Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

tavsiye - GUNDAM SEED

hired_gun

Öne çıkan mesajlar

gundam için NEWTYPE dergisini takip edin..
japonca ama resimleri bile yeter:)

ed2k://|file|[Newtype][2005.08].rar|104073434|002C7152790EBCFF081DA59E3098F42E|/

ed2k://|file|[NewType][2005][07].rar|98905101|8BEFE4F319E103D691C3D98E900CB36B|/

ed2k://|file|[UU][NewType][2005.06].zip|157507343|BE3B185AB9AB0B57A7DFD02BF946865B|/

ed2k://|file|[UU][NewType][2005.05].zip|164518162|5D763860B178EBF66E3DF9B69DC1E0DB|/

ed2k://|file|[UU][NewType][2005.04].zip|169917644|004B4C9D68BF5C96DD7B03E02F475534|/

ed2k://|file|[UU][NewType][2005.03].zip|158362681|31695D8D913519915A2080459FEF217A|/[signature][hline]www.animeturk.net
www.kitap.perisi.com
www.kitaplarin.efendisi.com

türkçe mangalar için
http://www.flameriders.com

2000 cdlik ve 100 dvdlik anime listemi görmek için mail atınız
mailim:[email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Kleo, 19 Temmuz 2005 03:46 tarihinde demiş ki:
Gundam Seed + Destiny hayatimda izledigim en iyi animedir. Gundam Seed'in final bolumunu izledikten sonra 20 gun anime seyredememistim, sonra niye bitti diye oturup bi guzel aglamistim. sesimi duydu Caponlar, Destiny'yi yaptilar :D

Ben o 20 günü seriyi en baştan tekrar tekrar izleyerek ve iç geçirerek değerlendirmiştim:). Hatta anime ile uzaktan yakından alakası olmayan, 2 tane Kurtlar Vadisi'nden fırlama arkadaşa izletmiştim. Elemanları en son gördüğümde Akatsuki'yi dinleyerek Tunalı'da arabayla turluyorlardı ("Damar Parçalar" ismini verdikleri karışık arabesk dolu cd'nin ilk şarkısını Akatsuki yapmışlar:D).

P.S: İtiraf ediyorum bende ağladım birçok bölümde:(...

said:
Kleo, 19 Temmuz 2005 03:46 tarihinde demiş ki:
GS'e daha 2. bolumde kaptirmistim kendimi.

hatta 3 yasindaki yeenim, grafikleri o kadar beenmis olacak ki Gundam Seed'i benimle beraber seyretti, muziklerinin melodilerini soylemeye basladi, ha, bi de Kira'ya asik oldu :D
bi eksigimiz ailede ikinci bi manyakti, o da tam oldu.

Flashback yaptım ve sırf mechalarını merak ettiğim için GS'in 1. bölümünü çektiğim günlere döndüm:). Koca gözlü ve teenage karakterli animeler(o zamanlar) ilgimi çekmediği için önyargıyla başladım izlemeye. Fakat 1. bölümün sonunda, Kira'nın Athrun ile karşılaşması ve "Anna ni issho datta no ni" nin keman solosunun girdiği noktada ben bittim...

(Bkz.Dını dııııııın dın dını dııınnnn, dını dıııııın dın dını dııııınnnn, dını dııııınnnn dın dını dııııınnnn, dını dıııın dııın dıııın dıııın dın dınnnn)...

Hele hele dediğin gibi 2. bölüm tamamen sardırdı beni (Archangel'ın çıktığı sahne). Sonrası malum, GS müptelası bir insan:D...[signature][hline]Gyokuche neden sen?

Hatalıysam 0536 213 03 23
Sosyal ağlarda paylaş

beni bitiren 28. bolumde Tori'nin kacip Athrun'in eline konmasi ve arkadan Kira'nin Toriyi aramak icin disari cikinca goz goze gelmeleri.
sonra birbirlerini tanimamaya yatmalari, tam giderken Kira'nin soyledikleri ve Anna ni Isshou da atta no ni'nin calmaya baslamasi ve flashback'ler...
yedi bitirdi beni o an. butun tuylerim diken diken oldu. GS'nin beni ennnn cok etkileyen sahnesi oydu.[signature][hline]"Mutluluk bile aci veriyor, cunku sonu var biliyorum." - maNga
Sosyal ağlarda paylaş

[spo1=Gundam Seed'in Akılda Kalan Sahneleri]Miliaria'nın Diakka'ya bıçakla saldırdığı sahne ve ardından Fllay'in silah çekmesi(32 yada 33'tü sanırım)...

Barutoferuto ve Ayşa'nın havaya uçtuğu ve ardından Kira'nın "ben onları öldürmek istemedim" diye haykırdığı sahne(20 yada 21)...

İzaku'nun sivilleri taşıyan mekiği vurduğu sahne(12 yada 13)...

Fllay'in babasının öldüğü sahne(7 yada 8)...

Kira ile Sai'nin Fllay uğruna kapıştığı sahne(16 yada 17)...

Kira ile Asuran'ın(seed modda) ölümüne kapıştığı ve arada Tooru'nun öldüğü sahne(31 yada 32)...

Kira'nın gökten zembille inip Archangel'ı kurtardığı ve İzaku'yu öldürmeyip kaçmasına izin verdiği sahne(35 bundan eminim:))...

Kira'nın 3 sayko ile kapıştığı bölümde Asuran'ın gelmesi ve olaya müdahele etmesi(38)...

Kira ile Athrun'ın yüzleştiği sahne ve arada geçen dialog. Sonunda da Kagari'nin koşup bunlara sarılması(40)...

Kira: "Hai Athrun"
Athrun: "Kiiiiiraaaa" (mükemmel bir ses tonuyla)...

Kagari ile Athrun'ın karşılaştıkları adada Akatsuki'nin ilk kez çalması ve arada geçen aksiyon(26)...

Archangel ve Orb'ların gemisinin(adını unuttum:() uzaya doğru yola çıktıkları sahne ve Kira ile Athrun'ın omuz omuza vermesi(Kagari'nin babasının verdiği fotoğrafı unutmayalım)(40)...

Athrun'ın Plant'e geri döndükten sonra babası tarafından vurulması ve Lacus'unun pembe gemisiyle, Barutoferuto san'ın kaptanlığı eşliğinde ortaya çıktığı sahne(42)...

Bajirui(bunu doğru okuyup yazana helal olsun) nin Archangel ile karşılaştığı ve Mariu Ramiasu ile konuştuğu sahne(43)...

Klon labaratuarında geçen tüm sahneler(44-45)...

İzaku ile Diakka'nın karşılaşması ve aralarında geçen dialoglar(44-45)...

Kluuze'nin gemisinin havaya uçtuğu ve Kaptan Hades ve tüm zaft pilotlarının saygı duruşunda bulunduğu sahne(İzaku, Diakka, Athrun)(45 yada 46)...

"Mitioo Lift Offuu" Lacus'unun özlü sözler eşliğinde ve en son bu sözcükleri söyleyerek bizim pilotları savaş alanına gönderdiği, Koku(nükleer bomba) ların havaya uçurulduğu sahne(47)...

Bajirui'nin Azrail ile kapışması ve sonunda Mwu'nun(imkansızı imkanlı kılan insan) kendini feda ettiği, insanı hüngür hüngür ağlatan sahne(49)...

Fllay'i kurtardığını sanıp, ölümünü izleyen Kira'nın düştüğü durum, Genesis'in içinde Athrun'ın babasının vurulduğu ve Zaft'ların birbirine düşmesi, Athrun'ın kendi feda ederken Kagari'nin gelmesi, Kira'nın Kluuze'yi deşmesi ve daha neler neler(50)...

Bunlar sadece 15-20 dakikalık düşüncenin ürünleri. Her bölüm hakkında söylenecek o kadar çok şey var ki... Şöyle bir dönüp baktığımızda Gundam Seed'in insanda ne kadar çok akılda bırakacak sahneye ve senaryoya sahip olduğunu görebiliyoruz. [/spo]

P.S: Kleo
Spoiler olmuş yukarıdakiler az çok, aman dikkat;)...[signature][hline]Gyokuche neden sen?

Sosyal ağlarda paylaş

Gundam eksenli anime dergisi Newtype dergisinin ağustos sayısı çıktı.

Gundam haricinde birçok animeninde tanıtımı yapılan dergiyi anlmasanız bile,resimleri için indirmeye değer:)

http://www.animeturk.net/index.php?option=com_content&task=view&id=25&Itemid=27

[signature][hline]www.animeturk.net
www.kitap.perisi.com
www.kitaplarin.efendisi.com

türkçe mangalar için
http://www.flameriders.com

2000 cdlik ve 100 dvdlik anime listemi görmek için mail atınız
mailim:[email protected]

[Bu mesaj kender tarafından 21 Temmuz 2005 12:05 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Strike Themmmm!!!

[spo1=39.................]Olay budur yaaaaa:).. İşte Kira, işte Strike Freedom.. Gece 1.30'da geldim Ankara'ya sabah 5'ti dl bitti ve izledim yattım:).. Tek kelime ile muhteşem bir mecha.. Bu arada Gold Strike [Akatsuki] kesinlikle Kagari'nin ve 40. bölüm'ün trailer'ında, "Kagari sonunda Shinn'in karşısında duracak" demiş.. Şu çocuğu bir maymun etse aaah ahhh.. 40 için pazarı sabırsızlıkla bekliyorum...[/spo][signature][hline]Gyokuche neden sen?

[Bu mesaj Keyzar tarafından 22 Temmuz 2005 12:15 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

[spo1=Neo Hakkında!!!]Arkadaşlar sanırım Mwu La Flaga - Neo Lorrnoke'nin ta kendisi!!!

Özellikle 39. bölümde köprüyle temasa geçmek için gereken kodu biliyor olması(bir klon bu tür şeyleri bilemez, sadece hafızasını yitirmiş birisinde bu tür şeyler görülür), Athrun'ın, Mwu'nun Strike'ının yok olduğu sahneyi tekrar hatırlaması ve yeni intro'da Orb kıyafetleri içinde bizimkilerin saflarında yer alıyor olması bu düşüncelerimi büyük ölçüde destekliyor...[/spo][signature][hline]Gyokuche neden sen?

Sosyal ağlarda paylaş

[spo1=39. hakkında]kira 2 dk 25 eleman indirdi ve bunu seed mode da değilken yaptı eahheahe seed modunu merak etiyorum strike freedomla[/spo][signature][hline]Shaded by the trees, calling out to the wind, I'm lying face-down crying
I saw a version of myself I didn't even recognize
On this guitar I'm playing the melody of someone who's passed on
A star falls in the grief of someone who'll never be seen again
Sosyal ağlarda paylaş

[spo1=Neo Hakkinda]GSD'nin 2. acilis klibinde de Kaptan Ramius'u ona dogru silah dogrulturken, fakat aglamakli bi suratla gosteriyor.

2. bitis klibinde her cifti karsilikli getiriyor, gene Ramius'un tam karsisinda Neo var.

ayrica Neo, Arcangel meydana ciktiktan sonra "I finally found you, my little kitten" diyor.

ayriyetten, sesleri ayni =)
kesin o. [/spo][signature][hline]"Mutluluk bile aci veriyor, cunku sonu var biliyorum." - maNga
Sosyal ağlarda paylaş

Tatile çıkmadan 40'ıda izledim, Akatsuki'yi de gördüm, gözdüm arkada kalmıycak:).

[spo1=40...]Bu Uzumi Sama öldü, möldü ama adam hala varlığını hissettiriyor:D. Akatsuki altından, reflection olayı var, görünüşüde iyi hoş güzel ama tarihin tozlu sayfalarından kopma birşey ve yeni teknoloji Destiny'e karşı ne yapacak orası tam bir muamma. Yinede, Orb'u korumak uğruna, Kagari Seed moda geçip Shinn'e gerekeni yapacak bence. Bu Orb'un bütün elemanları acayip sempatik geliyor bana, adamlar prenseslerinin varlığını hissettikleri anda nasıl da gaza geliyorlar. Yürü be Orbuuu...

Jona'nın "my honey" dediği sahnede koptum bu arada:D...[/spo][signature][hline]Gyokuche neden sen?

[Bu mesaj Keyzar tarafından 24 Temmuz 2005 18:17 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ben yokken herkes flashback yapmış walla. Keyzar döktürmüş hatta. Bende 1-2 yorum ekleyeyim.

Flayy ve Stellar: Allah bunları davul etsin.
Seed teki EAF taki 3 pilot: Bunlara özellikle gıcığım sanki insanlar gıcık olsun diye çizmişler.
Shinn: Her bölüm küfrettiğime göre bişi var bunda da:)
Juna: Bir insan evladı bu kadar salak olabilir, bir halkta bu kadar salak olabilir ki bu adamı yönetimde tutabilir. Ben babası olsam çoktan kaportacının yanına vermiştim.

[spo1=Spoiler 38, 39, 40]38.-39.-40. bölümler hakkında:

Dunnihal ın ne olduğunu yine lacus ablamız çözmeye devam ediyor. Bu arada mor mecha bizim kadrodan, pilotlarda gayet karizma, seed teki strike kullanan 3 lü orb kızlarını hatırladım birden. Strike Freedom herhalde 2 bölüm sonra zaft ın kafasına tokat gibi inmesi olası, bu sağlık durumuyla athrun tahminen en az 3 bölüm devre dışı. Neo nun beyni yıkanmış mwu olduğu haberleşme kodu olayıyla kesinlik kazandı.
Diğer bir ilginç olay Destiny-Legend-İmpulse 3lüsünün 5 destroy u çatır çutur kesmesi. Luna zaten ultra yetenekli bir hatun değil birde ilk kez kullandığı mechayla destroy doğraması saçma. Destiny in tek başına olaya girmesi ve teketek te destroy u indirmesini mantıklı duruyor. Aynı sahne de legend tında tek başına indirmesi saçma, Rey in senaryo boyunca yerine süper ace olmak değildi zaten tek sahne de bir insan süper ace olamaz.
Kira eninde sonunda konu Lacus olunca dayanamadı, athrun dan gelen gazla uzaya kadar çıktı. Bu arada 3 lü mor grup tekrar görüldü. Bartfield-san ın gaia kullanması daha bi coşturan olaydı.
Cagalli ve Akatsuki. Yeni mecha ilk bakışta işlevden çok görsel amaçlı duruyor. Akabinde reflectinin olması cagalli nin hırsı dengeleri alt üst eder. Büyük ihtimal Shinn ile kıyasıya çarpışıp bir yandan da ozanlar gibi atışacaklar. Shinn in kafası karışacak falan filan eninde sonunda taraf değiştirecek(bence ölse süper olur).
Birde sürekli kafamı kurcalayan mass driver olayı var. Kardeşim booster la koca mecha uzaya çıkıyorsa neden bir gemi çıkması veya günümüzdeki gibi roket vari bir sistem her yerden ateşlenmesin. Djibril in tek kaçış yolu gibi gösteriliyor mass driver bence yetersiz bir durum(seed te de benzeri bir durum vardı).
Walla yuna o yumruğu yedi ya o an insan orada olmak istiyor:)[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

[spo1=40. bölüm hakkında]Hm athrun gelecek bölümde nasıl ayağa kalkacak merak ediyorum. Shinn'e olan tüm nefretin kat kat artıyor ne kadar öküz ya milletin onu kullandığını anlayamadı bir türlü. Ama eminim ki bu seri 52 bölümü geçcek yani hikaye işleyişine bakarsanız. Daha bir açılışının daha gelmesi lazım. Ya ara açılış olarak gelecek ve 52 bölüm falan tutacak yada daha uzun sürecek. Çünkü bu olayın daha uzaya taşınma hadisesi var. 41. bölümde olacaklar malum shinn cagalli ile savaşırken kira gelecek ve bu sefer ne kadar ciddi olduğunu kanıtlayacak hem bu durumda istediği gibide savaşa bilir. Etrafta korunacak bir archangel yok nasıl olsa.

Bu sırada artık eminim ki Zaft başkanı ile djibril arasında bir bağlantı var. Ortak bile olabilirler elemanın gençliğinde ki destiny planıda merak konusu. Ancak bunlar hepsini o zamandan planlamış ise helal olsun demekten kendimi alamıyorum. Shinn de iyice berserk döndü. Athrun ve kira gelsene destiny,legend vs freedom, justice görsek artık. Cagalli ne güzelde taktit yapıyor öyle heheh koptum. Ama Lacus ablamız pek gözükmüyor arada (onunda kiraya S.F. verdiği sahnede ağlamklı olmasına bittim).

Yani olay karışıyor ama bence shinn yaptığı bunca saçmalıktan ölmesi lazım. Yok lacus veya kire ikilisinden birisi ölürse yakarım bu gezegeni haberiniz ola... Akatsukiyide beyenmedim çok jan janlı olmuş :-p[/spo][signature][hline]Shaded by the trees, calling out to the wind, I'm lying face-down crying
Sosyal ağlarda paylaş

[spo1=Gallant sözleri hakkında]Şimdi Shinn&Destiny vs Cagali&Akatsukinin sonucu çok açık belli. shinn seed modunda cağalinin şansı bile yok. Shinn elindeki mecha şu ana en hızlısı Justice görmedik athrunda hız meraklısıydı kiraya göre.

şu bootster olayına gelince onda uzaya çıkan kira (bkz. aynı eleman strike ile uzaydan yer güzüne inecekti bıraksalar ) hemde bir mecha bir taşıyıca göre hem daha dayanıklı hemde kullananın hayatını daha korucu önlemler alınmış. Kiranın o yaptığı aşık saçmalığından başka bir şey değildi (işin ucunda lacus var tamam haklı iyi yaptı)

Rey ve milialiya konusuna gelince... Ray ortalama bir kullanıcı olduğu halde mechası zaten pek çok şeyi hallediyor. Hatuna gelince onunda seed modu açılırsa şaşmayın. Bence Dillindal o kızın ölümünü isteyecek bir nedenden dolayı (çok fazla şey biliyor bide geminin kaptanı dullindalın yaptıklarından çok rahatsız şu an). O karşı tarafa mesaj amaçlı yollayabilir ve kız uragirimono (ihaneci) ilan edilip öldürülmesi istenir. Athrunda olduğu gibive shinn kız ölünce veya zarar görnce kafasına dank edecek.[/spo][signature][hline]Shaded by the trees, calling out to the wind, I'm lying face-down crying
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...