Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Okumadan Ölürsek Boş Gideriz Diyeceğiniz Kitaplar ve Yazarlar

Estel_Anorien

Öne çıkan mesajlar

Montaigne - Denemeler

hakikaten okunması gereken bir kitaptır. deneme türünün başında gelir ki insana gerçekten birçok şey katıyor bu kitap.

Can Dündar - Ergenekon

ilgililerin okumasını öneririm. bugün hala böle bi oluşumdan haberim yok diyen devlet kademesindeki insanlar hiç kitapta mı okumuyor? şöle anlatıyım ben 3 sene önce okudum bu kitabı ama bu kitap ben okumadan öncede kitaplığımızda vardı yeni bişi diil yani...

Uğur Mumcu - her eserinin okunmasını şiddetle tavsiye ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 yıl sonra ...
Toza sor "John Fante"

Kitabı okuduğumda 2 gün kendime gelemedim, çok naif, dürüst ve yalın bir anlatım. Dili o kadar güzel ve şiirsel'ki, kahramanın yaşadığı gelgitler, kendiyle iç hesaplaşması muhteşem diyebilirim.

Filmide çekildi ama çok tırto kitapla alakası yok, salma hayek ve colin farrel oynuyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

Güzel olmuş konunun canlanması.

Yusuf Atılgan-Aylak Adam

Ben de bi klasik ile giriş yapayım, gerçi değerinin bilinip bilinmediği konusunda kararsızım. Neyse. Bambaşka bi roman Aylak Adam. Şehirdeki "anti" bir figürün bakış açısı bu kadar iyi, bu kadar net yansıtılabilir. Hele ki bu kişinin iç çatışmaları. Kesinlikle tavsiye ederim.

Milan Kundera-Yavaşlık

"The degree of slowness is directly proportional to the intensity of memory; the degree of speed is directly proportional to the intensity of forgetting."

De Profundis-Oscar Wilde

Pek sevdiğim bi figür olmamasına rağmen, kitabın yazıldığı ortam ve ruh halinin bileşimi düşünüldüğünde, insanı çarpma katsayısı yüzlerce kez artıyor. Tabi kitabı (mektubu) okumadan önce geçmişini bilmekte fayda var.

LOTR üçlemesini hiç bir açıklamaya yer vermeden, kesinlikle tavsiye ediyorum. Hatta konuyla manyak derecesinde ilgilenen kişiler "The History of Middle-Earth" adlı 12 ciltlik seriye de bakabilirler, çoğu noktada yararı oluyor.

Aklıma başka gelirse yazarım.
Sosyal ağlarda paylaş

Chastise said:

Güzel olmuş konunun canlanması.

Yusuf Atılgan-Aylak Adam

Ben de bi klasik ile giriş yapayım, gerçi değerinin bilinip bilinmediği konusunda kararsızım. Neyse. Bambaşka bi roman Aylak Adam. Şehirdeki "anti" bir figürün bakış açısı bu kadar iyi, bu kadar net yansıtılabilir. Hele ki bu kişinin iç çatışmaları. Kesinlikle tavsiye ederim.
:)-D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...