Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kablonet? Bu nasıl bir Sorun!

BlaCk

Öne çıkan mesajlar

Yaklaşık 5 aylık kablo net kullanıcısıyım, fakat 1 ay önce tatile çıkmama kadar herşey harikaydı, çok memnundum kablomdan
Ama ne olduysa Tatilden dönünce oldu.

Herşey Önce kablo.netin Ödenmemiş Faturaların Ödememize rağmen hala açılmamasıyla başladı Boyle 4 gun kaybettım.
Neyse dedım içime attım.
Oda ne Kablo.net açıldı sonunda. AMa bu ne dengesizliktir.
Net Sayfalarını Çok yavaş açmaya ve Downloadlar acaip düşmeye başladı her gecen gun düştü. Şu anda kablonet.com'dan bile 5kyı geçebilen download yapamıyorum.

Bu nasıl iştir. Anlamadım. Geceleri Net yine sapıtıo her gece 1 den sora 3'e kadar Net gidip gelio sürekli gidip geliyor.
Bende Her gece sinirlenerek yatıyorum.
Ertesi sabah kalktığımda ilk 1-2 saat Güzel ama sora yine net gidiyor. Gelsede Rezil olyuor ne site acılıyor ne oyun oynanıyor nede download yapılıyor(max5k).

Bi arkadasım Format atma zamanın gelmıs dedi. Neden dedım Virüs fln bulasmıstır dedı. Bı anlam veremedım

Soruyorum sıze lutfen yardım edın. Ne yapmam Lazım ?
Kafayı yemek uzereyım.
Sosyal ağlarda paylaş

alpi biliyosun
ödediği halde ödenmemiş gözüken telefon faturası yüünden 3 aydır kablosu kesik..
1 yılllık abone zorunluluğu var kesemiyoda
ödendi faturası tarzı bişi var elinde yinede açmadılar
sen ya kalk dua et
bide galiba sende ssinyal problem ivar
bişiler takıyorlar
ama ççook saçma bişi :(
slash dede birden çıktı bu olay kopup duruyo onuni..[hline]KoC
Sosyal ağlarda paylaş

İzmir-Mavişehir-Bostanlı tarafındayım.

Birde ben şu virüs mevzularından pek anlamam.
Worm/Blast vs. gibi bi virüs yuzunden boyle olma olasılığı varmıdır.

Varsa hangi programı yada hangı yamayı ındırmelıyım Link yaparsanız cok sevinirim.

Saygılar!

[Bu mesaj BlaCk_DmC tarafından 02 September 2003 14:12 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

kablo kullanıcılarının belirli periodlarla sisyallerini kontrol ettirtmelerinde fayda var belirli bir sinyal aralığı var onun altında yada üstünde sisyal girişinde yavaşlama ve kopma sorunları oluyor bölgede yapılan ufak çaplı bir bakım bile bu seviyeleri etkiliyebilir bence servis çağırıp kontrol ettirtin[hline]MAN WHO WALKS ALONE
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mighty_THoR, 02 September 2003 17:18 tarihinde demiş ki:
kablo kullanıcılarının belirli periodlarla sisyallerini kontrol ettirtmelerinde fayda var belirli bir sinyal aralığı var onun altında yada üstünde sisyal girişinde yavaşlama ve kopma sorunları oluyor bölgede yapılan ufak çaplı bir bakım bile bu seviyeleri etkiliyebilir bence servis çağırıp kontrol ettirtin[hline]MAN WHO WALKS ALONE

Bi kaç arkadaşım daha sinyal sorunu olabilir dedi. Sanırım en iyisi kablo.neti aramak

Saolun ilginiz için.
Sosyal ağlarda paylaş

Az önce kablo.net i aradım sorunumu söyledim. Dedikleri ilk şey
Size verilen net hizmetini tt net yürütmektedir. oldu
Peki dedim Gidip geliyor net dedim. Sorun vardı dün genel dedi.
OK dedim ben net acaip yavaşladı dedım. BU sefer kablo modemımın USB gırısınde takılı oldugundan kaynaklandıgını soyledı
USB ler bı sure sora boyle Data loss a yol acabılıyormus.
Ethernet Kartı alırsan duzelır dedı.
Sizce Dogrumudur.???
Sosyal ağlarda paylaş

usb konusunu söylim bende geçen yıl usb ile bağlamıştım ve gündüzleyin belli saatlerde net gidip geliyordu sinir oluyordum sonra telefon ettim nedendir fln diye adam ; "evinizdeki elektrik hattı topraklı değil ise voltaj değişmelerinden dolayı usb etkilenir bu sebepten dolayı verimsizlik sağlar ethernette bağlarsanız bu tip sorunlardan kurtulmuş olursunuz" dedi ciddende olay böyle ethernetten bağladıktan sonra bu tip sorunlarla karşılaşmadım.[hline]| Soldat Servers | XaYd3r | Professional |
| Dark Age Of Camelot | Kay | Xayder Deadsoul | Inconnu Necromancer | The Hun |
| Ultima Online | Nebula | Locus | Akhyls Jaso & Jimmy |
Sosyal ağlarda paylaş

Ethernet Kartı aldım, Taktık ve sorun hala devam edıyor
Net gıdıp gelıyor, geldimide yavaş oluyor.

Tekrar aradım kablo.neti Dedim" USB yerine Ethernet alın demıstınız, aldım sorun hala devam edıyor" dedım.

Onnarda "Ozaman sızde Sınyal Problemı var " dedıler
Adresimi istediler ve Ekip göndericez dediler.
Gelen giden yok. Pazartesiye kadar bekle işin yoksa.
Sosyal ağlarda paylaş

İzmirde kablonet problemleri olanlara öncelikle Allah sabır versin. Gerçekten işiniz zor. Daha önce Hay Ben Böyle Kablonet' in ..... isimli konu başlığımda açıkladığımdan onu okumuş olanlar kablonetten neler çektiğimi bilir gerçekten kablonetle uğraşmak bir dert. Söz gelimi benim problemim aynen devam etmekde. Adamlar istiyor diye değiştirmediğim bir tek modemim kaldı. Ona da kimse bok atamıyor. Motorola ethernet girişli, ilk ithal edilenlerden olduğundan marka-odeli goren susuyor. Sanırım problem çıkartan bir model değil. Dış kablolar, bina içi kablolar, ev içindeki kablolar, bölgedeki dağıtıcı, modem ile bilgisayar arasındaki kablonun değişmesi dışında bilgisayar bile değişti. Adamlar en son toprak hattın yok dedi (ethernet olduğu halde) bilgisayara toprak hattı çektirttim şimdi de televizyondan topraklama yapıyordur dediler eve toprak hattı çektiricem herhalde. Bu kadar harcadığım paraya rağmen hala bir bok yok. Aynı şeyleri öğrenmişler sırayla sayıyorlar.
Eğer izmirde yaşıyor ve kablonetle ilgili bir problem yaşıyorsanız kesinlikle 464 76 76 nyumaralı izmir numrasını aramayın. Kablonet izmirde çalışanlar öküzlerin bile şaşıracağı cinsten bir hıyarlık kapasitesine sahip tipler. Teknik ekipte çok iyi çocuklar var ama geneli tam anlamıyla öküz. Kredi kartım yenilendiğinden dolayı 3 ay boyunca para çekemediklerinden sabahın kör vaktinde telesekreterime aynen kelimesi kelimesine "3 aydır parayı ödememişsin ya bugün ödersin yada yarın internetini keseriz" diye selamsız bir tehdit aldığım, modemin arkasındaki yanlış numarayı söylediğim için "sen ne diyosun yaaa" diye saçmalayan, saat 6 da kapandığı halde 5,30 da gittiğimde kapıyı açmayan, sabah telefonla aradığımda sanırım santralden oluşan bir arızadan dolayı telefonlara cevap vermeyen bunu belirttiğimde de aynen "saçmalama açıyoruz ya" şeklinde davranılan bir grup dangalağın çalıştığı bir yer Kablonet/izmir. Alternatifim olsa bir dakika durmayacağım bir servis ama maalesef mecburiyet. O yüzden bu tarz şeylerle karşılaşıp hiç sinirlerinizi bozmamanız açısından en temizi probleminiz olduğnda direk (212) 310 28 28 numaralı istanbul numarasını arayın ve probleminizi orayla halledin. Eğer size ekipleri yönlendiriyorum derlerse o zman bir süre sonra izmiri arayıp ne zaman geleceksiniz gibilerinden muhattap olun. Çok daha kolay bir şekilde çözersiniz probleminizi. İstanbuldan konuştuğunuz kişileri de konuşurken muhakkak ismini alın. Hep aynı kişiyle muhattap olmaya çalışın. İstanbuldakler çok daha yardımcı oluyorlar bu konuda. İzmirdekilerin eline Allah düşürmesin beni bir dövmedikleri kaldı ki bu kadar çok aramama herhalde yakında ona da kalkarlar. Açıkcası hergün onlar için Allah'dan beladan başka bir şey dilemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ghaldszar gerçekten çok haklısın
senın cektılerın yanında bızımkıler hıc kalıyor dogrusu.
Bu arada 464 76 76 numaradakılerın okuz oldugu konusunda cok haklısın. Adamlar resmen cakmıyor.

Ama bıraz ugrastım ve ekıbı bugun getırtmeyı basardım.
Ekıp kontrol ettı. Sınyal lerı olctu. Ölçtü biçti ve sinyal probleminin olduğunu ve şu anda giderildiğini söylediler.

Gerçekten de onlar gittikten sora hiç kopmadı net.
ama net hala biraz yavaş. Buda zamanla düzelir umarım.

Yani ne yapıp edip böyle durumlarda ekibi getirtmek gerekiyor.
Ama buda hayli zor. 464 76 76 dakıler ekibi yollamamak ıcın sacma sapan seyler soluyorlar.

Adama dıyorum. Netimde sorun var kopup duruyor. Adam bana önce git ethernet al dıo. Alıyoz bu sefer Bilgisayara olan konfigürasyonunu yapamamışsın dıyor. Sınır oluyoru mbende
Okadar mal degılız herhalde yaptık dıyorum. En sonunda Solıycek laf bulamayıp ekıbı gonderıyor.

Yanı ne yapıp edıp kablonet İzmiri aramayın. Arayacaksanızda Ekibi getirtmek için uğraş verin gerekirse kavga edin.

Kahrolsun zorunluluk!

saygılar!
Sosyal ağlarda paylaş

444 00 44 die biliyorum numarları..
adamlar hep anyı şeleri soyluyo
mdoem fişini tkaın cıkarın
"bilgiler kısmı zaten standart"..
sonra "teknik servis yolluyoz". büğk..[hline]KoC
Emaleth, 21 August 2003 18:13 tarihinde demiş ki: çok topik mi kilitlendi, vurun emalethe. threadiniz mi kilitlendi, vurun emalethe
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...