Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearts of iron 2 çıktı

behran

Öne çıkan mesajlar

Eğer sanayisi gelişmiş ama küçük bir ülke değilse annex etmenin bir alemi yok. O zaman onların IC'sini kendine katmış olursun. Ama mesela TÜrkiye'yi annex etmek yerine puppet yaparsan isyan vs. riski olmadan ordularını kullanbilirsin, military access kullanabilirsin üslerini havaalanlarını kullanbilirsin. Teknolojileri varsa onları sömürürsün kaynaklarını falan alırsın. İyidir yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya örneğin Almanya'yla Çekoslovakya ve Polonya'yı aldım ama toplamda 30 bölgeye yakın yer var. Sağlam bir IC veriyorlar ama tek tek o bölgelere Garrison+MP kasmak da pek hoşuma gitmiyor. Zzaten çok fazla birlik var, hem görüntü olarak rahatsız ediyorlar beni, hem de geniş çaplı hareketlerde kafamı karıştırıyorlar.

Şimdi ben bu ülkeleri elimde mi tutayım, yoksa direkt liberate yoluna mı gideyim? Liberate ettiğimde IC'lerinden faydalanabiliyor muyum yani?
Sosyal ağlarda paylaş

büyük yerleri alacaksan garrison kullanmayacaksın ne yazıkki.
anti-partisan duty yapınca bulunduğu yerdeki etkiyi azalmanın haricinde bitişiğindeki bölgelerde olan revoltlara otomatik saldırır , ele geçirir , yerine döner.

partisan activity olan yerler savaş alanına yakın değilse rahatlıkla yap. yakınsa onlardan alacağın dezavanatja dikkat et derim.

ayrıca bu ingiltereyle avrupayı alıyoruz hepsi fransanın oluyor ve şerefsiz herif her yeri liberate ediyor! varmıdır kendim annexlemenin bir yolu?

rahatlı kolsun diye orduları expeditionary force yaptım düz yürüse tüm rusyayı alacak adam birlikleri tek tek ayırdı hepsini sınıra dizdi (sscbnin ortasına ip gibi dizili).
varmıdır bu adama akıl vermenin yolu? yoksa benim bildmediğim bir mantığı m ıvar?
Sosyal ağlarda paylaş

O adamlar salak sen kendin yönet orduyu. Birde oyun biterken kaydet çık Fransa ile gir her yeri liberate et kaydet çık yeniden kendin gir gibi bir fikir geldi aklıma. Yalnız bunu oyun bitmeye yakın yap çünkü senin idareyi bıraktığın bir saatte yapay zeka üretimi falan batırabiliyor. Bende bütün Ortadoğu-Balkanlar ve Kafkasları Bulgaristan'a verdim o yüzden. Sonra liberate ettik bu yöntemle.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada, adam gibi AI'a karsi oynamak istiyosanız DAIM diye bi mod var HOI2 official forumlarında mod kısmında; onu tavsiye ederim. Sadece ve sadece AI kısmını degistirerek oyunun bayagı guzel isler cıkarıyo, tek sorunu biraz insan gibi oynadıgından oyun tarihsellikten kopabiliyo. Ama DAIM ile ilk defa Almanlar olarak oynadıgım bi oyunda Sovyetlere karsı bu kadar zorda hissettim kendimi.

Bazı buglar hala var oyunun core'unda ama onlar da eh yani napsın adamlar. Mesela Almanlarla buyuk bi hava filosu yaparsanız, Sovyetler de butun IClerini infantry/tank basmaya harcadıklarından yapmıyolar; taktiksel saldırı ve bombalamalarla adamlara hayvan gibi kayıplar verdirebilirsiniz. 9 heavy tank disivion ile 20+ infantry olan bi yere girdikten sonra adamlar geri cekilirken peslerine 16+ CAS takın bi bakalım o 20 adam kac gun icinde tozla buz oluyo =) Hayır geri cekilmek falan degil, direk yok oluyolar kacarken bombardımana karsı penaltyleri oldugundan.

Boylece 2 yıla sovyet ordusunu 350+ divisiondan 100'e dusurmek mumkun; ama iste bu da oyunun bug'ı :P Efendi gibi oynayana super AI'ı, encirclement daha zor yiyo karsı taraf, sealion'a karsı koruyo kendini; hele Almanya AI'ı felaket oynuyo hem ucak hem tank hem infantry basıp 400+ IC'yi gorebiliyo, ki İngiltere olarak karsısında eziliyodum nerdeyse.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
selamlar.

arama motorundan ve de bilgisayar oyunları başlığından bulamadım hearts of iron 2 başlığını o yüzden bu başlığı açıyorum.

yahu birisi şu oyunu bana derinlemesine bir anlatabilir mi? organization nedir (hani nediri az çok biliyoruz da) nasıl yükseltilir? sonra misal bugün republican spain le oynuyorum oil 900 küsur ünitelere oil gitmiyo ve daha bir çok sorun var bu oyunla ilgili.

ayrıca bir de republican spain le 36 da başlayıp nationalist spain i yenen var mıdır? günlerdir kasıyorum herifler her defasında dağıttılar beni. almanya ile italya nın destek vermemesini sağlayacak yahut fransa nın desteğini alacak bir yöntem var mıdır. almanya ile italya yalnızca bir kere destek vermediler o kadar oynadım.

yardımcı olursanız çok makbule geçecek. şimdiden teşekkürler...
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:
selamlar.

arama motorundan ve de bilgisayar oyunları başlığından bulamadım hearts of iron 2 başlığını o yüzden bu başlığı açıyorum.

yahu birisi şu oyunu bana derinlemesine bir anlatabilir mi? organization nedir (hani nediri az çok biliyoruz da) nasıl yükseltilir? sonra misal bugün republican spain le oynuyorum oil 900 küsur ünitelere oil gitmiyo ve daha bir çok sorun var bu oyunla ilgili.

ayrıca bir de republican spain le 36 da başlayıp nationalist spain i yenen var mıdır? günlerdir kasıyorum herifler her defasında dağıttılar beni. almanya ile italya nın destek vermemesini sağlayacak yahut fransa nın desteğini alacak bir yöntem var mıdır. almanya ile italya yalnızca bir kere destek vermediler o kadar oynadım.

yardımcı olursanız çok makbule geçecek. şimdiden teşekkürler...

Organization adı üstünde askeri birliklerin organizasyon seviyesini belirtir. Birliklerin teknolojik olarak ne kadar gelişmişse bu puan yükselir. Ayrıca askeri doktrinlerinide geliştirirsen %5 %10 vs. gibi oranlarda organizasyon sağlar. Savaştıkça organizasyon seviyeleri azalır. (kayıp verdikçe askerlerin, hatların yarıldıkça birlikler arası iletişim sekteye uğrar, ikmal hatları kesilir gibi düşün) Belli organizasyon seviyesinin altına düşen birlikler dağılırlar ve geri çekilmeye başlarlar. Bu aşamada kontrol edemezsin. Yani organizasyonu artırmak için teknolojilerini geliştirmelisin. Sadece teknoloji değil birde askeri doktrinlerini geliştirmelisin.

Oil gitmemesinin iki ana sebebi olabilir:
1-Oil yoktur? (var demiş 900 küsür bunu görmemişim)

2-Olan oil onlara ulaşamıyordur. Birliklerin supply depotları ile yani merkezle bağlantısı kesilirse oil gitmez. Air supply yapman lazım. O da ileriki yıllarda bulunan bir teknoloji ve ayrıca çok efektif değil. Yada bağlantı vardır ama supply efficiency düşüktür. Bu da yollarla alakalı. Her eyalette infrastracture puanı vardır bunları kontrol et. Infrastracture'u gelişmiş olan eyaletin kontrolü sende kalsın. Almanların başına geleni düşün. Rusyanın içlerinde 1000 lerce kilometre ileride bir ukrayna kasabasında Alman tankları kışın karın altında çamur kar debelenirken, Taa Almanya'dan bilemedin Polonya'dan onlara benzin götürmek zorundasın. Benzin olsa bile onlara ulaşması savaşmaktan zor bir olay.
Republican Spain ile Nationalist Spain'i yenmek hakkaten kasar. Easy'de yenmiştim ama normalde yapamadım. Sonuçta oyun gerçekçi bir oyun. Çok iyi seviyede oyunu öğrenmeden inanılmaz senaryolara girişmemek lazım. :D
Sosyal ağlarda paylaş

Bigün hoiden çakmayanlar partisi yapalım
bilernler bilmeyenlere öretsin,aslında cok koaly,kabasını 1 saatte,ince taktikleri 3-4 saate öğrenirsiniz.

republican spain'le kazanmak bayağı şans faktörü istiyor,çok fazla üniteniz ve gerekli bölgeniz isyan etmesse uzun bir savaş sonrası yenebiliyorsunuz.fransızlardan yardım almak fln , denedim, imkansıza yakın bence.karşıyaysa yardım hep gidiyor.
çin ve ispanya 36'da oynamayı en sevdiğim ülkeler,çinle baya güzel olaylar yaratıp sibiryadan miamiye ulaşan bir imapratorluk kurduğum oldu,ama ispanya,şans hep.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
DoGMeaT said:
Bigün hoiden çakmayanlar partisi yapalım
bilernler bilmeyenlere öretsin,aslında cok koaly,kabasını 1 saatte,ince taktikleri 3-4 saate öğrenirsiniz.

republican spain'le kazanmak bayağı şans faktörü istiyor,çok fazla üniteniz ve gerekli bölgeniz isyan etmesse uzun bir savaş sonrası yenebiliyorsunuz.fransızlardan yardım almak fln , denedim, imkansıza yakın bence.karşıyaysa yardım hep gidiyor.
çin ve ispanya 36'da oynamayı en sevdiğim ülkeler,çinle baya güzel olaylar yaratıp sibiryadan miamiye ulaşan bir imapratorluk kurduğum oldu,ama ispanya,şans hep.

hmm, ispanyayla iki kez oynadım ve ikisi de en başarılı oyunlarımdan idi (almanya, sovyet, abd vs saymıyorum çünkü sıkılıp kapatmıştım, tarihi hataları bildiğimiz için bunlarla çok kolay oluyor oyun) ve pek bir zorluk göremedim, sadece doğru zamanda olayları doğru şekilde tetiklemek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Ne yaptım ettim no time limit patchini hoi2.exe ye uygulatamadım. Salt okunur değil birşey değil ama dosyaya yazılamıyor diyor patch hatta patchler bunu böyle hazır yazılmış halde rapide vs atabilecek bir delikanlı pati var mı acep ?

Veyahut nasıl yapacağımı da anlatabilirsiniz belki eksik birşey vardır yaptığım.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
ciddi fanı olduğum oyun. 1 senedir falan oynuyorum heralde. bi arkadaşla aralıksız oynuyoduk geçen yaz uykusuzluktan ölene kadar. bu arada victoria falan oynadıktan sonra hoi bildiğin kolay geliyo insana. hele başka bir tane vardıki gris'ten almıştım ortaçağda geçen (europa universalis değil)...

döşemişler latinceyi. dük olarak bile oynanabiliyodu oyun ilk gördüğümde saldırmıştım fakat anlamadım evet. victoria'yıda oyun bitirebilmişliğim var. dutch oynayıp meksikaya kadar giriştim falan anladım sanıyodum oyunu. sonra 10 dakikada falan küstüm oyuna galiba. sömürge kontrolü zor hakkaten
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...