Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dc++ (p2p) acıklaması

DynamicK

Öne çıkan mesajlar

ÃTLÅNTI§ R€VoLUTioN (atlantisrevolution.no-ip.info)
DivX Planet (divxplanet2.no-ip.com:4111)
Anadolu (anadolu.sytes.net:4111)
BlackCitadel - Turkish 24 x 7 Online Hub (blackcitadel.technolabs.net)
POWERTURK (istanbuldelights.no-ip.com)

hepsinde [IST]Jhengie 'yim..kaliteli hublardır..
paticik elemanları olarak doluşacağımız bi iki göz odamız, bi hub'ımız yok mu yaw?? dynamick senin nickin nedir dc++'da??hangi hublardasın..[signature][hline]I get the feeling when lesbians are looking at me, they're
thinking: "That's why I'm not heterosexual".
George Costanza aka GLC(860,000) aka Art Vandelay
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • Admin
said:
DynamicK, 12 Şubat 2004 09:46 tarihinde demiş ki:

dc++ sistemi mirc gibidir, Hub olarak isimlendirilmiş cesitli odalar vardır. Bu odalar hep farklı şartlar sunarlar, Kimisi oldukça kalabalıktır ve giriş için sizin en az 50gb hdd de share ettiginiz bolum olması şartını koyarlar. Kimisi 5gb kimisi 1gb diye farklı farklı seçenekler sunarlar. Tabiki hem en hızlı baglantısı olan hemde her aradıgınız dosyayı bulabileceginiz kişilerden oluşan hublar kullanıcı sayısı cok olan ve 50+gb share edenlerden olusan hub lardır ki bu hublara erişim için preogramı açtıgınızda en soldaki file tusunun altındaki ikon a basmanız gerekmektedir.

açıklamasını yazmışım ilk mesajda okumak lazım tabi[signature][hline]Grandmaster Hamburger

[Bu mesaj DynamicK tarafından 13 Ağustos 2004 00:07 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

dcplusplus.sourceforge.net

FAQ kısmında bu programı nerden indiririm kısmı var.
Orda DC clientları var. Segment Download(yani bir nevi kazaa) olayı olanlar var. En iyisi MS++V client.

Önce english yapmak lazm. Tornavida ikonuna tıklayıp ayarlar menüsünde solda General'in altında 3. (tam olarak üstten 4.) ayara tıklayın. Sağda altta 3. frame'de sağdaki butona tıklayın ordan ms++v klasörü içindeki english.xml i seçin.

Şimdi ingilizce oldu Settings'de MS++ ayarları var. Ona tıklayın sağda default client identification var onu DC++ yapın. Sorun yaşamazsınız hublarda aynı dosyayı birkaç kişiden çekerken.[signature][hline]This Cat Scratches Free.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Delanoresse, 16 Ağustos 2004 21:31 tarihinde demiş ki:
eh ben tam cekmeye baslayacam buyuk bi hevesle downloada, cotaa diye no slots avaliable diyo ayar oluyorum.

nedir bunun caresi? hangi hubda kimden cekmeli full albumleri falan?

256 adsl'im var bu arada, somurmeye hazirim her turlu.

Yok çaresi. Slot boşalana kadar beklemek zorundasın.[signature][hline]Sungur - Scout - 7L2 - ML6 - LGM Fletcher
Necrocks - Necromancer - 1L8
Olcayto - Infiltrator - 3L4
Alaattin -Sorcerer - 2L3
Olcayto - Nightshade - 3L0 - ML4 - Assistant Tailor
Sosyal ağlarda paylaş

Advanced ayarlarda automatically search for alternative download vsvs olayı var onu işaretle. Ama kendinde alternative arama yapabilirsin.

Search yaptığınızda çıkan listede aşağıdaki sağ-sol scroll bar'ı sağa çekin biraz orda en sonda TTH Root sütunu var. Orada bir kod var, o kod'un aynı olduğu dosyalar tamamen aynı demektir yani alternatif oluo birbirlerine. Ne kadar çok dosyanın TTH root'u aynıysa o kadar iyi. Bu TTH root'u en fazla aynı olan dosyayı çekmekte fayda var. 2 olur 3 olur, ben underworld cd1 cd2 çektim 139 kişide vardı. Source olarak eklemek ise şöyle. O TTH root'u aynı olan dosyalardan birine çift tıkla download queue ye alsın. Sonra o dosyanın tth root'u ile aynı olan dierlerinin hepsini seç ve sağ tıkla Download To 'ya gelince sağda dosya adı açılır o dosyayı seçince alternative source olarak eklemiş olursun. Eğer bir kişide slot yoksa diğer alternatif yerlere bakar.

Tabi standart dc++ client sux. MS++V rules. Birden çok yerden çekebildiği için.[signature][hline]This Cat Scratches Free.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
habire reklam yaptınız bir DC++ deneyim dedim, kurdum açtım vs vs en üstte denilenleri yaptım.
ancak, emule'un queue sistemi gibi uyuz bir sistemi var DC++'ın.

hadi sabahtan akşama kadar dc++ başında oturup teker teker tüm kullanıcıları tarayabilen birisiysen çok iyi bir program.
ama ben audiogalaxy, kazaa, bittorent, emule gibi programlara alışığım.
bi dosyayı ararsın.
bulursun, program ile çekmeye başlarsın.
kullanıcılar arasında program arar, sen sadede dosya ararsın.

oysa bu dc++'da direk tek kullanıcıdan çekiyorsun.
adam 2 saniye sonra offline oluyor, bitiyor download daha başlamadan.

aradığın dosya için de tüm kullanıcıları tek tek didiklemen lazım.

adamların 700-800gb share'i var, obaa, bizde en fazla 200 gb olur, o 1TB'a varan hdd'leri nerden nasıl buluyorlar aklım almıyor.

ama dediğim gibi aramak ve indirmek çok zahmetli.
Kazaa'da 30 mp3 arasından 2 tane cızırtılı mp3 çıktı diye DC++ gibi kullanması çok zahmetli programa geçme niyetinde değilim,
yine de sağolun
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Önce oku :)

dc++ da hem kazaa gibi arama olayı var hemde istersen userların share e açtıgı bütün dosyaları görme olayı var

arama yaptıgında o dosyanın listesi cıkıyo kaç kişide varsa yandada baglantısı ve boş port sayısı vb yazar sen hem baglantısı saglam hemde boş portu fazla birini bulu cektiginde baglantın elverdigince cekersin zaten
elemanlarda 1mbit-10mbit baglantı oluyo[signature][hline]Grandmaster Hamburger
Sosyal ağlarda paylaş

hatta revconnect diye bir versiyonu da var ki kaç user'da aradığın dosyanın olduğunu gösteriyor, birinde bulamazsa diğerine saldırıyor falan filan

ben de başta bu ne hiç kullanışlı değil dedim ama forumdaki tavsiyeleri iyice okuyup mirc'de bonepart ve dynamick'in (özellikle dyna çok moral verdi :p) yardımlarıyla hastası oldum yani[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
dc++ ın bende yarattıgı en pohtan deişiklik çerezi kolayı alıp program karşısına geçip downloadları film izliyor gibi izleme huyu oldu

sakaryada evde açmısım dc++ ı izliyorum ark odaya geliyo
napıyon lan? oha genemi downloadları izliyon ehau
evde bu geyik sürdü bi sene[signature][hline]Grandmaster Hamburger
Sosyal ağlarda paylaş

modemimi değiştirdimd e d-link modem koydum gerçekten süper 25 le cekiyorsam 5 kb yükseldi 30 oldu :) dl .. ehehe birde sorun ya$ıyorum dc++ ve diğer yan clientlerde hublara girebiliyorum ancak search ettiğim zaman sonuç vermiyor
arattığımda herkesde kesin bulunabilecek Beyonce yani ne yapmalıyım ?[signature][hline]KinGpiN the striked sazan
RamsesII'ten abarmalar;
RamsesII, 14 Ağustos 2004 14:58 tarihinde demiş ki:

Öyle sübyan bulsam ben,var ya....
RamsesII, 18 Ağustos 2004 02:05 tarihinde demiş ki:
"Bugün bacım,yarın ihtiyacım"

Sosyal ağlarda paylaş

• Admin

geçen ayın 21rindne bugune kadar 64,50gb çektim 6gbda upload ettim dcden bence oldukça başarılı
[signature][hline]*I am an avanger..I must obtain power no matter what,even if i must let the devil take hold of my body...
Virus,SatanixVirus,Satanix,Virus-sensei

[Bu mesaj Virus tarafından 14 Eylül 2004 10:03 tarihinde değiştirilmiştir]

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...