Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

dl'de raitlinin level abarması

Waefre_Athelas

Öne çıkan mesajlar

Beyler bu olayı biraz mantıklı düşünün tabiiki içindeki eziklikten dolayı bir serikatil olmuş bir adam da kendine benzeyen biriyle karşılaştığında kimseye davranmadığı kadar iyi davranacaktır... yapmayın allahaşkına şimdi bana serikatillerin de kötü olmadığını mı söyleyeceksiniz?

Arkadaşlarını ölüme terketmek (kardeşiyle birlikte) ya da kendi dışında kimseyi önemsememek bile başlıbaşına kötülüktür...
Sosyal ağlarda paylaş

Adam melek demiyorum ama sırf kötülük olsun diye kimseye bir zorbalığı olmamıştır piskopat bir seri katil deildir kendine bir hedef koymus( tanrı olmak istemiş) bu doğrultuda gerekenleri iyi yada kötü yapmıştır (bence davranışlarıyla sadece iki kişiyi kandırmıştır kardesi ve lady crysnia ) 1. olarak kardesi hakkında aptallık ve gereklilik haline gelmiş bir baglılık saglıklı olamaz raist kardesini uyarmıstır kimse uyarmadı demesin! Lady Crysnia baska bir muamma kendisi deilmiydi gecelerce kryn i kurtarmak icin dua eden bu ne iyi bir sahsiyettirki kendinde böyle bir kutsallık görmüştür.Raistlin Majere kryn deki en dürüst adamlardan biridir yanlıs secimler hatalı karalar vermiş olabilir ama onu Takhisis gibi bir gercek anlamda kötülük getiren biri olarak göremezsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

"Adam melek demiyorum ama sırf kötülük olsun diye kimseye bir zorbalığı olmamıştır"

Zaten ben hiç kötülük olsun diye kötülük yapan birisi görmedim ki... birisi böyle yapıyorsa kötü değil salaktır! yani Takhisis bile yaptığı şeyleri sırf kötülük olsun diye yapmıyor... çoğunlukla Kryyn'in yönetimini eline geçirmek için vs... zaten psikopat seri katillerin akli dengesi yerinde değildir... eğer bilinçli bir insan bilerek ve isteyerek bencilce çıkarları için dostlarını ve kardeşini ölüme terkedebiliyorsa evet bunun adı kötülüktür ve evet bunu yapan raistlin kötüdür!
Sosyal ağlarda paylaş

Hım derdimi tam anlatamıyorum ewet o yaptıgı hareket cok bencilce ve kötü bir davranıs cehennemde kendi sonunu görene kadar yaptıgı bir cok kötü sey daha var ama bütün ömrü kötülüklerle mi doludur bu adamın onu bu secimlere iten hic mi neden olmamıstır kardesi demissin o deilmiydi raistin hoslandıgı kızla samanlıkta iş ceviren bu yapılan bencilce ve kötü deil mi ? lady ye gelince raist ile tanışmasaydı 2. kral rahip vakasını yasardı Kryn dunyası kimse kendini kandırmasın

Raistlin Majere ömrünün büyük bölümünde çok büyük kötülüklere isteyerek neden olmuştur ama bilgelik zamanla ve yaşayarak gelir son geldiği aşama da kötü biri olarak gösterilemez.Magius hayatı boyunca 3 cübbeyide giymiştir Raistlinin durumuda pek farklı deil.
Onun gibi Kryn i kurtarma görevi sırtına o sevgili iyi kryn tanrıları tarafından yüklenmiştir.Şu anda tüm grup hangi macerada ise tanisin fikileri icin hala ona danıstıgı kesindir.
Sosyal ağlarda paylaş

Tabiiki son geldiği durum kötü değil... Fakat insanların başına gelenlerle birlikte yaptıkları "acı hayatın getirdikleriyle kavrulup kötü yola düştü ve bir daha kurtuluşu yoktur" diye birşey sadece ama sadece türk filmlerinde olur türk dramından kurtulun artık kimse kötü olmak zorunda bırakılamaz... söylemek istediğin şeyin farkındaydım fakat sana şöyle birşey söyleyebilirim... dragonlance'i ilk okumamın üzerinden yaklaşık 9 sene geçti bunun ilk 6 yılında Raistlin'in yaptığı herşeyi ben de yapardım diyordum ve buna yemin edebilirdim... fakat işler öyle yürümüyor... belirli bir süre sonra insan raistlinin ne mal olduğunu anlıyor :) yanlış anlama ama bu bahsettiğim olaydaki gibi kitapları okuyalı fazla bir süre geçmemiş olabilir mi senin?
Sosyal ağlarda paylaş

4 sene oldu daha :D ya yaptıgı bir cok seyi onaylamıyorum ama tüm kabahatide onda bulmuyorum baska sartlarda pek cok sey degisebilirdi gibi geliyor bana,saf kötü bir karakter olarak görmüyorum onu cünkü yaptıgı az sayıdaki iyiligi karsılıksız yapmıstır.
Neyse bu muhabbet iyi geldi ben ruhdöveni ni bi daha okuyayım 3 aydır bakmamıstım :)
Sosyal ağlarda paylaş

Raistlin Majere bir insanın olmak isteyeceği en son noktadır.
Onun kişiliği kusursuz bir yaratımdır. Raistlin Majere dışında hiçbir karakter hakkında böylesine geniş bir özgeçmiş ve karakteristik yoktur.

Raistlindeki hırsı onun en güçlü silahıdır. Zaten onun sayesinde Tanrıları bile alt etmiş ve tek tanrı olmayı başarmıştır.

Raistlin Majere kötü değildir. Kara cübbe giymesinin sebebi amacına ulaşmak için kara büyüye ihtiyaç duymasıdır. Beyaz cübbeler içerisinde iken tanrılara baş kaldıramaz.

Raistlin Majere kimseyi zevk alarak öldürmemiştir. Ben görmedim. yada hatırlamıyorum. Yoluna çıkan herŞEY onun için bir engeldir ve kaldırmasını bilir. Gerek beyaz cübbeli bir rahip gerekse bir gnome hiçbir zaman onun amaçlarını gerçekleştirmesine engel olamaz.

Raistlin'in birkaç sözü benim için çok şey ifade etmekte.

Size yardım etmiyorum, sadece yollarımız aynı patikada ilerlemekte... Ben bu cümlede hem kendimi görüyorum hemde yazmakla bitiremeyeceğim duygular...
Birkaçı şu; Sakın bana güvenmeyin, sizi sadece kullanıyorum, işim bitince ........

Amacı tanrı olmak... Yeni bir düzen kurmak ve kendi yaratılarını yarattığı dünya üzerinde yönetmek... Ama karşısına şöyle bir engel çıkacağını kim bilebilridi ki?
Yoketmek için yaratılmış bir güç nasıl yeni yaşamlar yaratabilir?
İşte bu da Raistlin'in ölümlü olmasının verdiği hatalardan biriydi. DL'nin en güçlü büyücüsü de olsa herşeyi bilmesi imkansız.

Tanrıların Raistlin Majere yi küçümsediler ve onu umursamadılar.. Kantaşının Raistlin Majere gibi idealleri olan bir büyücünün eline geçebileceğini düşünemediler.. Yada düşündüler de bile bile ölüm fermanlarını imzaladılar.

Neyse ben içimi döker gibi oldum ama bu büyücünün benim için önemi okadar büyük ki onu tanımayan yada hakkında yanlış şeyler bilen kişilerin yaptığı saçma ve gereksiz yorumlar çok koyuyo. Lütfen hakkında bilgi sahibi olmadığınız konularda yorumlar yapmayalım. Ne diyebilirim ki... Çok seviyorum saygı duyuyorum ve benimsiyorum :) Tabi bunların da bi sebebi var ama bu benim özelim. oda bende kalsın. İyi Yazışmalar.
Sosyal ağlarda paylaş

Haklısın gerçekten gereğinden fazla uzadı :) bu şunun gibi birşey insanlar kendilerine baktıklarında birşeyler buldukları hikaye kahramanlarını benimser ve doğal olarak onları savunur... :) ben de Raistlin'e tapardım... içimden vay be orda olsam kesin ben de böle olurdum derdim ama olmazdım :) Geçmişi ayrıntılı büyücü mü istiyorsunuz? Elminster: Making of a Mage kitabını tavsiye ederim...
Sosyal ağlarda paylaş

making of a mage den edinebileceğin bilgiler:
eğer hiç bir classı beceemiyosan büyücü ol ve bi tane büyü tanrıçası tavla. zaten hala kara kaşına mı kara saçına mı hasta olmuş mystra anlamadım gitti
ayrıca "atılmak" kavramına ne tarafımla güleceğime karar veremedim:D
ve de tanrı olmak işçin 30mu 40 mı ne level gerekiyo. bilginiz olsun
ha unutmadan

hiçbir kitaptaki karakterlerin levelları olmaz. onlar yazarın kafasında oldukları kadar güçlüdürler. garip garip tartışmaıyn ondan.
Sosyal ağlarda paylaş

güzel söylüyorsun da bunu söylerken bilgisizliğini mazur görüyorum... kitaplardaki karakterlerin levelları olmaz(!) Sanırım Dragonlance'in de Forgotten Realms'in de sadece birer Campaign Setting olduğunu ve özellikle de Dragonlance (Core) kitaplarının oynanan oyunlar sonunda yazıldığını bilmiyorsun :D

nese bu saçma tartışmaya devam etmek anlamsız... insan birşeyi nasıl görmek isterse öyle görür...

evet raistlin en kral varlık üstüne adam tanımam (!)

Esen kalın...
Sosyal ağlarda paylaş

DL ve FR campaing settingler kitaplardan sonra çıktı.
Önce kitapları okursun bu bir romandır. 10 larca seri yazılır bu dünyalar hakkında. Bir zaman gelir insanlar bu dünya üzerind eoyun oynamak isterler... Bunun için de bir sistem kurmak gereklidir. İşte bu ihtiyaç yüzünden settingsler çıkar.

Tabi bazıları settingslerde oyun oynadıktan sonra kitaba geri dönerler... Abi Rasitlin XX levelmış biliomusun.. Mystra'nın şöyle bi feeti varmış Alp biliyomusun...

Raistlin'in level'ı kaç olursa olsun. Yaptığı bildiği büyüler ne olursa olsun. Bunlar settings kitaplarda nasıl yazarsa yazsın bu bilgilere güven olmaz. Şayet benim bir karakter sheet'imi hazırlamaya kalksalardı her hafta yeni bir sheet yazmaları gerekirdi.

Uzayan muhabbet, gereksiz tartışma dediğiniz konu zaten şuan topic'in ana konusudur... Uzamaması için bir sebep göremiyorum burda tartışıyoruz. Ama siz kalkıp da ''az biliyorsun çok konuşuyorsun bişey bilmiyorsun'' gibi ithamlarla işe karışmazsanız hiç gerginlik çıkmayacaktır.

[ Mesaj 05 Şubat 2006, Pazar - 14:16 tarihinde, Marveloth tarafından güncellenmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Birda bunlara ek olarak;
Elminister bir büyücü yaratmak kitabını biri tavsiye etmiş...

Önce Dramatik bir başlangıç, Serserilik ve hırsızlık, tapınak basıp tanrının chosen ı olmak, ardından kadın olup büyüyü öğrenmek :S büyücü rahip karışımı bir hayat sürmek, büyü tanrısıyla ateşli dakikalar... Yaılsın diye yazılmış bir kitap.

Elmisinter'ın yaptığı büyüleri adeta D&D players handbook tan seçmişler...
Ben bu kitabı neden kötüledim? Raistlin ile kıyaslandığı için... Çünkü kıyaslanamaz nitelikte.
Sosyal ağlarda paylaş

Marveloth bu konuda yanlışsın çünkü Dragonlance kitapları TSR denilen firmanın Margaret Weis ve Tracy Hickman'a "bize Dragon temalı bir oyun dünyası yaratın!"
teklifi ile başlamıştır. ayrıca bu romanlar (bu romanlar: İlk ve 2. seri) bir FRP oyunu olarak oynanmış ardından yazılmıştır!

Dediğim gibi birşeyi nasıl görmek istersen öyle görürsün..!

Elminster'la Raistlin arasında ve DL ile FR arasında kıyas bile yapmam... Elminster raistlinin yanında çok bilge kalır... raistlin fiziksel görüntüsü bile "cool" gözükmesi için yaratılmış bir karakterdir. ve hiçbir romanda raistlin kadar ezik bir karakterle karşılaşmadım. ve evet raistlin fanatikleri de raistlinin bir çeşit ezikliğini veya raistlin'in güce aşıklığını kendilerinde bulup kendilerini eğer dl de olsaydım raistlin gibi bir adam olurdum diyen insanlardır..!

eğer bu insanlar içlerindeki ego'yu yenip mantıklı bakarlarsa zaten raistlin'in sevilecek bir tarafının olmadığını görebilirler...

ben de bi süre öncesine kadar star wars filmlerini izleyip "ulan şu palpatine ne sağlam adamdır. orda olsaydım da onun gibi olsaydım" derdim. fakat egonuzu bir kenara bıraktığınızda içinizdeki şeyin kötülük(eziklik) olmadığını görebilirsiniz.

"raistlin kötü değildir!" diyenlerinize:
Eğer raistlin'in yaptıklarının kötü olmadığını savunabiliyorsanız ve ben de aynen bunları yapardım diyorsanız siz de en az raistlin kadar kötüsünüz..!
Sosyal ağlarda paylaş

Epic Level HandBook diye bir kitabın olması bu tezini çürütüyor sanırım başlı başına..

Ayrıca Elminister Divine Raistlin de Arcane büyü kullanır aralarındaki fark en basitiyle budur

[ Mesaj 06 Şubat 2006, Pazartesi - 03:57 tarihinde, Maxen tarafından güncellenmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Elminister ''hadi bir büyücü hero yaratalım'' düşüncesiyle yaratılmıştır.
Zaten kitabın adı da herşeyi açıklıyor.
Elminister ''bir büyücü yaratmak''
Resmen Mystra'nın herhangi bir insandan nasıl zorla büyücü yarattığını görüyorum.
Elminister iyilerin tarafında bir karakter... Yanında Mystra olmasa hiçbir işe yaramayan hokkabazın teki. Bunu da sen inkar edemezsin Mephiston.
Mystra'nın oyuncağı, bir süre elminister'la eğlendikten sonra ondan da sıkılıcak ve tapınakta ona inananları öldürdüğü gibi onu da öldürücek.

Raistlin Majerenin görüntüsü cool olmaktan uzak... Kumsaati gözleri ve altın rengi teninin yanında incecik kemiksi bir beden, gökmüş göz boşlukları, çıkık elmacık kemikleri, hastalıklı bir bedeni, parçalanmış ciğerleri var.
Raistlin Majere hakkındaki çizimlerde onu karizmatik göstermeye çalışmış olabilirler fakat ki,tap tasfirinde Raistlin Majere acınası bir insan.
Buna ek olarak sosyal çevresinin onun üverinde yarattığı baskı, çöküntü, hatta ve hatta öz kardeşinin yaptığı salaklıklar onu bile bile chaotic Neutral a itmiştir. İçindeki Evil taraf Fistandantilus'un ruhunu kendinde birleştirince olmuştur. Eğer Raistlin kötü ise bunun sebebi onun çevresidir. Diğer insanların kötülüğüdür.
Raistlin ezikTİ... bir zamanlar öyleydi. Çok ezildi. Zaten tanrılık mertebesine kadar yükselmesindeki ana sebep de bu... Kimsenin ezemeyeceği bir varlık olmak istedi ve oldu. Tabi büyüdükçe başka fikirleri de oluştu o başka.

Biraz da konuşmalarımıza dikkat edelim. DENsizlik yapmayalım, haddimizi bilelim. Paticik'e üye olman Kimseye ezik deme hakkını vermiyor sana. Başkaları hakkındaki kişisel düşüncelerini içinde tut.

Orta 2 den beri Raistlin Majere fanıyım. İdolüm de diyebilirim. Onun kişiliğini çok iyi tanıdığım için de kendimle gurur duyuyorum. Bu da ne seni ne başkasını ilgilendirir.

*****ben de bi süre öncesine kadar star wars filmlerini izleyip "ulan şu palpatine ne sağlam adamdır.
orda olsaydım da onun gibi olsaydım" derdim.****

Sen zaten baştan kaybetmişsin. Bir karakteri sevmek, benimsemek, idol görmek farklı şeylerdir. Darth Sidious un gücüne hayran kalmış olabilirsin ama asla onun gibi bir bedene sahip olmak istemiyceksindir. Ama ben isterdim. Sebebini de anlayabileceğini sanmıyorum. Baız şeyler fedakarlık gerektirir.. Senin gibiler Spiderman i sever... Anlayışla karşılıoyorum. Sebebi bende kalsın.

Raistlin Majere amaçları uğruna herkesi feda edebilir.
Darth Sidious imparator olmak uğruna galaxiyi gözden çıkartabilir.
Ama bu iki karakter de nefret saçan, ölüm kokan, unholy aurası olan karakterler değillerdir. Eğer doğru karakter analizi yapılırsa kitaplardaki en dramatik, en karakteristik sahibi, en kendini bilen kişiler olduğunu görürsünüz.

Raistlin kötü değildir.
Size yardım etmiyorum... Sadece yollarımız aynı patikada ilerlemekte....

Başka söze gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Raistlin başlangıcından yükselmesine kadar olan dönemde ezik bir karakter olabilir. Onun bilgiye açlığı için normal bir bedel sayıldığını düşünüyorum ben. Sevenleri onu bu hali yüzünden sevdiler zaten. Adam aksiyon olsun diye her halta atlamıyor, zamanı gelince kaçıyordu. Hiç bir zaman kuvvetli bir yapısı olmadı. Hiç bir vakit "cool" gözükmedi her ne anlamına vurgu yaparak söylediysen.
Sosyal ağlarda paylaş

Eywallah beyler...

Elminster dandik bir adamdır... Hatta sıradan ve eziktir ve büyücülüğü bile yalandır aslında...
Raistlin kraldır idol edilmesi gereken bir adamdır, herkes kendi güç iştahı için sağlığını feda etsin, hatta arkadaşlarını ve ailesini feda etsin... bu işin doğrusu budur..!

(Bu arada sürekli onu şöyle idol yapıyorum böyle idol yapıyorum nedeni de bana kalsın diyip duruyorsunuz... Aranızda güce iştahı nedeniyle kardeşini veya arkadaşlarını ölüme terketmiş ya da arkadaşları yüzünden kötülüğe (zorla) itilmiş tipler var sanırım...saygı duyarım diyemicem... )

Ayrıca evet spider-man seven tiplerdenim ne yazık ki sorunlu ve bu sorunlarını daha fazla güç sahibi olarak örtebileceğine inanan tipler yerine idealist ve sadece kendi çıkarları için değil diğer insanların çıkarları için davranan tipleri seviyorum... :S üzgünüm hayatın her zaman umutsuzluk güç aşkı ve kudret olduğuna inanmıyorum... daha güçlü olmak adına bana değer veren birinin hayatını yokedeceğime bana değer veren insanların hayatı için kendi hayatımı yokederim daha iyi..!

Bu da bu topicteki son postumdur...

Esen kalın...
Sosyal ağlarda paylaş

Bu işi bu kadar ciddiye alma istersen. Raistlin ve Stradh severler kimseyi öldürmüyor yani merak etme. Bir karakteri sevmek ona hayatını adamak değildir. Ama saf bir paladin'dense gerçektende gölgelerde dolanan bir ozanı tercih ederim. O kadarı doğru.
Adamın bana benzemesi gerekmiyor ki? Ne demek yani? Ben o adama saygı duyarım kişiliğinden ama sen bana "Ama o adamın şurası kötü yanlış; demek ki sende kötüsün!!!" diyorsun. Evet o adamı severim ve evet kendime ait nedenlerden ama sevmemin nedeni ikizim olduğu için değil. Ben başka kötü olan karakterleride severim suç mu yani? Herneyse;
Esen kal,
editledim üst paragraf...

[ Mesaj 07 Şubat 2006, Salı - 01:29 tarihinde, Redeagle tarafından güncellenmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer insanlar bana sinsi die hitap ediyorsa, beni sevmiyor kardeşimi seviyorlarsa, bana kötü davranıp onu seviyorlasa, sevdiğim kızı öz kardeşim beceriyorsa ve ben buna şahit oluyorsam, annem sözde bir tanrının ermişi tarafından ölüme sürüklendiyse, bedenim hastalıklıysa, fiziki gücüm yoksa, kendimi savunmak için tek çarem büyüyse, büyüye kavuştuğumda bile bedenim daha da hastalıklı olduysa (lanetli iki ciğer)... evet ben Raistlin gibi HERKEZİ hayatımdan siler ve satardım. Herşeyin bir bedeli vardır ve yapılan hiçbir şey cezasız kalmaz... Bunlara samen Raistlin ona acı çektiren kimseden intikam almamıştır. Onun gözü hiçbirzaman fani şeylerde olmamıştır.

İşte karakter budur... bir elf kızı ile bir insan kızı arasında gidip gelen kişilik çatışması yaşayan yarımelf değildir.
Yada gereğinden fazla abartılmış, arkadaş ortamımda immortal kender die hitap edilen tasslehoff değildir.

Elminister da ezik bi karakter değil. Ama Raistlin ile kıyaslayamıyorum üzgünüm...
Sosyal ağlarda paylaş

elminster ın kitabı kotu adamın sucu yok naapsın.
Raistle kıyaslanamaz karakter bakımından,gayet basittir el.

Bikere DL de tum karakterler karakter.Hepsi için 10 15 ayrı kitap yazılabilir çok rahat bi şekilde.
O yüzden lvl muabbetine girmek saçma,Zaten bu lvl zar saçmalıkları yuzunden sogudum frp den
Sosyal ağlarda paylaş

takhissis (lvl 40 dark wizard lvl 40 warrior) yanlis hatirlamiorsam

raistlin sadece lvl 20 wizard

ki master of orderlar (white red black) 18 ustune cikmamisdir bi raistlin oyle :)

fistandantilusa gelince raistlin = fistandantilusun yerine gecdi hatta fistandantilus oldu, hatta tas oldugunde abbysdeyken takhissisde raiste fistandantilus olarak hitab ediyordu bahsederken ondan

tanrilar bisi yapmiyordu cunku free will olayi var, raistlinin takhissisi abbysden cikarmasi olayi kendi zamaninda dondugunda raistlin kendi gucune sahip olucak takhissis ise abbys disina cikinca immortalligini kaybedicekdi (kendi realminda raistlinin takhissise zarar verme sansi yokdu zaten)
Sosyal ağlarda paylaş

hiçbir tanrı 20. level üzerinde değil d&d kitaplarında... takhisis 40. level wizard 40. level warrior olamaz. sallamışsın.

tahminen söylüyorum ama takhisisde wizardlık yok. clericlik var. takhisis'in ermişleri vardır genelde.

raistlin hiçbizaman fistandantilus fln olmadı. sadece kantaşıyla ruhunu kendi bedenine aktardı. kantaşının tam işlevini bilmiyorum. ama ruhları bi nevi life drain gibi emiyo.
hatta raistlin'in kantaşı ile tanrıların gücünü emip tek tanrı olması hakkınd abazı teorilerim de var...

raistlin sadece level 20 mi wizard değil. onun hakkında böyle konuşmak küstahlık olur. o unutulmuş bir zaman diliminde halen tek tanrı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...