Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ve Tanrı Alex'i yarattı...

Eternal

Öne çıkan mesajlar

tabiki alex derler Milan maçından sonra bu Alex ne iş yapan taraftar şimdi Alex i göklere çıkardıklarına göre...[signature][hline]Eskiden yeterdim kendime
Artardım bile
Şimdi ne yapsam nafile!...
Ve Kim demiş "can eskimez" diye
Bu can tedirgin bu tende
Can da eskimiş
ben de

/Bedri Rahmi Eyüboğlu
Sosyal ağlarda paylaş

black, peki sen bu alexten bekledigin seyle kendin gozunde buyutmus olmuyor musun?
neden klebersondan, ilicten veya fb haric diger takim futbolcularindan, tek basina mac almasini beklemiyorsunuz da fbdekilerden bekliyorsunuz? ve bu beklenti gerceklesmeyince neden bu futbolcular kotu futbolcu oluyor? burada futbolcunun sucu ne, suc sizde gozunuzde buyuttugunuz icin.
alex bir takim oyuncusu, takim iyiyse bireysel katkisi daha cok goze batiyor. alex o bahsettigin butun buyuk maclarda sahanin en iyisiydi. ama takim olarak kotu olundugu icin, hele hele gecen sene mancester a karsi bile deplasmanda tek orta saha ile oynandigi icin, alexin yerinde hagi bile olsa sonuc degismezdi. takim iyi defans yaparsa alex zaten her macta yaptigini yapar.
topicin hepsini okumadim, hagiden daha iyi diyen varsa bi kere bunu senin kaale alman bi anlamda yine senin sucun. ya saka solemistir ya da aynen senin gibi gozleri kendi takimindan baska bisi gormuyordur. hagi gelmis gecmis en iyi 3 futbolcudan biridir. alex ise su anda oynayanlar arasinda kendi mevkiisinde ilk 20 bilemedim ilk 30un icindedir. bunlari kiyaslayan, kiyaslayani kaale alan hatalidir.
copa america yi kucumsemissin, alexi kucumserken. avrupa kupasi bizim icin ne ise, onlar icinde copa america o kadar onemlidir. brezilyada da yetenekli ve milli takim duzeyinde cok futbolcu oldugu icin her zaman buyuk yildizlari oynatmiyorlar o kupada, avrupa liglerinin tatiline denk geldigi icin ve hocanin tercihine gore, alexin mevkiinde, ronaldinho, kaka, baptista,juninho gibi adamlar var, tercih digerlerinden yana olunca nasi "birezilyanin 2. takiminda oynuo, nolcak" gibi kucumsenmiyecek bisiyse, alex secildiginde de brezilyanin 2. takimi olmuyor, tipki adrianonun o kupada secildigi, tipki dunya kupasinda klebersonun secildigi gibi. hadi o kupayi kazanamasalar alexi kucumse, ama kita kupasini yani avrupa kupasini kaldirmak ne kadar onemliyse o ulke icinde o kupayi kaldirmak o kadar onemli ve alex, adrianoyla birlikte o kupanin en degerli futbolcusuydu.
psv maci icinde buldugun bahane de seni hakli cikartiyormus gibisin. bi de abartarak 10 kisi yerine 9 kisi diyorsun. rakip 10 kisi kalmadan once alexin attigi tek paslar, arapaslar, duran toplarda yarattigi tehlikelerden, yani futbolundan bahseden yok. pas veridigi adamlarin beceriksizliklerinden(selcuk) dolayi alex suclu oluyor.
nasil kleberson, buradaki malmo macinda, bjk in o futbol denmiyecek kadar igrenc futbolundan siyrilip maci almasi beklenmiyorsa, nasi klebersonun inonudeki fb macinda takimi tek basina kurtarmasi beklenmiyorsa ve bu beklenti gerceklesmeyince kotu futbolcu olmuyorsa, alex de ayni sekilde olmasi gerekiyor. ikiside kalite olarak mevkiilerinde ayni derecede.
iste burada sorun ortaya cikiyor, sorun futbolcu da degil, oynadigi takimda. su an onunde egildiginiz tottiyi de transfer etse fb, "bu adam kosmuyor, press yapmiyor, tek basina mac kazanmiyor" diyerek kotu futbolcu ilan ediceksiniz. aslinda tottiden fazlasi var alexte, kisilik ve duran top ustaligi ile.
yani alexten cok sey bekleyen, fenerbahceden cok sey bekleyen sizlersiniz, bunda ne alexin ne fenerbahcenin sucu var. nasi bjkli, gsli adamlardan, nasi bjkden, gsden olaganustu seyler yapmasini beklemiyorsaniz, fbden ve alextende beklemeyin, beklersenizde yapamayinca bok atmayin.[signature][hline]dahi'ye gore bisi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Patos cümle birde saçmalamışssın gerisini okumaya gerek bile duymadım.

İlah olan adam tek başınada maç alır takım oyuncusuda olur.
Örnekleri çok , Sergen Chealsede aldı götürdü
Hagi Uefada tek başına kaç maç kazandırdı.
Ama ne gslı nede bjkli çıkıp.

Tanrı x i yarattı diye ortaya çıkmıyor.Alex madem anlatamayacağınız kadar harika bir oyuncu neden performansı böyle ?

Alex sıradan bir oyuncu tıpkı sergen ve hagi gibi.Ama siz onu ilah gibi gösteriyorsunuz.Bizde bunları bunları yaptı mı diyoruz.
Sonra kalkıp ne bekliyorsun diyorsunuz.[signature][hline]Eskiden yeterdim kendime
Artardım bile
Bu can tedirgin bu tende
Can da eskimiş
ben de

/Bedri Rahmi Eyüboğlu
Sosyal ağlarda paylaş

said:
bLackcha0s, 09 Ekim 2005 10:58 tarihinde demiş ki:
Patos cümle birde saçmalamışssın gerisini okumaya gerek bile duymadım.

İlah olan adam tek başınada maç alır takım oyuncusuda olur.
Örnekleri çok , Sergen Chealsede aldı götürdü
Hagi Uefada tek başına kaç maç kazandırdı.
Ama ne gslı nede bjkli çıkıp.

Tanrı x i yarattı diye ortaya çıkmıyor.Alex madem anlatamayacağınız kadar harika bir oyuncu neden performansı böyle ?

Alex sıradan bir oyuncu tıpkı sergen ve hagi gibi.Ama siz onu ilah gibi gösteriyorsunuz.Bizde bunları bunları yaptı mı diyoruz.
Sonra kalkıp ne bekliyorsun diyorsunuz.

bence alex gahi ve sergen kadar da deil daha çalişması lazım
Sosyal ağlarda paylaş

black, bu yazina zaten cevap verdim.
yazanlari kaale alarak suclu sensin.
kimse cikip, tanri x i yaratti diye cikmiyor diyorsunda. emin misin cikmadigina. yoksa takip etmiyor musun forumu. daha 1 hafta once sergen icin neler yazildi.
alex icin ilah yazanda hatali. tek basina mac kazanmasini bekleyen sende hatalisin.
bizim hic bisi gosterdigimiz felan yok, bu yazida da hagi ve alexi genellikle kisilik olarak kiyaslamis yazan kisi, ilah felan da dememis alexe. ki yazan kisiyi yine kaale almaman gerekiyor cunku ya taraftar forumundan bir yazi ya da gazetelerde taraftarin gozunu boyamak icin yazilmis bir gaz yazisi. her takim taraftarlari ve yazarlari kendi takimlari ve futbolcusu icin bole yazilar yaziyorlar. biz cikip kleberson fb macini kurtaramadi kaka futbolcu demiyoruz.
ki zaten bu yazi yazilmadan once de 2 senedir siz alexten ilah olmasini bekliyorsunuz, olmadi diye de kotuluyorsunuz. fb ye ve fbdeki futbolculara herzaman yaptiginiz sey gibi.
"anlatamayacaginiz kadar harika bir futbolcu" gibi birsey solemen icin yazimin hepsini okuman gerekirdi, ben ole bisi demiyorum.[signature][hline]dahi'ye gore bisi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

al mesela, simdi ve yillarca oldugu gibi sergeni dunya yildizi goruyor ulkemiz, su maci kurtardi mi, tek basina bunu yapti mi demiyoruz.
simdi cikip ceyrek final oynatti, gsi, bjki tek basina sampiyon yapti, chelsea i tek basina yendi gibi birsey solemek, o zamanin bjkina hakaretten baska bisi degildir. sergen de takim iyiyse bireysel yetenekleri ortaya cikan bir futbolcu, alexte. takim kotuyse alex bari "yuruyor" sergen onu bile yapamiyor.[signature][hline]dahi'ye gore bisi yok.

[Bu mesaj Patos tarafından 09 Ekim 2005 11:25 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ya anlamak istemiyorsun herhalde Patos ?
Daha Milan Maçından sonra Alex e denilmeyen laf kalmadı.
Psv maçında 10 kişi kaldı alex yine ortaya çıktı.
Benım anlatmak istediğim Fbli taraftar alex i çok büyük bir futbolcu olarak görüyor.
Bende diyorum ki. Büyük futbolcu tek başına maç kazandırır.
Tarihte örnekleri çok.
Alexle Sergen e gelince.Alex in sergenin yeteneğine ulaşması imkansız.
Biz alex i büyük futbolcu olarak görmüyoruz taraftar bunu diyor.
Ayrıca Beşiktaşta asla Sergen için bu adam ne yapar denmedi.

Ben Alex i açıkcası Milan a gol atarken (kofti penaltılarla değil) Chealse ye gol atarken görmek istiyorum.
Yetenekli adam ama madem büyük futbolcu deniyor.Büyük olması için birşeyleri kanıtlaması gerek.[signature][hline]Eskiden yeterdim kendime
Artardım bile
Bu can tedirgin bu tende
Can da eskimiş
ben de

/Bedri Rahmi Eyüboğlu
Sosyal ağlarda paylaş

said:
bLackcha0s, 09 Ekim 2005 12:17 tarihinde demiş ki:
Ayrıca Beşiktaşta asla Sergen için bu adam ne yapar denmedi.

Buna kendin inanıyormusun gercekten?
ŞU BJK'lilerde olmasa...[signature][hline]Absolut, 22 Eylül 2005 14:11 tarihinde demiş ki:
Belki yenildik ama dana gibi bağırdık diye hava atan bir biz varız herhalde
Sosyal ağlarda paylaş

said:
SeaGle, 09 Ekim 2005 11:16 tarihinde demiş ki:
Zilyon kere HAGİ

WE LOVE YOU HAGİ....WE LOVE YOU HAGİ

Sölesaenize tarihte hangi futbolcu için bu kadar tezahurat yapıldıu alexe küfür ettiler ilk günden

WE LOVE YOU HAGİ:.....WE LOVE YOU HAGİ

:tebrikz:

+1000..............[signature][hline]iki sey sonsuzdor. insanların aptallığı ve evren ama ikincisinden o kadar emin değilim (einstein)
Sosyal ağlarda paylaş

Nae boşsun yavrum.
Sen ne zaman bi Beşiktaşlı yazarın yada taraftarın Sergen ne yapar dediğini ?
Sergen yürür , sergen oynamaz , sergen maça gelmez çıkmaz.
Ama oynadığı zaman Şampiyonluk getirir.
20 senedir Beşiktaşta olan bi adama hangı beşiktaşlı çıkıp ne iş yapar der ?
Deseydik şimdi hala kadroda sergen olmazdı[signature][hline]Eskiden yeterdim kendime
Artardım bile
Bu can tedirgin bu tende
Can da eskimiş
ben de

/Bedri Rahmi Eyüboğlu
Sosyal ağlarda paylaş

said:
SeaGle, 09 Ekim 2005 11:16 tarihinde demiş ki:
Zilyon kere HAGİ

WE LOVE YOU HAGİ....WE LOVE YOU HAGİ

Sölesaenize tarihte hangi futbolcu için bu kadar tezahurat yapıldıu alexe küfür ettiler ilk günden

WE LOVE YOU HAGİ:.....WE LOVE YOU HAGİ

:tebrikz:

hırsız hagi hırsız hagi ahahah devam et[signature][hline]98>100
Sosyal ağlarda paylaş

Bir cok BJK'li arkım suan sergenin ne işe yaradıgı konusunda tereddutteler..
Suan ki Sergenle Alex'i kıyaslamak nasıl bir mantıktır anlamak mumkun degil.[signature][hline]Absolut, 22 Eylül 2005 14:11 tarihinde demiş ki:
Belki yenildik ama dana gibi bağırdık diye hava atan bir biz varız herhalde
Sosyal ağlarda paylaş

said:
tony_montana, 09 Ekim 2005 16:07 tarihinde demiş ki:
şu an sergenle alex kıyaslanırsa alex daha faydalı buna şüphe yok ama sergen alex ten çok daha yetenekli bi oyuncu buna da şüphe yok

idrak kabileyetsizliği yaşayanlara tekrar...[signature][hline]Eskiden yeterdim kendime
Artardım bile
Bu can tedirgin bu tende
Can da eskimiş
ben de

/Bedri Rahmi Eyüboğlu
Sosyal ağlarda paylaş

Blackchaos bi konuyu tartışıcaksan adam akıllı tartış.
Luzumsuz laflar sarfetme
İdrak kabiliyetsizligi niye yaşıcaz biz.Burda ayrı görüşleri savunuyoruz böle tarzlara ne giriyosun.
Yani bendemi diyim burda Alex Sergen'den daha yetenekli Lan gerizekalılar.
İdrak edemiyenler bakınız PSV maçında gayet güzel oynadı.Fenerbahce'nin sampiyon olmasında büyük emegi var.
Real Madrid peşinde koşuyor..
Anladınızmı gerizekalılar mı diyim.

Postlarını okuyorum büyük daglarım ben yarattım havasındasın sürekli.Eline parmaklarına hakim olmasını bil.Fikrini adam gibi yaz

[Bu mesaj Eternal tarafından 09 Ekim 2005 16:19 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...