Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

::Günlük::

AshK

Öne çıkan mesajlar

Günlük lan bi garip şekildeyim bugün. Hiç hasta veya halsiz hissetmiyorum kendimi ama bi başlıyorum öksürmeye, o zaman ortalık yıkılıyor işte. Bröeargh şeklinde bir öksürme efekti olabilirmi ya. (Aslında tam öle diil de =P)

Boğazımı temizlicem, amanın rahatlıcam diye yarım saatimi feda etmem gerekiyor ki bu olay ayakta değilken daha da uzun sürebiliyor. Çünkü ayaktayken böle kafanın hafif aşağıya eğilmesi suretiyle öksürüldüğünde, hele ki bir de boğazı, gırtlağı kontrol etmeyi biliyorsanız, onlara adam gibi hükmedebiliyorsanız çok da kral oluyor. Ama dikkat edilmelidir ki ağız kapatılmalı ve bu şekilde başkalarının da mikrop kapmasına engel olunmalıdır. Tıpkı böle esnerken ağızın el yardımıyla kapatılması gibiğ bir şey. Orada da kendinizi dışarıdan gelebilecek mikroplara karşı bir nebze olsun korumuş oluyorsunuz. (Arızayı verdim =P)

Bakma işte böle. Yapçak bir şey bulamayınca insan boş boş şeyler yazmakl zorunda kalabiliyor günlük. NAPİM LAN YAPÇAK BİŞİ YOK!!1!bir!!

Dün gece (saate bakamadım)'e kadar mesajlaşma ve ardından da telefon görüşmesi mevzuu oldu. Güzel idi, hoş idi. Sora surata kapanma olayı oldu o ayrı mesele zaten =P Özür dilerim o yüzden =P

Neyse günlük daha burdayım canım sıkılınca gelip tekrar yazarım. Ha bu aarda kimse merak etmesin geliyorum tekrar buraya. Bıraktığım filan yok. O da sırf şu günlüğün bir de bir kaç kişinin hatrına =P

Hadi şimdilik kaçtım ben. Byes.

:elsallayanchibismile:
Sosyal ağlarda paylaş

evet evet.. çok dasaaaca dasaaa-ish dasaaası olayların yaşandığı berbat ve yorucu bir günü daha geride bıraktık.. öncelikle evet hala uykusuzum! beyin kanamasından ölmeyi umuyorum -veya başarıya koşmayı- ancak emin değilim.. henüz

neyse efenim yarın master başvurularının son günü ve bilin das-aAa efendi ne bok yedi! bugün öğrendi olayı.. niye? neden? nasıl? sorularına seri kroşelerle cevap vermemiz gerekirse.. "çok çalışıyordum, uyumadım bile, sınavlara girip çalışmalara geri gömüldüm.. bugünün cuma olduğunu bile bugün öğrendim yahu!! ne bugün perşembe mi? lanet olsun demek ki beni kandırdılar " şeklin de salaç sakma bişi olabilir.. tabi o salak saçma da olası.. ne biliim

işte sabah itü sonra okul sınav(x2 doz üstüste)dan sonra bi de kandilli kız lisesine gittik... GÖZÜMÜZ GARI GÖRDÜ MUAAHHAHA! demek isterdim ancak paşometre de diyebileceğimiz bi cihazlan donatı aramak üzere bir şerlock holmes edası ile işe koyuldum.. sonra çatlak aradım bi süre ve son olarak kolonların ölçümlerini metre ile aldım..

yoksa ben de her KAMULAAAN! diye bağıran yurdum delikanlısı gibi şu olayı bi iki küçük harf oyunu ile şu şekilde yaşamak isterdim..

faşometre de diyebileceğimiz bi cihazlan bayan aradım ve bir katie holmes edası ile gezinen bağyanlan işe koyuldum.. sonra çatlal aradım bi süre ve son olarak hanfendinin ölçülerini metre ile aldım..

neyse olayın son dakikaya bırakılan kısımları ise sınavlar ve az önce yaptııım "lam hocaaaam bi referans versenize!!" konuşması idi sanki "hadi be abii be.. al bi selpağk" diye ağlayan tinerci çocuklar gibi hissetim kendimi.. yok yarın iş yatarsa ben de yatarım.. durum ööle bişi..

bir saçmalıktan yanan bir güne ve de bir mesaja daha son noktayı koyarken uyuyabilme umudunu koruyan herkese durhan çeçenden gelsin:

hisseli vardı ya ah o hisseli
halka arzı temettü lotu koteli
hisseli vardı ya ah o hisseli
hissenin en büyük kar getireni..

(buran çaçan'dan liseli vardı ya müziği ile söylenecek)
Sosyal ağlarda paylaş

bir örümcek sevdasıdır ki başladı 2 gündür. dün yavru ve zehirli bir tür örümcek bulmuştuk sınıfta tavandan indi sıranın üstüne, tüm gün onunla oynadıktan sonra örümcek beslemeye karar verdik bir arkadaşımla. şimdi de bir tane var çantamda aklıma geldi bulmuştuk onu da sınıfın tavanında :D onun için biraz toprak ot dal sinek ve karınca bulsam iyi olcak, biraz dışarıya çıkıyım en iyisi :)
Sosyal ağlarda paylaş

Sevgili idiot, kitap okuyordum mola veriyim dedim
Durgunlastim yine.
Öncelikle nefret kusmam gerekiyo, pardon simdiden.
Simdiii kendi komplexlerini, psikolojik sorunlarini bastirmak icin cevresindeki insanlari ezen tiplere bi....
Ondan sonra, hic bir fikri olmadan önyargi yapan, kafasinda senaryo yazip kendini buna inandiran insanlara da..
Ee oo daha neler neler, her neyse mamut size verir agzinizin payini.
Simdii
Münih tatilimize devam ediyoruz son sürat.
Bugün sarpi gezdirdim, alisverise gittik ikimiz ehu
Herkes suratima anneymisim gibi bakti, cok komik.
Sarp bugün bana teyjeee dedi. Favori teyzesi olmayi kesinlikle ben hakediyorum (smiley!)
(hayir smiley koyasim bile yok, suratim 5 karis!)
Bugün oynadik onla, sanki akraniymisim gibi. Sponge Bob izledik, bi sürü sey yaptik. kikir kikir güldü, o güldükce ben de mutlu oldum.
Her neyse yarin hitlerin gectigi yerlerden gecicem yine, HEIL NILSTEIN modunda.
Simdi de ders calismaya devam
The Ball's in your court Nilstein...
Bye.
Sosyal ağlarda paylaş

vol I.
18 mayıs:
Omuz üstüne kazak atıp, kazağın kollarını önde bağlama modasını kim çıkarttıysa onu tekme tokat dövmek istiyorum..

vol II.
plaza insanıyım 24saat traşlı geziyorum yatağa bile ütülü takım elbiseyle geziyorum modeli insanları balık ile dövmek istiyorum!

evet! balık ile!

Bir savunma silahı olarak "balık" kullanımını irdelemek istiyorum bugün.. Şimdi düşündüğümüz zaman, kavga esnasında kullanılacak başka araç kalmadı mı, nereden çıktı bu balık diyeceksiniz.. Aslında bu fikir bir anda gözümün önüne eski çizgi filmlerin gelmesi ile başladı.. Asterix izleyenler bilirler, Galya köyünde durduk yere elamanlar arasında bir kavga patlak verirdi.. Ve o kavga sırasında havada sürekli balıklar uçuşurdu.. Bu noktadan yola çıkarak balığın gerçekten kavgada kullanılıp kullanılmayacağını düşünmeye başladım.. İncelediğimiz zaman balık kullanımının bazı dezavantajları var tabi.. Misal birine balıkla vurmaya kalktığımız zaman, balık kaygan bir yüzeye sahip olduğu için elimizden fırlayıp saçma sapan bir yere gidebilir.. Ayrıca pek ergonomik değil, ele tam oturmuyor.. İlk vuruşu gerçekleştirdikten sonra da kontrolümüzden çıkıp yere düşme ihtimali büyük.. Peki avantajları nelerdir.. Gürbüz bir balık adamı yerinden oynatır.. Şöyle ki, en tosunundan bir palamutu hızla sallayıp, hasmınızın suratına çöt diye oturttuğunuz vakit karşınızdaki kişinin dünyası şaşar.. Hatta çeneye falan oturtursanız nakavt bile edersiniz, o derece.. Demek ki neymiş, eğer elimizde kavga esnasında bir balık varsa tek vuruşta rakibimizi yere indirmeye konsantre olmalıymışız.. Vay be, gördün mü bak, herşeyin bir şeyi var..

hmm uzun olan kuzenden aparma... ben yazmadım.. çaldım

esasında vanille'in yazıya girişine nazire yapasım geldi birden.. hepimizin içinde bi ırkçı var.. önyargı manyağı, sinir bağımlısı biri var.. bazen hayatta kalmamızı sağlayan tek şey de bu küçük enerji bombaları oluyor işte...

"nefret ediyorum" bazen altın değerinde olabiliyr ve bizi hedefimize odaklanmamıza, limitsiz bi güçle saldırmamıza imkan tanıyor. elbette içten yanmalı motor gibin ağzımıza sıçıyor içten içe.. ancak nefret ve önyargılar hiç ayrılamayan siyam ikizleri gibi bitişik benliğimize.. her zaman varlar ve olacaklar..

[ Mesaj 01 Haziran 2007, Cuma - 02:45 tarihinde, dasaaa tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Hişş Günlük,
Bugün neden uyanamadığımı keşfettim.
Biraz zor karar veren bi insanım. Hani önemli kararlar verirken insan içindeki bi sese danışır ya, bende o seslerden 5-6 tane var, e dolayısıyla kararlar ufak çapta bi meclisten çıktığı için bazen uzun sürüyo. Günlük şimdi sen bana şizofren diyebilirsin, ya da postmodern bi düşünce tarzı olarak bakabilirsin, belki de paranoyak diceksin, aslında ne istediğini bilmiyo, veya başkalarının kendi hakkında ne düşündüğünü çok sallıyo da diyebilirsin.
Sus günlük, yorum yapma sadece dinle.

Off the ashes diyoruz ve aldığımız kararın sonuna kadar arkasında duruyoruz, bazen insanın doğru olmayanı da yapması gerekebiliyor demek ki, günlük doğru göreceli diye düşünebilirsin, ya da kolaya kaçıyosun diyebilirsin, çok büyük bi hata yaptığımı, veya kesinlikle mantıklı olan kararın doğru olduğunu söyleyip yürü be koçum diyebilirsin, opportunity costlarımı da değerlendirmemi yoksa hiç bi kararın mantıklı olmadığını da söyleyebilirsin, evet sabırsız olduğumu da düşünebilirsin, yak gemileri bakma arkana da diyebilirsin, ya da yaş artık ilerliyo bi daha düşün de diyebilirsin.

Kes sesini günlük, en iyisi yorum yapma sen günlük sadece dinle böyle en güzelsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...