Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

tavsiye - GUNDAM SEED

hired_gun

Öne çıkan mesajlar

37. bölüm sublanmış buluyor 1 saati kaldı sonra yapacam spoilerı keh keh keh[signature][hline]Shaded by the trees, calling out to the wind, I'm lying face-down crying
I saw a version of myself I didn't even recognize
On this guitar I'm playing the melody of someone who's passed on
A star falls in the grief of someone who'll never be seen again
Sosyal ağlarda paylaş

[spo1=37. bölüm hakkında]Gayet güzel bir bölümdü demek ister(d)im. Pek fazla saçma birşey olmasada orb daki elemanın hah gemi gidiyor konunun bağlanması lazımdır hemde gouf athrun saçının renginde kesin odur dur ben gidip kurtarayim demesi saçmaydı bence.

Ama yeni Gyndamlara hasta kaldım hele şu yeni lazer kalkanı tipinsi olana ve shinn mechasının hızına. Ama kelebeğe benzemesi biraz komiğime gitti (ömrüde kelebepinki gibin olacak galiba keh keh keh). Neyse Athrun ve meyrin sağ salim kurtuldu ya ona bakalım. Bu sırada son bölümlerde Lacus aplamısı en fazla gördüğümüz bölüm bu oldu. Yine ciddiliği ve karizması ile lafı koydu "Logostan sonra orb var" görünüşe göre yeni freedom ve justice imize 2 bölüm sonra kavuşacağız merakla beklemekteyiz.

Bu sırada rey ve Dilanduli'nin şerefsizlerin ardı arkası kesilmiyor. Bide bir kız kızkardeşinin öldüğü duyduktan sonra gidipte onu öldürenin kollarındamı ağlar... ama anladığım kadarı ile daha haberi yok.

Neyse olaylar yine karışacak gibi... Allah aşkına kimsenin aklına logostan sonra sorusu gelmiyormu. Dİlanduli Athrun babasından da beter çıktı neyse güze bölümdü güzel gidiyor. Umarım shinn ölür. :-p[/spo][signature][hline]Shaded by the trees, calling out to the wind, I'm lying face-down crying
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Gallant, 03 Temmuz 2005 01:20 tarihinde demiş ki:
aile striker zaten strike ın 3 paketinden birisi. Kalkanı silahı filan değişik oluyor. Şu bağdat caddesine bizde mi uzansak ne? Viktor tarif edebilecekmisin tam olarak nerede?

caddebostana dogru (saskınbakkal mc donals ı gectıkten sonrakı) ılk D&R ı 50 metre gecıyorsun aynı sırada hemen asagada bole merdıvenden ınıosun[signature][hline]God's In His Heaven, All's Right With The World.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Vicious, 03 Temmuz 2005 14:31 tarihinde demiş ki:
[spo1=37. bölüm hakkında]Gayet güzel bir bölümdü demek ister(d)im. Pek fazla saçma birşey olmasada orb daki elemanın hah gemi gidiyor konunun bağlanması lazımdır hemde gouf athrun saçının renginde kesin odur dur ben gidip kurtarayim demesi saçmaydı bence.

Ama yeni Gyndamlara hasta kaldım hele şu yeni lazer kalkanı tipinsi olana ve shinn mechasının hızına. Ama kelebeğe benzemesi biraz komiğime gitti (ömrüde kelebepinki gibin olacak galiba keh keh keh). Neyse Athrun ve meyrin sağ salim kurtuldu ya ona bakalım. Bu sırada son bölümlerde Lacus aplamısı en fazla gördüğümüz bölüm bu oldu. Yine ciddiliği ve karizması ile lafı koydu "Logostan sonra orb var" görünüşe göre yeni freedom ve justice imize 2 bölüm sonra kavuşacağız merakla beklemekteyiz.

Bu sırada rey ve Dilanduli'nin şerefsizlerin ardı arkası kesilmiyor. Bide bir kız kızkardeşinin öldüğü duyduktan sonra gidipte onu öldürenin kollarındamı ağlar... ama anladığım kadarı ile daha haberi yok.

Neyse olaylar yine karışacak gibi... Allah aşkına kimsenin aklına logostan sonra sorusu gelmiyormu. Dİlanduli Athrun babasından da beter çıktı neyse güze bölümdü güzel gidiyor. Umarım shinn ölür. :-p[/spo]

[spo2=Spoiler 37.]"Bir insan 5sn de nasıl manipüle olabilir?". Herhalde bölümün gerçek adı bu olsa gerek. Shinn kadar salak bir karakter olamaz herhalde tarikat mensubunda beter, Shinn domates savaşa sebep oluyor, kan kırmızısı insanları öldürmeye teşvik ediyor deseler, destiny i alıp bizim mahalle pazarını bile basar.
Athrun ı kurtaran dikkat ederseniz ilk sezondaki Cagalli nin bakıcısı(koruması). Yanlız Kira tamamda Athrun bu kadar zamanda nasıl iyileşip mobile suit kullanacak oda hesaplanması gereken bir durum. Bence Heaven Base düşecek bunlarda Orb a dalıcak, 50 bölüm olarak düşünürsek, 13 bölümde her şey olabilir.[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

[spo1=37. bölüm hakkında v2.0]Evet bencede öyle kesinlikle EAF heavens base düşecek. Athrun iyileşmesine bakınca kısa sürer gibime geliyor kirayı düşünsenize bide neden bu elemanlar ölmediki yani sihnn nerdeyse kokpite sokmuştu kılıcı ilginç. Ama yeni mechalara kesinlikle hasta kaldım Strike Freedom gelsede onada hasta kalsak bu sırada lacusu apla diyorum başk abirşey demiyorum. Özledik kendilerini...[/spo][signature][hline]Shaded by the trees, calling out to the wind, I'm lying face-down crying
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Viktor, 04 Temmuz 2005 01:19 tarihinde demiş ki:
adam gıbı resımlerını buldum koyam bari

http://www.hlj.com/images/ban/ban929450.jpg
http://www.hlj.com/images/ban/ban919259.jpg

figurler boyanmamış gelıyor halıyle eheh

edit1: Resimelr cıkmıyor stolen verıyor
edit2: lınkte verılmıyor haliyle japonlar cok akıllı cıktı eheh[signature][hline]God's In His Heaven, All's Right With The World.

[Bu mesaj Viktor tarafından 04 Temmuz 2005 01:26 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

[spo1=38. Bölüm hakkında]Hımm yeni açılış ve kapanışı pekte beyenmedim şahsen en başta söyliyeyim. Ama lacus aplamızın siyah kıyafetine hasta kaldım.

Güzel bölümdü tam zaft kaybediyor derken. Shinn ortaya çıktı gerisi tey tey tey ama açılışta dikkatimi çektide son karade hani şu athrun kire ve shinn mechalarının önünde vesikalık vermiş. Orada shinn ilk defa adam gibi bir bakışı var (her ne kadar kiranın bakışına benzesede). Güzel olacak bakalım shinn nasıl Orb geçecek. Lunamaria ölecek bu sırada baksanıza shinn klasik "seni koruyacağım" andını içti.

Görünüşe göre Mu La Fraga geri dönüyor (neo olan karıştırıyormuşum gibime geldide isimler). Yavaş yavaş biçimlenmeye başladı. Bu sırada o altın sarısı mecha kimin yav ???.

Bölüm hakkında başka konuşulacak konu yok gibi güzel bölümdü diğer bölümlerde devam edecektir. Bu sırada athrun ilk uyandığında kiraya bakışı paha biçilmezdi... Athrun uyanınca nasıl anlatacak olanları cagalliye merak konusu. Ara bölüm gibi birşeydi bence bu bölüm ama güzel olmuş. devamını bekliyoruz (evet hala shinn ölmesini istiyorum... :-p )[/spo][signature][hline]Shaded by the trees, calling out to the wind, I'm lying face-down crying

[Bu mesaj Vicious tarafından 11 Temmuz 2005 11:52 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

[spo1=38. Bölüm Hakkında]Böhüüüü 38 oldu ve kuduruyorum burda izleyemediğim için:(...[/spo]
[signature][hline]Aa kanashimi ni somaranai shirosa de
orenji no hanabira yureteta natsu no kage ni
Yawarakana hitai wo nakushite mo
Akaku someta suna haruka koete yuku
Sayonara no rizumu.

[Bu mesaj Keyzar tarafından 11 Temmuz 2005 12:53 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Destiny...[signature][hline]Shaded by the trees, calling out to the wind, I'm lying face-down crying

[Bu mesaj Vicious tarafından 11 Temmuz 2005 14:02 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Eveeeet 3 haftalık Gundam orucumu bozmamı sağlayan "Vicious'a" buradan da teşekkür ediyorum ve yorumlara geçiyorum:).

[spo1=36...37...38...]Leş gibi bir internet kafede, neredeyse sesleri duymadan izlediğim için fazla ayrıntılı gözlemleyemedim. El verdiğince yorumlayacam:). Shinn ilk kez gözüme sempatik gözüktü. Dulindal'ın "berserk'i" olduğu için kendisini artık fazla suçlayamıyorum(etinden sütünden yararlanıyorlar). Rey'in 180 derece dönüşüne hayran kaldım... Gözümde büyüttüğüm ve acaba bu sefer iyi karakter mi dediğim, o karizmatik, yakışıklı delikanlı kana susamışlığını gösterdi(Kluuze'nin de kötü adam olduğu klon labaratuarına kadar ortaya çıkmıyordu net olarak).

Kira hala mülayim, olgun ve barışçıl bir çizgi çiziyor. Athrun'ın da gözü açıldı nihayetinde. Neo bizimkilerin yanında savaşacak gibi gözüküyor(mechasını merakla bekliyorum). Hatta 38'in giriş bölümünde bir sahnede Neo'yu kısa saçlı Mwu olarak gördüm diye hatırlıyorum. Altın sarısı mecha muhtemelen Barutoferuto'nun murasame'sinin uzay versiyonu. Gözü bantlı mor mechalar önünde duran(sanırım 3 kişi) yeni pilotları gördüm, kafede fazla kalamadığım için tekrar bakamadım bunlara. Ama Lacus'unun daha önceki bölümlerde önünde durduğu mor mechalara benziyorlar(yani bizim tarafta gibiler:))

39.bölüm, Gundam Seed'deki 35'in değişik bir versiyonu olacak gibi. "Atarashii Suwordu" alan Kira olaya giriyor... Djibril'in bir sonra ki adımı ne olacak çok merak ediyorum.

Lunamaria-Shinn=Fllay-Kira "mamoru":D Anlayın işte sonunda ne olacağını:P. Tek farkı bence Shinn'de tahtalı köy yolcusu olacak.

Bizim eski pilotlar(Daerka, Yzaku) kesin Zaft'a ihanet edip bizimkilerle bir olacaklar. Son bölümlerde Yzaku çok göründü ve tam dünya'nın önünde bekleyen filoyu komuta ediyor. Aklı başına gelmeden Kira ile çatışması muhtemel (ama eski Yzaku yok artık Athrun'dan bile daha olgun ve aklı başında). Şimdilik bu kadar...[/spo][signature][hline]Aa kanashimi ni somaranai shirosa de
Sayonara no rizumu.
Sosyal ağlarda paylaş

zuzu adam yazmış ne diyelim neyse güzele gidiyor bakalım ne olacak (keyzar KGNE başlamamışsın hehe belli oluyor :-P )[signature][hline]Shaded by the trees, calling out to the wind, I'm lying face-down crying
Sosyal ağlarda paylaş

yeni başlık açmayayım dedim. Bildiğim kadarıyla gundam da 3 ayrı evren war. seed i bitirdim. Destiny i hala çekiyorum.Bide eski serilere başlamak istiyorum. Hangisine başlayayım. Zeta gundam mı ne wardı sanırım o iyi die duydum. Siz ne tavsiye edersiniz.[signature][hline]www.forumum.org Anime takası yapılır, satılır ilgilenenler özel msg atsınlar..
Sosyal ağlarda paylaş

[spo1=Kira ve Shinn hakkında]Kira ve Shinn aslında üzerinde düşünülünce çok benzer karakterli iki kişi. İkiside duygusal ve sulu göz. Ama kira, shinnden çok daha şanslı bence. Kira ilk defa gundam kullandığında etrafın mwu la fraga olsun arkadaşları olsun hep ona destek olacak ona yardım edecek kişiler vardı, ama Shinn de bu durum çok farklı... Shin orbu terkettikten sonra sadece onu kullanmak isteyenlerle beraber oldu dilandulu ve Ray gibi. Yaşadıklarından dolayı olaylaı tam kararlaştırmadan saldırmak zorunda bırakıldı. Hiç karar vermedi veya verdirilmedi sanki adete beyni yıkandı. Eğer Shinn de Kira'nın yaşadıklarını yaşasaydı kiradan farklı olacağıı sanmıyorum. Ama kira tabii ki gerçek anlamda berserk olarak shinn girişse shinn'r hiç şans tanımıyorum. Kira sadece pilotluk yapmadı Gundam programcılığı ile ilgili pek çok şeyi kendisi buldu pek çok acı deneyim yaşadı ve sevdiklerini kaybetti. Hep 4e1 gibi saçma durumlarda savaşmak zorunda kaldı veya archangel korumak gibi ama shinn bu sorumluluklardan çok azını aldı aldığı zamanlardada zaten genelde Kira'nın sahnelere girdiğini gördük.

Yani kısaca aynı karakterler gibiler bundan sonra Shinn ölmesini değilde adam olmasını istiyorum. Bide kızlara verdiği sözleri tutabilmesini yoksa Lunamaria'ya yazık olacak...[/spo][signature][hline]Shaded by the trees, calling out to the wind, I'm lying face-down crying
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Keyzar, 12 Temmuz 2005 17:56 tarihinde demiş ki:
Hayır. Konu tamamen bağımsız.

yav Wing e başladımda şu relena-sama cılar bayaa sıktı beni ve dediğin gibi seedden sonra çizimler özellikle EAF mechaları çok yavan kalıyor ama başladık bir kere bitirirelim bari... Bide karakterlerin hepsi bir manyak yaf bunlar nasıl birleşek 5 gundam voltran oluşturacakmı yoksa relena kötü yolamı düşecek merak ediyoruz tabii... Yanlız şu maskeli elemanı Mwu la fraga seslendiren seslendirmemişmi koptum. Galiba relena babasınıda cagalli'nin babasını seslendiren seslendirmiş hehe[signature][hline]Shaded by the trees, calling out to the wind, I'm lying face-down crying
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında renkler mat gözüktüğü için, seed'deki parlak efektler daha göze hitap ediyor, yoksa Wing'in mecha tasarımları, özellikleri ve grafikleri pek de yabana atılır cinsten değil:).

Dur daha yolun başındasın:). Çift basamaklı sayılara gel hele bir:D. Karakterler hakikaten çok cool'lar. Hepsi birbirinden marjinal tipler. İngilizce dublajlarını çek, seslendirmeler enfes(söylemiştim gerçi daha önce:) ayrıca ingilizce dub'da Zechs Markiz'in sesi muhteşem). Hem "Relena San" yerine "Miss Relena'yı" işitirsin:D.

P.S: Bir arada "Gundam Seed'de" kaç kere Kira, yada Kira Kun dendiğini sayıyordum:D. Destiny ile birlikte Kira Sama oldu, süper de oldu:D.[signature][hline]Aa kanashimi ni somaranai shirosa de
Sayonara no rizumu.

[Bu mesaj Keyzar tarafından 13 Temmuz 2005 13:07 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Keyzar tarafından 13 Temmuz 2005 13:08 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...