutions really matter!"
said:
One thing is for sure, the gaming media is better at praising than they are at criticizing, since it takes them a one-hour demo to praise a game to high heavens, but a year to find flaws in a game once released.
Sosyal ağlarda paylaş

spekülasyondan öteye gitmiyor ki bunlar? örnek gösterilen somut bir veri ya da en azından bir öninceleme somut veriye dayanan göremedim.

bizim şu forumda fo3 hakkında ss'ler bile yokken aramızda konuştuğumuzdan çok farklı birşey denemez yani.

"oblivion'a iyi dedikleri gibi buna da iyi diyorlar demek ki kötü olacak" efsane bir yaklaşım olmuş.

[ Mesaj 25 Temmuz 2007, Çarşamba - 00:54 tarihinde, Sam tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Kesin kötü olucak demiyor da kötü olabilir hazırlıklı olun medyaya güvenmeyin diyor. Bıçağın bi kör bide keskin yüzü var ikisine de bakın diyor. Mantalitesini beğendim yazının, oblivionda vaad edilen toprakları bulamayan her insanın aklına gelen bişeyi derleyip toplayıp yazmış. Ayrıca sağlam bi oyun medyası eleştirisi de var.
Sosyal ağlarda paylaş

e axedice ta zaten dergilerin tavırlarına örnek olarak vermiş.

said:
"oblivion'a iyi dedikleri gibi buna da iyi diyorlar demek ki kötü olacak" efsane bir yaklaşım olmuş.

yaklaşım o değil.daha çok şu şekilde:
oblivion ın kusurlarını görmezden geldiler,bununkileride görmezden gelmelerinden korkuyoruz
Sosyal ağlarda paylaş

şöyle bir hata var: öninceleme eleştiri gayesiyle hazırlanmaz. göze batan tasarımsal eksiklikler varsa en fazla bunlardan bir satır filan bahsedilir. öninceleme okuyan insanın öğrenmek istediği oyunun kabaca neye benzeyeceği veya bir yenilik varsa o nedir, nasıl bir albenisi var bu sunulmaya çalışılır. zira göze batan bütün hata ve yanlışların üretim süreci devam ettiğinden kaldırılabileceği (bu ister grafik glitch olsun ister dialog detayı) varsayılır. "bu oyunda dialog eksik" veya "şu odaya girdik oyun çöktü" demenin bir anlamı yoktur öninceleme yazarken.

yani o e3 izlenimlerinin veya yazarların alfa/beta yorumlarının inceleme yazılarıyla bir tutulmasında ciddi hata var.
Sosyal ağlarda paylaş

Oblivionda dialog olmadığı, çarkıfelek olduğu, questlerin kolpa olduğu prewiev zamanında görülebilirdi. Radiant ai için geçerli olabilir senin dediğin ama zaten kasaba hayatı yaşıyan über zeki npcler gibi bi beklentimiz yok. F3te dialoglar ve rpg unsurları kötü olacak diye bi kaide yok ortada, ama bütün dergiler iyi olacak diyor ve o dergilerin sözüne güvenilmez.
Sosyal ağlarda paylaş

abi yapma, kaç tane quest görecekler kaç tane npc görecekler öninceleme malzemesinde. çarkıfelek speechcraft konusunda hakkın var (morrowind'de de click spamle ilişki arttırıyorduk gerçi, daha mı iyiydi söylemem güç) ama dialog olayı zaten es serisinde biliyoruz hepimiz nedir. nicelik değil niteliğe yönelik çalıştılar, beğenmiyorum ama değişik bir tercih. rpg oyunlarının ekseriyetinde sokakta gezerken tıkladığım adam da "huh what?" diye text çıkarıp kafasında dönüyor sana. adamakıllı dialog tree koydukları karakterler 20 olsun hadi 30 olsun.

evet ben de fallout usulü dialog istiyorum ve beklentim sadece bu artık oyundan, geri kalanı uygun görünüyor benim zevkime göre. ama oblivion'a şunu demedikleri için böyle çıkarımda bulunma yaklaşımı bana durduk yerde dellenmekten daha anlamlı gelmedi. ki nma'in hep yaptığı birşey kaç yıldır. adamlar fallout 3 değil fallout 2 expansion istiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten sorun E3'de bile bir zik olmaması, E3 materyalin pre-E3 materyalin aynısı olması, önceki showcase'in tekrarı olması. Şişme balon basına aynı materyalin altına loop halinde övgü yazıları yazdırmak varken neden didaktif fanların önüne haklı olarak irdeleyecekleri şeyler sunsunlar değil mi. Kaçınız geleneksel RPG olması gereken bu oyunda NPC dialog hakkında detaylı bir yazı veya ekran görüntüsü gördünüz? Bundan şüphe duymaktan daha doğal birşey olamaz. Bethesda'nın bu sabıka kaydıyla 15 dakikalık showcase'den fazlasını vermesi lazım ki susalım. Aksi halde showcase buysa tepkim budur:

Madness? This is FALLOUT.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...