Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

dl'de raitlinin level abarması

Waefre_Athelas

Öne çıkan mesajlar

takhisis
cleric/black robe wizard (40th level each)
alignment : lawful evil
movement: 18" / 48"
armor class : -10
hit points: 999
hit dice: 40
# of attacks : 4
damage/attack : 1-1000 */ 1-1000 */ 1-1000 */ 1-1000

warrior degil clericmis :p

kaynak ad&d source book yani daha iyisini biliyor olamazsin
Sosyal ağlarda paylaş

eh bidaha okudumda kitaplari tam okuduguna eminmisin :p raistlin tanri olmakdan vazgecdi kendi bencilliginden sonrsuza kadar tek olmak istemediginden vaz gecdi. hic gerceklesmedi tabi ayni olay palinede patladi belli bi yerde war of soulsda

adam chaotic evil, raistlin en sevdigim karakterlerdendir ama bencilligi yuzuden basina ne geldiyse gelmisdi abbysde kalana kadar

raistlin sirf lvl 20 black robe wizard, ayrica bloodstone a gelince takhisis verdi zaten bloodstoneu fistandantilusa bu tur gucde olabilicek bisi vermezdi ve raistlinin fistandantilusla olan savasinda bile geciyordu

"" fistandantilus's eyes narrowed, and the young mage tensed, his hands closing over the object he carried in his robes. but the wizad only said mildly "that is all correct. what do you intend to do about it? murder me?"
"no" said raistlin softly, " i intend to become you!

[ Mesaj 13 Şubat 2006, Pazartesi - 20:16 tarihinde, Invulon tarafından güncellenmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bide geriye kalan kismini okudum son 2 sayfadaki

magius
14th level human red robe wizard
str 9
int 18
wis 15
dex 17
con 10
chr 9

fistandantilus
17th level human black robe wizard
str 12
int 17
wis 12
dex 18
con 13

raistlin
20th level human black robe wizard
str 10
int 17
wis 14
dex 16
con 10
chr 15

--------
level 18+ olayini gelince 18+ characterler npc olmak zorunda eger dm yaptigi isi biliyorsa :)

bunlari 1st edition dm sourcebookundan bakdim
3.5 de raistlin veya digerleriyle ilgili bisi yok diger manuallara bakdim degmez diye

lvl 30 degildir raistlin hangi kitapda yaziyor o onu merak ettim versiondan versiona degistirmemeleri lazim
Sosyal ağlarda paylaş

konu değişmiş bakmayalı :)

raistlin olayına girmicem hiç de... hiçbir tanrının 20th lvl üzeri olmaması tamamen sallama (en azından fr ve diğer dünyalar için) ki invulon arkadaşımızın söylediği de (en azından source gösterebilmesi bile) güvenilir bi kaynak :)

bu da fr'da bane'in ölmeden önceki levelları:

fighter 15/blackguard 10/cleric 10/wizard 10/rogue 20

eheh yani toplam : 65th lvl

tanrı dediğin budur ve bu olmalıdır bence... bi tanrı 20th lvl olsa zaten 45hit dice'lı bi dragondan korkmaları gerek hepsinin...

kaynak: forgotten realms campaign accesory, faiths and pantheons

[ Mesaj 13 Şubat 2006, Pazartesi - 22:31 tarihinde, Mephiston tarafından güncellenmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

wizards'ın kendi yazdığı kitaplar içinde bile değişik rakamlar var. totl sette takhisis için 25'inci level der, bir arkadaş başka bir yerde 40'ıncı level dendiğini söylemiş. raistlin'in level'ı hakkında wizards forumlarında da bir tartışma yapılmıştı ama somut bir cevaba erişilemedi, çünkü başka sayılar veren birçok kaynak var.
en iyisi düşünüp mantıklı bir orta yol bulmak. fr'de 65'inci level olması normal, ama dragonlance tarihinde 18'i geçmiş sadece iki karakter var (raistlin ve fistandantilus). bu yüzden 40, 65 falan çok uçuk rakamlar dragonlance için.
Sosyal ağlarda paylaş

hmm... e tabi fr da leveli düşük olana kız vermiyolar :p eheh... ya iyi de şöyle bişey var... kişisel bilgilerime göre eğer second ya da first edition'a göre konuşuyorsak zaten frdaki tanrılar da o kadar uçuk diildi... ama bildiğime göre dl'de 3e olmuş hatta 3.5 mi oldu? neyse... önemli diil... benim verdiğim bane örneği 3e zaten... ama 3'e de dl'de tanrıların o kadar düşük levelli olacaklarını sanmıyorum... yani ne biliyim saçma geliyo dl'de dolaşan young dragonların 13-14hd olduğunu düşünsek bile bu tanrıların levellarını tahmin edebiliriz gibi geliyo...
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
18 den sonra karakterlerin atılması belki gerçek olabilir , ama zaten baktıgınızda fistandantilus ve raistlin 18 i geçmiş ve ikisi de atılmamış kendi istekleriyle terketmişlerdir. ha raistlini atmak zaten biraz göt ister. yapabilecek 3 tanrı war. raist paladine'ın secilmişi ve zaten paladine oyle gucleneni postalıyacak bi tanrı diiil , gilaen'in umrunda olmaz zaten raist kankası , takhisis desen abyssten çıkamıo.
tanrıların levellerı meselesine gelince 40 bence cok ucuk bi rakam , great wyrmların bir nevi tanrı sayıldıgı dl de 40 level biraz fazla olmuş gibi...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
konu değişmiş bakmayalı :)

raistlin olayına girmicem hiç de... hiçbir tanrının 20th lvl üzeri olmaması tamamen sallama (en azından fr ve diğer dünyalar için) ki invulon arkadaşımızın söylediği de (en azından source gösterebilmesi bile) güvenilir bi kaynak :)

bu da fr'da bane'in ölmeden önceki levelları:

fighter 15/blackguard 10/cleric 10/wizard 10/rogue 20

eheh yani toplam : 65th lvl

tanrı dediğin budur ve bu olmalıdır bence... bi tanrı 20th lvl olsa zaten 45hit dice'lı bi dragondan korkmaları gerek hepsinin...

kaynak: forgotten realms campaign accesory, faiths and pantheons

konuda çok yanlış yerlere kaymışsınız..
bakın forgotten realms'le oturup dragonlance'i bir tutmuş olmuşunuz böylece.

orası forgotten realms. her yeni d&d kural sistemi çıktıkça tanrılarının da level atlatıldığı bir yer.
baldur's gate 2'de lvl 40 olduğunda "aşmış" konuma gelip demigod misali dolaşıyorsun.
oysa forgotten realms'te lvl 20'lere burun kıvrılırken, dragonlance'te lvl 20 demek "aşmış" olmak demektir.

bu yüzden dragonlance tanrılarının 25. lvl'ı geçmemeleri çok da şaşılacak birşey değil.
ha, bu arada lvl 20, lvl 25 tanrı derken, dünyada bu tanrıların avatarlarının levelı kastedilmektedi.

bir aralar bir site görmüştüm.
chronicles'taki kahramanların hangi kitapta hangi levelda olduğunu söylüyordu. bu site hala duruyor mu onu bilmiyorum.

ancak chronicles sonunda black robe giyen raistlinin lvl 15 civarı, takhisisle takışmadan önce de lvl 20 civarı olduğunu hatırlıyorum. tabii böyle bir siteyi araştırmak isteyen olursa yazar artık.
Sosyal ağlarda paylaş

o değil de nerden biliyolar levellarını. okuyunca level tahlili mi yapıyo adamlar. yoksa weis ve hickman'a mı sormuşlar? ki kanımca onlar levelları düşünmeden direk güçlü, zayıf, aşmış gibi düşünmüşlerdir. kitap yazıyolar sonuçta ve lvl gibi sınırlamalar onlar için sorun olmamalı
Sosyal ağlarda paylaş

dragonlance 3.5edition kural kitabına gore ne level'a gore atma ne de baska bisi var. hatta kitapta bi iki yerde lvl 20 karakter ornekleri vermis, ki bu abi/amcalarım kesinlikle tanrı statusundeki insanlar degiller.

eger tersi bi durum olsaydı kitapta belirtilirdi diye dusunuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

3.5 edition çok ayrı mesele...
1st edition veya 2nd edition kitaplara göre düşünülmesi gerekli diyorum ben.

chronicles kitabı ilk türkçe'ye çevrildiği sıralarda 3e bile yoktu, 2e vardı. o zamanlar takhisis'in, fizban'ın felan lvl 25 olduğunu okumuştuk birçok yerde. ki büyük ihtimalle dragonlance campaign setting civarı şeylerde de bundan bahsetmişlerdir.

d&d 3.5e ile dragonlance dünyasını forgotten realms'e yakınlaştırmak istemiş olabililer d&d 3.5e nedeniyle...
bundan dolayı tanrıların lvl 40 warrior lvl 40 wizard lvl 40 bilmemne lvl 40 zartzurt yapılması pek anormal değil. çünkü fizban, takhisis gibi tanrılar, dragonlance'in greater god'ı niteliğinde duruyorlardı orda.

ama dragonlance'in sevdiğimiz yanı da bu olmuştu. fr kadar abartı levellara kaçmayan bi dünyada daha romantik ve epic maceralar yaşatmıştı.
Sosyal ağlarda paylaş

fr kadar abartı levellara kaçmaması demek istediğin şeyi anlıyorum da... şöyle bişey var... dl bayaa bi süre 3e ye gelmedi... adamların maddi nedenlerinden dolayı... 2.si ad&d ya da 1e de zaten frdaki tanrılar bu kadar güçlü değillerdi... yeni editionla birlikte böyle oldular... ki zaten şurdaki levellar abartı burdakiler değil muhabbetinin yerine geçen olayları kıyaslasak bile (ki ikisi kıyaslanamaz asla) birinde bi amcamızın bi tanrıçayla aşk yaşaması diğerinde de bi adamın bi tanrıçaya kafa tutması var ki bana göre ikisi de abartı :s

ama bu frp onun için abartı veya değil farketmez...
Sosyal ağlarda paylaş

nerde yazıyordu hatırlamıyorum ama insanlar için(humans) kaderlerini ele alabilecek tek varlıklar diye bahsediyordu ki bunu tanrılar bile yapamıyor. bunun dışında kitaplar okunu oyunlar oynanır ve zevk alınır alınmazsada bir bardak spğuk su içilir tartışacak bir konu yok açıkcası ;)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...