Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Muhteşem cevap

Zetes

Öne çıkan mesajlar

İngiliz Lordu Atatürk'ün daveti üzerine istanbul'a gelir.
İngiliz Lordu şerefine verilen yemekte servis yapan Türk elindeki tepsiyi devirir.Herkes büyük bir şaşkınlık içinde kalmıştır ve Atatürk'ün ne tepki vereceği beklenirken,
Atatürk ingiliz lorda dönerek:
"HALKIM HERŞEYİ BECERİYOR DA Bİ TEK UŞAKLIĞI BECEREMİYOR"der.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
En sevdiklerimden. :)

Aynı akşam söz diktatörlüğe geçti ve Atatürk bize şöyle bir hatıra nakletti:

-İstanbulda bir baloda idim. Sarı saçlı bir delikanlı gelip karşıma dikildi. Adı Ekrem yahut Kenan olacak Bir balo için aşırı sayılacak laubaliliklerle etrafındakilerin dikkatini çekmiş olacak, bir aralık ortadan uzaklaştırdıklarını hissettim. Halbuki onunla konuşmak da istiyordum. Nihayet döndü dolaştı bir fırsatını buldu gene karşıma çıktı. Bana düpedüz: size diktatör diyorlar, doğru mu dedi. Ona şu cevabı verdim:

Ben diktatör olsaydım sen bana bunu soramazdın. Bir takım inkılap zaruretiyle bir takım yenilikleri kabul ettirmeye çalışan adam diktatör değildir! Diktatör, hoşgörüsü olmayan adamdır. Karşısında her fikir söylenemeyen adamdır. Diktatör, kendi düşüncelerine aykırı fikir söyleyenlere kin güden adamdır. Bunun haricinde diktatörlük, tehlike, inkılap, fevkalade zamanlarda lâzım bir demokrasi müessesesidir. Demokrasi tarihinde böyle muvakkat böyle muvakkat diktatörlüklere rastlanır. Benim, on beş senedir, bazı fikirleri bu memleket hayrına kabul ettirmek için sarf ettiğim gayretlerde hiç bir şahsi endişe yoktur. Benim, belki demokrasinin anladığı manada diktatörlüğe benzer hareketlerim görülmüştür. Fakat, Tiran asla olmadım.

[ Mesaj 13 March 2007, Tuesday - 19:02 tarihinde, Nostredamus tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
ehehe kesinlikle analarını alıp gitmeliler bu ülkeden.bu ulusun canını çok yaktılar biraz daha yakmasınlar bari. adam resmen gitti busha kendi ülkesini şikayet etti ya sanki iki ordu yolla da bizi adam et der gibi..hey Allahım...!

[ Mesaj 15 Mayıs 2007, Salı - 18:36 tarihinde, FIRAT tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...