Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mount & Blade

Nosfe

Öne çıkan mesajlar

Xenocide said:
Sam said:
ben de yeniden başladım, kral harlaus teklif gönderdi ama lady isolla'ya gidip iç savaş çıkartacağım birazdan. :)

cidden mükemmel oyun, yıllar sonra 2008 deyince bu gelecek aklıma direkt.

bişey sorucam bunu bende yapmak istiyorum ancak svadya krallığı altındayım şu anda, ve release oath diyince bana ait mekanlar svadyada kalıyor. acaba şey mi yapsam diyorum, kralın bana vermeyeceği bi kaleyi ele geçirip vermesini isteyip, vermeyincede sie çekip rebellik mi yapsam? sonra svadyalıları issolayıda alıp svadyayı ele geçirelim.

:( bi bakın ya
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:
bişey sorucam bunu bende yapmak istiyorum ancak svadya krallığı altındayım şu anda, ve release oath diyince bana ait mekanlar svadyada kalıyor. acaba şey mi yapsam diyorum, kralın bana vermeyeceği bi kaleyi ele geçirip vermesini isteyip, vermeyincede sie çekip rebellik mi yapsam? sonra svadyalıları issolayıda alıp svadyayı ele geçirelim.

sanırım öyle yapabilirsin, denemedim ama olması lazım. save edip denersin.

ve evet ymira'yı illa ki alıyorum.

ayrıca polearm küçümseyenlere lol, hundred years war modunda hele öttürüyor bill filan. burada maalesef sadece poleaxe var ama kale savaşlarının bir numaralı silahı benim için özellikle savunmada. arkadan adamlarımın kafasının üstünden gümbom çakıyorum miğferlere ki gayet tarihi bir olay ehe

ha ayrıca couched lance sadece iki atlı birbirine son sürat çarpınca mantıksız dmg veriyor ki turnuvalarda özel ucu yuvarlak kırılgan jousting lance ve özel ekstra kalın gövde zırhları kullanıldığı halde vuruşu yiyen adam dağılır. imba evet ama gerçekdışı değil, kalkanla filan karşılayamazsan işin bitiyordu istediğin zırhı giy.

yalnız tek eleştirim power draw ve power strike çok fazla dmg bonus veriyor, biraz düşüreceklerini ummuştum. 10'layınca ve silah skill'i çoşunca abartı oluyor sadece.

mod olarak hegemony 268'in yenisini bekliyorum (barbarian invasion üzerinde pek uğraşamamış adam sanırım onu da denemedim 5dk'den fazla) ve hundred years war sağlam, peloponnasian wars güzele benziyor ama paso çökünce native oynamaya karar verdim şu ara. mod denemeyenlere tavsiye ediyorum ama gidin deneyin mutlaka sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

ha bu arada lordların desteğini almak için argüman kurarken nabza göre şerbet vermemek önemli, çünkü kıvırdığınızı anlayıp tam tersine ikna olacakken vazgeçiyorlar. o bakımdan tek argüman ile devam edin derim.

isolla için legality argümanını kullandım, 20 lordun 11'ini ikna ettim şimdiye kadar. belki daha fazlasını da yapabilirim, bakalım..

yalnız son sürümde yapılan bazı değişiklikler mantıklı olmuş, at üstüne pavise kullanamıyorsunuz filan ehe. at üstünde shield wall modunda geziyordum betada. (:P)

ekleme: o 11 şimdi 12 oldu, neredeyse savaşmadan aldım bütün krallığı heh. persuasion sadece 2 idi gerçi, ilginç.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:
ha bu arada lordların desteğini almak için argüman kurarken nabza göre şerbet vermemek önemli, çünkü kıvırdığınızı anlayıp tam tersine ikna olacakken vazgeçiyorlar. o bakımdan tek argüman ile devam edin derim.

ahah of aynen nabza göre şerbet verme olayını yaptım ben de, felaket oldu sonuç, bileydim tek bi tanesini seçerdim boyuna

dün akşam ikinci karakter açtım, sanırım onunla devam edicem bundan sonra (tanıyanlar "ulan single playerda bile alt mı açıyosun kevaşe" diyecekler kesin)
ymira'yı da aldım gene yanıma, kraliçem yapıcam.
Sosyal ağlarda paylaş

Asteroth said:
Ya ben mod indirmeydi, kurmaydı hiç bilmiyorum.

Biri tutorialını yapsa ne makbule geçer aslında var ya.

kolay foruma giriyosun orda tüm modların olduğu bi alt bölüm var (cartographers guild mi ne) ordan istediğin modu seçip exesini indirip tıklayıp yüklüyosun o kendini otomatikman yüklüyor. oyuna ilk girerken çıkan pencerede hangimodu oynayacağını seçiyorsun dolayısıyla yüklediğin herşey birbirinden bağımsız oluyor. eğer exesi yoksa modun zaten forumda anlatılıyor nasıl yükleneceğini
Sosyal ağlarda paylaş

said:
peloponnasian wars güzele benziyor ama paso çökünce native oynamaya karar verdim şu ara. mod denemeyenlere tavsiye ediyorum ama gidin deneyin mutlaka sonra.

onun patchi falan çıkmıştı onkarı yükle. bir de mart ortasına doğru yeni sürümü gelecek sanırım o sorunlar hallolacak ve eksik olan şeyler eklenecek (bina, harita vs)
Sosyal ağlarda paylaş

bi sorum var
isolla'yı tahta geçirmeye çalışıyorum da, yalnız bir kere konuşup da ikna edememediğim lordlarla tekrar konuşabilme gibi bir şansım var mı hiç? yoksa boşa kürek mi çekiyorum şu an elimdeki bir lordla tüm swadia'yı ele geçirerek?

ek olarak, muhtemelen yoktur ama, gruptaki elemanların statlarını vs'lerini resetleyip baştan vermemiz mümkün mü? :/
Sosyal ağlarda paylaş

FromTheHell said:
abi o modların hepsini bi siteye upload etmişler.
ftp sitesi sanırım, site gg. hiç bir modu indiremiyorum.

aynen ya son versiyona uygun olanlardan, barbarian invasion ve fury of odini begendim indiriyim diye bakınıyorum ama sitesi coflamış. ve nette başka hiçbiryerede upload etmemiş denyolar!
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:
saeros, iki sorunun cevabı da hayır. tek lordla çok zor olur, imkansız değil tabii ama büyük şehirleri alabileceğini sanmıyorum birkaç lordun yardımı olmadan.

tamamen katılıyorum, büyük şehirlerde nereden baksan 300 kişilik bir garnizon bulunuyor, birde şehrin başındaki lordun ordusu desen en az 400 civarı bir güçle karşı karşıya olursun (şehirde birden fazla düşman lord u varsa daha da zor işin). o bakımdan bir şekilde diğer lordlardan mümkün olduğu kadarını yanına çekmen lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

yani şöyle diyeyim, öbür lordlar da son kalan şehre saklanıyor. ben 12 lordu ikna ettim ve en son kalan praven'a yanımda 6 lordla gittim. şehirde 450 asker vardı, bende de 350 filan. ilk saldırıda 150 öldürüp 100 kaybettim. sonrakinde gene 150 öldürüp 100 kaybettim. en son saldırıyı birkaç defa baştan oynamak zorunda kaldım çünkü kaybettiğimde esir düşüyordum artık kendi askerim kalmamıştı.

renown ve leadership ne bilmiyorum sende ama tek lord ile 150-200 kişi dalmaya çalışacaksın en iyi ihtimal, sally yapıp aklını bile alabilirler yani heh. lordların kendileri 5 askere bedel rahat zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...