Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"Baba bire birde kim alır bea" zırvalığı

AnuriaAlptekin

Öne çıkan mesajlar

benim başta biraz bozulduğum ve irdelemek istediğim nokta kendinde çok eminmişçesine yazılan kelimelerden ibaretti , tabi konunun buraya gelmesi sevindirmesinden çok oyunun biraz da üzerinizde siberden sanala geçtiği kanısına üzülerek varmış bulunuyorum..

Nasıl olduysa bu oyunda tabularımı yıkıp genelini türklerin oluşturduğu bir oyuna başlamış ve bu arkadaşlarla sürekli bir iletişimde olacağım aklımın ucundan bile geçmezdi..

Knight Online a başlayışım MMORPG game lere atılan ilk adımdı , daha önceden bir çok RPG oyunları gibi sıkıcı bir atmasferinin olmayacığını düşünüyordum..

Diğer oyunlarda edinmiş olduğum tutumum belki yönetim belkide zorunluluk yüzünden değişti , aga lafını bazen ti ye alarak kullanıyorum bazende dilim sürşüyor..

Yanı sıra bu oyunda edindiğim minik dostlarımın sayısının artması ve oyunu oyun bilincinde oynayan insanlarla paylaşmanın ,benim üzerimde yarattığı çocuksu duygu, inanıyorumki sizler üzerindede aynı şekildedir..

Biraz asabi oluyoruz sanırım , amacımız günün stresini atarak gözümüzün nuru olan karakterimiz ile training safhasını ne dereceyle geçirdiğimizi görmek amacıyla pk ya aktığımız zamanlarda oyunun tüm çirkinlikleri çıkıyor ve sinirimize sinir ekliyor..

Bir çok arkadaşımızın bunun bir edeb ifadesi olduğunu unutması beni sizin gibi bir şüpheye itmiyor , oyundan soğutmak yerine oyun olduğunu daha çok hatırlatıyor ki bir kaç sevimli örnek vere gerekliliğini kendimde hissettim..

Benim için bu oyunda herkesin umrunda öldüğü GB lerin bir ifadesi olmamasına rağmen , ortaya ailesini katarak charını satmayı düşünen FOR1 isimli şahısın inanarak önce anlaştığımız fiyatın yarısını teslim ettikten sonra benden kaçması bile bana daha çok zevk veriyor , nedendir bilinmez :)..

Yada swift ver aga swift abi bilmemne 100k warmı , aga yolda kaldım hatta yabancıların Save Our Souls çağrılarını bile karşılıksız bırakmayan bir oyuncuyum.. Bir BP den sw isteyen arkadaşa tutup Speed Scrollumu dahi paylaşıyorum , yaptığım iyiliğin karşısında 5-10 stick kalmış çubuğu bile çalma cüretini gösterebilen kişilerle bu oyunu oynadığımızı daima hatırlamamız ruh sağlımızı olumsuz yönde etkilemeyecektir sanırım..

Lakin " ben bunu yuttum agalar " , " heheheheytttttttt yırtarım şöyle yaparım nabıyonuz bir avuç n00b " gibi mesajlaşmanın yaygın olduğu paticik forumlarında sizin yazdığınız böyle yapmayın şöyle olsun otdu böcekdi kelimeleri sizinde onlar düzeyinde olduğunuzu bir anlık olsun bana düşündürmüştü..

Tekrardan saygılar..

kusurumuz olduysa affola , daha zevkli bir oyun olması dileğiyle

[ Mesaj 19 Mart 2006, Pazar - 22:19 tarihinde, tasci tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle hem içerik hem de üslûp açısından son zamanlarda pek rastlayamadığımız bir forum sayfasıyla karşı karşıyayım, teşekkür ediyorum.
Oyundaki olması ve olmaması gerekenleri dile getirmişsiniz ama bana göre en büyük çıkmazı olan hack ve dupe olaylarından bahsetmemişsiniz. Gerçek hayatla oyun arasındaki kurduğunuz ilgiyede katılıyorum. Oyundaki davranışların gerçek hayatın bir yansıması olduğunu düşünüyorum. Ölmek üzereyken tanımadığınız bir priest in size heal vermesi, istenmeden verilen bir swift, pazara bir sıfırı eksik yazıp koyduğunuzda itemi alıp size PM atan ve size geri veren birisi belki az rastlanır durumlar oldu ama gerçekten bu oyundan zevk almanızı sağlıyor. Ama pembe düş niteliğinde olan bu ve benzeri durumlar yerini, 30 taş resser bekliyorken habersizce 4 taşa zevkle kaldıran priestlere, solo PK da atılan party davetleri ile çalınan itemlere, bowlda boss keserken atılan trade lere, transformation scroll kullanarak şekil değiştirip, golemlerin orta yerine party bekleyen kişileri çekip yatırmalara bıraktı. Oyun sahiplerinin yanısıra bu oyundan para kazanan karakter ve item satan diğer kişilerin ekmeğine yağ süren dupe ve hack olayınıda çözmeden bu bahsedilen, oyunu oynanır kılan özelliklerini görmemizin imkanı yok.
Saygılar
Sosyal ağlarda paylaş

Sadece teşekkür ediyorum. Bu başlığı açarken yine birbirlerine saygısız davranan ve küfürleşen bir sürü mesaj ile karşılaşacağım derken ağzım açık bir şekilde ve uzun süreden beri almadığım bir keyifle okudum mesajları. Burada bu mesajları yazan yorumlayan ve okuyan tüm dostlara teşekkür ediyorum. Oyunun sosyal durumla yaşla yada mevki ile değil saygı sevgi ve anlayışla daha güzel erlere varacağını düşünmemde yaşadığım boşluğu kapatmama yardımcı oldunuz.

Bundan sonrası için bir düstur belirlemeli diyorum. Daha önce imzamda kullandığım mesajı örnek olarak sunuyorum. Daha iyi günlerde daha güzel oyunlara buluşmak dileğiyle

Önce saygı ;
Gerisi gelir...
Sosyal ağlarda paylaş

Herkes Oyunda bir cok Türk oldugunu kabul ediyo ve bilyo zaten ama bu kadar fazla aynı milletten insan birbirini niye sevmiyo neden sadece birbirlerine kufur ediyolar vs. Ben Cok kez karsılastım gidip bir Türk ten sw istiyorum adam ban sen kimsin sana niye sw vereyim gibi seyler soluyo (Bu Örnek cok verildi ama cok fazla yasanan bisey oldugundan herhalde) gidiyorum bi yabancıdan istiyorum adam sorgu sual olmadan veryo istedigim seyi.Bende cok kez cz de ilerken arkadan sw isteyen biri icin geri dondum.
Herkes bunu yapılması gerektigini soyluyor ama uygulayan az kişi var.
Neyse zaten konun anafikri yeterince anlasılmıstır ama bence biz Türkler birbirimize biraz daha fazla saygı gostermeliyiz..
Sosyal ağlarda paylaş

cw spotunda yattım adam yanımdan geciyodu resledi tam sagol yazcaktım inventory bir baktım 4 cekmis adama niye cektin diyom canım kılıdı diyo boyle adama ne denir.... :@

onceden suna alısmıstık adamın biri gelirdi 4 cekerdi sorardın yabancı adam tabi niye 4 tas turk oldugun için en azından onun bir bahanesi vardı...

[ Mesaj 20 Mart 2006, Pazartesi - 16:31 tarihinde, endless_night tarafından güncellenmiştir ]

[ Mesaj 20 Mart 2006, Pazartesi - 16:32 tarihinde, endless_night tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Bence en ideal party böyle olmalı.
1v1 çok kötü bi olay 50 al 50 ver :P (Aslında iyi iyi :D)

1- Full Duff+Heal Priest
2- Buffer (With 300ac)
3- 2 archer
4- 2 assassin
5- 1 warrior
6- 1 mage.

Böyle bi partyde işini bilenler çok iyi np kasar. Ben Arese ilk geçtiğim zamanlarda günde 2k np kasıyordum aynen bu party ile Kalymera adında bi mage arkadaşımızdı mage beni 1 haftada en fazla 2 defa yatırttı. Ne zaman tp eileceğini biliyor...

Tekrar çok teşekkürler
Sosyal ağlarda paylaş

NAYTONLAYN.... " Oyundaki olması ve olmaması gerekenleri dile getirmişsiniz ama bana göre en büyük çıkmazı olan hack ve dupe olaylarından bahsetmemişsiniz. "...
Oyundaki her aksaklığı tek tek dile getirme gereği duymadım. Çünkü;
1- Topicin açılma amacı oyundaki aksaklıklar değil, son zamanlarda sıklıkla gördüğümüz "bire birde kim yener" mantığına takılıp kalmanın yanlış olduğuna dikkat çekmekti. Yada en iyi oyuncu kim sorusunun doğru yanıtını aramaktı.
2- Aslında hack ve dupe olayından bahsetmiş olduğumuzu düşünüyorum. "SAYGI" sözcüğünün içinde bu da var çünkü. Emeğe ve diğer oyunculara saygısı olan bir kişinin, bu tarzda bir eğilimi olmayacapı bir gerçek. Tüm bunları saygı çerçevesinde ele almak gerekiyor.

Tasci... " kusurumuz olduysa affola , daha zevkli bir oyun olması dileğiyle " .......

Estağfurullah, kusur olmadi tabi. Tam tersine, güzel sohbet için teşekkür ederim.

Ve herkese... Gerek yazılanlar, gerek beğeniler için teşekkür ederim. Tanrım, bu kadar keyifle okunacağını hiç düşünmemiştim yazarken. :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...