Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bl ve Mutation Team'e Dair...

lololo

Öne çıkan mesajlar

Ne büyük bir olay. Vahh Vahh..

Bırakın artık çocukca davranışları. Güzel güzel oyununuzu oynayın. Sen onu yensen ne olcak, o seni yense ne olcak? Son mu bu? Yenildim diye karakterimimi sileyim. Yada o lafları etti diye karakterimimi sileyim? Yeri geliyor AV'de 3 kişi birden indiriyorum, yeri geliyor yarım HP si olan tek bir kişiyi bile kesemiyorum? Ne oldu şimdi, son mu bu??

O bu lafı demiş, o beni guild den attırmış. Artık yeter abi.
Şu oyuna başladığımda bazı arkadaşlarım sakın Türk olduğunu söyleme, kimseyle Türkçe konuşmaya çalışma cevap verme falan demişti. Bende ne olcak ki diyip konuşmuştum tüm gördüğüm Türklerle...

Sizlerin bu tavrı yüzünden bu davranışlarınız yüzünden kendi insanlarımız bizden kaçıyor, biz kendi insanlarımızdan kaçıyoruz... Bu mu bizim Türk'lüğümüz? Bu mu sizin Türk'lüğünüz..
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar guildimizdeki sistem cogu guildin sisteminden farklı olabilir.Ama bu bizim guildimizin sistemidir.Guildimize ıtem için oynayan insanlar değil kestiğimiz bosslardan haz alacak bizimle beraber bişileri basardığımızda mutlu olacak insanlar gerekiyor.ve bu uzun zaman once belirtildi.İtem için oynuyorsan oyunu baska türk guildleride var.Dkp sistemleri herkesinki gibi olan.Ha oyundur tabiki item de gerekiyor insanlara ama bu demek degildirki bizdeki oyuncular itemsiz kalıyor.Guildin verimli ve basarılı olacagı şekilde bi yol izleniyor zaten bu sistemden şikayetçi olan insanlar hala aramızda varsa cıkmak için neyi bekliyor olabilirlerki.
Kimseyi zorla guildimizde tutmuyoruz.Şu an aramızda olan insanlar guildin sistemini kavramış ve benimsemiş insanlar demekkiki hala guildimizdeler.Bir örnek verecek olursam ben guildin mensubuyum dıyelım.Guildin sistemini biliyorum.Dkp sistemini biliyorum.Herkesin dkp sisteminden farklı oldugunuda gördüm.Bu sistem bana eger uymuyorsa gerekli kişilerle konusup(master yada officer)guildin sisteminin bana uymadıgını su su sebeblerden dolayı guildinizden ayrılmak istedigimi sölerim ve guildden ayrılırım.Ha ama ayrılmayıp da hala guildin sistemini eleştiriyor ve item alamadığımdan yakınıyorsam tabiki beni sutlarlar.Şimdi ben zamanı varken guildin sisteminide biliyorken hala gerekli kişilerle konusup çıkmayıpta guıldden atıldıgım zaman bendemi gelip bir yerlere başlık acmalıyım? buna hakkım varmı? guıldı eleştirmeye hakkım varmı?lekelemeye hakkım varmı?
Zaten bir insanın içine sinmiyorsa zevk alamıyorsa o guild ile kendi istedigi seylerle uyusmuyorsa guildde durmanında anlamı yok.Gider sana senin oyun anlayısına uyan bır guıld bulursun bu kadar basıttır.
Neden mt söledir mt böledir deniliyor arkadaşlar.Guildimizde kımse zorla tutulmuyor bunu unutmayalım.
Son olarakta bi kaç alıntı yaparak cevap vermek istiyorum;

lololo;

Lutfen bu guıldle olanlar ve oraya gırmeye calısanlar, nasıl bı guılde gırecegınızı onceden bılın. Cunku baska ınsanlarında Souffless gibi charlarını sılmelerini ıstemıyorum...
(Karalama yazında bunu yazdıgın ıyı olmus insanların bılgılenmesı acısından.Arkadaşlar;Nasıl bır guılde gırcegınızı, sıstemını , yapısını , playerlardan ne beklendıgını , amaclarını ve ne ıcın oynadıklarını bılınkı sonradan guıldden ihraç edildiginiz zaman bole cumleler kurmayın.)

Kerwyn_WoW;

Ben BL de oynayan ve Mutation TEamden muzdarip bi druidim. MC yaparken ki haksızlıklar ve GuildMasterın kafasına göre item dağıtması falan yapılan iğrençliklerin bir kaçıdır. Ordan çıkıp (bence) BL de hordeun en iyi turk guildine girdiime ki bunu soufflessa borçluyum çok mutluyum.
(Mc yaparken bir haksızlık yapıldıgını gormedım.Gm in kafasına gore ıtem dagıtması demıssın.Bunu sole anlatayım ben senın yazdıgın yazı olmamıs cunku sen guıldın nasıl bır sıstemı oldugunu kavrayamamıssın.Gm kafasına gore ıtem verıyor degıl aksıne ınsanların DKP lerıne referans olarak bakıp guıldın daha verımlı ve basarılı olacagı sekılde ıtem dagıtıyor yanı gene Dkp lere bakılıyor.''2 ıtemı olana 3 uncusu verılıyorkı set bonusunu alsın raıde veguılde daha cok faydası olsun.4 olana 5 ıncı gıbı''ıtem ıcın acelesı yok ınsanların.Bir boss dan bır ıtem dustugu zaman ıtemı alanın sevındıgı kadar guıld de sevınıyor cunku guıldın basarısı ıcın bır kısı daha ıtem almıs oluyor ve guıldın verımlılıgı artıyor bırey degıl guılde butun olarak bakılıyor sıstemımızde.Bu sıstemı elestırmeye kımsenın hakkı yok cunku mt guıldının sıstemıdır dedıgım gıbı gırecegınız guıldın sıstemını bılınkı ole gırın sıze uymuyorsa gırmeyın bu bu kadar basıttır.)

Kerwyn_WoW;

Mutation team sürekli adam kaybetmekte ve sonra biz neden şu lanet ragnarosu hala kesememkteyiz gibi trajı komik cümleler kurmaktadır. Mutation Team hiç bir zaman o hayal ettii yere ulaşamayacaktır.
(mt sureklı adam kaybetmekte degıl aksıne guıldın sıstemını, nasıl bır anlayıs ıcerısınde oldugunu bılıp hala mt guıldının kendısıne uymadıgını bıldıgı halde cıkmayıp sonradan bu kısının guılde uygun olmadıgı anlasıldıgı zaman guılddden ıhrac edıldıgınde; bir guıld hiçbır zaman adam kaybetmıs kan kaybetmıs olmaz.Zaten guılde deger vermeyen guıldın mantıgını anlayamamıs bır ınsan aramızdan ayrılmıs olur.Sonra biz ragnarosu halen kesememekteyız gibi komık cumleler kurmusuz bu da guzel tabıkı.Arkadasım bizim ragnarosu kesmek sonrada ıcınden cıkan epixcıklerı lotlamak gıbı bı hevesımız yok.Acelemızde yok.Yenı bı boss u keserken bir guıld olarak arkadas ortamında alacagımız haz(haz dıyorum cunku oyun bellı bır surecten sonra kısırdonguye gırmektedır cogu kısının dusundugu ve bıldıgı gıbı.ıtemler ler sadece guıldın basarısını etkıleyen kıstastır bize gore.) bizim icin onemlı olan.Bir aile gıbı dusunuyoruz belkıde mt yı.

Kerwyn_WoW ..;

Hunterlar diğer hunterları guildden kaçırır shamanlar item için 2li 3 lü anlaşma yapıp diğer shamanları dışarda bırakır. Healerlar sadece mana bitirmeye oynar heal meterada 1. olmak sadece bütün dertleri. Sonra gelirler biz niye Ragnarosu kesemiyoruz. çok komik!!
(hunterların dıger hunterları guıldden kacırması ne demektır abı?burada anlayamadıgım bır nokta var daha oncede gordum guıld ıcınde.A kısısı B kısısı ıle tartısıyor A kısısı B kısısıne sınırlenıyor ve B kısısı guıldden cıkmazsa ben cıkarım abı dıyor.ve /qguıld bu sacma bana gore burada guıldmı kacırıyor bı oyuncusunu?shamanlar ıtem ıcın 2 3 shamanı dısarda bırakır .İtem ıcın demıssın.İste guıldın mantıgında ıtem 2 cı plandadır ıtem ıcın kımse kımseyı dısarıda bırakamaz bırakacak olanlarda guıldden ıhraç edılır.Bizimle birseylerı basarmak ısteyen yukarıda analttıgım seylerı ozumsemıs ınsanlarla yolumuza devam ederız.healarlar nasıl sadece healmeter da 1.olmak ıcın heal atarlar? bu baya sacma olmus.bız mc yaparken yada onı. sen baska yerlerdeydın sanırım beyın olrak.

Bir guild MC ye 1 hunter 2 druidle giriyorsa o guildden ne beklersiniz?? Sen ne bekledın guıldden ıtem mı?druıd vardıdamı gelmedı dısarda kaldı?Bır ınsan ın guıldıne saygısı varsa Guıldınde o ınsana saygısı vardır.Ne mutlu bızekı su anda guıldde arkadaslık ıcın oynayan ıtem dusunemyen ınsanlarla beraberız.Guıldımizin mantıgını kavrayan ınsanlarla.
Kerwyn_WoW;
Size hertürlü pisliği anlatabilirm.(dkp sıstemı masterın kafasına göre ıtem vermesı felan vb seylerı sen zaten pıslık olarak gormussun mantıgını analayamamıssın gm ın kafasına gore ıtem vermedıgını ne ıcın ve ne sekılde ıtem verdıgını yukarda anlattım...Bu pıslık olarak nıteklendırdıgıns eyler sadece guıldı karalamaktır ne oldugunu bılmeden...)

Alfheim;

mt ilk girdiim guilddi (ilk deatwish for mt deydim) baya bi kaldım guildde sonra reelden ark la öyle aramızda ufak bi tartısma oldu ve orda officerlardan biri sorgu sualsiz kickledi :) orda ne geyikler dönüyor ve ufak bir tartısmadan guildden atıldık arkla beraber anladımki deer falan yokmus gözlerinde zaten mc ye falan 160 adamdan giren adamların sayısı kesindir kimlerin girecei dierleri izlio sadece :) zerre üzülmüorum valla bu arada Drugrosh ben...
(arkadaslar guıldımızde bır cok erkek oyuncunun oldugu gıbı bırcokda bayan oyuncu vardır.bu arkadasımız kendı realden tanıdıgı arkadası ıle bırbırlerının ozelınden konusacakalrına tartısacakalrına kanalda herkesın ıcınde yapmıslardır ve bır kere degıl bır kac satır yazılarının ıcındede kufur bulunmaktadır.bunu kımse anlayısla karsılamaz.ve bı kac ksıde kanalda bu kısılerı uyarmıstır zaten fakat halen kanalda devam etmıstır yazılar.)

Regalya;

herşeyi anlarımda kick opsiyonun kullanim şeklini anlamam.
yahu belirli bi sürede olsa yüz yüze baktığın beraber birşeyler yaptığın hiç değilden selamlaştığın adamı kicklemek nedir böyle aşalayıcı birşeymi var
olgun insan gibi sorulur böyle böyle guildden ayrılmani istiyorum nedir kendi cikmazsa o zaman kicklenir nedir kick yahu peh.
(Öncelıkle mrb arkadasım.Burada soufless arkadasımız yada herhangı bır arkadasımız ıcın kullanılan guıldden ıgrac dırek olan bırsey degıldır.oyuncular hal ve hareketlerı gozlemlenır gereklı yerlerde uyarılır .oel tabıkı tak dıye kıck olayı hıcbırazman yoktur.bunlardan once yapılan seyler vardır.kıcklenmeden oncede dırek kıck yerıne o kısı ıle konusulur.sanıyorumkı acıklama yapılmadan degıl bır kac cumlede olsa souflada nedenı konusulmustur .)

Regalya;

Zaten Mt dedigin neki hax/Edit/sipidci oyuncular :p
(bu yazına gelınce hos olmamıs abi)

lololo ;

Regalya, yanılmıosam seni Nebula'dan hatırlıom. Eger Nebula'da oynadıysan Mutation Team zaten nebuladan gelme bi guild. Yani UO daki her turlu pislik, adam kayırma olayları WoW dada tam gaz devam edio anlıcagın...

Bu arada zaten benım bu yazıları yazmamın sebebıde o sorgusuz sualsız cat die kick. Insan bı sorar , savunma ıster, ama yok, onur haysıyet olsa once noldu dıye sorarlardı ya nese.
(bu yazı dırek asırı derecede guıldı karalamaktır.!!Nebuladan oncede cs den gelme bır guılddır mt.Ve sen arkadasını savunabılırsın ama bır guıldı hıcbır sekılde karalayamazsın.buna ne senın ne de kımsenın hakkı yoktur.)

Dolis;
mutation team in ne oldunu bilmeyen varmı acaba burada? adamlar MC yapıyo ama şuda var sadece guild master ve arkadaşları bundan faydalanıyo adamlar guildde benim hakkımda laf etmişti bi çocuk bak böle böle dediler dedi guild masterlarına whisper attım dedim böle böle bana yardımcı olmaya çalışan arkadaşa sen bu guildde dedikodu içinmi bulunuyosun demiş çocuk sinirlendi çıktı haklı olarak ordaki insanlar gerçekten sadece kendi menfaatlerine oynuyolar DKPleri guild master/ officer / veteranlar falan önceliği olan bi guild zaten nolurki? biz başında çıktık ordan ...
(Goruyorumkı sende sadece konusanlardansın.Guıld ıtem ısteyen ınsanlardan olusan bır guıld degıldır arkadaslr takrar soluyorum bsarıalrdan ahz alıcak ınsanlarla yoluna devam edıcek bır guılddır. Basarı ıcınde yapılması gereken seyler vardır.senın guıldde master offıcarlar ıtem alıyor ustunu duzuyor dedıgın sey sacmalıktan ote degıldır guılddekı sıstemde basarı ıcın oncelıkle guıldın mt sı nın butun ıhtıyacı olan ıtemlar tamamlanmıstır.ve oftanklarında ıtemlerı yapılmıstır.oncelık bunlardadır . Tankın saglam olmalı once bı basarı ıstıyosan.Ve dıger oyuncular ve claslar bu basarı kıstası ıcerısınde ıtemlenmektedırler.dengelı dagılım...Kac kere solıycez ıtem ıcın degıl oyundan ve bazı seylerden haz almak ıcın oynuyoruz.Sabreden kısı yada kısıler zaten ıtemlenıyorlar.kımsenın bırsey ıcın acelesı yok.Ha ama ıtem meraklısı olan ınsanalr tabıkı guıldımızde kalamıyorlar ne yazıkkı.)

deady;

hehe klasik mt olayları ,mt üyelerinin guild chatı kullanmaları bile yasak gerisini siz düşünün diktatörlükle yönetilen bir guilden daha ne bekliyorsunuz.Adamlara kendi aralarında eğleniyor işte ne karışıyonuz

"January 14, 2006
Arlokk ve Hakkar aynı günde down! (submitted by Eachon at 07:03am EET)

Hakkar'a varabilmemiz için gereken son aspect olan Panter boss Arlokk'u da kesip Hakkar Abi'ye bi uğradık. Biz bişey yapmadık o kendi kendini yedi bitirdi. Ve bize süper itemlar verdi. İtem historyden bunlara bakabilirsiniz. " filan diye eğleniyolar .

Gıral bunlar Gıral dokunmayın adamlara takılsınlar kervan yürüyor itemlar geliyo itler hoşt ürümeyin hehe

(Baya ılgınc yazı olmus.degişik.Bişi solemeye gerek yok)

Simit_Osman;

Kanmarl Mutation teamin saysiz Lucifronda wipe yediği zamanlarda Mutation teamin Main hunteri ......Bir gün zg ye girdiğim zamanda Alpha Galaxyden gelen Hunter aradiklarini ve beni uygun gördüklerini raid chate yazdiğimda guilden kicklenen bir hunterim ardinda Mandokir singi ninjaladi , ninjaladin AG ye gireceksin gibi şeylerle karşilaştim...Lvl 1den beri birlikte kastiğim adamlar bana ninja olarak bakti.Sonuçta oyun bu ve AGde de arkadaşlarim oldugum direk girdim.Mutation teamde oyunda yakin olan biri ve realden tanidğimi sirf benim arkadaşim diye guilden attilar.Valla onlarin ne yapmak istediğini ben anlamadim bana göre gördüğüm en ezik ve cogu gereksiz insanlarin toplandiği bir guild.

Kanmarl
(Senın olayını ve neden guıldden ayrıldıgını bılmıyorum.Ama sen guıldden cıktın yada cıkarıldın dıye hıcbırsey yapmamıs olan arkadasın durduk yere guıldden cıkarılmaz. gordugun en ezık ve cogu gereksız ınasnalrın toplandıgı bır guıld demıssın.Hem guılde ezık ve gereksız demıssın hemde oradakı onca ınsana demıssın bunu.Dememen bunca ınsanı ev bır guıldı bu akdar kucuk gormemen ve assagılamaman gerekırdı...)

Simit_Osman;

Zaten Mehter marşi eşliğinde boss kesen guilden cacik olmaz.
(kotu bırseymı yapmısız??? dalga gecılecek bırseymı???mehter marsı calarak boss kestı dıye guıld cacık olmuyormu????)

Kerwyn_WoW;

Zepan gereksiz ve saçma konuşuyosun!! Bu oyun itemler üzerine kurulu bi oyun oyundan zevk almak için hem arkadaşlarınla eğleneeksin hemde yanında HAKSIZLIK OLMADAN itemleri toplıyacaksın millete pislik atmayı bırak. Hakkarda totem atmışmış totemi yanlış atmış olamazmı insanlar hiç mi hata yapamaz. Böyle hataları insanların yüzüne vurmak işte bu o dediin "velet" çe şeylerden biri.
(bu oyun ıtemler uzerıne kurulu bır oyun ama bızım guıldımızın sıstemındekı ıtemlenmek farklı haksızlık demıssın o haksızlık kısılere gore guıldın mantıgını anlamaya gore degısır.guıldımızdekı herkes ıtemlenecek ve guclenecek bu zamanla olacak onemlı olan bızım sıstemımızde gereklı sekılde dagılım.yuakrılarda nasıl bır mantıgı olduguun anlattım guıldın.ha zepan o sekılde konusmayabılırmıs olmamıs kımse kımseyı kucuk dusurmemelı.)

CapriceXante ;

"İtem dağıtılırken standart DKP yöntemi vardır, item konusunda kayırılma olmaz, kimsenin kayırma ile havadan bir item'a konduğunu görmedim."

Uzun uzadıya yazmıştım ama gerek görmüyorum.

O anlattıgın MT'yi Netman , Keisuke , Baranimom , Coredump ve Azapp'a sorarsan sana anlatırlar.

Veya Azap'ın neden charını silip sonra geri almak istedigi zaman Azapp olarak geri verildigini sorarsan gerçek olanları ögrenmiş olursun.
(Basta yazdıgın standart DKP olayı bızde yoktur.nedenlerını yukarıda yazdım.Hatta su ankı DKp sıstemımız cok farklıdır.Bu dkp sıstemı standartmı alllah askına herguıldın kendıne gore kuralları vardır dkp sıstemı vardır.Bır anlayısı vardır.Bu kurallara sısteme uyusmayan ınsanalr guıldde durmakta ınat etmezler konusur ayrılırlar.Hayattan ornek verelım.Bir şirktte calısıyorsun ve sana az para verıyorlar yada hakkını vermıyorlar.Arkadasım sana uymuyorsa o sırkettekı sıstem ıstıfanı verırsın ayrılırsın huzur bulacagın yere gıdersın.Sana uymkayan yerde durmazsın mudurun senı atmasını beklemezsın.)

Guıldın ısleyısı sıstemı herseyı acıktır arkadaslar.kımse kımseyı yargılamasın.Öncelıkle mensubu oldugunuz guıldın sıstemını ogrenın ona gore hareket edın Guıldde degılsenızde gırecegınız guıld nedır en degıldır nasıl bır sıstemı var ogrenın ve ona gore gırın.sonradan bırseyler oldugunda eglıp elestırmeyın.

BL-Ancksunamun
horde
Sosyal ağlarda paylaş

Kaprice ye ithafen iyi oku

O anlattıgın MT'yi Netman , Keisuke , Baranimom , Coredump ve Azapp'a sorarsan sana anlatırlar.

1.Netman:Guild de sayısız wipe ye sebep olmuş buna ragmen kendisine destek çıkmış oldugumuz bi arkadaşımızdı herşey iyi güzel de gidiyordu
bu arkadaşın çıkma istegi main tank ı dizdigimiz için zoruna gitmiş olması bakınız item hırsı ve guild den cıktı neymiş main tank ı diziormuşuz die sabır en büyük erdemdir ondan sonra gelen tank lar şimdi full set

2.Keisuke:Üzerinde epic item olmasına ragmen düşen bir t1 set parcasına bid e girmek istedi
şimdi girer ne olmuş diceksiniz
bizideki mantık şu üzerinde bi epic item varsa ve düşen bir item e bid e giriorsan bu senin guildin in menfaatini düşündügünü gösterir

3.Baranimom o listeye bu adamı nasıl koydun bilmiorum bu arkadaş gibi efendi ekmegini yedigi yere sadık bir insan yokdur hala da öyle

4.Coredump: Bu arkadaş ın çıkış sebebi ise dkp sis temine olan tepkisi cıkmak isteyen cıkar dicem buna

5.Azap:Azap çok dürüst bir adam ve shaman team lideriydi kendisi çıkış sebebi ise guild den ziyade kişisel problemleriydi

Demişsin ki bu adamlara sor anlatırlar çok güldüm bu yazına bunlar cıkan adamlar yolları açık olsun
madem çıkan adamlara sor anlatırlar diorsun da
Guild de bulunan member lara sorun bakalım bide öyle deneyin neyse uzun ama açıklayıcı bi yazı oldu kolay gelsin
Sosyal ağlarda paylaş

said:
(arkadasın hakaret olarak gordugu yer mcye gidememe olayını solemesi oldu ki 5 yasında cocuklar gibi kıskanıo bence mc yapan guildleri cunki kendi guildi cok ezik sadece pvp kasabiliolar mc kasacak kadar memberleri bile yok)
senin asabiligin kimseyi baglamaz bildigimiz uzere klavye basında butun insanlar asabi oluo ama 2 tanıdıgın war die insanlar emek verdikleri guildden attırman senin cok ezik bi karaktere sahip oldugunu gosterir.

@lololo, burda bir dur bakalım..
topicin konusu delidana vs soufless iken, konuyu saptırıyorsun. delidana bizim guildımızda olan bir arkadas. diger mesajla bunu ilk acıldıgından beri takip ediyorum. konu kisiselde kaldıgı icin mudahelede bulunmak istemedim. guild officierlarmızda konuyu takip ediyor. ama sen sımdı burda konuyu farklı bır boyuta cekiyorsun;

said:
cunki kendi guildi cok ezik sadece pvp kasabiliolar mc kasacak kadar memberleri bile yok

Bunu demeye hakkın yok. Guildımızın MC yapması veya yapmaması kimseyi ilgilendirmez.

1- PvP yapmak eziklikmidir? Koskoca sunucunun ismi PvP sunucusu iken, oyunda PvE yerine PvP'yi tercih eden oyuncu ezikmidir?

2- Bir guild kime gore neye gore eziktir?

3- Guildın kalitesi ezikligi MC runlarmı baglıdır, itemizationamı?

Guidları ve bireyleri ezik olarak suclamadan once kendı ezikliginize bakın. forumdan uyelık alamdıgın veyada gercek userınızla yazamadıgın ıcın buraya fake/veya arkadasının hesabıyla yazıoyorsun.

Elinde adam gibi kanıt olmadan, SS göstermeden insanlara guildlara saldırıyorsun. Sen dogrucumusun? Hadi sen kendi eziqligini baskarlına iftira atıp bastırmaya calısan biriysen?

Birseyi savunuyorsan elinde kanıtlarla insanları rencide etmeden savun yoksa suski adam zannetsinler..
Sosyal ağlarda paylaş

Bir gün MC yapıyoruz yanlış hatırlamıyorsam Lucifrondan bir leather legg düştü güzelde bişey. 4 druid online 2 si Elgoog ve Wolker dier ikiside Xhantelas(ben) birde Taurino. Ben dedimki druid kanalından napıcaz arkadaşlar Elgoog ve WOlker istemiyoz abi dediler Taurinoda istemiyorum dedi. Bende itemi bidledim ki o zman leggim yeşildi çok kötüydü guild içinde lazımdı yani. Bunu Zaibatsuya belirittim bidlerken. Sonra sol altta bir yazı gördüm item hiç bir açıklama yapılmadan Taurinoya gitmişti ki Taurinoda Wildheartin leggi vardı benimkine 10 basardı. Bende bunun üstüne heralde Zai görmedi bi sorayım dedim. Zaibatsu dedim bidimi ve itemimi gördünmü dedim evet gördüm dedi. Görüyorsunuz hala bir açıklama yapılmış durumda değil. Ondan sonra çok moralim bozuldu. Şimdi diceksiniz dkp dir katılım oranıdır bilmemne. Size şöyle birşey söyleyeyim. Taurinoyu kötülemiyorum burda yanlış anlaşılmasın!! Adamın dkpsi benden azdı MC raidlere katılım oranı benden azdı itemi iyiydi e hani nerde bu dedikleriniz kurallar!! Açıklama dahi yapılmadı!!

Böyle şeyler oluyor işte kafasına göre item dağıtmak değil de ne! Bana açıklama yapılsaydı şuşu nedenlerden dolayı bu itemi şunaşuna veriyorum diye şu konuşmalar hiç olmazdı.

2. si butun healerlar değil 1 2 healer heal metreye oynadıkları doğrudur. Bunu lütfen yalanlamayın bende ordaydım gördüm gördüümü söylüyorum. Zaibatsu Moco Aquadis pristlerde Elgoog druidlerde shamanların hepsi iyi healerlar ama var aralarında 1 2 tane ben yalan konuşmam gördüğümü söyledim.

Birde şu sorgusuz sualsiz atılma olayına gelelim. Benim guildden çıkarıldığım zaman Zaibatsu benimle konuştu ok. Ama soufles için açıklama yapılmamış. + şunu ekleyeyim ben Soufflesslada Xhantelaslada MC yaptım bayağıdır MT deydim Deatwish for MT den beri guild ikiye ayrıldı tekrar birleşti bunlardan önce gelmiştim. Benim guildden ayrıldıım akşam mt kanalında yazılanlar beni çok üzdü sürekli yüzyüze görüştüün oynadıın adamlar baktım birden küfretmeye(hakaret) başladılar. İçlerinde tabiki çok iyi adamlarda var bunu inkar edemem!! Ama MT küfür olayını fazla abartıyor gibi geliyor günlük hayatta kullanmıyormuyuz bunu bana bi söyleyin yani 1 iniz diyebilirmi bana ben hiç küfür etmem bu şahsa karşı küfür değil ortaya atılan ölesine ağızdan çıkan yakınlık ifadesi bi samimiyet ifadesidir fazla abartılmaması gerekir bence!!

Şimdi ilk yazdıklarıma dönersem bazılarından özür dilemem gerekir diye düşünüyorum çok kızgındım öfkeme yenildim. Ama orda hiç yalan yok onuda söyliim. Üslübumda problem var o kadar.

Herkese keyifli oyunlar diliyorum!! Arkadaşsız oyun olmaz arkadaşlarınızla keyfini çıkarın itemler balı şekeri olsun!!
Sosyal ağlarda paylaş

Bu sayfadaki yazilanlarin hepsini okudum ve Mahmut,sen haksizsin.Seni kiniyorum ve sana laflar hazirladim.

Stormwind'den kalkti tren
Ironforge'da yapti fren
Bu lafima cevap veren
ya gnome'dur ya loladin.

İŞTE!!! işte olayın gerçek boyutu sevgili izleyeciler tek kelimeyle noktayı koymuş arkadaş efsanesin ya ZUHAHAUHAUUAHUAH
Sosyal ağlarda paylaş

Tinuviel yada Ancksunamun ne güzel yazmışsın herkesin agzının payını bir güzel vermişsin ama senin yazında benim en hoşuma giden bölüm burası

said:
Mc yaparken bir haksızlık yapıldıgını gormedım.Gm in kafasına gore ıtem dagıtması demıssın.Bunu sole anlatayım ben senın yazdıgın yazı olmamıs cunku sen guıldın nasıl bır sıstemı oldugunu kavrayamamıssın.Gm kafasına gore ıtem verıyor degıl aksıne ınsanların DKP lerıne referans olarak bakıp guıldın daha verımlı ve basarılı olacagı sekılde ıtem dagıtıyor yanı gene Dkp lere bakılıyor.''2 ıtemı olana 3 uncusu verılıyorkı set bonusunu alsın raıde veguılde daha cok faydası olsun.4 olana 5 ıncı gıbı''ıtem ıcın acelesı yok ınsanların.Bir boss dan bır ıtem dustugu zaman ıtemı alanın sevındıgı kadar guıld de sevınıyor cunku guıldın basarısı ıcın bır kısı daha ıtem almıs oluyor ve guıldın verımlılıgı artıyor bırey degıl guılde butun olarak bakılıyor sıstemımızde.Bu sıstemı elestırmeye kımsenın hakkı yok cunku mt guıldının sıstemıdır dedıgım gıbı gırecegınız guıldın sıstemını bılınkı ole gırın sıze uymuyorsa gırmeyın bu bu kadar basıttır.)

kesinlikle muhteşem bir sistem her itemın Dkp değerleri var guild ihtiyacı ön planda tutularak dağıtım yapılıyor. bu sistemi bizde uyguluyoruz .Bu sistemi herkesin bildiği kabul ediyorum güzel bir sistem emek harcayıp saatler verip bir yandan eğlenmek bir yandada DKP ona bağlı olarakta item kazanmak amaaa bakalım guild masterın bunu tam anlamıylamı uyguluyormu? şimdi bana bizim sistemimiz farklı filan diye yazma aşağıdaki linkler ve resimler (siteniz bir kazaya uğrar filan ben işimi garantiye aldım ) neyi nasıl yaptığınız bir güzel örneği burda bize mt şöle mt böle diye anlatma iste sana kanıt hani soruyodunuz yaa kanıtınız varmı diye isteyen inceler adreside vereyim
http://www.mt-clan.com/dkp/viewnews.php

http://www.mt-clan.com/dkp/viewitem.php?s=cc1c8aa1da2efe7a0bcde1be8cfafd96&i=381

önce en yüksek dkp den verilen item sonra düşüyor sonra bir daha yükseliyor sistem muhteşem adamına göre DKP yeni ve son sistem adam kayırmamı? kesinlikle yok sistem böle ne yaparsın yersen yani .....

http://www.mt-clan.com/dkp/viewitem.php?s=cc1c8aa1da2efe7a0bcde1be8cfafd96&i=610

http://www.mt-clan.com/dkp/viewitem.php?s=cc1c8aa1da2efe7a0bcde1be8cfafd96&i=614

http://www.mt-clan.com/dkp/viewitem.php?s=cc1c8aa1da2efe7a0bcde1be8cfafd96&i=600

http://www.mt-clan.com/dkp/viewitem.php?s=cc1c8aa1da2efe7a0bcde1be8cfafd96&i=606

http://www.mt-clan.com/dkp/viewitem.php?s=cc1c8aa1da2efe7a0bcde1be8cfafd96&i=607

http://www.mt-clan.com/dkp/viewitem.php?s=cc1c8aa1da2efe7a0bcde1be8cfafd96&i=591

bende bu kadar değerli yorumlarını bekliyorum Ancksunamun bakalım sensein ne diyecek bu konuda

said:
Bu sıstemı elestırmeye kımsenın hakkı yok cunku mt guıldının sıstemıdır dedıgım gıbı gırecegınız guıldın sıstemını bılınkı ole gırın sıze uymuyorsa gırmeyın bu bu kadar basıttır.

[ Mesaj 20 Mart 2006, Pazartesi - 22:58 tarihinde, deady tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

yukarda acıklamış arkadaş bid sistemi olduğunu hiç sanmıyorum bakınız
said:
ınsanların DKP lerıne referans olarak bakıp guıldın daha verımlı ve basarılı olacagı sekılde ıtem dagıtıyor

ben bu yazıya dayanarak yukardaki örnekleri verdim mt den ayrılan arkadaşlarda bizi bu konuda aydınlatır sanırım

[ Mesaj 21 Mart 2006, Salı - 00:14 tarihinde, deady tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Netman...

Oyun icinde isteyen gelsin bana sorsun zai kimdir die... tek kelime ile özetlerim size...

o guildde olmasına üzüldüğüm 3-4 offıcer wardır
bunlarda ancksunamun - felborn - vortex ve tingoz + bajau bunun dısındaki tüm officer tayfa ziyan çöptür...

Niye ? millete bok atmak kolay o apayrı bişi ben sadece

burda mutation team de yaşanan olayları acıklayayım gerisi size kalmış...

Officer tayfanın normal bi guildde görevi insanları motive etmek derlemek toparlamaktır... Mutation team de aşağılama iplememe gibi tavırlarınız olmazsa officer olamazsınız...

sitesini bilen warsa girsin... zai reelden sanırım (bu dedikodu olabilir emin değilim) ilişkisi oldugu iddia edilen bi hatuna tamamen flarecore set dikmiştir... normalde mt tayfasında bunlar acık artırma dkp ile verilir bu hatun beleşe almıştır alın bakın.. bu sadece kumsalda bi kum tanesi...

yapılan adam kayırmacılıgın haddı hesabı olmayan bı guılddır...

tanklardan bırının 2 karakterı vardır mesela... alt karakterı de druıddır... bı yerde healer ıhtıyacı olurdu girerdi druidle..

hem druide full dkp yazılır topu topu 30 dakka raide girse bile
hem tank karakterıne...

herkes emek verirken onu yaparken bunu yaparken bu tip elemanlar 2 kat dkp alır...

bunları girin siteye... bakın...
ben asla gereksiz yere itham etmem boşa konuşmam
bu insanlar surda screenshot bile vermeye degmeyecek insanlardır...

böyle agır konusmamın nedenı ıse benım bu herıflerı 5 ay cekmıs olmamdır...

ayrıca kimse bana mutation team de dkp sistemi war demesin..
dkp sistemi yoktur... kafalarına göre bi adamın aldıgı itemın dkpsini düşerler dierininkini düşmezler...

nasıl bi guilde gireceğinizi bilin öyle girin...

Benim guildden ayrılma nedenim item hırsı fln değildir... sadece ben ayrılmadım benim arkamdan arkadaslar dayanın düzelecek hersey dedigim 15-20 insan da ayrılmıstır...

mt diktatörlükle yönetilen bi guilddir... zai denen eleman ne derse o olur... helal olsun ama... onu da dinleyen o kadar insan war ama neden dinliyorlar tartısılır ?

cidden sevdikleri saydıkları ıcınmı... yoksa deli gibi dkpleri birikmelerine ragmen istedikleri itemları alamadıkları icin mi..

hala mutation team de olup zai ye ana avrat sayan adam bilirim... takdir de ederim :D

benim isyanım revived ( maintank) dizilmesine değildi asla...
sacma sapan ve adaletsiz item dagıtımıydı... yani icinde olmadan bilemeyeceginiz olaylar...

zai bana sadece dark iron helm yapmıstır... 4 gün sonra
guildden cıkmısımdır... su anda eskı ama o zamankı guıldım hajnal ve lideri realmoste de malzemelerını bankasına guıldının yollamıstır...

daha burda neler acıklarım da aklınız hayaliniz almaz...

benim tanklıgıma laf eden gelsin moltencore ve zg de beni izlesin... ya da isteyenler nasıl tank oldugumu hajnal ve eon daki insanlara sorabilirler...

mutation teamden ayrılmamı saglayan ve bardagı tasıran son damla su trajikomik olaydır

Benım ustume guılde gırmesını benım sagladıgım ve benden 2.5 ay sonra giren bi adamın zg ye ben tank olarak alınmamısken -ki o ara bana zglere daimi olarak alınacagıma dair söz verilmişti -raidchatten

abi overpower nedir hep yazıo bişi anlamıyorum demesidir...

adam 60 lvl warrior oynamıs... overpower ne dio... bu adam benim üstüme tank yapılmıs... benden sonra guilde gelmesine ragmen ve tanklık becerisi ortada...

mutation team de evet zgde 2 kere wipe yedirtmişimdir cok dogrudur... zai kac kere wipe yedirtmiştir molten core da adam reslerken bi de onu sorun millete... ayrıca wipe yedirten herkese - dkpleri verirken kendisi bi ceza almaz

kısacası dinime küfreden müslüman olsa

benim sahsi görüşüm

mutation team e gireceğinize gidin pvp yapın... maximum yapabileceği ragna ( ki daha yapamadılar ) + onixia olan bi guilddir... pvp item mtnin size vereceklerinden daha iidir...

ama zai dünya harikasıdır... hayatta bi kere yaşanması gereken bi deneyimdir aslında... gidin girin...

olay item hırsı olsaydı setimi dizene kadar bekler... sonra cıkardım... olay item hırsı değildir asla... herkes karakterini yansıtır bu oyunda... ben şerefsizliğe göz yummayan bi insan oldugum icin o guildden cıktım, bunu da herkes böle bilsin

herkes icin ii ve kötü konusanlar tabiki wardır...
ama burning legionda zai kimdir necidir deseniz herkes size söyler... benden dinlemeyin daha fazla yoksa cidden ağır kelimeler cıkacak agzımdan...

gidin sorun insanlara... onlar size daha rahat söyler...

tek merak ettıgım konu ise
zepan denen karaktersiz kimdir oyunda... ?
gelsin oyunda sölesin bi derdi warsa...

benim kimseye veremeyeceğim hesabım yoktur...

[ Mesaj 21 Mart 2006, Salı - 00:25 tarihinde, dEaThMooN tarafından güncellenmiştir ]

[ Mesaj 21 Mart 2006, Salı - 00:28 tarihinde, dEaThMooN tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

ayrıca benden sonra gelen tankların da hala adam gibi itemı yoktur...

ya kardeşim olsa bile.. olay item diil dedim anlatamadım ben

tanklıkta item evet lazım ama yetenek daha onemlıdır...

zepran harbi küfrederdim de etmeyeceğim

be allahın noobu
5. tank guilde nası sayısız wipe yedirtsin ?
hadi o wipe yedirttiyse ondan önceki 4 tank nerdeydi yada o guilddeki healerlar ne iş yapar...

masterhealer zai olursa tabi...
kılavuzu karga olanın burnu boktan cıkmazmıs...

burninglegion artık orgimmardan 40 adam toplasan molten core yapabilecek düzeye gelmiş bi server...
o yuzden molten core yapıoz asıoz kesioz die kimse bunu basarı algılamasın...

[ Mesaj 21 Mart 2006, Salı - 00:22 tarihinde, dEaThMooN tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında dedikoduyu sevmem de bir zamanlar bende üyesi idim olaylar farklı lanse ediliyor.
Bir olay anlatacağım olayın gerçekçiliği tartışılmaz zaten zai ve diğer guild içinden bir kaç arkadaş daha biliyor...

BL'da UD rogue karakterim vardı.MT ye bir party olarak girdik.Hırslı ve başlangıç adına başarılı bir guild idi.Büyük zindanlara giriyorduk karakterim rogue olduğu için önceden yer ayırmam gerekiyordu.Çünkü rogue slot hemen dolardı.Bir gün yaklaşık 6 7 saat önceden haber verdiğime rağmen mc raidinde slot dolduğu için alınmadım.
Başta sinirlensem de sonra geçti gitti lakin rogue dan tamamen soğumuştum.Çünkü BL'da o kadar fazlalardıki elinizi sallasanız 50 si misali.Her neyse bir gün guildde (Gchatten) dkp aktarılabiliyormu diye bir soru sordum.Sorulduğu anda Zaibatsu hayır kesinlikle hiç bir şekilde aktarılamaz dedi.(Alttan bir priest kasıyordum sadece MT için zaten sonradan söylemiştim).
Herneyse asıl bombada ondan sonra ben dkp aktarılmadığını öğrenince guildden haber vererekten çıktım.Bir kaç gün içinde 0 dkp li bir elemana main karakterinin dkpsinden item verilmiş (!)
Direk zai ye pm attım gelen cvp alt karakter için dkp alışverişi yapılabilir oldu.Bana verdiği cvb ı yanımdakiler ve guildden insanlara sordurdum sonra yanlış anlaşılma olmuş dedi ve zaten benim gözümde bitmişti üstelemedim...
Herneyse BL ile alakam kalmadı zaten başarılar dilerim...

PS : Her ne olursa olsun bu guild sayesinde giant instance'lara ilk kez girmiştim."Yiğidi öldür hakkını yeme"

[ Mesaj 21 Mart 2006, Salı - 00:51 tarihinde, ad3m tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

guild bizim, itemlar bizim, memberlar bizim, dün 20 ye, bugün 170 dkpye çanta veririz, ne istersek onu yaparız digerleri 3. kişi pozisyonundalar, saygıyla afiyet olsun demek düşer bize :)

ve lütfen bizim guildimize girebiliyorsanız eger girmeyin, özelliklede bu forumdakiler gibi aşmış arkadaşlar olmasın lütfen, kaldırmıyor bünyemiz, biz basit insanlarız, mutluyuz halimizden...

Diktatör sistem rulz hahah
Sosyal ağlarda paylaş

Neyse silemedim eski mesajı editlemeyedim süresi geçmiş

Olay su dur ki

amacım mutation team de oynayan insanları zan altında bırakmak değil...

sadece bana ithaf edilen yazıya cevap yazmak +
herseyın bu duruma gelmesını saglayan zaıbatsu nun nasıl bır ınsan oldugunu ve nasıl guıld yonettıgını anlatmaya calısmak...

bu amaclarının dısına cıktıysa yazılar kusura bakmayın özür dilerim

ama olay bundan ibarettir...
Sosyal ağlarda paylaş

Syracım (boracım)

adam gibi gelirsin oyunda sorarsın eger bunu cidden bilmek isteseydin...

eger realmoste forumda sizin icin yazmıs oldugum 1.5 sayfa veda yazısını silmeseydi de neden ayrılmıs oldugumu anlardın...

eger hala merak edıyorsan adam gibi gel oyunda sor insan gibi anlatalım...

ama kısaca realmoste ve yönetimine güvenimimin kalması ki bu asla düzenbazlık adam kayırma seklinde değil

sadece cidden cok ama cok ii insanlar ve onun bunun hatrı kırılmasın die hajnal gibi cok büyük potansiyele sahip bir guildin ilerlemesine engel oluyorlar...

aylardır olan kurallar war kimsenin takip ettigi ve yaptırım uyguladıgı yok...

eger bunlar yalan yok boyle bırsey dersen yalan soylemıs olacagını sen de bılıyorsun...

hajnalda sadece 40 kişlik raidlere gelen toplulugun 20 kişisi canla basla calısıo ve dier yarısı ise dier calısan biz enayilerin üstünden bişiler yapmaya calısıyordu..

ben bunları defalarca dile getirdiğimde de guilde zarar veriosun fazla konusma seklinde tepki gördüm

belli bi süre daha susmaya calıstım ancak artık daha fazla susamayacagım ıcın ve su oyunda en cok sevdıgımı dusundugum ınsanların oldugu guılde daha fazla zarar vermemek ıcın cıktım...

ki gidipte söle böle icten pazarlıklı bir sekilde bunu yapmadım ben
gittim officerlara dahi guildden cıkmayı ve guild değiştirmeyi düşünüyorum dedim... artık dayanamıyorum dedim

ve officerlardan en sevdigim saydıklarımın da bazı seylerın degısecegıne olan umutlarını yitirmiş şekilde konusmaları benim icin son noktaydı ki

ayrıca yonetımın de bazı baska kararlar aldıgını +
ve 20 kişilik instancelara bakıs acısını begenmedıgım ıcın ayrıldım...

umarım senin icin tatmin edici bir cevap olmustur..
cunku ben 17 mart devriminin de hicbirseyi değiştirmiş olacagına inanmıyorum maalesef...

keşke şartlar bunu gerektirmeseydi ama gunde 7-8 saatimi verdigim bir oyunda bazı seylerın karsılıgını almak istemem bence en normal şey... bu item hırsı fln değil, gidersin boss denersin kesemezsin ama adam gibi denersin...

gideris bwl ye 40 kişi herkes getirir sorumlu oldugu malzemesini deneriz bossu kesemeyiz

keşke bunu yaşasaydık... haksız oldugumu düşünüyorsan tabii ki senin düsüncendir saygı duyarım

ama cidden dosthane bir yaklasımın olsaydı bence gelip oyunda sorardın...

[ Mesaj 21 Mart 2006, Salı - 13:09 tarihinde, dEaThMooN tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

ilk 3 sayfayı okumamıstım
okudum ve dıyorum ki
yazıklar olsun

cunku bana özelden gelipde günlerce
abi beni hajnala aldır lutfen zai den bıktım abi
diyen adamlar
standard her zaman ben mutation teamden cıkmadan ki halleri gibi gene zai şakşakçılığı yapıolar....

artık bitsin şu rezil muhabbet...
ben azından artık bişi yazmayacagım

cok cidden merak eden oyun icinde netman ı gelsin bulsun

cidden zai su baslıgı okumaya degecek bı adam bile değil

bunu bana adamı reelden tanıyan kac senelik arkadasları bile sölemiştir ki bu adamlar zamanında mutation team de en sözü gecen adamlardı...
Sosyal ağlarda paylaş

@Netman
Bazı konularda haklı olabilirsin ama bu guildden cıkman icin bir neden degildi. Ben Realmoste nin Xinistaar ın Darkhallow un sorunu duzeltmek icin ellerinden geleni yaptıklarına inanıyorum ama 80 kisilik bir guildi yonetmesi senin sandıgın kadar kolay degil.Biraz daha sabırlı olman gerekiyordu.Guild den cıkmak sadece bir kacıs.
Senin gibi, birseyler yapmak isteyen arkadaslarını yuzustu bırakmaman gerekirdi.

İnsallah yeni guildinde hersey istedigin gibi olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...