Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

rome total war - pis hun, kaka turk invasion - expansion pack

karakedi

Öne çıkan mesajlar

ahanda iyi haber:

said:
Rome: Total War - Barbarian Invasion is the expansion to the best-selling Rome: Total War. The original game covered the rise of the Roman Empire and the struggle to be the Emperor of the Roman World. In the tradition of earlier Total War expansions, Barbarian Invasion (BI) introduces a new campaign in a time when an almost-unstoppable threat has arisen.

The expansion moves the action on 350 years to a time when the Roman Empire is in deep trouble, beset by enemies inside and out, and possibly even dying. The year is 363 AD, and the Roman Empire has split into two parts ruled from the cities of Rome (for the Western Empire) and Constantinople (for the Eastern Empire). If this weren’t bad enough, barbarian tribes have been massing on the Imperial frontiers in Europe for many years. In the East the Empire faces a renewed threat from the Persian Empire, under new vigorous rulers, the Sassanids.

This is an exciting and turbulent period of Roman history: the Fall of Rome itself and the collapse of the Western Roman Empire, the slaughter of Emperor Valens and a complete Roman army at Adrianople in 378, the arrival in Europe of the terrifying Huns, the political in-fighting that saw Rome’s best generals hounded as traitors, and the final humiliation of the last Emperor of the West being forced to retire in 476 AD as a barbarian took his throne. Romulus Augustulus simply wasn’t enough of a threat to be worth killing.

hani ilkokulda ögretirlerdiya, orta asyadan başlamışız göce, bir kısmı hazar denizinin kuzeyindne ilerlemiş oradaki kabileleri daha vbatıya surmuş bir digeri guneyinden vs...

ahanda rome total war - barbarian invasion :)

[signature][hline]Bestiae sumus, ut non bestiae simus...
Web Site(ler)mizin Tarihçesi

[Bu mesaj karakedi tarafından 08 Haziran 2005 16:27 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj karakedi tarafından 08 Haziran 2005 16:27 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ehe direk western rome olarak baslayıp bizansı ele gecirecem. türk olmanın verdigi dayanılmaz hafiflik, bu tür oyunlarda sürekli oalrak istanbulu kuşatıp oyuna oyle baslıyorum niyedir bilmem. EUII dışında istanbula sahip olan bir ülke ile hiç baslamadım hep ele gecirdim. eşek miim neyim, damarlarımdaki kanda bi sorun var sanırım. çinde bile başlasam farketmez hedef belli zihniyet belli. cıksada bi an önce istanbulu alsam.
Sosyal ağlarda paylaş

O_o
Ya spam yapsakta bide medieval total war'u rome motoru ile çıkarsalar çık şık olur hehe

Huns - When Roman envoys finally met Attila the Hun they were horrified - the Huns were a new breed of warrior who live in the saddle and could ride and fight all day!

hehe..Bide sanırım din gibi politik ve sosyolojik öğeleri daha biraz ön planlara yaklaştırmışlar iyi olmuş. Ama yaklaştırmak yerine savaş kısmı gibi tamamen ön planda yanyana dursa daha iyi olur tabi. Ot gibi kesip biçmek birinci oyundan sonra sıkıyo.
[signature][hline]Beş Hececiler
''Özünün farkında olup bunu gölgelemek farklı, bu gölgelemenin farkında olmayıp kendini başka türlü nitelendirmek farklıdır.'' - S

[Bu mesaj Ardeth tarafından 08 Haziran 2005 16:46 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Tanrının Kırbacı!
Oh be en sonunda özüme döneceğim(gerçi tatarım ama onlarda barbar sayılmaz mı :D).Tek aklıma takılan siege weapon tarzı şeylerin çok zayıf kalması Hun larda.Fakat atlılar ve atlı okçular süper olacaktır diye düşünüyorum[signature][hline]Yükseldikçe uçma bilmeyenlere daha küçük görünmemiz kaçınılmazdır.
Aramıza sizde katılın!
Sosyal ağlarda paylaş

Ya yanlış hatırlamıyorsum Sycthia atlı okçuları oyundaki en hızlı birliklerdi. Bir atlı okçuyu almak için önce cpu olmamak lazım çünkü bilgisayar aslı atlı okçuları yakalayacak AIye sahip değil bütün savaş boyunca koşturup koşturup perişan edersiniz, nitekim atlı okçuların staminalarıda bitmek bilmiyor (e nede olsa stepne atı :p), arkanızdan koşan zavallıların morali ise tabana vuruyor. Ha ama bir oyuncu olarak atlı okçuları yakalamak kolay (başka atlı birliklerle) ya haritanın köşesine sürersiniz, yada iki atlı birlikle sıkıştırırsınız. Ama şöyle birşey var hunların atlı okçuları büyük bir ihtimalle hem hızlı, hem koşarken ok atan, hemde meleeye girdiğinde light cavalary sınıfındaki atlıları rahatça alabilecek durumdaki atlılar olacaktır. O yüzden kasabilir...Ama scorpion vs yada arcani tarzı üniteler işe yarayabilir hala varsa.[signature][hline]Beş Hececiler
''Özünün farkında olup bunu gölgelemek farklı, bu gölgelemenin farkında olmayıp kendini başka türlü nitelendirmek farklıdır.'' - S
Sosyal ağlarda paylaş

said:
karakedi, 08 Haziran 2005 16:35 tarihinde demiş ki:
... bu tür oyunlarda sürekli oalrak istanbulu kuşatıp oyuna oyle baslıyorum niyedir bilmem...

Yalnız olmamak sevindirici. Bende de var aynı takıntı nedendir bilmiyorum. İlerliyeceğim güzergahta olsun olmasın önce Istanbul'u alıyorum. Milliyetçilik duygularım kabarıyor diyeceğim ama pek milliyetçi yönümde yoktur hani.[signature][hline]In God I Trust
For Rest I Just Test
Sosyal ağlarda paylaş

ewt et aynı şekilde :)
hayır korkum şudur ki günün birinde bi oyun cıkacak boyle çinden japondayadan veya endonezya adalarından başlatacak. ama haritanin taa en ucunda istanbul gorunecek. yani bil ki o gun benim bittigim gündür erdener abi.[signature][hline]Bestiae sumus, ut non bestiae simus...
Sosyal ağlarda paylaş

ya o bu değil de şu firma günümüzde geçen bi savaş oyunu yapsa ne güzel olur ya ne bileyim böyle tankları falan öne sürsek yukardan uçakla bombalasa. ne dersiniz? hoşolmaz mı?[signature][hline]You say you're nasty pirates...
...scheming, thieving, bad bushwhackers?
From what I've seen I tell you...
...you're not pirates! You're just slackers!
A pirate I was meant to be!
Trim the sails and roam the sea!
Sosyal ağlarda paylaş

Hehe benim piskopatlığım dahda bi ayrı. İstanbulu alırken içerde bir tane bile kıytırık ordu olsa bile ben maksimum olan en yüksek sayıda orduyla girip, girerken yanında her türlü kule ve kuşatma silahını eksik etmiyorum. :) Yani olmadı değil, içerde bayrak olan şehir merkezinde beni bekleyen bir adet zavallı eastern infantary duvarlardada bir iki bölük adam yine(duruma göre bunlar bastarnae falanda oluyo hehe) ben ise 3-4 kule, ram, mancık vs ile istanbula giriyorum hehe. Gerçi pek tadı olmuyo öyle :p[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

harbi ya rome motoruyla medieval süper olurdu.kesinlikle çıkarılmalı.
bide oyunda diğer medeniyetler bulunmayacakmış sanırım.sadece barbar hun roma üçgeni.bir bilgisi olan?[signature][hline]"Kaybetmek ölmektir.Binlerce savaştan galip çıkabilirsin ama sadece bir savaşta mağlup olursun"
Zaknafein Do'Urden
Storm , Earth and Fire heeed my call !!
Graul of BL
Sosyal ağlarda paylaş

ee artık medieval'daki gibi tek savaşta 17500 barbar haklamanın zamanı geldi gene.. :)

umarım yapay zekayı da biraz daha geliştirirler, dört gözle bekliyoruz.. 8-)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

O barbarlar bildiklerin gibi degil Sam, koca imparatorluğu boşuna mı çökerttiler, kolay mı çökertmek öyle =)[signature][hline]Delanoresse, 08 Kasım 2004 20:08 tarihinde demiş ki:
hmm o zaman gorillere epilasyon yaparsak dunyayi domine edebiliriz

fizban, 08 Kasım 2004 20:52 tarihinde demiş ki:
ideal kız arkadaş ideal gaz gibin bişeydir. Z = 1 dir ideal kız arkadaş için. 1 atm de oda sıcaklığında muhteşem bir insandır o kız arkadaş.

Eskinin Saendulu oldu patinin Venatoru
Sosyal ağlarda paylaş

medievalı bi tek ben oynayamadım sanırım,
saglam oyunmudur,
aynı seriden biliyorum ama shogunuda oynjanamıstım daha once :)

daha önemli bir soru: bu saatten sonra oynanır mı? yoksa coktan yalan mı olmustur oyun. ayrıca büyük ihtimal bulamayacagım için, bana kargo ile gondercek var mı : )[signature][hline]Bestiae sumus, ut non bestiae simus...
Sosyal ağlarda paylaş

rome'dan sonra, medieval ve shogun'daki savaş alanındaki 2 boyutlu askerler çekilmez. görsellik olarak basit kalıyor.
ancak, japon teması hoşuna gidiyorsa shogun total war oyna derim. eğlenceli oyun. görsellik olmasa da atmosferi çok hoş. no dachi samurai'lar, ninjalar, shinobiler felan.[signature][hline]Beş Hececiler
-Never trust a bartender with bad grammar.
-Doom to all who threaten The Homeworld
-For Auir! En Taro Adun!

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 09 Haziran 2005 11:24 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...