Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sin City

CrayTotem

Öne çıkan mesajlar

şimdi indirmeye başladım süperdi ama sinemada izlenmesi gerekir bence yine de unutmıyalım die indiriom :D[signature][hline]Valeron, 16 Haziran 2005 15:54 tarihinde demiş ki:
ne bileym biz 4 yaşındayken pipimizi kurcalardık.
Sandman, Zamanın da ötesinde bir tarihte demiş ki:
Hepiniz kendinize sorun.Eğer buraya hapsedilenler Cennet'i hayal etmeseydi,Cehennem'in gücü olabilir miydi?
Sosyal ağlarda paylaş

neyini anlamadınız ki?
illa holywood filmi gibi "direkt" mi anlatması gerekiyor herşeyi?
filmi izlerken kafa yorup düşünemiyor musunuz?

basit bir senaryosu var. hayal ürünü bir şehirde yaşıyan insanların hayatını anlatıyor. parça parça bir onu bir bunu gösteriyor. bunları birleştirip şehrin yaşantısını izlemiş, görmüş oluyorsun.
-birisi polis. küçük kızlara tecavüz edip öldüren birisinin izini sürüyor. meğersem vali'nin çocuğu işliyormuş bu suçları. ortağının uyarılarına rağmen bu çocuğu yakalar ve neredeyse öldürür. ama ortağı bunu vurur. daha sonra kimse buna inanmadığından, valinin yalanları yüzünden hapiste uzun bir süre geçirir. çıktığında kurtardığı kızı aramaya gider. ama vali'nin çocuğu hala hayattadır ve bu sırada kızı kaçırır. polis yeniden bu çocuğu arar, kızı bulur, ve çocuğu öldürür.
-diğeri bir serseri. bir gece birlikte olduğu kadının aynı yatakta ölü yattığını farkeder. bu katili aramaya koyulur. bu ölen kadının arkadaşlarını bulur onlardan yardım alır. katilin aslında sadist birisi olduğunu anlar. yaptıklarının cezasını çekmesi için bu katili yakalar ve öldürür. daha sonra bu katile bir nevi "babalık" yapmakta olan peder'i bulur onu da öldürür.
-bir başka adam da sevgilisini rahatsız eden serserilerin peşinden gider. fahişelerin üssü sayılan bölgeye girdiklerinde fahişeler bu serserileri öldürür, adama yardım ederler. oysa bu serseriler polismiş, bu yüzden polislerle başları derde girer. bu adam fahişelerle birlik olup, onları kurtarmaya çalışır.
-ayrıca bazı detaylar da var, bazı karakterler ara ara aynı sahnede karşılaşabiliyorlar.

"neo koşuyor, neo zıplıyor, neo dünyayı kurtardı" gibi direk bir senaryo yok.
sonuçta bir şehirdeki insanları anlatıyor. bir çizgi roman gibi parça parça anlatıyor.

asıl senaryoya kafayı takmak yerine, bu insanların yaptıklarını, düşüncelerini, yansıttığı duyguları inceliyceksin. film bu olay üzerinde dönüyor.[signature][hline]Beş Hececiler

[Bu mesaj Bone tarafından 13 Ağustos 2005 01:11 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Anlamıyanlar dikkatli izlememiş...
Film mükemmeldi..Tabiki bu benim görüşüm..Kötü diyenlerde olabilir ama bence izlemeden kimseye film nasıl diye sormayın...

Ben bayıldım yarın arkadaşlarımla 4. kere izliycem bende hastalık oldu sanırım Sin City.[signature][hline]Haksızlıgın Önünde Eğilmeyin ;
Eğer Haksızlığın Önünde Eğilirseniz....
Hakkınızla Birlikte Şerefinizide Kaybedersiniz.!!
Cray Totem/sNaKe
Sosyal ağlarda paylaş

Ciddi süper bir film daha yeni izleme fırsatım oldu . Elverişsiz bir ortamda hehe . De o Yellow Bastard nasıl Yellow Bastard olmuş . Tekrar kalkması için adama operasyon yapmışlar sonucunda da sararmış mı adam çözemedim ben ?[signature][hline]WoW : Xaenin-Night Elf Priestess
Alexi_Septimus, Türkiye-Yunanistan maçı sırasında Taksim'de demiş ki:
Pes.Maç oynanırken ezan okuyorlar . Az bi oyuna saygı ya.
Sosyal ağlarda paylaş

İlk katil gençti...Benim bildiğim Yellow Bastard başka biri...
Hem zaten 8 yılda o genç adam o kadar yaşlanamaz...

Sanırım Sin City kültürüyle yeni tanıştığımız için biz bağzı yerlerde eksik kalıcaz...

Bir başka sorun ise ilk başta ve en sonda çıkan sahne..Vermek istedikleri mesajı anladık en sonunda tamam ama insan merak ediyo o adamın tam olarak kim olduğunu ve hikayesini....

Eh Sin City tam gaz devam edicek..2006 da 2. film gelicek ve sonrada 3. film..4. için resmi bişey söylenmedi ama 2. de tutarsa 4. de start alır eminim..
Bu durumda benim gibi gözü dönen kişilerin bir şekilde çizgi romanlara ulaşması şart olucak...
Yakın bi zamanda akıllı bir yayın evi türkiyeye getirir yada internetten buluruz...[signature][hline]Haksızlıgın Önünde Eğilmeyin ;
Cray Totem/sNaKe
Sosyal ağlarda paylaş

İlk katil (nancy'i kaçıran) yellow bastard o kesin . Başta gördüğümüz adam da çizgi romanda bile yok o ekstra bişey . Tetikçi kendileri , ama kurbanlarını çok iyi tanıyor ve ölmeden önce son bir sigara uzatıyor her zaman .[signature][hline]WoW : Xaenin-Night Elf Priestess
Sosyal ağlarda paylaş

Kaan senin çizgi roman hastası olduğunu biliyorum ve Sin City okumadığınıda biliyorum...Nerden biliyosun adamın olmadığını?

Ayrıca o adam Yellow Bastard nasıl olabilir...??
Adamın sağ kolu parçalandı , kulağı parçalandı ve penisinden vuruldu...Hadi kurtuldu diyelim surat olarak alaka yok bu adam kepçe bikere ayrıca rengide sarı..Adam hastanede sarardımı nooldu?Peki onuda geçtim bi insan 8 yılda nasıl bu kadar yaşlanabilir?

Peki onuda geçtim Sin City nin ilk fragmanında neden ayrıca Yellow Bastard yazıyo adamın altında?

Aklım karıştı ![signature][hline]Haksızlıgın Önünde Eğilmeyin ;
Cray Totem/sNaKe
Sosyal ağlarda paylaş

Araştırmaya inanıyorum jnms :)))))))))) . Şimdi dialogları ezberlemek için 3 4 kere daha izlemem lazım filmi sonra anlatırım . Umur gelsin o 7 kere izledi o anlatır üşenmezse .[signature][hline]WoW : Xaenin-Night Elf Priestess
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben yazlıkta vcd den izledim sinema olmadığı için orda öyle bi diyalok görmemiştim...
Ama bu gün eve gelir gelmez yazlıktan divx e baktım konuşmalar baya farklı...Çevrilmemiş çok yer vardı zaten vcd de...

Vcd deki arkadaş biraz biyerinden sallamış galiba...
Yarın düzgün altyazı ile bidaha izliycem..
Bakalım akıl karışıklığı gidicekmi.[signature][hline]Haksızlıgın Önünde Eğilmeyin ;
Cray Totem/sNaKe
Sosyal ağlarda paylaş

O vcd deki arkadaş elinde sözlükle çevirdiği için filmleri arada ''Hay kutsal b.k'' vs. görmek mümkün . Gidip sinemada izle yarın sen .[signature][hline]WoW : Xaenin-Night Elf Priestess
Sosyal ağlarda paylaş

Kaan doğru söylüyosun bu gün döndüğüm için pek bu tip şeyleri düşünemedim.. Ama yarın bi bakıcam hala biyerde oynuyosa seve seve giderim...
Neyse biraz kişisel muhabbete giriyo gibi olduk sanırım..
Cevap varsa özelden atarsın...[signature][hline]Haksızlıgın Önünde Eğilmeyin ;
Cray Totem/sNaKe
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...