Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bidolu.com dan uzak durun!!!!!

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

hayatımın hatalarından bırını yapıp gecen hafta persembe bıdolu dan alsıevrıs yaptım parayı daha sıparısımı verır vermez cektıler 2 ıs gunu ıcınde gelcıek vesaıre vesaıre

pazartesı oldu tık yok sıaprısım hala yenı sıparıs gozukuyor telefonları ne zaman arasanız mesgul dusursenız bıle bekletıp bekeltıp kapatıyorlar

ınternetten mesaj attım nerde urunum dıye efendım stokta yokmus 9 gun sonra gelcıekmıs ıstersek ıptal edebılırmısız ama ıade 7 gun ıcınde yapılcıakmıs

haydaaaaaaaa

stokta olmıyan urunu bana satıyorlar bıde dırek param ıcekıyorlar neyse aradım bunanrın musterı hızmetlerını 2 gun once ugras ugras buldum bana sıparısın ıptal edıldıgı ıptalle ılgılı maıl ın gelıcegını soyledı gene tık yok

bıda aradım ugrasarak bulduk bana sıaprısı ıptal edemedıkelrını cunkı urun yetkılısıyle konustukalrında urunden depoda arkada bı kac tane bulduklarını ve persembe kargoya verılıcegını soyledıler

okok dedık persembe tık yok bugun oldu gene tık yok haydaaaaa

parayı tırınk dıye cektıler ama dedım bu ıste bır bıtyenıgı var ve bıraz arastırdımkı son haftada yakalsık 50 sıkayet gelmıs bidoluyla ılgılı sırf sıkayetvar.com a
http://www.sikayetvar.com/index.php?loc=sikayet_oku&action=co&subaction=detial&cono=989

cogunun nıntelıgı aynı ve fırma aralık ayından berı musterı hızmetlerı adına bırsey yapmıyor ıstatıstıklere bakarsanız
herkezede aynı bahane urun stokta yok 7 gun bekleyın ıptal veya urunden bı tane bulduk 2 gun ıcınde kargoya verılıcek

bır hısımla aradım dedım ne oldu bızım sıparıs aldıgım cevap tuyler urepertcıydı
"ben urun sorumlusuyla konsutum urununuzden depo gerısınde bulmuslar salı gunu kargoya verılcıek"

dedım papaz aynı pılavı ıkı defa yemez ıptal edın bunu
dıo ıptal edıldı maıl gelıcek
dedım onuda yollamıyorsunuz ben bu sıaprısın ıptalıyle beraber paramın derhal ıadesını ıstıyorum yoksa ısı gucu bırakıp ugrasırım yok ıptal olucak flan dedıler

hala tık yok beklıyorum eger haftasonunu gecırırlerse pazartesı hala ıadem elımde olmassa hukukı yollara basvurucam

dusunun sıparısı verır vermez urun ellerınde olmadıgı halde parayı trınk alıyorlar kı bu ara ehrkeze yaptıkalrı bu

hıc dusunuyormusunuz bu aldıkalrı paralara ne oluyor haksız kazanc dırek herkezden ortalama 250 mılyon alsa kı amınım en az 60-70 kısı var su anda bu durumda 16bın ytl gıbı bı rakam gelır elıne kı benım verdıgım mınumum deger cogu kısıde sıparısı verıdkten sonra takıp etmıyor veya acele etmıyor gunluk bu sekılde ne akdar haksız kazanc saglıyolar allah bılır urun yok dıyıp oyala paraları topla parayı ıslet

budur tıcaret anlayısı ıste

eger paranıza deger verıyorsanız bu soygunculardan bır sey alamadan once 2 degıl en az 10 defa dusunun
Sosyal ağlarda paylaş

eski bascuda değil mi bunlar? benim de başıma bir dert gelmişti, 300-400 milyon verip bir cep telefonu almıştım, gelen telefon hem problemliydi, hem de memnun olmamıştım. tüketici haklarına göre değiştirme hakkım olmasına rağmen reddedilmişti, sebebi ise kutunun açılmış olması :D kutuyu açmadan nasıl denerim problemi olduğunu anlarım dedim, dinletemedim. telefonu bir kere gönderdim onlara, reddedip geri gelmesi 10 gün sürdü, telefonda bağırındıktan sonra bir daha yollayın bize dediler, bir 10 gün daha beklemek istemediğim için gittim 10 günlük kullanılmamıs telefonu 2. el fiyatına sattım.

AMAN UZAK DURUN!
Sosyal ağlarda paylaş

ayalrdır japonyadan getırtmedıgım sey kalamdı yanı ama tek bır sorun yasamadım nerdeyse onlıne alısverısten kacmak cozum degıl kaldıkı b usıtelerı cezbedıcı yapan kredı kartına taksıt ımkanalrı ama burası turkıye oldugundan ıste yapabılıyorlar boyle en mantıklısı sıkayetvar.com gıbı tuketıcı sıtelerınden alısverısten once kontrol yapmak ve arastırmak dıyıcemde bıdolu.com baskuda ıken ıyıydı daha once co kalısverısımız avrdı hıc sorun yasamadık sımdı yenı cıktı bu olay kaldıkı bıdolu ınternet alısverısınde gecen senenın ldıerımı ne secılmıstı ona guvendık
Sosyal ağlarda paylaş

gecmis olsun. bu arada adamlarin yaptigi sozlesme kanun disi.

kanun:
cayma hakkı
madde 8 — tüketici; mal satısına iliskin mesafeli sözlesmelerde, teslim aldıgı tarihten itibaren yedi
gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı
reddederek sözlesmeden cayma hakkına sahiptir. hizmet sunumuna iliskin mesafeli sözlesmelerde ise,
bu süre sözlesmenin imzalandıgı tarihte baslar. sözlesmede, hizmetin ifasının 7 günlük süre dolmadan
yapılması kararlastırılmıssa, tüketici ifanın baslayacagı tarihe kadar cayma hakkını kullanabilir. cayma
hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar satıcı veya saglayıcıya aittir.

bidolu:

genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

bıdolu comdan daha once benımde cok alsıevrısım avrdı bascudayken
mısal bı arkadasımın en az 5-6 mılyarlık alısverısı var sorunsuz

olay aralıkta baslıyor dıkkat edın sıkayetvar dakı grafıge aralıga akdar 50 sıkayet geldıyse 50 sıde cozulmus atıyorum
aralıkta 50 ye 35 lere ınmıs

ocakta 50 ye 20 lere dusmus
bu ay ıse 50 ye 1-2 lerde surunuyor yanı derecelı bır dusus var
Sosyal ağlarda paylaş

genelde bu tür yerler stokta gösterim distribitörden tedarik etme amacıyla kullanıcılara ürünleri ulaştırmaya çalışırlar malları pek ellerinde tutmazlar yani anlıyacağınız mesela geçenlerde hepsiburada.com dan bluetooth kit siparişi verdim 5 gün oldu bi ses yok halen tedarik sürecinde diyor fakan ondan aldığım foto makinesi 4 günde gelmişti.dün iptal ettim o verdiğim bluetooth siparişini bugün ama halen bankaya param yatmadı para almaya gelince hemen alıyolar ama geri yollayınca o iş çelişkide kalıyo :(

[ Mesaj 17 Şubat 2006, Cuma - 15:33 tarihinde, Enyalios tarafından güncellenmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bidolu.com'dan şimdiye kadar en az 4 milyarlık alışveriş yaptım(kamera,donanım vs.) en az 18-19 adet siparişle.hiçbirinde sorun yaşamadım.hatta bi gün sabah verdiğim sipariş ertesi gün akşam elime ulaştı(antalya)
ama son zamanlarda şikayet almaya başladıysa vardır bi bit yeniği düşünmekte gerekli.
hepsiburada.com, estore.com, ideefixe.com'da diğer sorun yaşamadığım alışveriş siteleri.
Sosyal ağlarda paylaş

2 hafta önce yanı 1 şubat'ta weblebi.com 'dan ekran kartı şiparişi verdim.neyse işte kar yağdı vs. diye bekledik ama 8 iş günü geçtikten sonra (ki 4 normal dün dersek 12 gün beklemiş oluyorum) mail attım neymiş stoklarda yokmuş.ya hediye çeki yapalim dediler ya da para iade.para iadesi dedim aradan 4 gün geçti bir şey yok ben deli oldum dün sabah mail attım baya sert uslupla öğlen ben okuldayken evi aramışlar cumartesi günü paranız iade edilecek.

internet'ten alışverişe güvenirdim ve hala güveniyorum ama artık türkiye'den kitap dışında asla almayacağım.babam benim başımın etini yedi gel arayalım alma internetten kazıklıyorlar milleti vs. "sen bilmiyorsun ,herşeyde bir şey arıyorsun " diye terslemiştim bu haber geldi adam üzüleceğine yüzü güldü :) haklısın dedim gittim buradaki bilgisayarcıya şipariş verdim :d

türkiye'den bir daha asla almam (kitap dışında) . sendit.com'dan bir dolu oyun vs. aldım ve hep 15. gün geldi gecikme bile olmadı.adamlar gerçekten temiz çalışıyorlar.

dp: ayrıca babamın dediğine göre ve çoğu kişi diyiyor bunu bu tür siteler mesela bir parça fiyatı düşürüyor stokta 1 tane var diyelim 10 tane şipariş alıyor.parayı çekiyor faize yatırıyor.stokta yok,şu zaman iade edeceğiz derken adamlar oradan para kazanıyor.

olabilir tabii ama onun faizi ne getirecekse :d
Sosyal ağlarda paylaş

sahsen sıstemler ıflan pek ılgılendırmıyor
allahın japonalrından alıyorum adamlar urunlerını sıaprısı verdıgın anda sneın ıcın cıkarıyorlar paketlıyorlar eksık urunun varsa 2 ay beklıyorlar ve kargoya vermeden bes kurus para cekmıyorlar

turkıyede sozde vatandası mtarafından bu kazıgı yemek hepsınden daha agır bısey

arıyoru mtelefona cıkmıyorlar cıksalar oyalaıyorlar habıre
Sosyal ağlarda paylaş

ürün yelpazesi olarak en iyisi weblebi ama bir daha almam oradan

ayrıca evet viktor sana katılıyorum

ingıltere'den yani sendit.com 'dan şiparişi veriyorum.şipariş onayı + shipping 2-3 gün sürüyor ve sana attıkları mailde kartınızdan bu kadar para çekilmiştir bla bla şeklinde mesaj atıyor.adamlar kargoya verirken parayı çekiyorlar bizimkiler direk çekiyor stok yok bla bla yerim lan bunları
Sosyal ağlarda paylaş

dıyorumya bıdolu.com dan sorunsuz bende co ksıaprıs ettım ama son 1-2 aydır boyle devam edıyorlar ya kapatıp gıdıcekelr ayda bıyerlere buyuk borcları var kapatmak ıcın boyle yapıyorlar

arkadasla sahte maıl attık ne olup ne bıtıyor dıye gelen cevap fıx

urununuz stokta yoktur 23 unde gelıcek

sımdı bana butun verılen sıaprıslerın dırek 23 unde gelcıegını soyluyoalrsa yemem ben bunu nokıa da phılıps de creatıve de 23 unde getırıo hıcbır urunde stokta yok bak allahın ısıne
Sosyal ağlarda paylaş

bidolu.com güneş taner'in miydi neydi birisinin işte. borcu sebebiyle el konulmuş bir şirket.

yukarıdakini yazmıştım. ekşisözlükten bulduğum yazıyı aşağıya paste ediyorum.

---------------------------

tasarruf mevduat sigorta fonu (tmsf), bank banka hissedarları ile bağlantılı şirketlerin yönetimine ve sahipliğine el koymasına olanak sağlayan 5020 sayılı yasayı, bu kez ünlü bir siyasetçi için kullandı.

anap döneminin parlak ve etkili bakanı güneş taner ve oğlu kamil taner'e ait alışveriş sitesini (www. bidolu.com) işleten tank internet a.ş'nin yönetimi, tmsf'ye geçti. tmsf, söz konusu şirkete, uzan ailesi ile bağlantısını dikkate alarak sessiz bir operasyonla el koydu.

el konulan şirket, aylık 2 trilyon liralık cirosuyla türkiye'nin en büyük elektronik alışveriş sitesiydi.

bağlantı nereden?

tmsf, el koyma işlemini, tank internet a.ş. ile uzanlar'ın ortak olduğu bir başka internet şirketi (filpark) arasındaki organik bağı dikkate alarak gerçekleştirdi.

yapılan araştırmaya göre, baskuda isimli alışveriş sitesini işleten filpark'ın yüzde 80'i kamil taner'e aitti. geri kalan hisseler işe (yüzde 20) uzan ailesi'yle bağlantılı şirketler (standart telekom, rumeli holding) ile bazı şahısların üzerinde görünüyordu.

internet sitelerinin isim hakları ise doğrudan rumeli holding'e aitti.

kayıtlara göre rumeli holding isim hakkını kullanması için filpark'a 2006'ya kadar yetki vermişti.

imar bankaşı'na el konulmasının ardından, 11 ağustos 2003 tarihinde, filpark, internet sitelerinin isim hakkını, ortakları arasında uzan ve taner ailesi'nin yer almadığı tank internet as'ye devretti. www.baskuda.com sitesi ise www.bidolu.com ismine dönüştürüldü. güneş taner'in oğlu ve gelini ise bidolu.com sitesinde maaşlı yönetici oldu.

tmsf, www.bidolu.com sitesine servis sağlayıcı hizmetini veren rt.net kayıtlarını incelediğinde ise önemli bir ipucu yakaladı. kayıtlara göre, internet sitesi güneş taner'in idari sorumluluğunda yayınlanıyordu. bu bağlantı el koymanın "hukuki gerekçesini" oluşturdu.

tmsf'den edinilen bilgiye göre, söz konusu internet sitesinin 2004 yılı cirosu 25 milyon doların üzerinde.

anap iktidarları döneminde bankalardan da (hazine'den sorumlu olduğundan) sorumlu devlet bakanı olan güneş taner, siyasi yaşamı boyunca uzan ailesi'ne olan yakınlığıyla tanınıyordu.

siyasi yaşamı sona erdiğinde uzan şirketlerinde danışmanlık görevi yaptığı da bilinen taner'in, zamanında imar bankası'nın etkin olarak denetlenmemesindeki rolü sorgulanmıştı.

[ Mesaj 18 Şubat 2006, Cumartesi - 03:19 tarihinde, Vodan tarafından güncellenmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...