Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

300

Zegna

Öne çıkan mesajlar

said:
Şunu da belirtmek isterim.Perslerin ucube gibi olması dışında bana pek bir barbar gözükmediler.Dötleri kalkık tiplerdi ama Sparta'lıların yaptıkları daha da barbarca değil miydi sizce ? Yerde kıvranan askerleri öldürme,esir almak yok,uçurumdan itmeler vs. vs.

önyargı diye düşünüyorum.
gazeteler böyle bir dedikodu çıkardı, insanlar da film hakkında sadece bu konuya saplandı.

birisinin çirkin olması onu kötü yapmaz.
birisinin yakışıklı olması onu iyi yapmaz.
perslilerin farklı bir anlayışı vardı, spartalıların farklı bir anlayışı.
ancak wow'da alliance-horde ayrımını iyi-kötü ayrımı sananlar gibi, bu da bir saplantıya dönüştü bence....
Sosyal ağlarda paylaş

Filmde niye persler kotu?Nie çirkin?
Bunun propagandayla falan alakası yok.
[spo]Filmi siz o gozu cıkmıs adamın agzından 'izliyorsunuz'.Yani adam ne diyorsa onu getiriyor ekrana, adam orduyu gazlarken 'aaa persler cok medenı cok ıler ama napalım savasıcaz' mı dıcek?
Adam ne derse onu görüyoruz,dikkat edersenız o spartalı hainde ne kadar iğrenç tasvir edilmiş, çunku hain o .

Bir hikaye dinliyoruz aslında filmde, bu hikayeyi anlatan adam kendi ordusunu gaza getirmek kendi ordusunu haklı cıkarmak için anlatıyor.Tabiki karşı tarafı kotulıcek.[/spo]

[ Mesaj 18 March 2007, Sunday - 18:18 tarihinde, Suark tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

[spo]Filleri atmadılar ki filler kendileri düştüler, savunmayı dar biyerde uçurum kenarına çekmişlerdi, yer de ceset kaynadığından filler dengede duramayıp patır patır yuvarlanıyolardı aşağıya

O değil de gergedanlı sahne süperdi.Adamın üstüne bi gergedan yaldır yaldır koşarken hiç tırsmadan mızrağı fırlatıp kafadan vurması, sonra gergedan koşmaya devam ederken bir milim bile kıpırdamaması, son saniyede gergedan ayaklarının dibine yığılırken hafifçe çekilerek izlemesi filan süper olmuş ;D

Çirkinlik konusunda ise: Evet anlattıkları için abartılar olabilir mesela pers kralının dev gibi olması, korkutucu maskeler takan immortallar gibisinden. Ya da üzerlerine gelen okların güneşi kapatması filan...
[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

Sabah okuduğum bir şeyi yazmak istiyorum;

Xerxes'in ordusu ve donanması o kadar büyükmüş ki,donanması Ege denizinde yan yana gelecek şekilde bir köprü oluşturmuş ve askerler yürüyerek geçmişler Anadolu'dan Yunanistan'a.

Bunu Heredot yazmış

Neyse film güzeldi,bekleneni veriyordu.Zack Zynder'i belki bir yerlere getirecek ama asla gözümde Rodriguez olamayacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Beklentimin altında kaldı. Sinemasal açının senaryo kurgu oyunculuk ekseni dışında sanatsal olarak belki de birkaç açıdan eyvallah hatta belki de OMFG denebilir. Çizgiromana sadece göz attım öyle oturup okumadım orada da öyleyse bilemem. Ee haliyle direk SinCity ile karşılaştırıyor insan, o epik hikaye öyle sönük kaldı ki bilemiyorum belki de SinCity deki karakter ve olay bolluğundandır... Sanki 45 dakika - 1 saat uzatsalarmış ortaya bu mudur budur diyebileceğim görsellikle ve içine çeken bir hikayeyle harmanlanmış bir aksiyon öbeği ortaya çıkabilirmiş. Neyse ne haddimize, kan, savaş, aksiyon. Filmden alacağımı aldım gösterge tavan yapmadı ama olsun yüzümüz güldü. 7.9/10 o da iyi boyamışlar ondan :P
Sosyal ağlarda paylaş

- bu kadar mı adam getirdin len ihlas?
- sen antalyalı! ne iş yaparsın?
- badanacıyım abi
- sen?
- ayakkabı boyarım
- ya sen?
- hamalım abi
- ısppartalılaaaar!! siz ne iş yaparsınız??
- ameleyiiiiiiiiizz!!!! hula! hula! hula!!
- gördün mü antalyalı. ben daha çok adam getirdim. yığın harfiyatı temel atalım gayri.
Sosyal ağlarda paylaş

Cok umitlenmeyin bence bayanlar ve de baylar, troja da baya mukemmel reklam yapti falan filan sonra film cok kotu gelince herkes hayalkirikligina ugradi. Ben diyorum ki, bekleyelim ve de gorelim :D

[ Mesaj 19 March 2007, Monday - 19:19 tarihinde, Gilth tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...