Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

tavsiye - GUNDAM SEED

hired_gun

Öne çıkan mesajlar

[spo1=35.bölüm devam]Vicious la aynı düşüncedeyim, sanki dunnihal de bişiler var gibi. Madem bu kadar barışcıl sürekli yeni mechaları niye veriyor? Barış için savaş geyiğini fazla yapıyor, ayrıca logos u düşman ilan ederken halkın galeyana geleceğini de biliyordu. Ama bunu ustalıkla kullandı. Bakalım altından ne çıkacak.[/spo]

[Bu mesaj Gallant tarafından 21 Haziran 2005 19:14 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

[spo1=Son Yorumlar...]Dullindal'ın, Kluuze'nin eski yakın arkadaşı çıktığı bölümde niyeti belli oldu zaten. Tüm insanoğlunu yok etmek gibi bir amacı olmasada, Blue Cosmos'a karşı beslediği bir kin var. Destroyer'ın sahneye çıkmasından bir bölüm öncesinde, mecha'nın planları hem Neo'ya, hem de Dullindal'a ulaşmıştı ve bence tıpkı Kluuze'nin yaptığı gibi ikili oynama durumları var. Lacus'ya yapılan suikast girişiminde ve de Junius 7'ın dünya ya düşürülmesinde de bu adam var. Ölmüş olan bir piskopatın hayallerini gerçekleştirme peşinde koşuyor Dullindal. Son bölümde Rei'nin Athrun'a koyduğu posta, ondan öncesinde klon merkezini ortaya çıkarması ve de Freedom'ın olayını çözmesi, bu Kluuze klonunu da işin içine sokuyor gibi. Gerçek kötü adam Dullindal ve herşey ortada gibi ama işin altında yatan sebepler hala karanlık.
Shinn'e gelince bu velet Destiny'nin sonunda GEBERECEK. En son Rei ile konuşmasında, kaybedecek hiçbirşeyi olmayan, nedensiz yere yaşayan bir tinerci imajı çizdi, Kira'da onu çizecek. Ayrıca Lunamaria'ya mecha yok ortada, bu da onunda ölüler kervanına katılacağını gösteriyor sanki:(. Ben çok sevmiştim kızımızı halbuki.[/spo]
Cuma günü staj nedeniyle İstanbul'a gideceğim için ve sonrasında da 1 aylığına tatile çıkacağımdan, toplam 2 ay Gundam'sız yaşıycam:(:(:(. Yaklaşık 43 44. bölüme kadar yokum. Ağlamak istiyorum:(...
[signature][hline]Aa kanashimi ni somaranai shirosa de
orenji no hanabira yureteta natsu no kage ni
Yawarakana hitai wo nakushite mo
Akaku someta suna haruka koete yuku
Sayonara no rizumu.

[Bu mesaj Keyzar tarafından 22 Haziran 2005 00:22 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

son bölümü yeniden izledide shinn kafasına destiny kadar taş düşer hemi..[signature][hline]Shaded by the trees, calling out to the wind, I'm lying face-down crying
I saw a version of myself I didn't even recognize
On this guitar I'm playing the melody of someone who's passed on
A star falls in the grief of someone who'll never be seen again
Sosyal ağlarda paylaş

[spo1=ilk 35 hakında total bir review]açıkçası dundial kesinlikle beklediğim bir karakter oluşumu geliştirmekte , boyle giderse gundam evreninin belkide en akılda kalacak karakterini oluşturucak .. öncelikle char aznabaldenin bir rekreasyonu olduğunu düşünüyordum ama cidden aşti kendini
Shinn cidden gittikçe acınası bi hal alıyo , cammille bidan (1985 gundam zeta )nin çok daha kötü bi rekreasyonu olarak kalmakta şu ana kadar en azindan camille biraz sempati duyula bilen birisi idi
Athrun ise , bir amuro ray re-kreasyonu tam anlami ile ... büyük savaş üstün başari sonra bunalım daha sonra niçin savaştiğini bilmeden tekrar savaş ...
Kira ( bunu soylediğime inanamiyorum ama ) ölse idi üzülmeyecektim açıkçası çünkü süper ace pilotum kimseyi öldürmem edası herzaman ölümcül olmuştur ve olmalidir özellikle savaş arenasında
Dijibril , çok başarisiz bir ana düşman çizgisinde idi , bilmem ilerde ne olurda sanirim tavşana kaç tazıya tut diyende dundial izlenimi oluşmakta gittikçe
ha bide Mwu var ki hala kapali kutu , ama alt yapisi gayet dolu bir karakter , bilmiyorum geleceği ne olur .. dizinin süpriz kartlarından biri[/spo][signature][hline]*Animelist.xls
*Proud member of RELAXOLOGY
*RELAXOLOGY @ GARAJ.ORG
Sosyal ağlarda paylaş

Strike Rogue Cagalli'nin kullandiği gundam ..

bu arada arkadaşin (veya sen ) herhangi bi gundam yada zaku modeli için nekadar istersiniz ??? alabilicek durumda isem kesin alirim :D

[signature][hline]*Animelist.xls
*RELAXOLOGY @ GARAJ.ORG

[Bu mesaj hired_gun tarafından 26 Haziran 2005 20:05 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

serıyı ızlemedıgım ıcın bılmıyorum bı resım lınkı fılan varsa cok mutlu olucam eheh cok sagol yınede
Arkadaş japonyadan getırıyor valla gundamları master grade lerın 6000 yen cıvarı oldugunu hıgh gradelerın ıse 4000 cıvarı oldugunu soyledı 100 yen bugunkı kurla 1.26 ytl master lar genelde 1/100 olcekte hıgh grade ler ıse 1.144 olcekte Masterlar cok kalıtelı en ufak detayına kadar yapılmıs hıgh larda fena degıl ama cogu master dısplay standıyla geldıgı ıcın ben master ıstedım[signature][hline]God's In His Heaven, All's Right With The World.
Sosyal ağlarda paylaş

[spo1=36. Bölüm Hakkında] Oy oy oy dediğim gibi Athrun 35. bölüm adamı olduğunu gösteriyor ama kafasına dank ettiğini yeni gösterdiler. Şu Meer denilen lacus benzeri hatununda ne kadar salak olduğunu görmüş bulunmaktayız ama dilandul elemancğımız athrun birilerine saldırdı yalanı gözden kaçmadı...

Bizimki Arcangel'ı aramaya gidecek arkasında Legend ve destiny normal durumda sağ çıkabileceğini sanmıyorum kesin yardım gelecek veya shinn acıyaca (ama yardım gelem ihtimali çoook daha yüksek) Bu sırada büyük ihtimalle arcangel gelecek ve kira herhangi bir mobille çıkıp onları geri püskürtmeside olası bir durum. Ama be kardeşim cagalli athrun yanında o kızla görünce üzülecek bithap düşecek zavallım. Kira sevinecek tabii ki. Lacus aplamısta bizimkilere yeni "kılıçlarını" getirince tadından yenmez bir anime olacak ama shinn direk ölsün bence...

Neyse seri güzele gidiyor özellikle 36. bölümün arka planı tüm bölümlerden iyiydi (her ne kadar hava yağmurlu kaçalım bir hem gökgürültüsü falan karizma olur mantığına dökülsede. Bide kapanuşta atrun artık orb kısmına transfer etsekte içimiz rahat etse. Neyse athrun o kadar karizma çizmeden sonr ageri döndü ya ona bakalım. darısı shinnlerin başına (ölsün yav o eleman :-P )[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Vicious, 26 Haziran 2005 20:47 tarihinde demiş ki:
[spo1=36. Bölüm Hakkında] Oy oy oy dediğim gibi Athrun 35. bölüm adamı olduğunu gösteriyor. Kafasına dank ettiğini yeni gösterdiler. Şu Meer denilen Lacus benzeri hatununda ne kadar salak olduğunu görmüş bulunmaktayız. Dilandul elemancığımız athrun birilerine saldırdı yalanı gözden kaçmadı...

Bizimki Archangel'ı aramaya gidecek arkasında Legend ve destiny normal durumda sağ çıkabileceğini sanmıyorum kesin yardım gelecek veya shinn acıyacak (ama yardım gelem ihtimali çoook daha yüksek) Bu sırada büyük ihtimalle Archangel gelecek ve kira herhangi bir mobille çıkıp onları geri püskürtmeside olası bir durum. Ama be kardeşim cagalli athrun yanında o kızla görünce üzülecek bithap düşecek zavallım. Kira sevinecek tabii ki. Lacus aplamısta bizimkilere yeni "kılıçlarını" getirince tadından yenmez bir anime olacak ama shinn direk ölsün bence...

Neyse seri güzele gidiyor özellikle 36. bölümün arka planı tüm bölümlerden iyiydi (her ne kadar hava yağmurlu kaçalım bir hem gökgürültüsü falan karizma olur mantığına dökülsede.) Bide kapanuşta athrun artık orb kısmına transfer etsekte içimiz rahat etse. Neyse Athrun o kadar karizma çizmeden sonra geri döndü ya ona bakalım. Darısı shinnlerin başına (ölsün yav o eleman :-P )
[/spo]

adam gibi yazacanda başımdakiler izin vermiyor bi daha izleyeyim dökerim içim :P
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Viktor, 26 Haziran 2005 20:35 tarihinde demiş ki:
serıyı ızlemedıgım ıcın bılmıyorum bı resım lınkı fılan varsa cok mutlu olucam eheh cok sagol yınede
Arkadaş japonyadan getırıyor valla gundamları master grade lerın 6000 yen cıvarı oldugunu hıgh gradelerın ıse 4000 cıvarı oldugunu soyledı 100 yen bugunkı kurla 1.26 ytl master lar genelde 1/100 olcekte hıgh grade ler ıse 1.144 olcekte Masterlar cok kalıtelı en ufak detayına kadar yapılmıs hıgh larda fena degıl ama cogu master dısplay standıyla geldıgı ıcın ben master ıstedım

Bu dediğin maket falan değil dimi freedom veya S-Freedom almayı düşünüyorum eğer netten bir sit evarsa ... para biriktirmem gerekecek hehe. Bu sırada strike rogue pembe haberin ola :-p
Sosyal ağlarda paylaş

[spo1=Yeni Gundamlar]İki tane yeni mecha resimleri yiyin gayri

said:
[/spo][signature][hline]Shaded by the trees, calling out to the wind, I'm lying face-down crying

[Bu mesaj Vicious tarafından 26 Haziran 2005 22:07 tarihinde değiştirilmiştir]

Sosyal ağlarda paylaş

hatun robotu olsun ne olucakkı rengı sorun degıl begenmessem bı boya atarım kendıme gore customıse ederım eheh resmını arıyorum hala bulamadım

bu arada bahsettıklerım maket gundam ın actıon fıgurlerı co kdandık cunkı maket dedıysek oyle duz maket beklemeyın snap on oldukalrından ıkı dakıkada yapılıyorlar yapıkanla boyayla ugrasmadan bıde actıon fıgurlerden daha buyuk ve daha dayanıklı oluyorlar

hala strıke rogue resmı arıyorum bu arada yanında fıgurude varmış pılotun ohh super otorup onuda boyuycam eheh

netten plamo getıren www.plajapan.com varda cargo ucretı 58 dolarmı ne USPS ıle yolladıgı ıcınde ordada goremedım strıke rogue pufff[signature][hline]God's In His Heaven, All's Right With The World.
Sosyal ağlarda paylaş

viktor nette bulamadim ama istiosan sana mail falan atiim screen capture edip yada upload edip buraya linkliyim ../hatta 2sini yapiim üşenmeyip .... bi 20 dk içinde editlerim bu msgi :D

edit : iyi günümde yakaladınız beni valla ugraştim :D
[hline]

[hline]

[signature][hline]*Animelist.xls
*RELAXOLOGY @ GARAJ.ORG

[Bu mesaj hired_gun tarafından 26 Haziran 2005 22:54 tarihinde değiştirilmiştir]

Sosyal ağlarda paylaş

rengi guzelmiş sevimli valla eheh arkadaşın neden bunu aldıgını tahmin edebiliyorum şimdi :)
valal degiştirmeyi dusunuyordum bundan bıtane daha avrmış farklı rengı ondan ısmarlatıcam sımdı bıde ıkısı kardeş kardeş masamda durular artıkın :)[signature][hline]God's In His Heaven, All's Right With The World.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Vicious, 26 Haziran 2005 20:47 tarihinde demiş ki:
[spo1=36. Bölüm Hakkında] Oy oy oy dediğim gibi Athrun 35. bölüm adamı olduğunu gösteriyor ama kafasına dank ettiğini yeni gösterdiler. Şu Meer denilen lacus benzeri hatununda ne kadar salak olduğunu görmüş bulunmaktayız ama dilandul elemancğımız athrun birilerine saldırdı yalanı gözden kaçmadı...

Bizimki Arcangel'ı aramaya gidecek arkasında Legend ve destiny normal durumda sağ çıkabileceğini sanmıyorum kesin yardım gelecek veya shinn acıyaca (ama yardım gelem ihtimali çoook daha yüksek) Bu sırada büyük ihtimalle arcangel gelecek ve kira herhangi bir mobille çıkıp onları geri püskürtmeside olası bir durum. Ama be kardeşim cagalli athrun yanında o kızla görünce üzülecek bithap düşecek zavallım. Kira sevinecek tabii ki. Lacus aplamısta bizimkilere yeni "kılıçlarını" getirince tadından yenmez bir anime olacak ama shinn direk ölsün bence...

Neyse seri güzele gidiyor özellikle 36. bölümün arka planı tüm bölümlerden iyiydi (her ne kadar hava yağmurlu kaçalım bir hem gökgürültüsü falan karizma olur mantığına dökülsede. Bide kapanuşta atrun artık orb kısmına transfer etsekte içimiz rahat etse. Neyse athrun o kadar karizma çizmeden sonr ageri döndü ya ona bakalım. darısı shinnlerin başına (ölsün yav o eleman :-P )[/spo]

[spo2=36.bölüm]Athrun yeter ulan nedir bu öksüzle yetimle uğraştığınız! dedi ve athrun escapes oldu. Dunnihal in ne mantalite de olduğu konusundaki tahminlerimiz aşağı yukarı ortaya çıktı. Madem işime yaramıyor halledin gibisinde mafya babası tribine girdi. Gelecek bölümde shinn rey athrun a yetişecek. Ama daha önceki bölümlerde satır altı olarak geçen yeni birimler yani athrun ın kullandığı zaku, gouf modeli baz alınarak tasarlanmış. Kısacası karşısında destiny bile olsa pilot athrun sa bu gazla birde hatuna rezil olmamak pahasına epey dayanır. Savaş esnasında artistik bir iki söz eder, Shinn i etkiler ve tabanları yağlar.
Dikkat edilecek olursa Shinn ne kadar iyi savaşırsa savaşsın Athrun a karşı bir sempatisi mevcuttur. İlk başta Athrun casus mu olamaz demesi de onun gözünde Athrun ın yeri olduğunun işaretidir.
Tahminen gıcık Shinn bu sezon sonunda ölmez Athrun la abi kardeş olurlar Kira ya da amca filan der. İyilik kazanır iyiler hayatta kalır gibi bi geyik üzerine senaryo saptanırsa tabii.[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

Sonunda çektim 50 bölümü ve seyrettim hepsini. Bi kaç sorum olcak. 1. si destiny e geçmeden evel arada film ova herhangi bişe varmı. Diğer sorularıma geçeyim
[spo1=Sorular sorular]2. Komutan bartfeld' i (hani çöldeki zaft gücünün kumandanı) kira öldürmemişmiydi bu adam nerden çıktı son bölümlere doğru?
3. kira ile cagalli kardeşmi ben mi yanlış anladım ? :P
4. Şu clone muhabbetini kısaca bi özet geçseniz :D Kluuze ile mwu arasındaki bağı anlayamadım tam.. :D
5. Genesis patlarken ateşlenmesi gerekiyordu dünyaya doğru. ateşlenmeden asuran mı kendi gundam ını patlattı. SOnra kızın strike rogue a mı bindi ? yoksa başka bi durum mu oldu ?
[/spo]
Yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim :D[signature][hline]www.forumum.org Anime takası yapılır, satılır ilgilenenler özel msg atsınlar..

[Bu mesaj fir3blad3 tarafından 01 Temmuz 2005 01:25 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fir3blad3, 01 Temmuz 2005 01:03 tarihinde demiş ki:
[spo1=Sorular sorular]2. Komutan bartfeld' i (hani çöldeki zaft gücünün kumandanı) kira öldürmemişmiydi bu adam nerden çıktı son bölümlere doğru?
3. kira ile cagalli kardeşmi ben mi yanlış anladım ? :P
4. Şu clone muhabbetini kısaca bi özet geçseniz :D Kluuze ile mwu arasındaki bağı anlayamadım tam.. :D
5. Genesis patlarken ateşlenmesi gerekiyordu dünyaya doğru. ateşlenmeden asuran mı kendi gundam ını patlattı. SOnra kızın strike rogue a mı bindi ? yoksa başka bi durum mu oldu ?
[/spo]

1. Son bölümden sonra kahramanların 2 yıllık süre zarfında yaptıklarını anlatan kısa bir bölüm var sanırım ama ben izlemedim.
[spo2=Yanıtlar]2. Barutoferuto:) görüldüğü üzere o patlamadan sağ kurtulmuş. Ayrıntıları hakkında bir fikrim yok, ama iyi ki kurtulmuş:).
3. İkizler, fakat altyazılarda niyeyse "sibling" diye geçiyor.
4. Kluuze Mwu'nun babasının klonu. Bakmış Mwu'dan mobiru armuru pilotundan başka bir halt olmaz, oda gitmiş kendini klonlamış:D.
5. Athrun'ın gundam'ı ile genesis'in infilak etmesi hemen hemen aynı zamanda oldu. Genesis'in imha programı ile dünyaya ateşlenmesi eş zamanlı programlanmıştı. Dünya hala durduğuna göre Justice önce havaya uçtu:). Kagari'nin gundam'ına binmese zaten onun içinde işi ne:).[/spo][signature][hline]Aa kanashimi ni somaranai shirosa de
orenji no hanabira yureteta natsu no kage ni
Yawarakana hitai wo nakushite mo
Akaku someta suna haruka koete yuku
Sayonara no rizumu.

[Bu mesaj Keyzar tarafından 01 Temmuz 2005 12:32 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Sen bizi kalpten gebertmekmi istiyorsun
Paar bol galiba 3 ne kadar tuttu
Bu sırada aldığıkların kiranının gundamları ve ikisinide çok seviyorum.[signature][hline]Shaded by the trees, calling out to the wind, I'm lying face-down crying
Sosyal ağlarda paylaş

eheh bagdat caddesınde locopoco toys bandai nin turkıye dıstrubutoru numune olarak wıng serısını getırmıs her bırınden bır tane ıstersen gıt bır bak 1/144 ler 17.5 mılyon HG ler 27 kusur mılyon
beım aldıkalrımın ıkısıde aynı adamamı aıt sımdı degsıtıre degıstıre fılanmı kullanıyor bıde aıle strıker aynı rogue a benzıyomuş aralarındakı connectıon fılan ne :P

*!Gundam a başlamaktan korkmaktadır*[signature][hline]God's In His Heaven, All's Right With The World.
Sosyal ağlarda paylaş

Strike ile rogue aynı mechalar aslında yani rogue strike baz alınarak yapılmıştır. Yav sen MG kaça almış oldun şimdi (kendimi zor ttuyorum banad agetir diyecem keh keh keh)[signature][hline]Shaded by the trees, calling out to the wind, I'm lying face-down crying
Sosyal ağlarda paylaş

master hedıye gelıyor valla zaten 980gr mış kutu agırlıgı
1/144 gundamları 10$ a High Gradeleri 30$ ına masterları ıse 40-50$ cıvarına alıyormuş arkadaşım
aıle strıke ıle freedom hıgh grade ama 1/100 olceklıler cogu HG 1/144 olceklı 20$ a HG var benımkıler master strıke rogue a uygun olsun dıye 30$dan aldım
justıce ıle aegıs fılanda avrmışta arkadaş onların rogue kadar "sevımlı" olmadıgını cart pembe oldugunu yakışmıycagını soyledi launcher ıse cok orantısız mış[signature][hline]God's In His Heaven, All's Right With The World.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...