Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Amac?

Zegna

Öne çıkan mesajlar

said:
Alterac Valley :

Ally Rider'ları köprüden hücuma geçiyorlar bu sayede köprüde push yapmakta olan horde'ları direk olarak püskürtmekte

Horde wolf Rider'ları ise Main Base'in kuzeyinden başlamaktadır bu yüzden base saldırı altındayken pekte başarılı olamıyor..

Base'in durumlar :

Ally base'i uzun bir köprünün bitimindeki 2 tane arkadan girişi olan devasa Bunker'lar tarafından korunmaktadır

Horde main base ise 2 ana tower geri savunmadadır..

Quest NPC'leri :

Ally base'inin 2 bunkerının arkasında güvenli bir yerdedir bu 2 bunkerı almadan bu NPC ler kesilmesi çok zordur

Horde quest NPC'leri savunmanın ilk aşamasındadır ve kampa saldırı durumunda ilk düşecek NPC lerin arasında Quest NPC leride vardır

Bu nedemek oluyor açıklayım Allylar son base de savunma yaparken quest npc leri saglam oldukları için oyunu çevirme şansları vardır
Ama horde kampı ilk saldırıda quest npc lerini kaybettigi için kafa götürme deri getirme kan teslimatı fln yapamamakta bu yüzden oyunu çevirme şansı çok azalmaktadır

Bu tip şeyleri WoW forumlarında dile getirdin mi?
eminim oyun içindeki bu tip eksiklikleri kapatacaklardır.
Kapatıyorlar da zaten patchlerle.
Sosyal ağlarda paylaş

daoc ta rank 10 oldum.. wow dada 4 tane 60 charım var shamanım bu çarşamba rank 14 olucak. ve butun deneyimlerime dayanarak diyebilirimki wow pvp si cidden çok eksik "reward" olarak. birçok kişi bana katılıcak bşr o kadarıda karşı çıkıcak ama wow daki alması en zor itemlar rank 14 itemları insanın ömrünü yiyor. hergün 15 saat kasıyosunuz ve bu aylarca durmadan devam ediyor. bunun karşılığında "pve itemlarından oldukça düşük seviyede itemlar alıyosunuz" birinci haksızlık burda bence bunun düzelmesi gerek pvp itemlara kesinlikle buff lazım. dönüp dolaşıp wow daoc karşılastırması yaparsak daoc pvp sistemi 10000 kere daha iyidir wow dan neden derseniz. birincisi daoc ta pvp den kazandıgınız puanlarla ability alıyorsunuz ve bence bunlar sonu gelmeyen mor turuncu itemlardan çok daha kullanışlı ve oyuna renk katıyor. ikinci neden ise wow da herhangi bir classi oynamanın skill gerektirmemesi ufak bi karşılastırma yapıcam mesela warrior harmsting %50 snare yapıyor targetı anytime bence aşırı overpowered bi ability ve hic bir skill gerektirmiyo adamın yanına git tuşa bas.. daoc ta bunun gibi style ları kullanmanız için düsmanınızın sagına soluna arkasına geçmeniz gerekiyor veya belli bir style ikinci kombosunda yavaslatabiliyosunuz dusmanı bu sadece ufak bir ornekti. sonucta wow bu tip overpowered ability ler yuzunden cd game haline gelmis kazananı yada kaybedeni kimin cd si up kimin itemi daha iyi oldugu belirliyor skill in fazla bir etkisi olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ya iyide o oyunun hizli olmasindan kaynaklaniyo. yani soyle dusunun; insanlar neden zevk aliyo, adam oldurmekten. o zaman ne kadar fazla adam olurse o kadar cok eglenirler. bundan yola cikarak da dmg'lar ne kadar artarsa o kadar hizli pvp olur, o kadar fazla eglenir insanlar.

dediginiz gibi wow warcraft'in devami ama diablo'nun mmo'su. dmg output'lar o kadar yuksek, hesaplar o kadar karisik ki kabak tadi vermeye basladi. bunun uzerine nolacak? blizzard 1.10 gibi bi patch cikaracak ve tum zevk yeniden baslayacak. ha bunun disinda dmg'larin cok olmasi da yukarida anlattigim gibi. insanlar ne icin uurasiyo? daha fazla dmg vermek icin. o zaman dmg'lar arttigi surece insanlar daha cok eglenecektir. ilginc olani kimse hp'lerin de ayni oranda arttigini dusunmuyo. tabi burda tek bi fark olusuyo, eski oyuncuyla yeni oyuncunun arasinda fark oluyo. sonuc olarakta oyuna zaman faktoru eklenmis oluyo. bence gayet iyi basardilar bunu. ha bundan sonra yapilacak degisiklikler eskisi gibi dev degisiklikler olmayacak. farkettiginiz gibi tier1 ile tier2 set'lerin arasinda oyle ucurum yok.

pvp reward'lari yetersiz diyen arkadaslar; wow rank'leri 20'ye kadar gidecek. vakti gelince bunu aktif hale getirecekler ki muhtemelen exp ile gelir bu. haliyle yeni reward'lar da eklenmis olacak.

denge konusunu blizzard daima ayarladi ve ayarlar da. sonucta bu bi surec. her ne kadar dengesiz diye yakinsak da hepimiz ortama ayak uydurup oynamayi surdurebiliyoruz. bu da "bizim karakterden istedigimiz" ile "blizzard'in karakteri gorevlendirdigi" arasindaki dengeden kaynaklaniyo. her ne kadar cinnet gecirse de insanlar, oyun gayet de zevk veriyo.

herkes kendi cevresinde gelisim bekliyo ama ortada koskoca bi dunya var dediginiz gibi. bu oyuna yeni baslayanlar var, eskiler var, fazla oynayan, haftada 5 6 saat oynayan var. bi anda soylediginiz her seyi yapsa, sonraki gelisimde ne olacak? onda da o kadar cok sey degismesini bekleyecek insanlar. sonucta yeni baslayan bi oyuncu, oncekilerin aldigi zevki tadamayacak bile. herkes koklu degisim istiyo ama bu koklu degisim, gecmisi silerek oluyo ki bu da buyuk bi risk. eh takdir edersiniz ki adamlar da risk/getiri'yi minimumda tutmaya calisiyolar. isin parasal yonu de var ki bu da insanlarin oyun suresini uzatmak...

kisacasi, cattiginiz firma Blizzard, eften puften bi firma degil.

@Exo, eu'da mi oyunuyosun us'de mi bilmiyorum ama us'teysen, warsong'da xarxet guild'ine gelebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

ben şunu sölüorum arkadaşımız zaten ilk mesajda şu lafla kaybetmiş ''hadi grind yaptık 60 olduk''...sen zaten grind yapıcaksan oynama bu oyunu git knight online oyna fos grind yap bu oyunun güzel yanı bence questlerinin süper olması..her haritada wc tarihinden bişiler buluosun...bence mükemmel
Sosyal ağlarda paylaş

valla yerine gore degisiyo... gurubuna gore degisiyo. CapriceXante'nin soylediklerine ben katiliyorum, oldukca haksizlik gibi duruyo ama karsidaki guruba da bagli. us warsong'da da AV'yi daima horde kazaniyo. ama soyledigin gibi gozden kacmis seyler var. tabi bunlara gozden kacma mi demek lazim yoksa bruteforce'la ayar cekmek mi demek lazim bilmiyorum. ama adamlarin dmg yerine tamamen party support'tan olustugunu dusunursen bence normal. ozellikle revision'dan gecmis siniflara gore normal (bkz. warlock, priest, hunter). o zaman horde'un support sinifi ne? shaman... shaman'larin revision'i daha olmadi. ha o olduktan sonra karsilastirmak lazim bence. ayrica shaman'larin support olarak oynadiklarini sahsen ben az gordum. olayi sinif tartismasina veya kimin nasil oynadigina cevirmek istemiyorum; ama dedigin gibi ortada bi sorun varsa blizzard bu sorunu nerf'le degil, diger siniflari buff'layarak cozuyo. bunun sonunda da asmis dmg'lar asmis HP'ler ve asiri hizli bi oyun cikiyo.

dedigim gibi, 1.10 patch'ini bekleyin :D
Sosyal ağlarda paylaş

bence wowun pvp sistemi kötü ztn rank 14 e kasıp seti aldıktan sonra pvp yapmanın bi manası kalmıo pvp ile daha yaratıcı şeyler alınmalıydı bence.... pve farm oyunu ne yazıkki :( hergün 5-6 saatim raidlerde geçio kafama göre istedigim saatte oyun oynyamıorum...
Sosyal ağlarda paylaş

wsg de zaten premade varsa ve sen random gırdıysen kaybedersın.
zaten bırak druıdın ayı olmasını
rank 14 lu bır druıd epic mount hızında hatta daha hızlı kosuyor olması lazım - oyle hatırlıyorum-
ab de bıraz oyle

av cok guzel bır yer bence.Cunku premade gırılmıyor delı etmıyorlar adamı.Geçip arkaya basıyorum healımı,oh mis gibi etrafımda benı koruya en az 2 mage 1 de shammy oluyor.

ayrıca,pvp pvp nereye kadar.Sıkar tabi bu oyun.
soyle gırın end game ınstance lara, alın ventrillo bide microfon tamamdır.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
sadece ilk mesajı okudum dierlerini okumadım am hayatımda gördüğüm en tutarsız söz dizimi olduğunu söyleyebilirim. neresinden tutsan elinde kalıyor neresine cevap vericeksinki.

anlamadigin seye yorum yapma tabi. ben bi kac soru sordum neresi tutarsiz? soylede bilelim

hayir ne oldu simdi boyle bi mesaj attin karizmami oldun? yoksa seni adamdan saymiyip bu mesajida gormemezliktenmi gelmemi istersin.

"hayatinda gordugun en tutarsiz soz dizimi" oldugunu dusunuyorsan yazdiklarimin , belkide sebebini aciklarsin diye dusunuyorum?
Sosyal ağlarda paylaş

Eheh wsgleri horde alır tabi çünkü alliance zavallıcıkları 1 saat queden dolayı grup kuramıyor, bizim side wsg farmlayan 1, arada bir eğlencesine giren nihilum,glodge un kurduğu 2 takım var, onun dışında random vs random da sürekli alliance çakıyor Pent, sana öyle denk gelmemiş ama işte denk gelmiyor pek horde da oynayan az olduğu için mesela 2 takım, 1 rnd oyun oluyor, tabi takıma denk gelmek daha yüksek ihtimal, neyse bilemiycem onu pvp yapanlar düşünsün eheh.
Şimdi, Zeg, uodan sonra daocu bilmiyorum ama uodan sonra senin için wow pvpsi pek cazip olmayacak, ama 10 kişi tanıdığın adamlarla ts/vent kullanarak pvp yapmakta çok zevkli mesela ama PVE>PVP wow da şu an, ve pvp sistemi blizz'in işine geliyor değiştirmeye de yanaşmazlar, şimdi dediğin gibi pvpde kullanmıycaksan pve itemlarını neden topluyorsun bu kadar, katılıyorum bu sözüne, sırf daha iyi pve yapıcaz diye yazık o itemlar çürüyo şerefsizim , sonra noluyo Pent gibi adamın biri çıkıp seni Baron Riverdare falan sanıp, mob muamelesi yapıyo hehe.
Ama bence sen yakışırsın wowa başlamalısın, şayet senle oynamak, iskandinavlara küfür ederken izlemek isterdim.
Sosyal ağlarda paylaş

upcoming events i okursanız outdoor pvp baya guclencek o zaman bissürü süper olay olcak. wow un tek sorunu item bazlı olması herkes 7/24 bişeylerle uuraşmak zorunda huzur yok yani. Bariz casual gamer oyunu. Onun dışında pvp si en kaliteli oyun o ayrı bunu da kimse inkar edemez çünkü her class ın unique skilleri ve bu skillerin balansını ayarlamaya çalışan (+forumda yazılanları dikkate alıp oyuncularını dinleyen) supporting team i var. Starcraft ta 1.04 patch de tamamen dengesizdi simdi 1.13 e gelindiinde oyun dengesi o kadar güzel oturduki artık blizz bile sc2 yapmaya korkuo aynı şeyi tutturamayabiliriz diye. Wow daha çok yeni ama buna rağmen oyunda yapabileceğiniz şeyler toplamda 2 yıl sürenizi alıyor. Kaldıki bunu tek bir class için söylüorum. Şu an bariz bir şekilde blizzard rakipsiz bu konuda. Her yeni patch de nerdeyse +1 instance, +ozellikler cıkaran hangi oyun varki. Bence daha expension ı cıkmamış bir oyun için biraz daha şans vermek lazım..
Sosyal ağlarda paylaş

3-5 ay oynadım bıraktım , uzun bi yazı yazmıştım vazgeçtim sildim kısaca özetlemek istiorum .

BENCE wow piyasada ki en cezbedici oyun gerçekten çok büyük bi cazibesi var ve bunun da bi çok nedeni var ama bi o kadar da gereksiz bi oyun bence (pvp yok die böle soyluorum en azından bu tarz bi pve sistemi varken pvp ile yurumuo, 2 kesime de hitap etmek istemilen bi oyun hem pvp seven hem pve seven için ama biri çok agırlıklı olunca dieri yurumuo )

Son olarak sunu solemek istiorum ortalama 100 150 ms ile oynayabilcek olsam sadece gunde 3 - 5 kere 1vs1 adam kesebilcek olsam rogue bi char oynatıo olurdum yine bunun sebebi muhtesem bi pvp sistemi olması deil, başka oyunların beni cezbetmio olması .

Zegna en iisi biz Roma Victor un bi yerlere gelebilmesi için oturup dua edelim başka bi şansımız yok gibi .
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Onun dışında pvp si en kaliteli oyun o ayrı bunu da kimse inkar edemez çünkü her class ın unique skilleri ve bu skillerin balansını ayarlamaya çalışan (+forumda yazılanları dikkate alıp oyuncularını dinleyen) supporting team i var.

abi yapma etme ya, bana wow dan baska hangi mmo lari oynadin bi soylermisin sana zahmet , sakin yanlis anlama agresiflik olsun diye sormuyorum bu soruyu.

yani cunkun wow un pvp sistemine en iyi diyebilmen icin cidden baska mmolarin pvp lerini denememis olman lazim
Sosyal ağlarda paylaş

neyse abi bosverin olmadi, yani wow u kotuledigimi filan saniyorsunuz heralde, tam tersine grafikleri cok hosuma gidiyor oynayayim diyorum arkadaslarim var kasmaktan bayarsan al T2 setli char verelim diyolar ama sen genede bayarsin daoctan sonra bunun pvp sinden diyolar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...