Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

türk milletini birarada tutan şey islam dinidir (!)

ruby

Öne çıkan mesajlar

O eskidendi, eskiden dünya imparatorluklarla kapli oldugundan insanlar arasindaki tek ortak yöndü ve tek birlestiriciydi.
Günümüzde din sadece bir alet, basimizdakilerin yaptigi gibi siyasi bir alet ama daha önemlisi kitleleri arkandan sürüklemek icin en kolay kullanacagin sey. Günümüzde tanri kavraminin, 1984'deki Big Brother kavramindan hicbir farki yok. Kurallara uy, itaat et, cünkü "Big Brother is watching you!".

Irak'ta Amerikalilarin öldürdüklerinden cok, Sünni-Siiler birbirini öldürüyor. Islam'da her mezhep kavgali, baris mezhebi olan alevilik falan bile diger mezheplerle kavga halinde. Islam icini gectim, 9/11'de ikiz kuleleri yikip binlerce insani öldürenler de bunu din icin yaptilar. Ha islamda yok diyeceksiniz, ama onlar bunu islam icin yaptiklarina inaniyorladi. Israil - Filistin savasi yine din savasi degil mi? Amerika'nin actigi her savasta ekonomik gelir haricinde bir de "Hacli" temasi yok mu, bizzat baskanin agzindan ciktigi üzere?

Ben hayatimda camiye gittigimden cok kiliseye gittim cünkü her ikisine de gidislerim turistik amacliydi. Ortaokulda din dersinde ögrendigim dualar harici arapca bir tane dua bilmem, tanrinin kayirdigi bir dil olacagini veya ona hazir düzülmüs methiyeleri söylemenin sevap olacagina inanmam cünkü. Ama kendimi RTE ve onun gibilerden onlarca kat daha fazla Türk Milleti'nin bir parcasi olarak görüyorum.

Türk Milleti'ni bir arada tutan sey, baska cok az ülkede olan Atatürk Milliyetciligidir. "Ben Türk'üm" cümlesidir Türk Milleti'ni bir arada tutan sey.

Sadece bu basliktaki kelime bile, Islam'in ve Türk Milleti'nin nasil sömürüldügünün resmidir. Bu ikisinden en az birinni mensubuysaniz, bu adama göz yummamaniz gerekir.[signature][hline]WoW EU - Magtheridon
Penthesilea, Night Elf Priestess, proud member of Pain Train
Emilo, Gnome Warrior
Sosyal ağlarda paylaş

ya milleti din birarada tutar diyen arkadaşlar, diyelim yurtdışına çıktınız orda gördüğünüz türke müslüman kardeşim mi dersiniz türk kardeşim mi

dinin birarada durmayla ne alakası var ya. din tamamen kişisel bir tercihtir başkasının dini seni en ufak şekilde bile ilgilendirmez, ilgilendirmemeli. bu yüzden din insanları birarada tutamaz, bu ancak din devletlerinde olur
Sosyal ağlarda paylaş

RTE nin kaçıncı gafı(!) oldu bu? Sayamadım biyerden sonra...

Gerçi gaf deil bunlar... Çatallı dillerini hafiften hafiften gösteriolar okadar...

Eğer milletleri birarada tutan şey dinse; yukardaki örneklerin cevabını gerçekten merak ediyorum...(Irak-İran vb örneklerinin)

RTE uçmuş bayağı ne diyim artık... Yakında şeriatsiz ülke parçalanır, şeriat gelsin filan derse şaşırmıycam, ki bu hızla devam ederlerse 2 seneye kalmaz başlar şeriat diye anırmaya...[signature][hline]beybin, 02 Kasım 2005 20:51 tarihinde demiş ki:
hep dedim dinsizlikte bir din olmalı.

sir, 06 Kasım 2005 23:15 tarihinde demiş ki:
"allahın sopası yok" lafı cuk oturuyo ama kafiriz be abi lol
Sosyal ağlarda paylaş

HASSSBINALLAAAHH!!!1
said:
Penthesilea, 30 Kasım 2005 01:37 tarihinde demiş ki:
ahaha, ilahi tayyip sen adami öldürürsün

Sevgili din kardesim Penthullah'a +666 demek istiyorum![signature][hline]My wound so deep ,my veins opened wide
letting flow my distress ,letting flow my requests ..Listen my friend
as no one wanted to hear I'm telling you now
So weak was my hope
so cold the world around ,so strong the calls
my pain invited echoes to my pain

lylide..
Sosyal ağlarda paylaş

ya ama arkadaşlar, devletler arası çıkar ilişkileri, din tüccarı hükumetler, savaşlar, bunları halkın bütününe mal etmeyin, ben hala dinin toplumumuzda birleştirici bir güç olduğuna inanıyorum.ben dini inancı olan bir insan değilim, ama ramazan ve kurban bayramında aile büyüklerini ziyaret ederim, insanlar birbirlerini iftara davet ederler, her cuma binlerce insan akın akın camiye gidiyo, vaaz dinliyo, ramazan süresince bi kez sultanahmet'e gidin bakın, rica ediyorum, topic boyunca bunu söyledim, herhangi bir cevap alamadım. sonuçta bunlar sosyal iletişimi körükleyen ve güçlendiren unsurlar, insanları birarada tutan ve onlar için ortak bir zemin hazırlayan faaliyetler, dinin bu bütünleştirici yanını gözardı etmemek lazım.

ayriyetten hristiyanların çoğunlukta olduğu ülkelerde pazar günü ayinleri, şükran günü, paskalya, yılbaşı gibi bizdeki ramazana benzeyen bisürü kutsal gün var, bunlar da toplum yaşantısının çok önemli parçaları, formalite diyip geçmemek lazım. yahudilerden ise bahsetmeme bile gerek yok, belki de fanatizm derecesinde dinlerine bağlılar ve kesinlikle bu, onları bir arada tutan yegane unsur.[signature][hline]supersound/Şazz/oylama mevsimi..
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer türk milletini bir arada tutan şey islamsa, türk milleti millet değildir, sadece aynı dinden olup bir bayrak altında birleşmiş üç-beş alakasız insandır.
Din, milleti birbirine yakınlaştıran etkenlerden biri midir denirse, evet doğru derim ancak türk milletini birarada tutan şey islamdır demekle bunun arasında çok çok çok büyük bir fark vardır.[signature][hline]L'enfer c'est l'Autre.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
matama, 30 Kasım 2005 01:42 tarihinde demiş ki:
RTE nin fikirlerine katilmiyorum

ama bu cumlesi dogru. Binlerce ataturk yazisida getirseniz oratada bir gercek var. Ataturk un dediklerini istediginiz tarafa cekebilirsiniz ama gercektende bu ulkeyi bir arada tutan en buyuk unsurlardan biri dindir.

Bu 2500 sene once Gokturk dini varkende boyleydi(uygurlarin nasil dagildigini bir okuyun isterseniz) bugunde boyle.

Istanbulda oturup turkiye gerceginden uzak yorum yapmak kolay. Ama tayyip belkide yonetime gectiginden beri nadir dogru laflarindan birini soyledi.

Evet canlarim bu ulkenin evlatlari 1500 yildir allah allah diye dovusuyor. Farkina varsaniz iyi olur.

bu ülkede müslüman olmayan,ya da hiç inanmayan bir sürü insan var, benim bir sürü arkadaşım da hıristiyan vb.. o halde onları dışlamalı mıyız? onlar da bu toplumu oluşturmuyorlar mı ? toplumu bir arada tutan şey HOŞGÖRÜDÜR, sevgidir. islam toplumu bir arada tutar dersek diger, dinlerden olanlara hoşgörümüz kalabilir mi?? kalmazsa nasıl bir arada olabiliriz,bölünme olmaz mı ,gruplaşma olmaz mı ?
Sosyal ağlarda paylaş

içimden dinine kodumun milleti diyesim geliyor...

arkadaşlar savaş sırasında allah allah diye saldırmakla islam dininin türk milletini bütünleştirmesi arasında bir bağlantı yoktur zira insanlar savaş sırasında kendilerine güç ve inanç verecek tabiri caizse iman gücü verecek birşeyler ararlar. Bu da islam dininin herhangi bir mensubu için allah allahtır ama gayrimüslim askerler de ciyzıs diye saldırmaktadır belki de...

Milleti bir arada tutan öğelerin başlıcaları kültür ve dildir. (Dil bilim 1 dersi kitabı) Din kültürün bir parçası olsa bile bütünü değildir. Ayrıca eğer türk milleti sadece islam bayrağı altında toplanıyorsa o türk milleti değil türk ümmetidir.

başımıza ne geliyorsa şu islamdan geliyor yahu...[signature][hline]Aklımı kaybettim hükümsüzdür.
DeviantArt Gallery
Hür ve özgür şarap ve lezzet portalı
Sosyal ağlarda paylaş

bende müslüman deilim. ama milletim için severek ölebilirm. bnm için hiç bir sorun teşkil etmez düşman kurşunlarına göğsümü germek. çünkü atatürkü ve cumhuriyeti ama herşeyden daha fazla vatanımı seviyorum. Müslüman olmamak bu sevgiyi hak etmemek ise bunu diyenlere;

s.ttirin ordan

diyorum..[signature][hline]
-nevin, uyan horluyorum..
-allah belani versin sait...
- bakkal amca ölümden sonra hayat war mı?
- yok, tadelle war weriyim mi?
- ver hadi..
Sosyal ağlarda paylaş

RTE şu an rakipsiz arkadaşlar, karşı durabilecek bir yapılanma yok. MHP desen, apo yu asmadılar çok puan kaybettiler, DSP desen yeni yapılanması sağlam olmadı, ANAP ı hiç demiyorum başında 3 parti değiştiren bir insan var. bir CHP var o da Sarıgül-Baykal kavgası yüzünden gündemden düştü.
Yani şu an baştaki insanı kötülüyorsunuz ama yerine hiçbirşey söylemiyorsunuz. Hastalığı belirtip tedavisini sunmuyorsunuz böylece hiçbir yararı olmuyor. RTE gidince kim gelcek?
Benim kendi görüşüm, ben RTE den memnunum. Şu an alternatifi yok bence.[signature][hline]Gölgelerin Yutucusu
Her Zaman Arkanda...
---ASSASSIN---
Sosyal ağlarda paylaş

Adam o cümlede "Türk milleti" derken, kendi destekçilerini söylemiş zaten. Diğerlerini Türk bile saymaz yakında. Yanlış söylemişsin ama Tayyipciğim, senin bu ülkeye getireceğin geleceği isteyenleri bir arada tutan dindir, Türk milletini değil. Hakiki Atatürkçü Türk milleti birlik beraberlik için dini kullanmaz. İlkeleri vardır Türk ün.[signature][hline] harvester
Be gone, you foul enchantress of decay!
My thoughts and words will come to right
In my chamber where chaos conveys
Kneel down to my desire

lylidn...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
HymnOfSalak, 30 Kasım 2005 18:45 tarihinde demiş ki:
bu adam şey demişti bi de..
'sen çıkıp ne mutlu türküm diyene dersen onlarda çıkıp ne mutlu kürtüm der'..

ee böyle bi sözü söyleyen gerizekalıdan bu sözleri duymak pekte şaşırtıcı değil..

selam hoşgeldin sende[signature][hline]Night Elf - Rogue lvl 52 ( Kulak )
Magtheridon = Undead [ name : Updead] Lvl 22

tee eskiden uo oynarken nickim Azeroth du
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...