Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mount & Blade

Nosfe

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
ya ben bişey sorucam, hatta bikaç şey.

şimdi benim ordum arttıkça haliyle haftalık benden giden parada artıyor kaleye koyduğum adamlar para almıyor zannediyordum çatır çatır alıyormuş kalelerimin birinde 160 birinde 180 birde şehrim var ondada 200 'e yakın adam var bendede 110 adam var. haftalık 9000 10000 para gidiyor köyleri basmadığım sürece ciddi para sıkıntısı yaşıyorum, benim oyundaki heryeri almak gibi bi hedefim vardı uzun vadede ancak düşman bölgesi bırakmazsam köy basamıcam köy basamayıncada parasız kalıcam anladığım kadarıyla. para kazanmanın daha kolay bi yolu var mı?

birde sahip olduğumuz köylere Manor inşa edebiliyoruz ve yazdığına göre Manor'da dinlenirken trooplarımıza yarı yarıya maaş veriyoruz. önce normal verdim maaşı 9k civarında verdi manorda dinlenirken verdim yine 9k verdi niye böyle?
Sosyal ağlarda paylaş

yahu lvl 14 üm.buralara gelene kadar sayısız esir alındım falan filan lvl 14 olduk.kendime güzel 40-50 kişilik parti yapıyorum.looterlara falan herutrlu.ama sora napcagımı bilmiyorum.40 kşilik güzel bir ordum var.ama para kazanmak için looter kovalamam lzm.koca haritada ara ara sıkılıyorum bide kaçıyolar.onnu harici bu lord larada gucum yetmio

hani ne yapmam lzm.ben bu diğer krallara da fazla yalakalık yapmıyorum.hani istiyorumki kendim güçlenip yönetiyim :)
Sosyal ağlarda paylaş

looterlarla yürümez o ordu yahu naptın sen:)

ben şu anda svadya krallığı altındayım, bi krallığın altına girmek iyi oluyor yoksa yaşaman zor biraz. esir alındım falan diyorsun ben mesela hiç esir alınmadım, daha doğrusu esir alınma ihtimalim olan savaşlara ya katılmadım, ya da katılıp baktım esir alınıyorsam load yaptım hep.

köylerden kendine birlik topla ben sana kısaca şöyle anlatayım, sanırsam en iyi süvari birliği Svadyalılarda, en iyi okçular vaegirler olsa gerek, Kergitlerin atlı okçuları var onlarında okçuluğu gayet iyi. Nord'ların piyade birlikleri çok güçlü ki zaten süvari birlikleri yok benim mesela şu anda birliğimde 40 kadar svadyalı süvari var, 20-30 kadar vaegir okçusu bide tavernden topladığım 5-6 herom var. kalelerime nord birlikleri eğitip koyuyorum aynı zamanda svadya süvarilerindende koyuyorum çünkü yayanda gayet sağlamlar.
Sosyal ağlarda paylaş

krallık altına girersen büyük savaşlara katılabilirsin korkmadan gerçi kale alma ve savumadan senin payına bir şey kalmıyor ama açık alan savaşlarında senin krallığının yanında savaşa katılabilirsin misal ordan da lord falan esir alırsan iyi para gelir. bir de tabi iyi exp alırsın

bi 5-6 lord dolaş, onlardan biri seni mercenary olarak almak istiyoruz der, ona evet de böylece onların yanında savaşa katılabilirsin
Sosyal ağlarda paylaş

@ xenocide
abi kendi köyünden de vergi falan toplayabiliyosun az da olsa.
3-5 gün hiç uğrama mesela, sonradan git bi selam çak. belli bi para veriyolar sana.
yani eskiden böyleydi, şuan versiyon kaç bilmiyorum ama değişmemiştir sanıyorum.
onun dışında kuzenim ucuza mal alıp başka yerlere pahalıdan satıyodu. monitörün etrafında post itlerle malların nerde ucuz nerde pahalı olduğu falan yazıyodu herifte sdf
yada benim gibi para için hile kullan -.-
Sosyal ağlarda paylaş

Krallığa girmek zorunda değilsin bayrak için, belli bir level'a geldiğinde de alabiliyordun sanırım. Seçtikten sonra değiştiremiyorsun bayrağını.

Cattle için village'lara gidip Take Hostile Action demen lazım, sonrasında da Steal Cattle seçeceksin ama gerçekten uğraşmaya değmez o görevler.
Sosyal ağlarda paylaş

Bugun oyunu yükledim fakat bi problemle karsı karsıyayım. exe ye tıklıyorum oyunu acıyor ilk loadingi yapıyor. buraya kadar iyi güzel herşey fakat new game tutoril a falan giremiyorum ne klavye ne de mouse dan , oku hareket ettirebiliyorum ama tıklama işlevi olmuyor keza klavyede oyle. bu problemi nasıl çözebilirim ya da aynı sorunu yaşayan oldu mu hiç?
Sosyal ağlarda paylaş

euh dün swadianlar çok pis sıkıştırdı, bikaç lort bir araya gelmiş esiyolarmış, mal gibi ortalarına atladım ben de. bir savaş yaptık ki böyle hezimet görülmedi.

ama oyunda yenilmek bile güzel, hele en son en az 50 adamın (atlılar okçular hedeler) peşimden koştururken benim hala dıgıdık dıgıdık koşarak birilerini öldürmem süperdi, daha önce hiçbi oyunda yenilmekten böyle keyif almamıştım eauh.

kale kuşatmaları biraz sıkıcı, zar zor giriyorum içeri, bi yığın adam. önde durursam patır patır iniyor health, arkada dursam oklayacak bir şey olmuyor genelde. ama experience vs açısından kârlı oluyor işte :>

kale savunmaları da baya kârlı ve kuşatmaya göre daha zevkli geldi bana, adamlarım düşmanın surlara çıktığı yeri tutarken ben de burçların birinden patır patır okladım, okum bitti gittim yerden buldum bi tane aldım devam ettim filan, şahane

sanırım dün akşam 6'dan beri oynamayınca böyle bişeyler yazma ihtiyacı duydum, gideyim evime de oynayayım. daha yeniden oluşturulucak bi ordumuz var (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

kale male aldıktan sonra para kazanmak çok zor olmasa mükemmel dicem de

lort olmuşsun artık, satın alırsın 10 tane trade convoy, onlar sana para yaparlar. onla neden uğraştırtmışlar anlayamadım.

he bide oyunda vikinglerin yönetmesi ayrı güzel olmuş. viking/longbow ikilisi baya ilginç sonuçlar veriyodu, 1-2 adam kaybedip savaş kazanıyodum sdfg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...