Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Wars Episode III: Revenge of the Sith

Coldwind

Öne çıkan mesajlar

MuhTesem bir film cidden cok güzel yapilmis ve özellikle Obi van ile anakin nin sözde darth vader in dövüstügü sahnede obi vanda ayı göstermesi ve anakinde lavlari göstermesi cok ilgimi cekti lucas olaylara sembolik kazandirmis[signature][hline]Davut Vedaoglu says in episode 3: Fezagezer join me beKaos Ay em yor fathır ...
FEzAGezer:noooooo
Tam bu sıralarda bi ses
O Bİ Vanlİ: Yuguz Dı Fors look
Sosyal ağlarda paylaş

Sith Lordu ya nasıl abartabiliriz gücünü nasıl gösterebiliriz diye düşünmüşler en sonunda taklalar atarak savaşsın da karar kılmışlar sanırım.[signature][hline]"Zayıflar, bizi kendi gücümüzden utanmaya zorladıkları için kazandılar." - Friedrich Nietzsche.
Sosyal ağlarda paylaş

----spoiler-----
obi wan ın bir kaç kere yaptığı el hareketi süperdi. Hani griveus la karşılaşınca böle kılıcı arkada tutup da sol elini tavşan kulağı gibi yapıyo bir de pis pis sırıtıyo.

Jedilar magmanın dibinde savaşırken nasıl oluyorda sucuk gibi terlemiyorlar onu anlamadım. Bir de anakin o üstünde uçtuğu lav toplayan robota da mı mind control yapıyor??

aartı griveus 1. veya 2. bölümde nerede görünüyo veya adı geçiyo ben hatırlamıyorum..

tişikkür ederim[signature][hline]{==:{*__*}:==}
Arama motorları, hepsi burda...
Sosyal ağlarda paylaş

flameeye, 25 Mayıs 2005 11:52 tarihinde demiş ki: -
Grevious..Senki Dooku gibi bi ustadan ışın kılıcı eğitimi almış,aynı anda 4-5 jedi ile savaşmış,birçok jediyi katletmiş birisi geliyo 2dkda 2 kolunuda kaybediyor.Filmde asıl grevioustan lightsaber şov izleyeceğimi sanıyordum ama tek yer hariç bişey yok.Ayrıca filmde Greviousun gücünü azaltmışlar gibi.

Grevious zaten clone wars da gücünden biraz kaybetmişti, film boyunca öksürmesi falan filan...

Kod 66..Koskaca jedi mastersın.6-7 tane klona ölüyosun.olmaz bu kadarda ezmek jediyi (aynı şey sidiousun 3 jediyi 10snde öldürmesi gibi insan kendini biraz savunur yaw)
Araya bir iki kurtulan jedi master koysalardı çok daha inandırıcı olursu Yoda ve obiwan dışında. Ama yine de etkileyici ve bana göre gerçekci bir sahneydi order 66. Beklemediğin bir anda arkadan vurulmak, değil Jedi, Karamurat olsan inersin.

-Padme..çocukları doğururken droid geliyor "Anlayamadığımız bi nedenden dolayı onu kaybediyoruz" diyor.Hiçmi tıbbi açıklaması olmaz o devirde bunun? İnsan bi neden sıkar. Yoksa Anakinin yaptığı grip sana çokmu geldi Padmeciim?
Burası biraz yeşilçam vari olmuş, banada saçma geldi.

Bunların dışında Star Wars evrenini kendi yaşadığımız evrenle kıyaslamayalım. Expanded Universe de var mı yok mu bilmiyorum ama bizim dünyamızda medya olması, Star Wars Evreninde medya olmasını gerektirmez. Belki öyle bir kavram yoktur :)
Ayrıca halk galeyana gelir falan denmiş de, Menderes tutuklanıp asıldığında halkımız ne kadar galeyana gelmişti?

Yani biz Jedi Konseyini süper iyi diye biliyoruz ama Corrasant sakinleri Jedi'lardan nefret ediyor olabilirler... ;)[signature][hline]rtc
Sosyal ağlarda paylaş

flameeye insanlar özellikle bayanlar dogum sırasinda ölebiliyor Allahkorusun tabi kimsenin asına gelmesin ama bu gercek bisey
vede ayrica padme orda yasamak istemedigi icin ölüyor ki Buda OLABİLECEK birsey tibbi olarak...

evet starwars ta medya var expended üniverse de ben starwars dm siyim daha cok Galactic network diye bisey war bizim tv sinyalleri gibi degil internet agi gibi düsünün datapad den bile haberleri izleyebilionuz gailba .. daha dogrusu datapad dedigim yanlis oldu kucuk elbilgisayarlari..[signature][hline]Davut Vedaoglu says in episode 3: Fezagezer join me beKaos Ay em yor fathır ...
Tam bu sıralarda bi ses
Sosyal ağlarda paylaş

Bence yenilerin içindeki en iyisiydi, ama hiçbiri 4,5 ve 6 nın havasını tutturamamış. Ya da o sıralar bir ilk olduğu için bize öyle gelior..

Gel gelelim kıl oldum Anakin'e.. Ne çabuk dark side a geçti ya. Mace denen arkadaşın da speciality si lightsaber combat üzerine hani, öyle kolay lokma da değil, Sidius 'un zorlanması kadar normal bişey yok herifte. Ama gel gelelim Anakin'in Mace'i direk kesip, sonra dizlerinin üzerine çökmesi kafamdaki tüm karizmasını yıktı adamın. Bu kadar mı iradesiz olunur be kardeşim.

Obi Wan 'ın Anakin'i kesmesi kadar da doğal bişey yok :) Obi Wan zaten ortamda Lightsaber 'i en iyi kullanan Jedi olarak biliniordu hatırladığım kadarıyla. Eşşeğin bir dark side puanı olsa da, en bana lightsaber combat Jedi 'i tartışmasız Obi Wan diye hatırlamaktayım.

Sonuç : Çok iyi değil, fakat birleştirme babında olduğu için tabii leziz bir şekilde izlendi.. Gel gelelim A New Hope 'un yanından bile geçemez bence :)[signature][hline]Those who don't understand Linux are doomed to reinvent it, poorly.
Sosyal ağlarda paylaş

sharky sana katiliyorum tabi o filmler ilk cıktıgında bize büyük etki yapmisti yeni genclik icin aynı etkiyi yapmadi bu film bence an new hope cidden cok güzel bir film dvd leride leziz .[signature][hline]Davut Vedaoglu says in episode 3: Fezagezer join me beKaos Ay em yor fathır ...
Tam bu sıralarda bi ses
Sosyal ağlarda paylaş

eheheh evet bilmiyorum ne kadar dogru filmde tek hata varmis odafilmin basindaki savas sahnesindeki biizmkiler grevious un gemisindeyken gemi yer cekimine kapılıoyr ve gemi düsmeye basliyor geminin dğsmesi normal cünkü gezegenin yer cekimi var FAKAT gelgelelim ki geminin icindeki mahlukatlar gemiden daha hızlı asagıya düsüorlarki Ne yaziki Bu Fizikte olamaz ordaki robotlarin havada asili durmasi lazim..[signature][hline]Davut Vedaoglu says in episode 3: Fezagezer join me beKaos Ay em yor fathır ...
Tam bu sıralarda bi ses
Sosyal ağlarda paylaş

said:
sharky, 26 Mayıs 2005 02:31 tarihinde demiş ki:Obi Wan zaten ortamda Lightsaber 'i en iyi kullanan Jedi olarak biliniordu hatırladığım kadarıyla.

Abi yanlis bilmiyorsan Mace abiydi en iyi saber kullanan[signature][hline]Elandra, Night Elf Rahibe-level 54-
Penthesilea, Night Elf Avci-level55- / emekli
Ealos Tsaark, Bounty Hunter Alliance / ölü
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ancalagan, 26 Mayıs 2005 02:47 tarihinde demiş ki:
eheheh evet bilmiyorum ne kadar dogru filmde tek hata varmis odafilmin basindaki savas sahnesindeki biizmkiler grevious un gemisindeyken gemi yer cekimine kapılıoyr ve gemi düsmeye basliyor geminin dğsmesi normal cünkü gezegenin yer cekimi var FAKAT gelgelelim ki geminin icindeki mahlukatlar gemiden daha hızlı asagıya düsüorlarki Ne yaziki Bu Fizikte olamaz ordaki robotlarin havada asili durmasi lazim..

bide uzay gibi bir ortamda cam kirilirsa aninda ic organlarin disari cikar. sonucta 1 atm guclu bir kuvvet.
Sosyal ağlarda paylaş

Filmin adamı Palpatine'di bence.

Mace sahnesinde bana biraz rol yapıyormuş gibi geldi. Yani, ben bırakayım Mace sıkıştırsın beni, sonra Anakin gelsin Mace'e girsin, bende onu dark side yapayım hesabı. Öyle oldu ama Palpatine'in baştan planı buymudu, yoksa Mace koydu mu bilinmez.

Anakin Mace'e daldıktan sonra artık Jedi'ların arasına dönemeyeceğini biliyordu. Zaten Jedi'lara güvenmiyordu ve Palpatine'le kanka olmuşlardı. Üstüne üstlük işin ucunda Padme vardı yani. Battı balık yan gider hesabı katıldı. Sahne tam dramatik olmadı gerçi, ama Hayden'in odun aktörlüğünden biraz o.

Üstelik "Nooluyo la Anakin 5 dakkada sith oldu" diyorsanız, VI'da 3 dakkada light side'a geri dönmesi var.

Inciğine cinciğine kadar eleştirmeden film güzeldi diyebilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada anıme olarak rurouni kenshin izliyenler emperor un mace ın yanındakı jedı ları cızerken saitoh hajimenin gotatsu harıketı tarzı bısey yaptıgını hatta obı wan ın eleerını tavsan gıbı acıp kılıcı arkaya aldıgı harıektın gatatsunun on durusuna bırebır benzedıgını farkedebılırler
eee nede olsa ısın kılıcı katana baz alınıp olusturulmus bır sılah o yuzden dovus harıektlerının cogu ozellıkle katalar geleneksel kenjitsudan gelıyor :)[signature][hline]God's In His Heaven, All's Right With The World.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
flameeye, 25 Mayıs 2005 11:52 tarihinde demiş ki:
İzlediğim en güzel filmlerden biriydi.Fakat tatmin olmadığım ve anlamadığım yerler var:

-Grevious..Senki Dooku gibi bi ustadan ışın kılıcı eğitimi almış,aynı anda 4-5 jedi ile savaşmış,birçok jediyi katletmiş birisi geliyo 2dkda 2 kolunuda kaybediyor.Filmde asıl grevioustan lightsaber şov izleyeceğimi sanıyordum ama tek yer hariç bişey yok.Ayrıca filmde Greviousun gücünü azaltmışlar gibi.

-Kod 66..Koskaca jedi mastersın.6-7 tane klona ölüyosun.olmaz bu kadarda ezmek jediyi (aynı şey sidiousun 3 jediyi 10snde öldürmesi gibi insan kendini biraz savunur yaw)

-Padme..çocukları doğururken droid geliyor "Anlayamadığımız bi nedenden dolayı onu kaybediyoruz" diyor.Hiçmi tıbbi açıklaması olmaz o devirde bunun? İnsan bi neden sıkar. Yoksa Anakinin yaptığı grip sana çokmu geldi Padmeciim?

Neyse dvdsi gelsede qui-gon ile olan sahneyi izlesek en çok onu merak ediyodum onuda koymamışlar filme.

grevious konusunda katılıyorum. clone wars sırasında master'ından padawan'ına herkes onun karşısında saklanıcak yer ararken, hele hele Dooku gibi bir kılıç ustasından eğitim aldıktan sonra filmde resmen ezzmişler....

Ayrıca benim en büyük üzüntüm Asajj Ventress. keşke filmde de görebilseydik onu :([signature][hline]
Reality Isn't What You See
Reality Is What You Feel

Sosyal ağlarda paylaş

Film gerçekten kusursuzdu. İzleyene istediğini verdi kanımca. Çok iyi bağlamış Lucas amca... Fakat filmde gördüğüm en büyük eksiklerden biri, Anakin'in Dark Side'a geçiş kısmı çok kısa tutulmuş. Anlık gaz gibi tak diye geçiyor adam. Öyle olmaması gerekir. Filmi bir 20-25 dakika uzatıp Anakin'in değişimini daha detaylı gösterebilirmiş bence. Onun dışında film gerçekten süperdi. Etkilendim yani direk... Süper[signature][hline]"Mph Rmph !!"
Lamerlere Cevap Yok!
Sosyal ağlarda paylaş

evet geçiş ani olmuyor. geçmiştende çok büyük bir birikim var. ikinci film'de gördük, ayrıca clone warsda da başına buyrukluğu ve agresifliği doruklara çıkıyor. tutuklayabileceği düşmanları hırs ve öfke ile öldürüyor, yine obi'ye sinir oluyor..[signature][hline]
Reality Isn't What You See
Reality Is What You Feel

Sosyal ağlarda paylaş

daha önce burda konusuldumu bilmiyorum 40 50 sayfanın hepsine bakamadim ama belki farketmissinizdir 6. filmde luke leia ya anneni nasıl hatırlardın dio ve orda leia gayet guzel anlatiyo annesini acaba bu anne mrs. organa mi yoksa padme mi padmeyse gercekten buyuk bir sorun var zavallı 3. filmde ölüyo organa diilse ne alaka luke soruyo ediyo fln garip diilmi sizce
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...