Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Death Note

Virus

Öne çıkan mesajlar

Baştan indirmek zorunda kaldım ama 24 saatte bitiyor 2mbit ile :)

Yagami = I am a gay'in kasıtlı seçilmiş bir isim olduğunu düşünüyorum, aynı şekilde Light'ın spiker kıza çakışını da göstermediler çünkü görev adamı olduğundan yapıyordu. Hatta bu hareketten sonra sırf heteroseksüel izleyicilerin gönlünü almak için Mello gereksiz yere soydu kadını, lol.

Karakterin cinsel tercihleri önemli değil ancak sırf absürd gay remark yapmak için çizgifilmin içine ettikleri için ben de dalgamı geçerim. Ayak masajı rofl.

Sosyal ağlarda paylaş

Arcane eğer alternatif bir son arıyorsan death note 2'nin sonunu izle japon yapımı bir filmdir,hollywood filmi gibi değildir,ancak sonundaki mantık çok güzel.İstersen bir bak :)Bakmıyorsan şuraya spoiler koyuyorum :) (Bu sayede seni direk bakmamaya teşvik ediyorum :) )

Son

L, Komiseri defteri idam mahkumları üzerinde kullanmaya ikna eder ve komiser defter ile yola çıkar.Ren defterine L'in ve watari'nin adını yazıp onları öldürür.bu sırada watari Misa'yı karargaha getiriyordu.Karagaha geldiklerinde watari ölür.ren ölmeden önce kendi defterini yok eder.Ancak Misa yanında kendi defterini getiriyordu.Çünkü L watari onu almaya giderken arayıp öyle yapmasını söylemişti.Misa'nın getirdiği deftere light babasının adını yazar:Defteri light'a getirir ve ölür." diye.Babası karargaha döner ancak defterin olduğu çanta boştur. Biraz karizmatik laflar edili.Sonra L ortaya çıkar.Herşeyi anlatır:

L,Light'ın kira olduğunundan şiddetle şüphelenmektedir.Misa'nın salınmasının ertesi günü suçluların ölmesi üzerine onun 2.kira olduğunu anlar.Bu sayede Light'ın kira olduğunu da anlar.Ancak kanıt bulamamaktadır.

Watari sayesinde Misa'nın defterini sahte bir defter ile değiştirir ve kamuoyuna Misa'nın hergün öldürdüğünü sandığı suçlular hakkında yanlış bilgi verilir.(Misa'nın sahte deftere yazdıklarını bir kamera sayesinde görmekteydiler.)L sonra kendi adını polis gücünün ele geçirdiği deftere 23 gün sonra ölecek şekilde yazar.Daha sonra komiserle anlaşırlar.Komiser gidince olup biten herşeyi,polis gücü kameralardan görmüştür.Ren, L'i öldüremez çünkü adı deftere 23 gün sonra öleceği şeklinde yazılmıştı.Bundan dolayı Ren'in yazdıkları geçersiz oldu.L ölüm numarası yapmıştır yani.Ancak watari öldü.Çünkü L onun adını yazmamıştı deftere.

Light bunları duyunca saatteki gizli hazneye ulaşmaya çalışır,ancak bunu yapamadan vurulur.(Burda niye o kağıt parçasını istiyor anlamadım.Heralde panikden dolayı saçmaladı :) ) yaralar ölümcül değildir.Sonra Ryuk gelir.Light ondan odada bulunan herkesi öldürmesini ister.Ryuk tamam der.Birşeyler yazar deftere.Polis ateş eder ama içinden geçer.Light "bitti mi yazman?" diye sorunca Ryuk evet der ve defteri Light'ın yüzüne çevirir.Deftere Light'ın adını yazmıştır.

Komiser,Ailesine Light'ın kira olduğunu söylemez.Misa'nın hafızası kalan defterleri yok edilmesi yüzünden kaybolmuştur.Serbest bırakırlar.(Buda saçma kız o kadar adam öldürdü ya!hazfızasını kaybetse bile yapmış sonuçta.)

Uzun oldu ama izlemiceksen diye detaylı yazdım.Fakat ettikleri laflar güzel.Gene de izle derim.Üstelik biryeri atlamış olabilirim yazareken. :)

Bu arada Japon L süper tipsiz.Yapacak bişiy yok :/

Sosyal ağlarda paylaş

Bu konuda bir yerlerde trailerı olan film o sanırım? Bana onu hiçbir güç izlettiremez eheh

Çok karışık anlatmışsın, Rem L'i öldürür demişsin ama altta L devam ediyor.

Misa'nın serbest kalır kalmaz defteri kullanması çok basit olmuş. Ryuk Light'a yalan söylemez, o durumda hiç söylemez hatta o durumda vereceği cevap da öyle olmaz bence. Bunun dışında Light da Ryuk'dan öyle bir durumda müdahale etmesini beklemez, anime finalinde de böyle bir isteği yok.

Aslında anime sonunun bayağı iyi yanları var. Mikami'nin Kaaamiii diye kendini kaybetmesi, Light'ın çıldırması falan çok iyiydi. O Ewok çakması Near yerine L olsa efsane olurdu. Zaten Light'ın vurulduktan sonraki hali tam bir Episode 3 yanmış Anakin'di, aynı sert etkiyi yarattı, etkileyiciydi.

Bu arada Ryuk favori karakterim :) Hatta bu sebeple ne Light'ın ne de L'in üstün gelmesini istedim, böylece eğlence devam edecekti :)

Wasari - Ryuuzaki de nasıl bir Alfred - Batman çakmasıdır belli değil. Near'ı seslendirenin kadın olduğunu anlamamak için sağır olmak lazım. :P
Sosyal ağlarda paylaş

ilk basta 20 sayfa okuyacak kadar kasmadiim icin ozur dilerim... ikincisi turkce altyazili hangi sitede bulabilirim? (ilk sayfada bir link vardi ama kirik galiba)... ucuncusu death notun saadece 2 filmi var deilmi? yane en azindan ben oole gordum...

film hakkinda: warner bros yapimciliginda olan bir film nasil bu kadar gec duyuldu anlamadim...
Sosyal ağlarda paylaş

Fortuna said:
Hakkaten de orda Near yerine L olsaydı son bölümde efsane olurdu cidden.Near ne ya? L'nin 1/10'u olmaz.Light bile 1.28 de dio bunu.

Near kendi de diyordu, ne ben ne de mello, tek basımıza l'in yerini tutamayız ama ikimiz bir olursak onu geceriz diye... gerci ikisi bir olsa yine gecemezler l'i bence ya, allahın bebeleri =)...
Sosyal ağlarda paylaş

eregorn said:
ilk basta 20 sayfa okuyacak kadar kasmadiim icin ozur dilerim... ikincisi turkce altyazili hangi sitede bulabilirim? (ilk sayfada bir link vardi ama kirik galiba)... ucuncusu death notun saadece 2 filmi var deilmi? yane en azindan ben oole gordum...

film hakkinda: warner bros yapimciliginda olan bir film nasil bu kadar gec duyuldu anlamadim...
Sosyal ağlarda paylaş

eregorn said:
eregorn said:

işte anime nin altyazilari video icine gömülü şekilde ama filminkileri ariyorsan daha ciktimi bilmiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

kfg said:
Fortuna said:
Hakkaten de orda Near yerine L olsaydı son bölümde efsane olurdu cidden.Near ne ya? L'nin 1/10'u olmaz.Light bile 1.28 de dio bunu.

Near kendi de diyordu, ne ben ne de mello, tek basımıza l'in yerini tutamayız ama ikimiz bir olursak onu geceriz diye... gerci ikisi bir olsa yine gecemezler l'i bence ya, allahın bebeleri =)...

Light'ta diyor,Dikkat edersen 1.28 dedim.Near en son bölümde konuşuyor.

Özel bölümü izledim ben ama recap gibi bişiy.Fakat, özel sahneler mevcut L'in gömülmesi felan var.Bide Light'ın Ray Penber'in karısını gerçekten nasıl öldürdüğünü izleyebiliyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

eheh yok ben once near diyor diye demedim =), near'ın kendisi de durumun farkında anlamında dedim =)...

bi dakka benim izledigim degil o zaman o ozel bolum, benimki sırf ozetti 1 bucuk saatlik boyle tek ek sahne bastaki shinigami nin ryuk'la konusması falandı, nereden buluruz o bolumu ? bir ismi falan var mı ? ray penbar'ın karısını merak ediyorum ozellikle =)...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...