Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fıkra topici

hyde

Öne çıkan mesajlar

Bir grup İngiliz, Amerikan ve Türk gemiyle yolculuk ediyorlarmış. Birden şiddetli bir fırtına kopmuş. Geminin batacağını anlayan kaptan hemen yolculara koşup gemiyi boşaltmalarını istemiş.

Fakat kimse buna inanmayarak kendini denize atmayı kabul etmemiş. Bir süre sonra bütün yolcuların ölüm tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu gören kaptan hemen bir tayfasını çağırmış. "Git bir de sen dene onları gemiden atlamaya ikna etmeyi" demiş. Tayfa gitmiş ve kısa bir süre sonra geri dönmüş. Kaptan merakla sormuş:

-Eee, noldu?
-Hepsi atladılar efendim.
Kaptan çok şaşırmış:
-Nasıl olur, daha demin kıllarını bile kıpırdatmamışlardı. Ne dedin onlara?
-Çok kolay. İngilizlere "Sizin gibi soylu insanlar batmak üzere olan bir gemide olmamalılar" dedim.
Amerikalılara deniz suyunun insan vücudu için çok faydalı olduğunu söyledim.
-Peki ya Türklere ne dedin?
-Onlara da "Denize girmek yasak! " dedim.[signature][hline]Unutulduğun Zamanlarda, Arkana Dönüp Bir Bak, Bakalım Neler Göreceksin...?
Msn Spaces
Sosyal ağlarda paylaş

3 tane karga ağaçta ot çekiyorlarmış sonra maymun geçerken bunları görmüş demiş banada verin bende çekiyim bir fırt diye.Kargalar da olmaz sana vermeyiz sen karga değilsin demişler.Maymun peki demiş gitmiş.2 gün sonra yine gelmiş bu.Bu sefer demiş bekliyimde biraz çeksinler sonra isterim.Birinci karga çekmiş ikinciye vermiş.İkinci kargada çekmiş.Üçüncüye vermiş.Üçüncü kargada çekip yanındakine vericekmiş ki şöle bir bakıp;
-sen zaten maymun olmuşun yeter içme demiş :p[signature][hline]RamsesII, 26 Eylül 2005 14:20 tarihinde demiş ki:
bazı travestilere hasta oluyorum,çok güzel ve sexi oluyorlar...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
forgiver, 28 Eylül 2005 13:06 tarihinde demiş ki:
yasli ve zengin bir adamin hepsi birbirinden zeki 3 oglu varmis. birgün amansiz bir hastalikla yataga düsen yasli adam verasetini açiklamak için ogullarini yanina çagirmis.
- ogullarim benim vaktim geldi artik, ecel kapida. ben ölünce tabi ki mallarimin hepsi sizin ve siz çok zekisiniz ama siz mallarimi bölüseceksiniz diye birbirinize düsmemeniz için sehrin kadisina gidin. o kadiya benim selamimi söyleyin o size mirasinizi bölüstürür.
ve adam ölür ogullari da babasinin istegi üzerine kadiya gitmek için yola düserler. tabi yesillik yerlerden, gölden, yagmurdan, çamurdan felan geçerler.
derken önlerine bi adam çikar ve bizim 3 biradere sorar;
- efendiler ben devemi kaybettim siz yolda bir deve gördünüz mü? der.
büyük kardes sorar;
- tek gözü kör müydü
adam "evet" der.
ortanca kardes sorar;
- kuyrugu kesik miydi
adam "evet" der
küçük kardes sorar;
- bir ayagi topal miydi
adam ona da "evet" der.
bu sorulardan sonra 3 birader devesini kaybeden adama biz senin deveni görmedik derler. adam birden sinirlenir. "yaa nasil olur. hem bütün
özelliklerini bildiniz hem de görmedik diyorsunuz. bende sizinle beraber gidecem ve gittiginiz yerdeki kadiya sizi sikayet
edecegim" der.
biraderlerde "olur gel" derler.
ve sonunda kadinin yanina varirlar, huzuruna çikarlar. 3 birader der ki;
- efendim bizim babamiz vefat etmeden önce mirasi bölüsmemiz için size gelmemizi söylemisti. biz de bu yüzden geldik. kadi devesini kaybeden adama
döner ve; -sen niye geldin. der adam da : efendim ben devemi kaybettim. yolda bunlari gördüm. onlara devemi gördünüz mü dedim onlarda devemin bütün özelliklerini bildikleri halde görmedik dediler. ben bunlardan süpheliyim der.
kadi biraderlere döner ve sorar:
- sen nerden bildin tek gözünün kör oldugunu.
- efendim, yolda gelirken yesillik yerden getik. baktim ki yesilliklerin hep bi tarafindan yenilmis öbür tarafina yanasmamis bile. tek gözünün kör oldugunu oradan anladim.
- peki sen nerden bildin kuyrugunun kesik oldugunu.
- efendim, yolda gelirken deve pisligi gördüm. devenin pislikleri hep daginik düsmüs. halbuki kuyrugu olsaydi hep toplu düserdi. oradan bildim
kuyrugunun olmadigini.
- peki sen nerden bildin bi ayaginin topal oldugunu.
- efendim, gelirken gölden getik. baktim ki devenin 3 ayaginin tam izi bir de yarim ayak izi var. tek ayaginin topal oldugunu oradan anladim.
kadi devesini kaybeden adama döner ve "kardesim bunlar senin deveni görmemisler" der. kadi o adami gönderir ve düsünür "ulan bunlar benden zeki
ben bunlara nasil miras bölüstürecegim. neyse ben bunlara bi ziyafet vereyim sonrada kapi arkasindan dinleyeyim bakalim ne konusuyorlar" diye düsünür ve
bizim 3 biraderi evine götürür hanimina güzel bi ziyafet hazirlattirir yemek gelir ve kadi "siz yemeginizi yiyin ben bi yere varip gelecegim" der ve kapi
arkasina geçer.
büyük kardes der ki;
- yaa kuzu çok iyiymiste, keske köpek emmeseydi.
kadi sasirir.
ortanca kardes der ki;
- yaa sarap iyiymiste, keske mezar topragindan yapmasalardi.
kadi iyice sasirir.
küçük kardes de der ki;
yaa kadi; iyiymiste, keske ibne olmasaydi.
kadi bu lafi duyar duymaz gelenlerin zeki oldugunu düsünerek hemen arastirmaya gider.
kuzuyu aldigi adama "bu kuzu ne emdi" diye sorar.
adamda "kuzunun annesi öldüydü ben de kapinin önünde yatan köpege emzirttim" der.
daha sonra sarabi aldigi adama gider ve "bu sarabin topragi nerden" diye sorar. adamda "valla bizim burada en güzel toprak mezarlikta var, ben de
mezar topragindan yaptim" der.
kadi "ulan bunlar ikisinide bildi" diye düsünerekten annesinin yanina gider ve "anne ben ibne miyim " diye sorar. annesi de "oglum hatirlamzsin sen
küçükken ormanda sana oduncu tecavüz etmisti" der.
kadi bu saskinliklar içinde bizim 3 biraderin yanina gider ve baslar sormaya.
büyük kardese;
- söyle bakalim kuzunun köpek emdigini nerden bildin.
- nerden olacak. bak kuzunun budunun bu kenarinda yag olmaz. ama köpegi emdigi için burada yag var.
ortanca kardese;
- söyle bakalim sarabin mezar topragindan oldugunu nerden bildin.
-nerden olacak. içiyorum içiyorum zevk yerine keder veriyor.
ve küçük kardese sorar;
- söyle bakalim sen benim ibne oldugumu nerden bildin.
- nerden olacak, ibne olmasan girise fener bayragi asmazdin

bikaç sayfa önce bunun galatasaraylısı vardı :p[signature][hline]Lost in a dream
Nothing is what it seems
Searching my head
For the words that you said
Tears filled my eyes
As we said our last goodbyes
The sad scene replays
Of you walking away
Sosyal ağlarda paylaş

said:
RedallHoor, 28 Eylül 2005 13:14 tarihinde demiş ki:
Hey allahım ya bende salak gibi okudum yani harbiden berbatmış adam gibi orjinalini yazsaydın ya.s
[signature][hline]Bazı insanlar hayatı tek başlarına göğüslemek için doğarlar..
Sosyal ağlarda paylaş

temel cok a.q diyomuss.bigun ruyasına azrail girmiş ve "eger 3 kere daha a.q dersen cehenneme gidersin demiş"..neyse birgun temel yagmurlu bi gunde sokakta yürüyomuş derken bi otobus gecmiş yanından ve gecerken yerdeki butun suları ustune sıcratmışş..temel
-a.q(cok sinirlendiği ve bir anlık bosluguna geldiği için)
-a.q(Allah ben bidaha a.q demicektim anlamında)
-a.q(eee s.tmişimm anlamında)

:Daslında yazarak tam olmuo bu fıkraa anlatarak cok guzel ama[signature][hline]Bazı insanlar hayatı tek başlarına göğüslemek için doğarlar..
Sosyal ağlarda paylaş

Üç Adam
Üç adam cennetin kapısında sorgu meleğinin
karşısında duruyormuş (doğal olarak yeni
ölmüş adamlar bunlar). İlk adama nasıl öldüğünü
sormuş melek.
Adam anlatmış: "Uzun süredir karımın beni
aldattığından şüpheleniyordum.İş seyahatine
gitme bahanesiyle evden çıktım ve 2 saat sonra
haber vermeden döndüm. Karım çıplaktı ve banyodan
yeni çıktığını söyledi ama ben ona inanmadım çünkü
saçları kuruydu. Hırsla evi aramaya başladım, kimse
yoktu, fakat yatak odasının penceresinde iki el
gördüm. Yarı çıplak ter içinde bir adamdı bu..
Ellerine vurarak onu aşağı düşürdüm ama çok
şanslıymış, çiçek tarhının üzerine düştü ve ölmedi.
Ben de buzdolabını üzerine attım. Adam öldü ama ben
de kalp krizi geçirdim."
Sıra ikinci adamdaymış: "Şortumu giymiş evimde günlük sporumu yapıyordum. Koşu bandını fazla hızlandırmış olmalıyım, birden şerit koptu ve beni üzerinden fırlattı, pencereden dışarı uçtum. Neyse ki alt katın penceresine tutunabildim. Ama manyağın biri beni ellerime vurarak aşağı düşürdü. Neyse ki çiçeklerin üzerine düşüp kurtuldum ama sapık herif bu sefer de üzerime buzdolabını attı
ve burdayım işte..." sıra üçüncü adamdaymıi:
"Ben buzdolabının içinde çıplak bir şekilde
bekliyordum, kendimi burada buldum."[signature][hline]kurduğmuz hayallere rağmen değişmeyen dünyanın şerefine
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Yeni konu açmayayım dedim :)
---

Ülkenin birinde şuçluları idam etmeden önce son istekleri soruluyormuş.Aynı gün idam edilecek olan İngiliz,Rus,Alman ve Temel de sıraya sokulmuş.İngiliz'e sormuşlar son isteğin ne diye.İngilizce 1 gemi dolusu viski istiyorum demiş.İngilizi atmışlar bir zindana yanına da 1 gemi dolusu viskiyi bırakmışlar.

Rus'a sormuşlar ne istiyorsun diye o da " 1 gemi dolusu votka" demiş.Aynı şekilde bunu da zindana atmışlar.Alman'da bira istemiş sıra temel'e gelmiş.Temel'de bir gemi dolusu sigara istemiş onu da zindana atmışlar...

Aradan zaman geçmiş gidin bakın demiş padişah.Askerler gitmiş İngilizin yanına adam viski içe içe ölmüş bitirememiş tabii.Rus'da içe içe ölmüş.Alman'da içe içe ölmüş.

Sıra Temel'e gelmiş.Askerler kapıyı açmış ve Temel atılmış : Ateş var mı ateş?!
----

Edebiyatçımız anlattı çok güldüm uehuhe :D[signature][hline]Xanator Wegauge
Master Rifleman-Master Combat Medic
Eclipse Galaxy
Star Wars Galaxies
Sosyal ağlarda paylaş

Bunu da şimdi okul sitesinde gördüm :D

Üç adam cennetin kapısında sorgu meleğinin
karşısında duruyormuş (doğal olarak yeni
ölmüş adamlar bunlar). İlk adama nasıl öldüğünü
sormuş melek.
Adam anlatmış: "Uzun süredir karımın beni
aldattığından şüpheleniyordum.İş seyahatine
gitme bahanesiyle evden çıktım ve 2 saat sonra
haber vermeden döndüm. Karım çıplaktı ve banyodan
yeni çıktığını söyledi ama ben ona inanmadım çünkü
saçları kuruydu. Hırsla evi aramaya başladım, kimse
yoktu, fakat yatak odasının penceresinde iki el
gördüm. Yarı çıplak ter içinde bir adamdı bu..
Ellerine vurarak onu aşağı düşürdüm ama çok
şanslıymış, çiçek tarhının üzerine düştü ve ölmedi.
Ben de buzdolabını üzerine attım. Adam öldü ama ben
de kalp krizi geçirdim."
Sıra ikinci adamdaymış: "Şortumu giymiş evimde günlük sporumu yapıyordum. Koşu bandını fazla hızlandırmış olmalıyım, birden şerit koptu ve beni üzerinden fırlattı, pencereden dışarı uçtum. Neyse ki alt katın penceresine tutunabildim. Ama manyağın biri beni ellerime vurarak aşağı düşürdü. Neyse ki çiçeklerin üzerine düşüp kurtuldum ama sapık herif bu sefer de üzerime buzdolabını attı
ve burdayım işte..." sıra üçüncü adamdaymıi:
"Ben buzdolabının içinde çıplak bir şekilde
bekliyordum, kendimi burada buldum."[signature][hline]Xanator Wegauge
Master Rifleman-Master Combat Medic
Eclipse Galaxy
Star Wars Galaxies
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...
SON_SAVASCI said:
biraz sakıncalı

Yeni evli çift, Amerikaya balayına giderler. Huzurlu bir gece geçirmek isteyen çift, ne yazık ki yanına prezervatif almayı unutur. Gecenin yarısında yola düşen damat eczaneye girer. İsteğini eczacıya söyleyen damat şu cevabı alır: Sarısın az koruma:5cent. Saydam beyaz:orta koruma:10cent. Kırmızı:süper koruma:15cent. Siyah:maximum koruma: 20cent. Mor:mega koruma:25cent" Cüzdanını evde unutan genç cebindeki 20cent ile bir adet siyah prezervatif alır. Bu arada eve giren zenci hırsız yarı çıplak gelini görünce işi bitirir. Gelin adamı kocası sanar. Tepki vermez. Bu arada eve dönen genç adam işe girişir. Tabi genç kız kocasının 2. performansından memnun... Aradan yıllar geçer. 13 yaşına gelen çocuk babasına sorar: "Babacığım annem beyaz, sen beyazsın ama ben neden zenciyim?" Babası oğluna şu cevabı verir: "Sen böyle olduğuna dua et cebimde 25cent daha olsaydı mor olacaktın..."

Siyah prezervatif bedava mıymış?
Sosyal ağlarda paylaş

bş ver uplanmış bi kere.. eğlenceye alıcam şimdi..

fıkra değil ama sözlükte okuduğum en yahşi şeylerden birisi

bu eve gelen ilk kız sensin başlığı altında şu idi;

said:
- bu eve gelen ilk kız sensin
- matematikte en sevdiğin konu neydi
- modüler aritmetik
- anladım tamam..
Sosyal ağlarda paylaş

fıkra

kilisenin birinde titiz bir papaz varmış, hergün çanı iyice temizleyip parlatırmış. bir gün ne görsün, karganın biri çana pislemiş. neyse temizlemiş çanı, fakat ertesi gün karga tekrar pislemiş. üç, dört, beş derken karga bu işi adet hâline getirmiş ve hergün çana pisler olmuş. papaz da fena gıcıklanmış tabii ve en sonunda kargaya tuzak kurmaya karar vermiş. çanın kenarına bir bardak şarap koymuş, çana pislemeye gelen karga şarabı içince oracıkta sızıp kalmış ve papaz kargayı kanatlarından yakalayıp sormuş:

- ulan karga; hıristiyan olsan çana sıçmazsın, müslüman olsan şarap içmezsin; söyle bana sen nesin?

gözlerini güçlükle açan karga cevap vermiş:

- ülkücüyüm abi...

hoca amfide ders anlatırken derse ara verir ve günlük hayattan sohbete başlar öğrencileriyle. bir ara mevzu açılınca;

çocuklar mısırlı erkeklerin bir aleti varmış aha bu kadar der. (iki elini 30 cm aralıkla tutarak gösterir.)

türbanlı öğrenciler bu muhabbeti protesto için hep birlikte ayağa kalkar ve dersi terk etmek için amfinin kapısına doğru yönelirler.

hoca kızlara bakarak:

mısır uçağı çoktan kalktı çocuklar, yarın gidersiniz artık der.

Sosyal ağlarda paylaş

Apache said:

fıkra

hoca amfide ders anlatırken derse ara verir ve günlük hayattan sohbete başlar öğrencileriyle. bir ara mevzu açılınca;

çocuklar mısırlı erkeklerin bir aleti varmış aha bu kadar der. (iki elini 30 cm aralıkla tutarak gösterir.)

türbanlı öğrenciler bu muhabbeti protesto için hep birlikte ayağa kalkar ve dersi terk etmek için amfinin kapısına doğru yönelirler.

hoca kızlara bakarak:

mısır uçağı çoktan kalktı çocuklar, yarın gidersiniz artık der.

(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

yaşlı bi amca otobüse biner, yanında ayakta duran mini etekli bir genç kızı taciz etmeye başlar. kız en sonunda dayanamaz "ayıp beyefendi yaşınızdan başınızdan utanın bu ne" der. amca da "kusura bakma kızım emekli maaşımı yeni çektim de, pantolonda biraz kalınlık yapıyor sen ondan rahatsız olmuşsundur" der. kız da "bırak bu işleri beşiktaş'tan taksime faiz mi işledi?" der.

gülün bakayım
Sosyal ağlarda paylaş

Bir gün bizim temeli trafik polisi çevirir.
Trafik Polisi:Ehliyet varmı?
Temel:var,Buyrun der
Trafik Polisi:Ruhsat?
Temel:Var,onuda buyrun.
Trafik Polisi:İlkyardım çantası?
Temel:O da var,onuda gösterir.
Trafik Polisi:Canı sıkılmaya başlayarak araçtaki herşeyi sormaya başlar.
Temel de inatla hepsini gösterir(fıkra bu ya)
Trafik Polisi:Tamam ulan son bi soru sorucam eğer onuda gösterirsen gidebilirsin.
Temel:Sor der.
Trafik Polisi:Mezdeke kasedi varmı lan??
Temel:O da var.
Trafik Polisi: tak da görelim der.
Temel takar kasedi,O da ne bi de bakar trafik polisi başlar oynamaya.
Temel tekrar sorar:Hayırdır memur bey neden oynuyosunuz şimdi der.
Trafik Polisi:Eşşek değilsin ya bi 20lik atarsın artık der.
Sosyal ağlarda paylaş

ahah.

Gerçek bir olaymış:

Polis adamımızı çevirir;
p: nerden geliyosunuz?
a: balık lokantasından.
p: içki var mı?
a: yok?
p: nass yok lan balığın yanında rakı içilmez mi? Balığa yazık mk
a: hö?
p: *polis arabasından 70liği çıkarır* al muhakodummu. Balığı mındar etmişsin.
a: o.O hll lem..,
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...