Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

300

Zegna

Öne çıkan mesajlar

sağolasın aquila :D bende isteyecektim göya hayallerim vardi...

Efsane oldu zaten film tekniği sayesinde ama bilmiyorum ben hala nedense 1962 300 Spartans daha ilgi çekici geldi diyorum :D Gerçi bunu izlemek daha zevkliydi ama...

edit: Tyler Bates - The Hot Gates'te filmin diğer metal müziği.Ayrıca Fight in the Shade ve Come and get Them parçalarını da indirirseniz pişman olmazsınız :P

[ Mesaj 16 March 2007, Friday - 22:40 tarihinde, DarKRideR tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi geldim filmden..bana kalırsa film çok çok çok daha iyi olabilirdi..senaryonun sığ olmasını bir kenara bırakırsak bile film yetersiz..tabii bunun sebeplerinden biri aşırı gaz bi fragman yapmaları=)ama önemli olan para kazanmaları ve baya bi kazanıolar şu an=)

efektlere 5 üzerinden 4.5 veriyorum.savaş sahnelerinde o yavaşlatma olayı çok tatlı olmuş..

filme de 5 üzerinden 3 veriyorum..hatta 2.5..

film en azından 30 dakka daha uzun olmalıydı..örneğin spartalıların gelişim evresi çok kısa geçilmiş..daha uzun olabilirdi..

ama yine de herkesin izlemesi gereken bir film buna birşey diyemem..çanakkale savaşını şöyle çekseler bundan 10 katı güzel olur bu arada=)
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni geldim filmden. Yazık olmuş diyorum güzelim malzemeye. Konu yok, bilgi yok, oların akışı yok en basitinden. Sadece aksiyon açısından bakılabilir, ona da bakarsak savaş sahneleri güzel fakat orjinallikten yoksun. İlk savaş sahnelerinde vay be diyosunuz güzel oluyor ama "ee dahası?" diye bakıyorsunuz. Olayların (olay dediğimiz de kombat) bağlanması bile başarısız hele ki savaş mekanlarındaki grupların pozisyon alışları insanı mal etmeye yetiyor, neyin nereye nasıl neden geldiğini anlamamak gibi. Soundtrack ı da başarısız buldum, tarz iyi giderdi ama girişi çıkışı bi garip olmuş. IMDB de 8.3 almış ama malesef ben bu filme 10 üzerinden en fazla 6 verebilirim. Şahsi görüşümdür, bu gazla gittiğime pişmanım.

Ha Filmim bendeki etkisi, youtube da kısa film izlemiş gibi.

[ Mesaj 16 March 2007, Friday - 23:34 tarihinde, Messor tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

-Ufak spoiler var

Film taş gibiydi. Efektleri yapan amcanın ellerinden öpmek geldi içimden. Oyunculuk mükemmel. Filmde bi iki mantık hatası dışında süperdi , sonuda gayet iyiydi mantıklı bitti verilmek istenen mesaj verildi herşey kalıbına uydu. Tek bulduğum mantıksızlık sırf acıklı sahne yaratmak için adamın oğlunun ölmesiydi , adamlarda deli gibi refleks var affetmiyolar uçanı kaçanı , sonra arkadan haldır huldur gelen atı farkedipte dönmüyor adam. Ama o sahnedede beni düşündürdü orda çocuğun babası olsam ne hisserdimn diye o yönden iyiydi kesinlikle . Film yaşatıyor kendini kısaca.
Sosyal ağlarda paylaş

spoiler içerebilir, emin değilim.

Genel olarak Gilean'ın da yazdığı gibi, çok çok daha iyi olabilecek bir filmdi bence. Tamam görseller muhteşem, dövüş (koreografi dicem, tam kelimeyi unuttum) hedeleri falan çok iyi, sahneler falan da süper çekilmiş. Teknik, görsellik, müzik kullanımı falan filan her şey muhteşem, beklediğimi aldım.

Çizgi romanı okumadım, güneş diyalogların falan aynen alındığını söylemiş; ama açıkçası diyalogların çoğundan hiç zevk almadım, gerek klişe olmaları, gerek çok daha iyilerinin yazılabilecek olması, özetleyecek şekilde, "görselliğin muhteşemliğinin yanında çok sönük kalmaları" beni rahatsız etti. Senaryo da keza öyle sayılabilir, film içinde dikkat etmeyeceğiniz boşlukları falan vardı yanlış hatırlamıyorsam, çok da önemli değildi bunlar ama belki biraz daha güçlü bir senaryo kullanılabilirdi.

Velhasıl, gidin mutlaka görün. Biraz hack'n slash tarzı olacak; Sin City hayalleri ile yanıp tutuşuyorsanız biraz olsun hayal kırıklığına da uğrayabileceksiniz ama kesinlikle seyredilmesi gerekiyor bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Sadece diyaloglar değil sahnelerin de neredeyse tamamı çizgi romanın bire bir aynısı.

[spo]Bir tek kraliçenin konseye vermesi kısmı çizgi romanda yok. Bir de gene kraliçe çizgi romanda kolye molye vermiyordu Leonidas'a diye hatırlıyorum, yamuluyor olabilirim.[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

tatmin oldum! ne zamandır böyle film izlememiştim, tamam çok film izlemem zaten

çizgi roman tadları, müzikler, klişe dialoglar, efektler, dövüşler muhteşemdi... tekme efsaneydi zaten sırf onu görmek için gidin :)

ha batı iyidir doğu kötü mantığı olayı huzursuz ediyor ama aksini işlemeleri düşünülemezdi zaten, bir de bu filmdeki bir takım olayları, ırak savaşıyla bağdaştırmayı reddediyorum

güzel filmdi gidin görün. bana sorarsanız süperdi efsaneydi

bir de bitiş yazılarının geçtiği vakit (bu arada söylemeliyim bitiş yazıları bile süper olmuş) çalan şarkının adı nedir
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Valla açıkcası filmi izlerken hep ah ulan nerde The Turks, 100 Ispartalı(rekabet olsun), The Ankaralı!, Black Murat the Immortal gibi filmlerimiz yok be diyor insan

Bunların mantıgına paralel bizde yaparız ki. 1 milyon haçlı ordusuna karşı 1 Cesur Savaşçı. Black Murat!

Göster batıdan gelenleri kaka cıs tipsiz suratlarla. Muratı da yap tom cruise gibi bişi. Malkocoglu filmlerinden ilham al. At üstünde 20 kişiye makinalı ok sallasın.
[spo]
Senaryonun eksikliği biraz da burdan zaten, madem pers akınlarını konu alıyor onları da biraz işleşelermiş denge kursalarmış keşke[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

of ne guzel bir filmdi, az once ciktim, izlemek icin 12 seansina girdim, digerlerinde yer kalmamisti.

asiri begendim, senaryo, oyunculuk, efektler, her bişey 10 üzerinden 10 bence. dvdsi cikmasi icin dort gozle bekliyorum, uzun zamandir izlediğim en iyi filmdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Laorx yarıldım abi xD

ben tırsmıştım ya fragmanı süper ama kendisi yalan olan filmlerdense diye...
on dakka ara verildiğinde anırıyordum; FRAGMAN YALANMIŞ!
hele ki tekme sahnesinde suratımın aldığı bir şebek şemali var ki evlere şenlik

edit: tüm soundtrack i indirdim, yazılar geçerkenki şarkıyı bulamadım! hmm to victory gibime geldi ama yok değil
edit2: to victorymiş!

[ Mesaj 17 March 2007, Saturday - 02:46 tarihinde, Earenwen tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...