Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yabancı sayısı aynı kaldı

mokoko

Öne çıkan mesajlar

Günaydın,

@way: Öncelikle yazdıklarımı yeniden okumanı salık veririm. Türk futbolcusu kolaya kaçıyorsa bu TFF'nun değil, ilgili klüp yönetimi ve çalıştırıcılarının hatasıdır.

Gelelim yorumlarınıza arkadaşlar.

Rekabet demişsiniz. Siz sanıyormusunuz ki 18 kişilik kadronuzu 18 tane yabancı ile doldursanız da rekabet oluşacak.
Türk oyuncular yerlerini garanti görüyorlar demişsiniz, peki bunda hiç mi suçu yok çalıştırıcıların ve antrenörlerin vede klüp yönetimlerinin.
Eğer altyapınız güçlü ise bir oyuncunun ki bu illa Türk olmasını gerektirmez, gidiyorum dediğinde panik olmazsınız. Yıllarca bu ligde yedek klübesinde oturacağı belli olduğu halde, bile bile elde tutulmadı mı oyuncular sadece diğer takımlarda oynamasın diye. Hiç ihtiyacı olamdığı halde diğer takıma gitmesin diye ödemediler mi futbol klüpleri yöneticileri milyonları bu oyunculara.
Yaşı benim gibi 35'i aşkın olanlar hatırlasın bir Hasan Vezir de yaşananları.

Rekabet ile mücadele siz daha iyisini yaptığınız sürece vardır, daha fazla oyuncu aldığınız sürece değil. Eğer oyuncunuz oynamıyorsa bunun nedenini TFF'nunun almış olduğu kararlarda değil, kendi içlerinde aramalıdır fotbol klüplerimiz. Neden verim alamadıklarını kendileri bulmalıdır.

Nasıl ekonomide tüketim mantığılı ile ileri gidilimediği bir gerçekse, üretim kriteri olmadan olmazsa. Aynı şekilde de futbolun gelişmesinde, başarının gelmesinde ve tutulmasında da bu gereklidir.

Yukarıda da söylediğim gibi, eğer oyuncunuzu oynatamıyorsanız bu direkt sizin suçunuzdur. ve maalesef futbol klüplerimiz günü kurtarma adına geleceği ortadan kaldırmaktadır.

Galatasaray'ın UEFA başarısı öncesinde bir bakın bakalım o çekirdek kadro kaç yıl, kaç yaşlarından beri birarada oynamaya başlamış.

Manchester United'ın lig şampiyonluğuna amborgo koyduğu yıllarda öncesinde bir bakın bakalım o çekirdek kadro kaç yaşlarından itibaren birarada oynamaya başlamış.

Bazı arkadaşlarımız yurtdışından takımları örnek vermişler. Türkiyenin ekonomik şartları ve durumu ile o ülkelerin şartları ve durumu eşit olmadan, yapacağımız ker kıyaslama elma ile armut'u karşılaştırmak olacaktır. Biz bu ülkede aldığımız maaşla hala daha aysonunu getirebilmek için çaba sarfediyoruz bunun unutmamak lazım.

Bu ülke parası ile altyapısına hiçbirşey kazandırmayacak harcamaları yapacak kadar zengin değil henüz.

Ve son olarak, daha önce belirttiğim gibi gidin bir bakın, dünya geçler şampiyonasında şampiyon olan brezilyanın kaç oyuncu kendi takımlarında ilk 11'de oynarken, bizim ülkemizde kaçı ilk 11'de kaç kez süre almış.

İşin kolayına kaçılmayacak, klüpler 7-8 milyon doları bir yıllığına bir oyuncuya vereceğine alt yapısına yatırım yapacak, bunu yapmadığı sürece dışarıya bağımlılığımız devam edecek. Avrupa'nın zengin klüplerini daha da zengin etmeye devam edeceğiz.

Para futbol'da bir başarı kriteridir ama herşey değildir. Futbol hala bir ekip oyunudur. Bunun en açık örnekleri Real Madrid'de yaşananlardır.

Maalesef ülkemzide herşeye kolay yoldan ulaşılma bir marifet sayıldığı için, yeni yetişen kuşaklarımızı daha da kötüsüne hazırlıyoruz.

18 yıllık iş hayatımda öğrendiğim şey şudur ki, rekabetin altında yatan temel etken verimliliktir. Siz verimli olmadığınız sürece istediğini kadar maddi imkana sahip olun ergeç başarısızlığı yakalayacaksınızdır.

İyi pazarlar
Sosyal ağlarda paylaş

pek sanmıyorum ama milli takım ı düşündükleri için bu kararı aldılarsa iyice saçmalamışlar..
milli takımın ne başarısı varki senegal kore gibi basit takımları yenip aldıgımız dünya 3.lüğünden başka..
zaten letonya isviçre gibi 3. sınıf takımlara elenmişiz ülke puanı dibe vurmuş bundan daha kötü bir durum olabilirmi.
bari kulüp takımlarını kurtarabilselerdi ama onuda başaramadılar...kendi ezik egolarını tatmin edip ligde parası olan takımlarla , fakir fukara takımlar arasındaki mesefayi açmamak için , fenerbahçenin önünü kesmek için böyle bir karar aldılar..
başka bir açıklaması yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Allah aşkına fener'in şu andaki 6 yabancı oyuncusu da kaliteli mi, yabancı oyuncuya para harcanacağına alt yapıya harcansın. Günümüzde Real madrid, Man Unt gibi klupler afrika'da bile futbol okulları açıp çocukları küçük yaşlardan alıp eğitim veriyolar; Dünya takımı öyle olunuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...