Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[TFC] Belkide?

Head

Öne çıkan mesajlar

Türkiye'de TFyi tekrar (adam gibi) oynanabilir hale getirmenin yolunun katı kuralları olan bir serverdan geçtiğini düşünüyorum.

Lakin kolayoyun'a mail attım.Gerçi administrator isteğimi kabul edeceklerini sanmıyorum heh..

Şu şekilde :

"söylemek istediğim şeyler Kolayoyun TFC serveri içindir.

Bir şikayetim ve bir dileğim olacak.

Türkiye'de Half-Life:Team Fortress modu tam olarak oynanmıyor.
Yani serverlarda insan olabilir , ama oyunu kuralına göre oynadıklarını pek söyleyemeyiz.
Lakin yabancı serverlarda
( mesela 195.22.129.41:27020
195.22.129.12:27015
195.22.129.187:27015) oynanan oyun kalitesi bizimkinden hayli hayli üstünde.
Bunun nedenlerinden birisi ise katı kurallar kullanmaları.

-Yabancı serverlarda BASE dışında duran bir DEFANS oyuncusu serverdan atılır.
-Sniper limiti 0'dır.Sniper kullanılmaz.Olabilen varsa banlanır.
-oyun 5 kişiye 5 kişiye kadar ATAK->DEF şeklinde gider.
yani 5 kişi atak olur 5 kişi defans yapar.

6 kişiye çıktığında klan maçı tarzına döner 3 atak 3 def olur takımlar..
Yabancı ülkedeki insanlar bunu ayarlayabiliyor.
Biz ayarlayamıyoruz..
Bugün public serverlara baktığımızda sniper , pyro gibi gereksiz classların kullanıldığını ve REVAÇTA olduğunu görebiliyoruz.
Bu yüzden Türkiye'de TF bir yerlere gelemiyor.
Önce SNN'in kapanması , sonra Sandwaves'in TF serverini kapatması bize Kolayoyun'u gösteriyor.
Biz oynarız..
Potansiyel olarak tf oynayan insanlar var.
Ama sırf bu oyunu tam kuralına göre oynayamayan insanlar çoğunlukta olduğu için oynama iştahımız yok oldu..

Şikayetim budur.
bazı ayarların ( cl_sniper 0 , cl_pyro 0 , cl_hwguy 1 )
yapılmasıdır..

Bunun yanında Kolayoyun -1- TFC server adminliği için başvurmak istiyorum.
Bakın burada TF'nin geleceği önemli.."

gibisinden bir mail attım.
Ya herrü ya merrü..
Bir insanın servera girin " OOo bütün kafe toplanmış yine" demesinden bıktım arkadaşlar.
Nubi'lere soykırım ilan ediyorum.
Yanlış düşünüyor olabilirim..
Bunlar benim düşüncelerim...
okuduğunuz için teşekkürler.[hline]valandil ownz j0o!
Sosyal ağlarda paylaş

üssümdeyim defans yapçam, adam bana roketler yapdırmaya başlıyor. TK yapmaktan çekinmiyor. Adama napıyorsun diyince cevap yok. İnsanların sinirlerini bozmak için oynuyor. Nasıl olsa bedava oyun.

Bir kere de şöyle bir durumla karşılaştım. Adam bana roket attı, "herhalde spy zannetti duruyum bana shotgunla ateş etsin" dedim, yok adam utanmadan kafama 3 roket daha attı.
"Neden öldürdün beni" diyince, utanmadan "spy kontrolü yaptım" dedi. "Spy kontrolü shotgunla yapılır roketle değil" diyince "ben böyle yapıyorum karışamazsın" dedi. Çıldırcaktım o sırada da zor tuttum kendimi.

Çok kalitesiz oyuncular var. Sanki pikniğe gidermiş gibi tfcde oynuyorlar.
Bazen takım arkadaşların tk yapıyor, bazen atak-defans oyunlarında defans oyuncuları atağa çıkıyor felan.
Ancak bazen de deli gibi kastırıyor karşı oyuncular. Dikkat ettim özellikle Owen ve Sengo gibi oyuncular olunca sanki klan maçına dönüyor oyun.

İlk durumda insan çok sıkılıyor. Ancak ikinci durumdaki gibi yüksek adrenalinli oyun olayını yapabilirsek, kolayoyuna çok kişi geri başlar gibime geliyor.

Tabii bunun için de çok katı kurallar lazım. Lamerlerin sıkılıp gitmesi için.

Bir önerim de:
bir oyun içinde 3 kere tk yapan kicklenir serverdan. 2 Kere ardarda kicklenirse 4 gün geçici ban yesin o adam.

Böylelikle oyun daha temizlenir diye düşünüyorum.[hline]Swoot: Sen web 'i birak sadece cam al.
EagleEye: Yok, ben web cam alıp webe camdan bakıcam.
Sosyal ağlarda paylaş

oyunu boş vermeye devam edersek insanların oyuna ilgisi azalır tabii ki de..

Ancak, dediğim gibi bazı zamanlarda oyun öyle bir haraketleniyor ki, "İşte bu gerçek TFC" diyorsunuz.
Bence oyunun bu heyecanını arttırıcak oyunculara destek verirsek, TK'lar ile eğlenen oyuncuları itelersek, TFC'nin (belki Counter kadar olmasa da) Türkiye'de çok yayılacağına, daha çok kişinin TFC oynuycağına eminim.[hline]Swoot: Sen web 'i birak sadece cam al.
Sosyal ağlarda paylaş

Ha bir de HellHound ile konuştuktan sonra aklıma iyice takıldı:
Biz niye classlarda sınırlama yapıyoruz?

Pyro iyi oynayan pyro ile defans yapsın. Demoman iyi oynayan demoman ile atak yapsın.

Olay medic vs soldier olayına dönüyor.

Medic beceremeyen bazıları da atak yapabilmek için soldier, hatta hwguy kullanıyor. Soldier bir yandan scout ile uğraşırken, arkadan atak soldier geliyor, defanstaki soldierı eziyor.
Hwguy olayı çok daha güzel. Soldier vs Hwguy da büyük ihtimalle hwguy yeniyor. Hele kapalı bir alanda defans yapıyorsa soldier, hwguy'dan kaçamıyor.

Oyunda adam sniper veya pyro olunca küfredip duruyoruz, ama hwguy ile atak yapılınca ses çıkarmıyoruz. "Hwguy ile atak yapılır mı?" diye sorunca "ben hep hwguy oynarım, bunu herkes biliyor" diye azarlanırsın.

Class sınıflandırılmasına karşıyım. Oyunun bu kadar güzel olmasının bir nedeni, bu kadar çok sınıf olmasıdır bence.
Artık demoman oynuycam hep (eskisi gibi)[hline]Swoot: Sen web 'i birak sadece cam al.

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 21 July 2003 12:09 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

572087652 yilda bi FPS forumlarina bi bakiim dedim buraya bi geldim...

simdi oyuna giriosun takim ve class seciosun ya...

ha iste orda 9 class war ya...

senin public bir serverda o classlardan her hangi birini oynayana laf etmeye, yine public bir serverda bu classlarin kisitlanmasini hatta bazilarinin serverda oynanilamaz hale getirilmesini istemeye hakkin yok. Zira sniper da bu oyunun bir parcasi pyro da hwguy da. Isteyen istedigini oynar kardesim. 3 - 4 ornek wererek "Aha gawur serverlarda bu boyledir" demek abes kacar. Zira gawur ulkelerde 752896528652 TFC serverinin bir cogunda sittin tane farkli setting kullanilabilir ve bu settinglerden hoslanmayan rahatlikla baska bir servera gecebilir. Turkiye gibi 1-2 TFC serveri olan bi memlekette bu mumkun degildir. Ha illaki ben bu classlari gereksiz buluyorum diorsan kendi ozel serverini acarsin catir catir kendi kurallarini kendin kurarsin.[hline]Day after day we will gratefully suffer for more
Predestined's our part
So we bleed in the name of god

Blind Guardian - Age of False Innocence
---
So please, a little respect. For I am Costanza. Lord of the Idiots! - George "Gammy" Costanza (Cantstandya)
to pull a homer: to succeed despite idiocy
Sosyal ağlarda paylaş

hehe hellhound için farketmez karsıda hw yada sniper olması kim gelse doğrar :) 3 sene önce oynuyordum snn ve anet'te hell çok iyiydi ben de tabi :) arkadaşın dediği bana mantıksız geldi pyroyu sniperı kapatmak. sniper çok iyiyse insan biraz aklını kullanarak sniperı kolayca gecebilir. ( towerdaki comiclysm yada buthcersa gecemez orası baska :P ) class kısıtlamasına her zmn karşıyım[hline]chaban, 1 August 2003 00:20 tarihinde demiş ki:
YAKALAYIN KAPKAÇ YAPIP KAÇIYORLAR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Head, 13 July 2003 14:19 tarihinde demiş ki:
Türkiye'de TFyi tekrar (adam gibi) oynanabilir hale getirmenin yolunun katı kuralları olan bir serverdan geçtiğini düşünüyorum.

İnsanların benimle dalga geçmesine rağmen bende aynı şeyi düşünüyordum. Hatta birkaçkere uygulamaya çalıştım.

Ama bunun tek yolu kaynak, kendimize ait kaynaklar olmak zorunda. Mecburen gene belirli bir kesime hitap etmek zorundasın. Kolay oyun gibi kurumlarda bunlar olmaz.

Genede Head ve benim gibi düşünen bir serverı dolduracak oyuncular varsa, birşeyler yapılabilir belki.[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Birkaçsenedir FPS oyun oynayan bir insan olarak public mode'lar birşey ifade etmiyor artık.

FPS dedim mi artık taktik ve takım oyununun dibine vurabilmek istiyorum. Özelliklede bunu tanıdğım insanlarla yapabilmem lazım çünkü onlar beni tanıyorlar, ben onları... Bir yerden sonra iletişim için kelimeler gerekmiyor :)

Şimdilik TFC yi bıraktım daoc ve NS (www.ghore.org) oynuyorum. Ama bu konuda birşeyler yapmak istiyorsanız bana ulaşın, bir düşünelim neler yapabiliyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

conc. jump yapmayı bileene epey avantaj sağlıyor doğru ama bug olarak tanımlanması yanlış. sonuçta o bombanın etkisi o ve sen bunu düşmanına değil de kendi üstünde kullanıyorsun. conc jump bug abuse ise rocket jump da öyledir :)[hline]"self improvement is masturbation
self destruction is the answer"

[Bu mesaj Phlox tarafından 07 August 2003 02:37 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ya hw atak yapıosa adam mallından yapıodr bu kadar basit ama bi şey war
benm oyunumu sikenin bende oynunu sikerm hw atak oynarm spy def yaparm

şiddetle diorm mix filanda fayda etmez tr de tf adam olmaz

hala public istemz gibi oynarz diosnz buyrn oynayn eelencem die oynayn
ama çounluğnm oynunun içine etmeyede hakknz yok![hline]:rock:There is only one way to come into this world , but so many ways to leave... :rock:
:tebrikz:
:yapma: sakın lamlerlik yapma :yapma:
BiT¢H_oFBaT[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
said:
BOccOB, 19 August 2003 05:51 tarihinde demiş ki:
said:
Phlox, 07 August 2003 02:36 tarihinde demiş ki:
conc. jump yapmayı bileene epey avantaj sağlıyor doğru ama bug olarak tanımlanması yanlış. sonuçta o bombanın etkisi o ve sen bunu düşmanına değil de kendi üstünde kullanıyorsun. conc jump bug abuse ise rocket jump da öyledir :)[hline]"self improvement is masturbation
self destruction is the answer"

[Bu mesaj Phlox tarafından 07 August 2003 02:37 tarihinde değiştirilmiştir]

RJ de öyle zaten. Sanmıyorum ben yapımcıların cj ve rj yi bilerek oyuna eklediklerini.

Şimdiye kadar TF update lense idi kesin kaldırılırdı...[hline]The Uncaring God of M a g i c. . .
||Merlin'in Kazanı||DoD Forums||ICQ||

rj bug deil bunu bil
yere dibine attın roketin etkisiyle havalanıosn
bu quake de de wardı...[hline]A Robin Red breast in a Cage
Puts all Heaven in a Rage
BiT¢H_oFBaT[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

valla ben hiç bu konuda şikayet almadım.

rj hiç de oyunun zevkini kaçırmıyor. Tersine soldier için ekstra stratejiler ekliyor.

quake III'te de var, onda da kimsenin şikayet ettiğini duymadım.

rj TF2'de büyük ihtimalle olmaz, çünkü daha askeri bir hava katılcak, daha gerçekçi bir oyun olcak, ve q3 gibi rocket jumplar felan olmuycak.[hline]By Gamers For Gamers
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...