Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

::Günlük::

AshK

Öne çıkan mesajlar

yaz için aktivitelerimi belirledim, MITten bir kaç "open lecture" izleyeceğim, wave physics ve statistical mechanics çalışacağım, bir de hali hazırda devam etmekte olan projelerimle ilgileneceğim. bakalım gerçekten bunların ne kadarını yapabileceğim. tatil zamanlarını çok seviyorum :p
Sosyal ağlarda paylaş

simit vs martı [home edition]

gece gece kalktım ve midemden gelen gurultular yüzünden mutfağın yolunu tuttum. kardeşim bugün salonda uyumaya kararverdiği için yolculuk sancılı geçti. içeriye onu uyandırmadan girmelidim ki bu imkansıza yakın bir şey! adamın süper hassas kulakları herhangi bir kapı tıkırtısını bile duyabilme, apartmanda gezenlerin ayak seslerini alıp onların kim olduğunu tahmin edebilme yeteneğine sahip, yarasasal sensörler!

hal böyleyken içeriye bir baykuş edasıyla süzülüp mutfağa ulaştım. ancak mutfak ışığını açınca çıkan sesten uyandı yarasamsı kardeş. elbette bundan sonrasına aldırmadım. ne de olsa kalmışl işte! doğrudan buzdolabına gömüldüm ve hızlıca seçeneklerden imam bayıldı + çorba ikilisinde karar kıldım. annemin burada olması sebebiyle dolmuş olan buzdolabı boşboş durup içini soğuk tutmak yerine gerçek görevi olan yiyecekleri soğutmayı başarı ile gerçekleştirdiğini belirten bir uğultu ile çalışmaya başladı ben tencereleri alırken dışarıya. ancak öngörmediğim bir sorunla karşılaşmam an meselesiydi; ekmek kalmamış!!

tabii yılmak olmazdı, imkansızdı. ben yılsam bile midem yılar mıydı hiç.. bu talihsiz durum beni sabahleyin yiyelim diye alınmış olan simitlere itti ve çektim çıkardım poşetten simidi. zorunlu simit tercihi elbette yiyecek tercihime de yansıyacaktı. imam bayıldıyı simit ile yiyemeyeceğime göre farklı bişiler düşünmeliydim. yandan açtım 2ye simidi. içine sürdüm karperi ve üzerine taze nane + ketçap..

tamam mükemmel değil ama yenilebilir..

kettle da su ısıtırken benim uzun süredir mutfakta bulunup iş yapmamdan, ses çıkarmamdan rahatsız olan birisi homurdanmaya başladı. tabii ki bu kişinin kardeşim olduğunu düşünüyorsunuz. ancak değil. ben de öyle sandım ama değil.. bu homurdanıp garip sesler çıkartan deli apartmanın ara karnlık kısmının çatısında kalan martı idi.. martı 3kere homurdandı; ööööeaahhhhh, ööööeaahhhhh.. işte martı nasıl homurdanır bilirsiniz (ftw richmond) garip sesler mutfağı doldururken kettleın fokurdayan su sesi, martı gurultusuna karıştı.. benim gibi martı da şaşkındı sanıyorum çünkü çıkan ses biraz " ööööeaahhhh?" halini aldı.. nihayet kaynayan suyuma, kahveme ve yiyeceğime ulaşmamın memnuniyeti ile ışıkları kapattım. artık simidi kendisine atmadığımdan yoksa uykusundan uyandırdığımdan mı bana kızdı bilemiyorum, böğüren martı sessizliğine geri döndü..

bi kereden bir şey olmaz demeyin. martılara simit vermeyin. sanıyorum bağımlılık yapıyor..

bi de gidip petibör bisküvü alayım.. belki ona da böğürür.. arada bir de kumru ailesi olması lazım bir yerlerde. acaba onlar neye bağırıyorlar..? hmm..
Sosyal ağlarda paylaş

Günnük ben geldim,

Nasılsın?

Umrumda mı?

Degil tabi. Olsun, sorulur.
Sordum.

Biz yazıyoruz da senin umrunda mı?
Sanmıyorum.
Adi günnük sen sormuyorsun bile.
Olsun böle daha iyi sen sormadan biz söyleriz.

Dalgalandım da duruldum,
Ben yine kendimi unuttum günnük.
Kendime geldim sonunda.

Bugün psikologa gittim diye biliyordum meğersem psikiyatristmiş.
(ne zor bi kelime leyn)

Neyse ilacı dayadı doğal olarak.
Bide kan testi 10 gün sonraya, ilaç ne kadar işe yarıyor diye.
Kan testi..

Kan !?

Ben ..?.. ;

Hop Güm.
Çatlak patlak yusyuvarlak kremalı böööörek sütlü çööörek.
Sobe, ebe.
Ebemin..

Off günnük off.

İlaç işe yararsa normal bi insan olabilirim sanırım.

Gülen, ağlayan
Koşup oynayan..
Falan ve filan.
Oley.

Bu kadar.

Bye..
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...