Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

::Günlük::

AshK

Öne çıkan mesajlar

şimdi sıçtık mı? sıçtık şıçtık..

patladımı modeller elimizde gözümüzde? hem de ne biçim! feci..

3DS'ler IGES'e dönmüyor. e dönmeyince ben ABAQUS'e atamıyorum, atamazsam çalışamam. Efendim çok küçük açıklıklar varmış model üzerinde falan diyor programlar. Çıldırtıyorlar beni vallahi. Her neyse, şimdi olaya başka bir yol deniyoruz, bi backdoor arıyoruz. 3ds'leri SAT'a çevirmeye kasıyorum şimdi. Onu da repair etmeyi deniyeceğim. Sonrasında başarılı olursam SAT üzerinden IGES'e dönücem. FEA analizlerinde dışarıdan geometri attığınız durumlarda program ne olursa olsun (ABAQUS,ALGOR, ANSYS, DIANA etc.) kendisi hızlıca bir (model kompleks ise bizim şu an çalıştığımız gibi hızlıca kelimesi 30dk'ya tekabül ediyor) açık uçları kapatmaya kasıyor. Solid elemanda açık uç olur mu? Shell mi bu? demeyin lütfen. açık uç olur.. programa aktarma sırasında bu geometriyi program algılayamıyor diye özetleyebiliriz kısaca.
Şimdi iki bilgisayar farklı programlar ile modeli IGES'e çevirmeye çalışıyor, farklı yöntemler uyguluyorlar. Bu bilgisayar ise önce SAT'a çevirecek. sonra diğerlerine atıp işe yarar bi IGES'e çevirmeyi deniyeceğim.

Nicholas Cage'in bi filmi vardı. Adına bakamıyorum imdb'den keza şu an CPU 100% ve yazdıklarım falan bile gerimden geliyor. Programlar kasıyor bu aleti deli gibi. İşte ne demiştim ha film.. Nicholas Cage her tercih yapacağında bir sonraki adımda ne olacağını görüyordu. İşte böyle bir "öngörü"ye ihtiyacım var. Modeller üzerinde kasıyorum dört yandan ama işe yaracak mı? Yaramazsa bütün vaktim yanmış olacak çünkü. Bu geri çevrilemez zaman kaybı bana sinir, sıkıntı ve uykusuzluk olarak geri dönüyor.

Bütün bu işler bittikten sonra "3d bir modelin FEM analizine hazır hale getirilmesi ve analizin tamamlanıp sonuçlarının irdelenmesi" gibi bir kitap bile yazabilirim. O kadar çok sorunla karşılaştık ki. Elbette bunun da üstesinden gelmenin bir yolunu bulurum ama zaman kaybı..

öfff. midemde yumruk yemiş hissi hakim.. işte biz buna kaygı diyoruz.. pardon kaygı değil typo olmuş.. kay-dı. olacak.. bana kaydı, sana kaydı, bize kaydı gibi..

feci kaydı olm! neyse.. sonuç olarak sıçtım, sıçtık, sıçtımın, sıçtımının
Sosyal ağlarda paylaş

editleme yapamıyorum süresi geçmiş ama bu bir edit:

ben bir üstteki mesajı yazarkene program yarım saattir SAT'a çevirip açıklıkları heal ediyordu SAT için. Az önce ABAQUS'e 3ds>SAT (heal)>IGES>ABAQUS şeklinde atmayı başardım. imprecise geometry uyarısı veriyor ancak biz bunu zaten virtual topolgy ile yok edebiliyoruz. Çok fazla imp. geom. vermiş olması sorun çıkartabilir. Bİlmiyorum şimdi daha uğraşmadım üzerinde ancak bir çıkış yolu bulmanın vermiş olduğu duygu muhteşem!

şimdi gidip yimegh yemeliyim..

bitirirkene teknolojiden ne çok nefret ettiğimi belirtmek isterim..
Sosyal ağlarda paylaş

çok mu şe istiyorum ya çok mu şe bikerede akşamları çıkışta almaya gel be bi kere..ancak her akşam çıkışta gelsene diye msj atıp daha sora patlamammı gerekiyo gelme die illa kavgamı çıkartmam gerkio eskiden kendinden daha fazla değer verirdin bana..özel hissetirirdin kedimi o günleri özledim arada bi bari bişiler yap benm için ya azıcık mutlu et beni..eski günlerimizi çoook özlüyorumm..:'(
Sosyal ağlarda paylaş

En iyi iki arkadaşının üniversite için şehir dışına çıkacak olduğunu; bu şehrin senin bulunduğun şehirden nispeten uzak olduğunu; hangi ara ortak zaman-mekan denk getirip bir araya gelebileceğini bilememek kötü bir şey.

Onlar için iyi mi olacak belli de değil; kötü üniversite, kötü şehir ama birlikte kalacak 3 çocukluk arkadaşı...

Ben özleyeceğim; o kesin.
Sosyal ağlarda paylaş

mutluyum günlük,

kız arkadaşım terketmiş, mutluyum günlük
annemle kavga etmişim, mutluyum günlük
arkadaşım satmış beni, gidememişiz, evde içiyorum günlük
3 dersten kalmışım, mutluyum günlük
kedim ölmüş, mutluyum günlük
öss de olmadı bişi, mutluyum günlük
rakım bitmiş, mutlumuyum bilmiyorum günlük
yıldızları görüyorum buradan, mutluyum günlük
yarın denize gidicem kız arkadaşımla, mutluyum günlük
insanlar görüyorum, üzülmüşler.
bi insan geliyor aklıma, kız da değil
onların üzüntüleri hiç oluyor be günlük.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...