Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sailor moon

Sam

Öne çıkan mesajlar

ah be grudge, çok yazık etmişsin kaçırarak. pazartesi benim ev sevdiğim bölümlerden biri vardı, amazon üçlüsünün sonu..

amazon üçlüsünün aslında insan olmadıklarını, büyüyle insan şekline çevrilmiş hayvanlar olduğu ortaya çıktı. (kartal, kaplan, balık) yaşlı cadı (ismini unuttum şimdi birden) son bir şans verdi pegasus'u bulmaları için. balıkgözü mamaru'nun düş aynasını almaya çalıştı, bu arada iyice farketti ki (konuşamalarından mamaru'yla, baştan çıkarmaya çalıştı beceremedi) kendileri hayal kuramıyorlar insanlar gibi. insanlara imrenmeye başladı iyiyden iyiye. sonra usagi'yle sivil olarak tanıştılar, usagi evine götürünce chibiusa'da olduğunu farketti pegasus'un ve kaçırdı chibiusa'yı. fakat teslim etmek için "pegasus'u size verince düş kurabilecek miyiz?" diye sordu. yaşlı cadı da sinirlendi az daha öldürüyordu. pegasus'un usagi'de olduğunu sanarak kartalgözü'nü gönderdi. balıkgözü peşinden durdurmaya gitti, kaplangözü de balıkgözü'nü durdurmaya.

sonra tam usagi'yi yakaladı kartalgözü ki balıkgözü araya girdi. fakat tam o sırada bir palyaço geldi (amazon dörtlüsü gönderdi yaşlı cadının isteğiyle) ve amazon üçlüsüne saldırdı. fakat palyaço çok daha güçlüydü ve hepsini yendi, (kartalgözü'nü öldürdü, bayılırım o sahneye çok duygusaldı) bunlar da son çare olarak usagi'yle chibiusa'yı serbest bıraktı ve yendiler tabii bizimkiler. fakat bunu yaptıkları için onları insan yapan büyü de bozuldu, hayvana dönüştüler. sonra pegasus geldi ve kendi büyüsüyle onları düşleri olan insanlara çevirerek kendi ormanına götürdü. ben kaydetmiştim, kablo olsam yüklerdim net'e..

sailor moon'un bu yanını çok severim işte, bazı kötüler de aslında yanlış yolda olduklarını görerek 'imana' :) gelirler..[hline]Sam'i bu Gatling Gun'a çıkardığınızda katliam yapabileceksiniz.
Level, Ağustos 2001
Sosyal ağlarda paylaş

abi olamasss yaşamak istemioyorum onlarca yüzlerce bölüm kaçırdım olamassssssssssssssssssss
hayırrrrrrrrrrrrrrr
abi saat kaçta çıkıo bu trt de hangi günler pls söleyin
çok uzun bi ara girdi hiç hatırlamıorum ne zamna çıktığını falan
okudklarımdanda kafadan en az 2-3lık bölüm kaçırdığımı anladımm
haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaayııııııııııııııırrrrrrrrrrrrrrrr
kendimi affetmiorum hepsi bu lanet olası ultima yüzündennn
ayrıca benim favori karakterimin ismini bile unuttum ahuaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
şu mavili çalışkan zeki bi kız war ya hani arasıra cebinden küüçük bi alet çıkartıp gözüne bi gözlük gibi bişi iniodu o kızz
bişeyin suyu diodu (ehum yanlış anlaşılmasın şimdi bişeyin suyu derken yani orda galba marsın suyu diou ama unuttum yane ondan :))mavi saçlı bikızdı işte ismini sölermisiniz?bende o kıza hastayım.halbuki kimsede o kıza bakmas :)[hline]-Scream!
-from my soul
-Fate!
-mystified
-Hell!
-forever more
Sosyal ağlarda paylaş

evet gençlik as önce hesapladım tam tamına 3 ay12 gün boyunca izlememişim
aaaaaahuuuuuuuuuuaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

abi bana her türlü
kalp
şimsek
su
zincir
ateş
cart curt atabilirsinizzz
affetmiorum kendimi kahrolsun ultima online
aaaahuuuuuuuaaaaaa[hline]-Scream!
-from my soul
-Fate!
-mystified
-Hell!
-forever more
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Grudge, 24 June 2003 21:48 tarihinde demiş ki:
walla bizim zamanımızda (way anasını "bizim zamanımızda" diycek kadar yaşlandık mı yaw? :-p ) voltran vardı. son derece de populerdi. kalem kutularının üstünde falan resimleri vardı. ama biz beş kişi üst üste çıkıp voltranı oluşturmaya çalışmıyoduk arkadaşlarla.

hahahahah düşüncesi bile komik.
evet deli gibi voltron izlerdim ben. Arasıra kendi kendime voltroncılık oynadığım da oldu. Ancak hiçbir zaman kendimi Voltron gibi düşünmedim. Gerçekten çizgi filmler, kendini o kahraman sanmana yol açsaydı, şimdi çıkıp insanlara "Ben Red Kit'im, Ben Voltron'ım, Ben Optimis Praym'ım" diye bağırırdım. Yollarda arabalara felan ateş ederdim. Gerçekten deli gibi izlerdim onları. aah ahh. eski günler (sanki 50 yaşındayız mübarek)

said:
demekki sorun çocuklarda ya da çizgifilmlerde diil, çocukları depresif hale getiren diğer faktörlerde. tutup suçu çizgifilmlere atmak anlamsız. aynen yukarda da belirtilmiş ve zahmet edilip de okunmamış olduğu gibi

katılıyorum[hline]Swoot: Sen web 'i birak sadece cam al.
EagleEye: Yok, ben web cam alıp webe camdan bakıcam.
Sosyal ağlarda paylaş

viktora da katılıyorum. dünyadaki herşeyin içinde nasıl bir iyilik varsa, dünyadaki herşeyin içinde de bir kötülük vardır. (dragonlance'e çevirdik forumları).
Sen kuşa bakarken bile sana zarar vericek şeyler başına gelebilir. "Bir kuştan ne zarar gelebilir güldürme beni." Çocuk kendini kuşa kaptırır, ve uçmaya kalkar.
Uçamaz ve ölür tabii ki.

Yani sen çocuğu ne kadar engellesen de, çocuk mutlaka bir şekilde zarar görür.

Çocuğu cam fanusta büyüt, gene bir mikrop gelip çocuğu hasta edebilir.

Çocuğu çöp yığınına at demiyorum. Ancak çocuğu bu kadar da sterilize yetiştirme..

Ana haber bülteninde her gün onlarca katil ve tecavüzcü haberi görüyoruz, o kadar intihar haberi görüyoruz. Ama "frp, bilgisayar oyunu veya çizgi film" izleyen ruh hastası bir adam ölünce, veya öldürünce, hemen bu olayı abartıyoruz..
-----------------

Keşke TV kablom olsa da Sailormoon bölümlerini bilgisayara çeksem..[hline]Swoot: Sen web 'i birak sadece cam al.
EagleEye: Yok, ben web cam alıp webe camdan bakıcam.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Grzly, 11 July 2003 05:46 tarihinde demiş ki:
abi olamasss yaşamak istemioyorum onlarca yüzlerce bölüm kaçırdım olamassssssssssssssssssss
hayırrrrrrrrrrrrrrr
abi saat kaçta çıkıo bu trt de hangi günler pls söleyin
çok uzun bi ara girdi hiç hatırlamıorum ne zamna çıktığını falan
okudklarımdanda kafadan en az 2-3lık bölüm kaçırdığımı anladımm
haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaayııııııııııııııırrrrrrrrrrrrrrrr
kendimi affetmiorum hepsi bu lanet olası ultima yüzündennn
ayrıca benim favori karakterimin ismini bile unuttum ahuaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
şu mavili çalışkan zeki bi kız war ya hani arasıra cebinden küüçük bi alet çıkartıp gözüne bi gözlük gibi bişi iniodu o kızz
bişeyin suyu diodu (ehum yanlış anlaşılmasın şimdi bişeyin suyu derken yani orda galba marsın suyu diou ama unuttum yane ondan :))mavi saçlı bikızdı işte ismini sölermisiniz?bende o kıza hastayım.halbuki kimsede o kıza bakmas :)[hline]-Scream!
-from my soul
-Fate!
-mystified
-Hell!
-forever more

sen rahat son iki sezonu kaçırmışsın anlaşılan, yazık olmuş. ben deultima yüzünden bir bölümün on dakikasını kaçırmıştım da uo'ya en bağımlı olduğum vakit bile daha fazla kaçırtamadı asla.. :)

mavili kızın adı ami, o da benim favori karakterim. amma seveni varmış burada.. :-p

keşke benim de daha büyük hard disk'im olmasaydı da eşek gibi kaydedip tek tek encode ettiğim 150 bölümü birden silmek zorunda kalamsaydım. poff..[hline]Sam'i bu Gatling Gun'a çıkardığınızda katliam yapabileceksiniz.
Level, Ağustos 2001
Sosyal ağlarda paylaş

olm bu sailormoon hangi saatte we hangi günler çıkıo?
delircem biri sölesin? trt de çıkıodu dimii ahhhhhhhhh
ban bu uo nun siliorum ulan şimdi 4.0.0 c ye kadar patcledimdi bide 33.600 modemle aaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhhh!!!!
silllin lamm uo bozuntusuuuuuuuuu!!!!lanet olsun.
bide dragon ball çıkıodu starda ona noldu bilmem[hline]-Scream!
-from my soul
-Fate!
-mystified
-Hell!
-forever more
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
son sezon olan sailor stars geçenlerde başladı, kaçırmayın özellikle son bölümleri. hele 200. bölüm muhteşem, ilk seyrettiğimde 199 bölüm boyunca usagi'ye gıcık oldum ama 200. bölümde öyle bir karakter ortaya koyuyor ki sadece o bölüm yüzünden ami ile beraber en sevdiğim karakter ünvanını aldı. cd yazıcım olsa 500 mb'lık avi çekimini gönderebilirdim aslında isteyene.. :-p[hline]Sam'i bu Gatling Gun'a çıkardığınızda katliam yapabileceksiniz.
Level, Ağustos 2001
Sosyal ağlarda paylaş

hah evet sam döndüğüne göre kafamdaki meseleyi kusabilirim...
bu son gelen travesti starlar ne ayak yaw?
elemanlar resmen "dönüyolar"
beni bile biraz rahatsız etti desem yeridir yani...

yoksa bunun altında daha derin bi anlam mı aramak lazım? nedir?[hline]You have questions, my friend, but are you prepared for the answers?
Sosyal ağlarda paylaş

bugün resmen dumurdan dumura koştum.
şu gezgin yıldızlar mıdır nedir onları erkek sesiyle dublajmışlardı. (bööle yeni yüklemler de kazandırırım güzel türkçemize :-p)
ağzım bi karış açık bakakaldım ekrana...[hline]You have questions, my friend, but are you prepared for the answers?
Sosyal ağlarda paylaş

o olay benim de anlayamadığm birşey, naoko takeuchi'nin bu budur tarzında bir açıklaması yok bu konuda. bir bakıma haruka da benzer konumda olduğundan ben garipseyememiştim hatta ilk izlediğimde.. :)

trt'nin böyle seslendirmesinin nedeni "çocuklar duymasın, görmesin, hatta uyusun, uyu, uyu yat uyu, ışık ılık süt iç" :-p mantalitesi, mesela ilk sezondaki zoicide da aslında erkek olduğu halde sırf kunzite'a aşık olduğundan kadın gibi seslendirmişlerdi. ben de net'ten öğrenebildim mesela erkek olduğunu.. :)

akademik açıklamaları bir yana koyarsak: yazar fantastik takılmış işte boşver.. ;) (gizli bir anlamı varsa ben bilmiyorum doğrusu)[hline]Sam'i bu Gatling Gun'a çıkardığınızda katliam yapabileceksiniz.
Level, Ağustos 2001
Sosyal ağlarda paylaş

yok yaw
harukayla michiru muydu? neyse onlar bariz lezbiyen. kimse de bişi demiyo işte.

ama bu üçlü sınırları zorluyo desem yeridir yani :)
hadi erkek olarak değerlendirilip kız sesiyle kalsalar biraz daha iyiydi. efemine tipleri falan var. kurtarıyo binevi. kızlar da seslerini kalınlaştırarak konuşuyolardı çok kötü olmuyodu. ama jartiyerleri, siyah derileri, latexleri falan çekip erkek sesiyle "bilmem hangi yıldızın ışığııııı!!!" diye bağırmaları çok kötüydü. sanırım bi süre etkisinden kurtulamicam...

en doğrusu galiba iki durumda farklı kişilere seslendirtmek...

ha bi de şu kılark kent mevzuularını kafam almıyo yaw. kimse kimsenin kim olduğunu anlamıyo nası bi iştir bu?

yok yok beni aşıyo bu çizgifilm ben ona karar verdim :-p[hline]You have questions, my friend, but are you prepared for the answers?
Sosyal ağlarda paylaş

clark kent sendromu, stromstrooper sendromundan daha köklüdür sinemada, orayı saymayacaksın çünkü bütün çizgi-kahramanlarda bu durum sözkonusu, sailor moon ilk örnek değil yani. yüzünü düzgün örten bir spider-man var.. :)

dediğim gibi trt'nin hatası o seslendirme olayı, japoncada öyle olmuyor tabii. fakatt gördüğümüz kadarıyla bütün gezegen/yıldız savaşçıları (sailor galaxia'nın hizmetindekiler dahil) kadın olmak zorunda, sailor starlights'ın bir kamuflaj ya da benzeri bir maksadı olduğunu varsayabiliriz..[hline]Sam'i bu Gatling Gun'a çıkardığınızda katliam yapabileceksiniz.
Level, Ağustos 2001
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 11 June 2003 16:37 tarihinde demiş ki:
puff sana laf yetiştirirken kaçırdım başını güzelim bölümün, fena ödeteceğim sana bunu tactics'de :hrr:

"bütün gün tv başında" ayrı bir atmasyon, "akşamları da bilgisayar" başka bir atmasyon. ne kablotv'im var ne de kablonet'im, sana sormalı onları esas.. :)

halen senin "kızlar sana teklif etsin" deneyini uyguluyoruz işte, sen ne bulmasından sözediyorsun ki..[hline]Eaglewingg, 29 May 2003 01:19 tarihinde demiş ki:
yani anlayıcağın bu dizi seni acmaz sam amca hiç izlemeye başlama çünkü bu diziyi izlemek biraz derinlik ister

bu mesaj ve ustundekı muahbbete oldum ya.. allah razı olsun sızdne[hline]Duxus
---------
blackchaos, 09 June 2003 23:22 tarihinde demiş ki:
allaha yakın bana uzak ol
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...