Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Wars Episode III: Revenge of the Sith

Coldwind

Öne çıkan mesajlar

Ben ne yapacağımı şaşırmış durumdayım, artık çeşitli Star Wars etkinlikleriyle kendi kendime yetmeye çalışıyorum..

Collector's Edition tadında bir 6'lı DVD seti çıkınca Paticik Star Wars buluşması yapıp 6 filmi üst üste izlemek farz oldu..[signature][hline]Never come near me again..
Do you really think I need you..
John_Petrucci, 23 Ocak 2005 23:00 tarihinde demiş ki:
Neil Armstrong muson du zaten.Beklenir ondan
Sosyal ağlarda paylaş

seriyi ard arda izleyince bir çok hatalı [spo1=replik]entry[/spo] v.s. olduğunu fark ettim dikkatlice izleyince fark ediliyor.
aslında bunlar başka bir topicte tartışılabilir ancak birini yazayım.
6. bölümde leia luke a hayal meyal hatırladığı annesini anlatıyor hatta "hep üzgündü" felan diyor. eft şaka yapmıyorum ! dumur ![signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

obi-wan'ın, anakin'in lightsaberını alması ve götürmesini de lucas çekmiş. 4. bölümde o saber'ı luke'a veriyor. pek fazla ayrıntı kaçırılmamış.

ayrıca luke yani o kadarını hatırladığına şükretsin. utanmasa ordaki droidlerin kodlarını sayacak.[signature][hline]Neden feminist olayım ki? Ben güzel bir kadınım. - [i]Courtney Love
Sosyal ağlarda paylaş

birazdaha iyi olabilirdi ama fena değildi :)[signature][hline]Her sabah yolunu gözlerim ,
Buğdayların arasındaki yeşil okyanusları görebilmek ,
Kır çiçeklerinin kokusunu duyabilmek ,
Beni sevdiğini hayal edebilmek için...
Geyyik
[Bu imza zgrw tarafından 18 January 2004 17:38 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

film hakkında sözlüğe girdiğim entry'i aynen kopyalıyorum (spoiler olan yerler yazıda belirtilmiştir):

"tahmin etmiş olduğum gibi, izlerken beni heyecandan çılgına çevirmiş, unutamayacağım bir 2 saat yaşatmış, hem star wars sagası için, hem de george lucas için bir kez daha dua etmemi sağlamıştır. hüzün, mutluluk ve heyecan duygularını farklı zamanlarda yaşattı.

episode 2 attack of the clones'dan başlayarak 3 sene sonrasına kadar devam eden, imparatorluğun kurulma aşaması, olabilecek en iyi şekilde anlatılmış ve 2 saat 15dk'ya sığdırılmış:

--- spoiler ---
- palpatine'in ayrılıkçılara* karşı savaş için senatonun tüm yetkilerini kendinde toplamasının ardından anakin'i jedi konseyine küstürmesi ve yalan söyleyerek kendi tarafına çekmesi,
- galaksideki tüm jedi'ların birer birer katledilmesi,
- ayrılıkçıların elebaşlarının öldürülüp ordularının dağıtılması ve diplomasi yerine şiddet yoluyla galaksiye düzen ve huzurun geri getirilmesi,
- senatörlerin galaksiye düzen ve barışın geldiğine gerçekten inanması ve bu doğrultuda palpatine'in senatoda "birinci galaktik imparatorluk"u ilan etmesini alkışlarla kutlaması,
- sith'lerin, galaksinin yönetimini ele geçirerek geçmişte aldıkları büyük yaraların (bkz: sith/#5897877) intikamını alması *
--- spoiler ---

bu olayların hepsi, mükemmel bir kurguyla imparatorluğun doğuşunu o kadar güzel yansıtmış ki bundan daha iyisi yapılamazdı.

filmdeki görsel şöleni tasvir etmeye zaten gerek yok. altında lucasfilm logosu var ne de olsa. kolay değil, adam 1977'den beri 'özel efekt' denen olayı geliştirdikçe geliştiriyor.

aynı şekilde filmin müziklerine de yorum yapmaya gerek yok. john williams işte, star wars'la özdeşleşmiş adam. hangi müziği hangi sahnede kullanacağını çok iyi ayarlamış yine. seyirci sahnelere odaklanırken arka fondaki müziği de duyunca tüyleri diken diken oluyor heyecandan.

--- spoiler ---
karakterlerin işleyişine değinmek gerekirse en başta söylenmeli ki, anakin'in dark side'a geçme nedenlerinden ilki olarak, padme'yi de annesi shmi'ye olduğu gibi kaybetmekten korkması çok güzel bir fikir. ayrıca anakin'in her fırsatta obi-wan'dan güçlü olduğunu söylemesi, jedi konseyine sitemde bulunması, padme'yle gelecek hakkında kuşkulu bir şekilde konuşması vesaire dark side'a geçeceği zamanın öncesini çok güzel tasvir etmiş.
padme, obi-wan, palpatine, mace windu, master yoda, bail organa ve diğer bütün oyuncular gerektiği ölçüde rol almışlar, gözükmeleri gerektiği kadar gözükmüşler. ancak count dooku ve general grievous için bunu söylemek biraz zor. count dooku'nun, filmin daha başında hem de hiç kendisine yakışmayan bir şekilde öldürülmesi beni hayal kırıklığına uğrattı. general grievous, nispeten daha iyi işlenmiş, ancak "star wars evrenindeki gelmiş geçmiş en kötü karakter" hissini pek veremiyor gibi.
--- spoiler ---

filmin her sahnesi etkileyiciydi. ama bazı sahneler farklıydı:

--- spoiler ---
- anakin'in mace windu'nun ölümüne sebep olduktan sonra palpatine'in önünde diz çökmesi
- palpatine'in "order 66" komutuyla birlikte ardı ardına öldürülen jedi'lar (neredeyse ağlıyordum aayla secura, ki-adi-mundi, agen kolar, plo koon, saesee tiin, kit fisto'yu o halde görünce)
- obi-wan'ın anakin'e son darbeyi vurduktan sonra "you were the chosen one!" diye bağırması
- palpatine'in senatoda "birinci galaktik imparatorluk"u ilan ettiği an ve senatodan yükselen alkışlar
- anakin'in mustafar'da ölesiye yaralandıktan sonra palpatine'in yanına gelip üstüne eğilmesinden itibaren, mekanik zırhı takılana kadar geçen tüm sahneler
- imparator palpatine, lord vader ve grand moff tarkin'in yeni üretilmeye başlayan imparatorluk tipi bir star destroyer'in camından inşa halinde olan death star'a bakmaları (özellikle death star'ın yapım aşamasını ve tarkin'in genç halini görmek bayağı etkileyiciydi)
--- spoiler ---

şanına yakışır bir şekilde tamamlandı star wars sagası. filmden öyle büyülendim ki film boyunca çok değişik şekilde mimikler oluştu yüzümde. film bitince de jeneriğin sonunda görülen lucasfilm logosunu görene dek salondan ayrılmadım. film boyunca farklı duyguları bir arada yaşadım. hala da etkisinden kurtulabilmiş değilim. muhtemelen bu entry'den sonra yatağa yattığımda da filmle ilgili rüyalar görmeye başlayacağım. ee kolay değil, hayatımın filmi diyorum..."
[signature][hline]a.k.a "bay bomba"
SWG:
Ottkoo Jeliyeer of Eclipse Galaxy
Otkoo Jeliyeer of Bria Galaxy
Sosyal ağlarda paylaş

ya bende tatmin oldum star wars filmlerinden hangisinde sith lord dövüşü görülmüştür ki darth vader i saymayın o zaman ki duellolar şimdikilere göre biraz daha dandik tabi bu serinin en güzel filmiydi bir de lucas'ın yaptığıda hainlik yani böyle bir bölümden sonra starwars efsanesi biter mi ya olur muu yaa sith lord dövüşü görmüşüz sith lere biraz daha yaklaşmışız dark force larla ilgili şeyler öğrenmişiz darth plageus muydu onun hikayesi bile ne güzeldi burda bırakılır mı ya şöyle bol sith li bol jedi lı film seyredemedik ki ne yapcaz bundan sonra starwars zevkini oyunlardan mı alıcaz hiç sanmıyorum..
millet bile yadırgadı palpatinin hareketlerini jedi ları leblebi gibi harcamasını yuh yani böyle düşünenlere master jediymış adam imparatorluk kurdu be jedi ların arasında senelerce bekleyerek...[signature][hline]imza dediğin ne ola ki ?..hele bi anlat bakim..
Sosyal ağlarda paylaş

ben de cuma günü gittim filme ikinci gününde o da ilk günü güzel bir yerde bilet bulamadığım için... filme girdim çıktım hayatım değişti :D yani cidden yıllardır beklediğim serinin son filmiydi üzüldüm de film bittiği için mutlaka bunun devamı çekilmeli... benim aklıma devam olarak 6 dan sonra 7 yerine 3 ile 4 un arasını yapsalar daha iyi olur gibi geldi hani o araya 3 film girmez de belki o aradaki 20 yıl da muallakta kalmasın diye 1 veya maksimum 2 film sokabilirler o araya ben valla obi wan kenobiyi son kez orta yaşlı halleriyle bir kez daha yeni bir filmde görmek, luke skywalker ın o çocukluk dönemine şahit olmak isterdim... kim istemezki ztn :D[signature][hline]"In my experience, there's no such thing as luck."

- Obi-Wan Kenobi -
Sosyal ağlarda paylaş

said:
tunch, 25 Mayıs 2005 00:53 tarihinde demiş ki:
sinemada , malum sahnede ciddi şekilde bir dark side-light side çekişmesi yaşandı... en sonunda yanımdaki adama bir el hareketi yapmaya kadar vardı... ama güzeldi.. capitolde özellikle mükemmel zevk verdi. ses sistemi saolsun..

grievous - obiwan kapışmasından önce grievous un nasıl 4 kollu oldğunu atlayan tek sinemada capitol.. ben heryerde öle sanıodm ama nautilusta çızırdayan hoparlörler altınd ilzlerken nsıl oldğunu görünce fikrim değişti..

bu tip filmler ilk seans süreyyada izlenir bence.. o alkış tufanı altında...[signature][hline]You cannot kill what you did not create
BiTcH_oFBaT's gallery
BiT¢H_oFBaT[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
aaKe, 25 Mayıs 2005 03:40 tarihinde demiş ki:
millet bile yadırgadı palpatinin hareketlerini jedi ları leblebi gibi harcamasını yuh yani böyle düşünenlere master jediymış adam imparatorluk kurdu be jedi ların arasında senelerce bekleyerek...

Sidious'u çok büyütüyorsun, Sidious'un imparatorluk kurabilmesi iyi dövüşmesinden değil, çok zeki ve çok çakal olmasından..[signature][hline]Never come near me again..
Sosyal ağlarda paylaş

İzlediğim en güzel filmlerden biriydi.Fakat tatmin olmadığım ve anlamadığım yerler var:

-Grevious..Senki Dooku gibi bi ustadan ışın kılıcı eğitimi almış,aynı anda 4-5 jedi ile savaşmış,birçok jediyi katletmiş birisi geliyo 2dkda 2 kolunuda kaybediyor.Filmde asıl grevioustan lightsaber şov izleyeceğimi sanıyordum ama tek yer hariç bişey yok.Ayrıca filmde Greviousun gücünü azaltmışlar gibi.

-Kod 66..Koskaca jedi mastersın.6-7 tane klona ölüyosun.olmaz bu kadarda ezmek jediyi (aynı şey sidiousun 3 jediyi 10snde öldürmesi gibi insan kendini biraz savunur yaw)

-Padme..çocukları doğururken droid geliyor "Anlayamadığımız bi nedenden dolayı onu kaybediyoruz" diyor.Hiçmi tıbbi açıklaması olmaz o devirde bunun? İnsan bi neden sıkar. Yoksa Anakinin yaptığı grip sana çokmu geldi Padmeciim?

Neyse dvdsi gelsede qui-gon ile olan sahneyi izlesek en çok onu merak ediyodum onuda koymamışlar filme.[signature][hline]Sonunu düşünen kahraman olamaz

Jerian Flameeye of
Sosyal ağlarda paylaş

benim filmde en çok takıldığım nokta koskoca jedi temple tutuşmuş,jedilar kıyıma uğruyor; memlekette tıs yok,kimse oralı değil.. ne biliim bi panik çıkar,hezeyan olur, en azından trafik aksasın be kardeşim
Ama aslında halk da haklı, niye? koskoca starwars evreninde bir medya yok: ne bi tv,ne bi radyo, ne bi gazete.Medya olsaydı bu kadar kolay ele geçiremezdi sidious meclisi, insanlar sokağa dökülürdü.
İşte bu film bize medyanın rolünü hatırlatıyor arkadaşlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Katiliyorum, jedilar cok ezilmis. Abi arkadan blasterla vuruluyorlarsa bu elemanlar, ne diye bu kadar egitiim, ben de vurulurum arkadan blasterla : )
Yine Sidious 3 elemani direk dagitip esas oglanla teketek kaliyor cok fason olmus o yani. Tamam, Windu pwnzor ama bokunu cikarmislar.

Grevious konusunda ise katilmiyorum, orada bence acik olarak lightsaber kullanmayi bilmek ile jedi olmanin farki ortaya cikiyor[signature][hline]Elandra, Night Elf Rahibe-level 54-
Penthesilea, Night Elf Avci-level55- / emekli
Ealos Tsaark, Bounty Hunter Alliance / ölü
Sosyal ağlarda paylaş

said:
flameeye, 25 Mayıs 2005 11:52 tarihinde demiş ki:
-Padme..çocukları doğururken droid geliyor "Anlayamadığımız bi nedenden dolayı onu kaybediyoruz" diyor.Hiçmi tıbbi açıklaması olmaz o devirde bunun? İnsan bi neden sıkar. Yoksa Anakinin yaptığı grip sana çokmu geldi Padmeciim?

Tamam da o devir dediğin çok önce zaten :-P[signature][hline]Never come near me again..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...