Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Harry Potter and the Goblet of Fire

LathspeLL

Öne çıkan mesajlar

Bebeler için değil gayet iyi bir kitap-hikaye ama..

Terimler olsun,olaylar olsun özenti çoğunlukla.Ben daha orjinal olan Forgotten Realms ve Dragonlance 'i tercih ederim :D

Ama HP'nin de ayrı bir yeri var bende.Her ne kadar son kitabi daha okumamış olsam da :D[signature][hline]Xanator Wegauge
Master Rifleman-Master Combat Medic
Eclipse Galaxy
Star Wars Galaxies
Sosyal ağlarda paylaş

Lotr -DL - FR - gibi dünyalarla kıyaslama yaparsanız tabi ki basit görünüyor ama ben burda armutlarla elmalar misali bir kıyaslama yapılmaması taraftarıyım,HP yi 3. kitaptan itibaren kardesimin elinde görüp okuyarak baslamıstım tüm kitapları su an yukardaki örnek verdigim serilerle beraber kütüphanemde yer alıyor

Kendime Not:kütüphanede yerim kalmadı daha büyük bir kütüphane al[signature][hline]Bla bla bla...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DarKRideR, 07 Kasım 2005 01:47 tarihinde demiş ki:
Kara Elf Üçlemesini istiyorum ya deli gibi :D

Şu Kara Elf Üçlemesini gel çek deseler iki dk durmam ya :D En iyisini yaparım .Drizzt Do'urden rlz :D

Off 2 inci kitap sürgün bitiyorum..
Drizzt ten daha sevdiğim bir karakter varsa oda avcıdır.. : )[signature][hline]Shake it once, that's fine, shake it twice that's okay.
shake it 3 times your playing with yourself again.

Sosyal ağlarda paylaş

said:
nileppezdel, 23 Eylül 2005 18:04 tarihinde demiş ki:
Cho Chang'i oynayan kız çok güzel diilmiş.
[signature][hline]Nail "NaileR" Avunduk - Türkiye'nin yürüyen, koşan, zıplayan en büyük ve kapsamlı Star Trek ansiklopedisi
KoÇ '04 | CMU '09 | c4A | ST:O | Star Trek TR | MSN: [email protected] | (^ve Stargate^)
Jean-Luc Picard: "..Let's make sure history never forgets.. the name.. Enterprise"
Sosyal ağlarda paylaş

sabirsizlaniorum.. umarim beklentileri karsilar.harry potter serisinde okudugum en iyi kitapti -harry potter ve melez prens`i saymiorum =) cunku daha okumadim-[signature][hline]Through purity and through light
And the grace of the night
We sing and we dance
To our black heart romance

Darkness WebPage | msn : [email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

Valla cuma dire gidiyorum ilk 3 ilk ciktiklari alip 2 gun icinde okudum 4 5 6 nin turkcelerini bekleyemedim inglizce okudum. Aralarin en begendigim tabiki GoF.Hp nin cocuk masali olmadigini 4. kitapta anlasilio zaten..[signature][hline]When i read the harms of smoking, i gave up reading...
Sosyal ağlarda paylaş

Bütün ödevleri projeleri sınavları sallayıp gideceğim Cuma gecesi, bu filmden çok ümitliyim, ilk iki film felaketti fakat 3 te toparladılar. Bu filmin trailerını çok sağlam buldum.
Ama kitabın tadı ayrı tabii.

Dipnot: Emma Watson (a.k.a Hermione) 10 sene sonra Nicole Kidman gibi bir şey olmazsa ne olayım, kızda oyunculuk olarak süper potansiyel var, helal olsun[signature][hline]Double, double, toil, and trouble
Fire burn and caldron bubble
Sosyal ağlarda paylaş

Başka foruma attığım film yorumunu burayada paste'liyorum:

Filmi Nautilus'ta 15:00 seansında izledim. Ateş Kadehi çıtayı yükseltiyor, kesinlikle serinin en iyi filmi. Çok daha "sosyal" bir Hogwarts izliyoruz. Karakterleride daha derin bir yapıda görüyoruz.
Genç oyuncuların oyunculuklarıda ilerlemiş, üçlümüz zaten 3. filmde kotarmışlardı fakat yan rolleri oynayanlarda az gözükseler dahi öz oynuyorlar.

Görsel anlamda da, işitsel anlamda da son derece doyurucu bir yapım olmuş. İlk başta John Williams'tan Patrick Doyle'a geçişi yadırgamıştım ama hiçte kötü olmamış. Soundtrack önceki filmler kadar başarılı. Efektler zaten çok iyi. Hogwarts'ın değişik açılardan görünüşü o kadar güzel yansıtılmış ki orada yaşamak istiyorsunuz. Özellikle Hogwarts'ın görüntüsü benim için çok önemli olduğu için söyledim. 1. Görevdeki Dragon, 2. görevdeki deniz halkı falan harikaydı.

Son sahneye hasta oldum diyebilirim. Voldemort'u bu çok güzel yansıtmışlar. Ralph Finnes harika olmuş rol için, cuk oturmuş. Resmen tüylerim diken diken oldu mezarlık sahnesinde.
Zaten büyük oyuncuların hepsi harika oynuyorlar. Michael Gambon örneğin Dumbledore'u ona verilen çizgide çok iyi canlandırıyor. Fakat ben biraz daha "sakin" bir Dumbledore olmasını isterdim. Ama tabi bu Mr. Gambon'un suçu değil. Alan Rickman, Robie Coltrane, Anne M. Smith, Jason Isaacs falan dediğim gibi çok az gözükselerde yeteneklerini sergiliyorlar.

Tabi koskoca kitap iki buçuk saatlik bir filme sıkıştırılınca hikaye seyri çok hızlı ilerlemek zorunda kalıyor. Hızlı hızlı geçen sahneler, az dialoglara rağmen bu eksikliği hissetmiyorsunuz. Yani Mike Newell çok iyi bir iş çıkarmış, Chris Colombus'un 2. filmde yapamadığını yapmış ve sahneler arası kopukluk olmamış.

Koskoca filmde tek sevmediğim sahne, yani bana ters gelen sahne balo sahnesindeki Rock müzik sahnesi. Hogwarts'ın Disco ortamına dönmesini ve Flitchwick'in elde taşınmasını sevmedim, sevemedim. Sadece bu 5 saniyelik görüntüler hoşuma gitmedi.

Ben filmi çok sevdim, defalarca izleyeceğim filmlerden biri olacak.
Benim notum: 9/10
Abartılı gelebilir ama hikayeyi çok sevmemden ve serideki filmlerin beni hikayenin içine çekebilmesinden dolayıdır sanırım.[signature][hline]LathspeLL (a.k.a seth)
Taurelilomea-tumbalemorna Tumbaletaurea Lomeanor
Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce çıktım filmden şimdi geldim eve, tek eksiği filmin iki buçuk saat olması.Yetmiyor :( Onun dışında kitabı okurken hayal ettiğim sahnelerin nerdeyse aynısıydı
Mezarlık sahnesi benimde çok hoşuma gitti.

Ps:Bu kitap ve filmleri çocuklara uygun değil.Harryde öldürcek manyak karı.[signature][hline]ShuFuccK, 13 Kasım 2005 13:10 tarihinde demiş ki:
ztn her birine 1000 er dolar verebilen bi erkekse mali durumu iyi demektir.büyük memeliyi seçmesi gayet doğal bence.çok parası olan bi adam paralarını kızın memelerinin arasını saklayabilir.gayet doğru bi seçim:)
Sosyal ağlarda paylaş

10 dakika önce cıktım filmden
ay cedricin cesedini hogwartsa tasıdıgı sahnede
ay resmen aglıycaktım ühühüh cok acıklıydı yaaa tüm sahneler nefisti ama ilk baslardaki olaylar kısa tutulmuş
onun dışında hoş yenilikler yapılmış şimdi bazıları surası kitaba uymuyor burası uymuyor derse onlara tek söyleyeceğim j.k.rowling'de senaryoyu yazanlardan biri yardım edio onlara ben bütün kitaplarını aldım hatta iki küçük kitapçık vardı onlarıda aldım cıkartma kitaplarınıda topladım posterde var o yüzden bence kitaba gerekli derecede paralel kalınmış bence nefisti.(tabiki gönül isterdiki şöyle 3 saat olsun falan ama napcan işte 2 saat 22 dakika)[signature][hline]Our fates has been written...
Only we can change our fates...
for the path of our wishes...
Sosyal ağlarda paylaş

bende 15 dk önce çıktım geldim arkadaşa katılıyorum.

İlk sahneler acaip kısa geçilmişti 3 BÜyücü Turnuvası normal düzenlenen bir yarışma gibi gösterilmiş bence orada bir 5 dk lik sahne ile olayları anlatabilirdi.

Gayet güzeldi serinin diğer filmlerine göre.

Abi çoluk çocukla seyrettik o ayrı bir bela idi :)[signature][hline]Eamer, 14 Kasım 2005 01:56 tarihinde demiş ki:
Superman'ın neden donunu dışarı giyeceğini ilerki bölümlerde öğrenebilecek miyiz?

Tık
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...