Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Wars Episode III: Revenge of the Sith

Coldwind

Öne çıkan mesajlar

said:
Penthesilea, 25 Mayıs 2005 11:51 tarihinde demiş ki:
Yediler Windu'mu, yediler pisi pisine :(

Ulan herif dark side'in gücüne de hakimdi ve light side icin kullaniyordu be

-spolier-
evet aynen öyle olduğu gozukuyor filmde. direk palpatinin oldurulmesini istiyor orda.bir jediın yapmayacağı bişi bence. gerçi yargılanmasını kabul etse nasıl mahkemeye goturecekler o ayrı mesele ama dark side'ın etkisininde mace winduda da olduğu belli oluyor.
ayrıca offical yada fan sitelerinden araştırırsanız windunun dark side guclerini iyilik için kullanabildiği fln yazıyor. ama cok zor bir yetenekmiş ve dark side'a geçme ihtimalı en azından etkisi altında kalma ihtimalı varmış bu taktikte. ve kılıcının mor olmasıda kırmızı ve mavinin birleşimi sanırım burdan geliyormuş.
neyse yinede yazık oldu hepsine çok pis sırtlarından vurdular :(
-spolier-[signature][hline]Feror ego veluti - sine nauta navis,
ut per vias aeris - vaga fertur avis...
Quidquit Venus imperat - labor est suavis,
quae nunquam in cordibus - habitat ignavis.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Count Dooku vs Anakin+Obi Wan duelinde Obinin çok kolay saf dışı kalması ve Anakinin kolayca yenmesini orada oturan Sidiousa bağlıyorum.Eminim Battle Medation gibi birşeyle Anakinin gücünü arttırmış aynı şekilde Obi Wanınkini düşürmüştür.Obi Wan safdışı kalınca da Count Dookuya yüklenip Anakinin işini iyice kolaylaştırmıştır.[signature][hline]I came, I saw, I conquered
Sosyal ağlarda paylaş

fan muhabbetlerı guzel oluyorum emınım ortaya atılan cogu ıddeadan lucas ın bıle haberı yoktur :)
mace ın kılıcı eflatun cunkı samuel amca oyle ıstemıs bır roportajında vardı demiş benımkını nrengı farklı olsun eflatun olsun lucas da kabul etmıs
palpatıne yaptıgı kesın ama kesınlıkle battle medıtatıon yapmıyor eger oyle guclu bır yetenek kullansaydı obı wan dırek sezerdı enerjıyı nasıl anakın bı zaman sonra sezmeye baslıyorsa oda anlardı kı[signature][hline]God's In His Heaven, All's Right With The World.
Sosyal ağlarda paylaş

Sidious butun senatoyu etkilerken jedilar nası anlamıyosa orda battle meditation yapınca da anlasılmıcaktır. Sidious'un bi mudalahelesi kesin var orda battle meditation var ya da yok. Belki de count dooku'ya yardımcı olmustur obi-wan'ı yenmesinde ( force pull/push ya da bi suru ozelligi elleri baglı olsa da yapması gayet kolay ) ama anakin'e karsı hicbisi yapmamıstır mesela.[signature][hline]Delanoresse, 08 Kasım 2004 20:08 tarihinde demiş ki:
hmm o zaman gorillere epilasyon yaparsak dunyayi domine edebiliriz

fizban, 08 Kasım 2004 20:52 tarihinde demiş ki:
ideal kız arkadaş ideal gaz gibin bişeydir. Z = 1 dir ideal kız arkadaş için. 1 atm de oda sıcaklığında muhteşem bir insandır o kız arkadaş.
Sosyal ağlarda paylaş

Force un içinde gizliyor yaptıklarını, Qui-gon ve Obi-Wan Darth Maul la karşılaşmadan çok önce jedi council birşeylerin yolunda gitmediğinin farkındaydı ama gözünün önündeki senatörü göremiyordu. Keza impatator olduktan sonra order 66 e kadar Jedilar tehlikeden habersizlerdi. Öeh be kardeşim derler adama o kadar dark side sezemiyorsan. Ama Sidious un asıl gücü bu işte, karda yürüyüp iz bırakmamak. Hatta KotOR2 de Darth Traya da yapıyordu bunu.[signature][hline]There is a void in my chest where I once had a heart, and from this emptiness springs all the sufferings in the Multiverse . . .
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten sidious'un ve de genel olarak sithlerin o saklanma ozelligi olmasa coktan kokleri kazınmıs olurdu. Biraz zorunluluktan dogan bu ozellikte sidious cok daha ustalasmıs tabii.

Yalnız bence sidious kesin senatoyu mind trick vb sekillerde etkiliyodur, hani ben de sith lord olsam elimde mind trick gibi guclu bi silah varken ben de etkilerdim.[signature][hline]Delanoresse, 08 Kasım 2004 20:08 tarihinde demiş ki:

ideal kız arkadaş ideal gaz gibin bişeydir. Z = 1 dir ideal kız arkadaş için. 1 atm de oda sıcaklığında muhteşem bir insandır o kız arkadaş.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya yalnız orda jedilar arkadan vuruluyolar, beklemedikleri yerden beklemedikleri bi anda geliyo hep saldırılar. Tamam yine de kısa kesilmis ama o ihanet hissini cok iyi vermis o sahne, ki vermesi gereken de buydu bana gore.[signature][hline]Delanoresse, 08 Kasım 2004 20:08 tarihinde demiş ki:

[Bu mesaj Saendul tarafından 25 Mayıs 2005 16:55 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

dooku obi ani duelinde kitapta yazdigina gore dooku bilerek yeniliyor...

once konusuyorlar sidiousla dooku sen yenileceksin ve esir duseceksin planlarim icin senin esir dusmus olman gerekli vs diye anlatiyor dooku sindiremesede kabul ediyor.

benim gordugum kadari ile dooku palpatine kadar guclu bu yuzden palpatin in etkisi olsada olmasada rahat bie sekilde obi anakini alabilecek seviyede dolayisi ile hizla obi wani saf disi birakip ...mumkunse oldurerek anakine yeniliyor lakin sidiusun planini bilmiyor tabi.

arti sidius oldur onu diyince dooku bu planimizda yoktu diyor
sidiousta o eger beni serbest biraksaydin diye cevap verip kiviriyor.

bu arada giriveus sakat clone warsda mace buna force u koyuor ic organlarini daitiyor o yuzden oksuruyor ve kambur duruyor...anakin dalga geciyor ahtta daha uzun saniyordum diye bu yuzden gucu dusmus olabilir ama yenilmesindeki asil sebeb obi wanin ustaligidir.

zaten filmde obiwan asmis adam 3 filmde nasil padawan olunur nasil jedi khingt olunur nasil jedi master olunur gosterdi bize... olamayanlar utansin.[signature][hline]
With each kill I grow wiser... with every added wisdom I grow stronger -Artemis Entreri
Sosyal ağlarda paylaş

ehe ortadan dalıyorum, film filan çok güzel, herkes diyeceğini demiş zaten.
benim kafama takılan bi sahne oldu sadece onu sorucam:

obiwan o 4 kollu robotik generali öldürmeye ilk o gezegene gittiğinde, önce oranın başkanıyla filan bi dialogu oluyor sonra biniyor gemisine yukarı doğru salınıyor. bu sırada cübbeli(yine obi) bu geminin yukarı çıkışını izliyor ve film ordan devam ediyor.

bu nedir yahu? kurguda mı bi salaklık var, ben mi salağım yoksa bi cinlik mi var orada çözemediğim bi türlü. iki kere izledim filmi, ikisinde de anlamadım o sahneyi. sanki iki tane obi-wan var.

bu başlığı unutabilirim o yüzden cevabını bilenler veya bir tahmini olanlar özel mesajdan atsınlar.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
flameeye, 25 Mayıs 2005 11:52 tarihinde demiş ki:
-Grevious..Senki Dooku gibi bi ustadan ışın kılıcı eğitimi almış,aynı anda 4-5 jedi ile savaşmış,birçok jediyi katletmiş birisi geliyo 2dkda 2 kolunuda kaybediyor.Filmde asıl grevioustan lightsaber şov izleyeceğimi sanıyordum ama tek yer hariç bişey yok.Ayrıca filmde Greviousun gücünü azaltmışlar gibi.
katılıyorum, general grievous biraz kolay lokma oldu bence de. çünkü film gelmeden "star wars evrenindeki gelmiş geçmiş en kötü karakteri" deniyodu onun için.

said:
-Kod 66..Koskaca jedi mastersın.6-7 tane klona ölüyosun.olmaz bu kadarda ezmek jediyi (aynı şey sidiousun 3 jediyi 10snde öldürmesi gibi insan kendini biraz savunur yaw)
sidious'un 3 jedi master'ı öldürmesi biraz abartılmış evet. geonosis idam arenasından kurtulan en baba jedilar saesee tiin, agen kolar ve kit fisto birer lightsaber hareketiyle öldü :(

ama code 66 emriyle birlikte jedi knight ve master'ların clonetrooper lar tarafından öldürülmesinde bi dengesizlik yok bence, çünkü neredeyse hepsi arkalarından vurulup öldürülüyolar. shaak ti, aayla secura, bultar swan ve diğerleri hep arkalarından vuruldular. adi gallia speederla giderken 2 clonetrooper speederına ateş ediyo ve kaza yapıp ölüyo. ki-adi-mundi ise son anda arkasındaki clonetrooper ların kendisine silah doğrulttuğunu farkedip kendisini bikaç lazer ateşine karşı savunabiliyo ama sonunda karnından vuruluyo. plo koon da saldırıya uğradığı sırada starfighter'ın içinde, starfighter'ı düşürülüp ölüyo. yani yapabilicekleri bişey yoktu jedi'ların bu saldırıya karşı, hepsi hazırlıksız yakalanıyo çünkü[signature][hline]a.k.a "bay bomba"
SWG:
Ottkoo Jeliyeer of Eclipse Galaxy
Otkoo Jeliyeer of Bria Galaxy
Sosyal ağlarda paylaş

said:
-coLdwind-, 25 Mayıs 2005 23:27 tarihinde demiş ki:
obi-wan biniyor, ardından gemi yukarıya doğru giderken atlıyor herhalde üst taraflarda bir yere, sonra gemi gitmeye devam ediyor o da izliyor.

kurgu hatası var evet.

Ben orda hologram falan kullandı diye düşünmüştüm, çünkü gemiden inmesinden itibaren hiçbir şeye dokunmadı..

Benim de kafam karıştı o sahnede, bir sürü fikir ürettim ama hata değil, büyük ihtimalle Lucas düşündüğü şeyi iyi yansıtamamış..[signature][hline]Never come near me again..
Do you really think I need you..
John_Petrucci, 23 Ocak 2005 23:00 tarihinde demiş ki:
Neil Armstrong muson du zaten.Beklenir ondan
Sosyal ağlarda paylaş

yoda hariç :p
aslanım yoda hehe. diğüer jedi ların öldüğünü bile hissedio zaten.
obi van ın gemiye binmesi we geminin kalkışını izlemesi durumunda bi belirsizlik var.
sidious o 3 jedi ı o kadar kolay kesemez.hatta o kadar çabuk kesio ki mace i de alır anında gibi bi hava oluyo.mace i alamıosa diğerlerini de 3 harekette kesememesi lazım normalde.
anakinin mace e karşı gelmesinden sonra bi anda dark side a geçmesi de artık geri dönüşü olmadığı için o noktada. yani daha güzel yapamazlardı bence birileri ani olmuş falan der gibi geldi de kulağıma.[signature][hline]abeo nihilum demonstrere
quod abolesco dum te defendo
Sosyal ağlarda paylaş

anakinin dark side a geçmesi ani olmadı. o kadar şey yaşadı artık geçmesi şarttı. fakat tek garip olan şey, dark side a geçse bile, çok çabuk kötü oldu. yani o biraz saçma. direk çocukları katletti acımadan falan. yani 10 dakka önce sith i ele vermeye mace windu ya giden adam, 10 dakka sonra sith olunca bütün çocukları öldürmeye başladı. darkside a geçersin de bi yavaş olursun bi ağırdan alırsın be kardeşim olur mu böle :)[signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Strong. The Weak. The Innocent.
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
-Grevious..Senki Dooku gibi bi ustadan ışın kılıcı eğitimi almış,aynı anda 4-5 jedi ile savaşmış,birçok jediyi katletmiş birisi geliyo 2dkda 2 kolunuda kaybediyor.Filmde asıl grevioustan lightsaber şov izleyeceğimi sanıyordum ama tek yer hariç bişey yok.Ayrıca filmde Greviousun gücünü azaltmışlar gibi.

-Kod 66..Koskaca jedi mastersın.6-7 tane klona ölüyosun.olmaz bu kadarda ezmek jediyi (aynı şey sidiousun 3 jediyi 10snde öldürmesi gibi insan kendini biraz savunur yaw)

-Padme..çocukları doğururken droid geliyor "Anlayamadığımız bi nedenden dolayı onu kaybediyoruz" diyor.Hiçmi tıbbi açıklaması olmaz o devirde bunun? İnsan bi neden sıkar. Yoksa Anakinin yaptığı grip sana çokmu geldi Padmeciim?

Neyse dvdsi gelsede qui-gon ile olan sahneyi izlesek en çok onu merak ediyodum onuda koymamışlar filme.

şu 4 yere de sonuna kadar katılıyorum, aynen düşündüklerimi söylemişsin :)

said:
eldar, 25 Mayıs 2005 12:16 tarihinde demiş ki:
benim filmde en çok takıldığım nokta koskoca jedi temple tutuşmuş,jedilar kıyıma uğruyor; memlekette tıs yok,kimse oralı değil.. ne biliim bi panik çıkar,hezeyan olur, en azından trafik aksasın be kardeşim
Ama aslında halk da haklı, niye? koskoca starwars evreninde bir medya yok: ne bi tv,ne bi radyo, ne bi gazete.Medya olsaydı bu kadar kolay ele geçiremezdi sidious meclisi, insanlar sokağa dökülürdü.
İşte bu film bize medyanın rolünü hatırlatıyor arkadaşlar.

haha, iyi bir noktaya değinmişsin.[signature][hline]Beş Hececiler

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 26 Mayıs 2005 00:19 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

fılmın her noktasını beyendım ama tek beyenmedıım nokta sidious un savasırkenkı yuzundekı ifade ve sacma sapan dovus stili ben eskrim yaptım yane o kılıc kullanma taktııyle benım elıme lightsaber verseler keserım yane bos hamleler vs vs...[signature][hline]U reached the secret too soon, U cried for the moon.
And then one day u find 10 years got behind u,No one told u when to run,U missed the Starting gun....
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...