Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yüzsüzlüğün Bu Kadarı: Enola Gay Sergileniyor!!!

Eraqrest

Öne çıkan mesajlar

Kimsenin on binlerce kişiyi bir saniyede, binlercesini de yıllar sonra öldüren ve etkileri bugün de devam eden bir silahı sergilediğini görmedim?

Dünyaya gözdağı veriyorlar. O silahı bir kez daha kullanmaktan çekinmeyeceklerini söylüyorlar resmen.[hline]horacegoesskiing, 15 July 2003 00:51 tarihinde demiş ki:
skini göremedim..

abuzittin, 15 August 2003 14:26 tarihinde demiş ki:
Peki nasıl frp yasayacağım öretirmisin
Sosyal ağlarda paylaş

ama biz hiç de demiyoruz "yani işte insanlık bu duruma gelmesin bi daha" filan. "Nası da döşedik olum vaktiyle size" tarzında bi yaklaşım da yok.

Ben o yalanlara kolpalara uyuz oluyorum zati. Yoksa tekrardan yapılmış olması güzel bi olay gerçekten.[hline]Böyle de kültürlü bi insanım yani.
Sosyal ağlarda paylaş

yuzbinlerce kisiyi bir saniyede yok eden bir silahla, yuz binlerce kisiyi 500 yilda kesmis bin silah arasinda bir fark olmaz. zaman farki vardir sadece, taksitlendirme yapilmistir.

bizim kafapatlatan yok gavurcatlatan gibi gurur verici isimlerle anilan silahlarimiz da bir cok kesim tarafindan `savas ne kadar kotu bakiniz su silahlara` diye degil de `hey be dedelerimiz soyle yarmis boyle gomcertmis` diye izleniyor.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 21 August 2003 15:58 tarihinde demiş ki:
yuzbinlerce kisiyi bir saniyede yok eden bir silahla, yuz binlerce kisiyi 500 yilda kesmis bin silah arasinda bir fark olmaz.

e yuh yani
tamam oburu de kotu de, uctun artik ne diyim. ayni kefeye koyuyorsun.[hline]W.A.N.D.E.R.E.R.: Wireless Artificial Neohuman Designed for Efficient Repair and Efficient Reasoning

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Raid3r, 21 August 2003 15:42 tarihinde demiş ki:
evet yıkmadı da kılıçtan geçirdi biraz :)

tabi ki ikisi karşılaştırılamaz ama sonuçta ikisi de öldürdü mü? evet.

kılıçlarımız çocukları bebekleri kadınları kesmedi biz süper bir millettik demeyin lütfen

Geçtiği yerlerdeki bağlarda bahçelerde yediği meyva kadar altın bırakan, sırf yağmalanmasın diye Viyana ya girmeyen bir ordu o dediklerini yapmaz bence.

[Bu mesaj Aket-Atum tarafından 21 August 2003 17:54 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
wanderer1985, 21 August 2003 17:04 tarihinde demiş ki:
said:
unity100, 21 August 2003 15:58 tarihinde demiş ki:
yuzbinlerce kisiyi bir saniyede yok eden bir silahla, yuz binlerce kisiyi 500 yilda kesmis bin silah arasinda bir fark olmaz.

e yuh yani
tamam oburu de kotu de, uctun artik ne diyim. ayni kefeye koyuyorsun.[hline]W.A.N.D.E.R.E.R.: Wireless Artificial Neohuman Designed for Efficient Repair and Efficient Reasoning

ne farki var ? olen insan miktari ayni, olum sekli kafa goz parcalanarak olunca atom bombasi ile olmus 100 bin kisi ile kafa catlayarak olmus 100 bin kisi arasinda ne fark var ?[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 21 August 2003 17:57 tarihinde demiş ki:
atom bombası ile japonların süngülerini bir tutmayan bi adam burda yüzlerce yıllık bi süreçte, savaş içinde ve askerlere yönelik saldırıları atom bombası ile tutmamalı sanki.[hline]Böyle de kültürlü bi insanım yani.

japon ve nazi katliamlari ile atom bombasini karsilastirirken bilincli olarak bir zumreyi yok etmek uzere sistemli harekete gecmek ile tekrarlanmayan bir askeri harekat arasindaki farki tartisiyorduk.

ama eger olaya - senin o konuda zaman zaman yaptigin gibi - sadece savasin ve oldurmenin kotulugu gibi humanist-utopik acidan baksaydik, hicbiri arasinda fark olmazdi.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

yahu öle bir konuşuyorsunuz ki sanki osmanlı zamanında atom bombası teknolojisi olsa ellerinde atmicaklar.

amaç öldürmek mi? bence bir farkı yok aynı amaç sergileniyor.

bu arada her gittiği yere para bırakan yıkım yapmayan çocukları öldürmeyen ırka da barbar demezler herhalde ehehe. okullarda yıllarca aynı geyiği anlatmaları kahramanlık destanları yapmaları çok etkiliyor bizi. halbuki osmanlılar basbayağı barbardı. şu an sen amerika hakkında ne düşünüyorsan zamanında osmanlı hakkında öle düşünülüyordu. (tabi ki çok az şeyden haberi olan halk değil düşünme şansı olanlar)
Sosyal ağlarda paylaş

Ya Allah aşkına.. Manyak mısınız? Yoksa anlamıyor musunuz?
Adamlar ŞEHRE ATTILAR bombayı! Sivillerin kafasında patladı yaa...

Tarihi eser başka bir şeydir, atom bombası başka.
Eski silahlar, zırhlar vs vs tarihi eser olabilir.
Ama ne Atom Bombası ne de onu atan uçak tarihi eserdir.

Utanacaklarına sergiliyorlar, iğrenç politikalarına (tüm dünyayı korkutma politikası) alet ediyorlar yüz binlerce ölüyü, onların ailelerini ve radyasyondan zehirlenmiş kişilerin torunlarını.

Tam da Irak savaşı falan gündemdeyken sergilemeye alıyorlar.. Resmen "Akıllı olun, patlatırım bak!" diyorlar işte..

Neden daha önce sergilemediler? Akıllarına mı gelmedi? Geldiğinden eminim. Japonlara ayıp olmasın diye ertesi hemen gün sergilememiş olabilirler mi? Saçmalamayalım, yüzlerce yıl geçse bile pek de unutulacak bir olay değil bu. (Daha büyük bir facia olmadığı sürece tabi!) Göz dağı veriyorlar.
Tabi bunu yaparken Japonların yaralarını da bir güzel tuzluyorlar.[hline]horacegoesskiing, 15 July 2003 00:51 tarihinde demiş ki:
skini göremedim..

abuzittin, 15 August 2003 14:26 tarihinde demiş ki:
Peki nasıl frp yasayacağım öretirmisin
Sosyal ağlarda paylaş

Haberi geçen gün ATV Ana Haber'de gördüm.
Flaşlar falan patlıyordu, adamın bir kurdela kesiyordu sanırım. Yeni görüntüler yani.
Bir de spiker "uçağın eski parçalarının değiştirildiğinden, buna rağmen ne yazık ki bir daha uçamayacağından" bahsediyordu.
Habere pek dikkat edememiştim o zaman. Belki restore edip tekrar açmışlardır?

Heh belki de hazır savaş gündemdeyken 2 günlüğüne kapatıp tekrar açtıktan sonra dünyadaki tüm gazete ve televizyonlara haber vermişlerdir propaganda olsun diye.
Sosyal ağlarda paylaş

buyuk ihtimalle restore edip tekrar actilar ziyaretci cekmek icin. cunku kore more gundemde. daha once bir belgeselde sergilenirken gormustum cunku, siyah beyaz eski goruntuyle.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

üzerinden zaman geçtikçe acılar unutulur, tarih olur. enola gay şüphesiz insanoğlunun kendine karşı işlediği en büyük suçlardan birini temsil ediyor ve gürzlerle, kılıçlarla kıyaslamak yersiz olur fakat tarihin her şekliyle korunması, gelecek kuşaklara aktarılmasını isteyen birisi olarak enola gay'in gururla değil de (gururla olsa ne farkeder, kaç kişi gurur duyabilir ki zaten bütün dünya buna karşıyken) ibretle sergilenmesi bence olumlu bir hareket..[hline]Sam'i bu Gatling Gun'a çıkardığınızda katliam yapabileceksiniz.
Level, Ağustos 2001
Sosyal ağlarda paylaş

sergilenmesi normal, ne olursa olsun tarihteki onemli bir olayda basroldeki bir alet.

ben unitynin mesajina sasiriyorum, ucagin sergilenmesine degil.

bu arada sam kesinlikle katiliyorum sana. ulan iki insan bu kadar mi benzer dusunur :)[hline]W.A.N.D.E.R.E.R.: Wireless Artificial Neohuman Designed for Efficient Repair and Efficient Reasoning

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...