Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mount & Blade

Nosfe

Öne çıkan mesajlar

istersen lordundan sana vermesini istersin ama reddedebilir :)
aldım gittim yok ne yazıki ve komik bi meblağ para yolluyorlar orayı aldıgın için, xenocide ben bi zararını görmedim yanına diğer heroları alıyorsun. alabildigin kada rçok al.
party ekranında hero unitesini seçip TALK demelisin. sonra "tell me more about yourself" , böylece onun karakter ekranına giriyorsun. hero level atladıkça buraya gelip train edebilirsin . Knightlar yeerince iyi dövüştüğünden "bence" heroların surgery , trainer konularına yöneltip intelligence abanman en doğru yoldur..

trainer nasıl çalışır? skill arttıkça günlük X xp verir.bu xpyi bu sklle sahip olan üniteden düşük levellı uniteler alır.
örn:Lv1 iken gidip heroları toplarsan sana da xp verirler.
örn2: hero aldım 3 ay handa uyudum oley knightım oldu yok.(eskiden vardı:P)
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:
çok hero almanın şöyle bir dezavantajı olabilir aralarındaki tartışma ve gruptan ayrılma ihtimali dışında:

parti listesi maksimum 32 çeşit birim içerebiliyor ve herolar da bu miktardan yiyor. hegemony modunda ciddi bir sorun çünkü zilyon çeşit birim var.

hmm şu anda herangi bi mod kullanmadığım içn sorun yok taş çatlasa 5-6 farklı birim oluyor hatta karıştırmamak için mümkün olduğunca az tip birim kullanıyorum.

@lethe sanada teşekkür ettim. bide bişey daha sorcam. şimdi gruba bitane surgery-medic kılıklı bi tip aldım :) cerrah yara bakımı falan gibi yetenekleri ilerlemiş. şimdi onun yara bakımı yeteneği 4 diyelim. başka bi heronunkinide 1'e yükselttim 4+1 = 5 olarak faydalanabiliyormuyum?
Sosyal ağlarda paylaş

kullanıyorum, at üstünde lance. diğer yazdıklarım kale kuşatmaları için filan çünkü en zor onlar.

ha bu arada dediğim poleaxe yaya kalınca atlılara karşı da en iyi şans. yana kayıp savuruyorsun tam adam geçerken atına filan. warhorse veya charger değilse direkt deviriyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

kralla ilişkini 100'e vurdur, elegeçirdiğin yerleri istemeye devam et. belli bir denge gözetiyor dağıtırken, çok fazla beklentide olma. :)

kuşatmalarda iyi okçular çok önemli. süvariler de athletics neyim düşük olduğundan ben kuşatma yapmadan önce okçu ve piyade biriktiriyorum artık özel olarak. yoksa takır takır harcıyorlar kafadan süvarilerle dalarsanız.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:
hayır, en yüksek kimdeyse o işler.

ayrıca canı düştüğü, kırmızıya döndüğü zaman o skilleri çalışmaz. o yüzden sıhhıyeci heroyu parti listesinin en sonuna kaydırıyorum savaşlara katılmasın diye, gene de katılıyor bazen ama nadir.

aa savaşa katılma önceliği listedeki sıraya göremiymiş :D bende onu nasıl ayarlıcam diyorum en üstte atlılar var savaşta bisürü atlı birlik var okçu yok :D bunu öğrendiğim iyi oldu.

şimdi bi sorunla daha karşı karşıyayım. aldığım herolar "senin ünün benimkini perdeliyor hadi bana eyvallah diyip gidiyorlar sürekli persuade olayınıda bikere yiyolar nası yükseltebiliriz bunların moralini ve sevgisini?
Sosyal ağlarda paylaş

bende bi 20 tane hero var..kendileriyle alakami yuksek tutsamda birbirlerine kil oluyorlar..hatta gecen en ii adamim cat diye un mun muhabbetine gitti cildirdim...herifin ustunde benden iyi itemler vardi yuh yani..
Sonra naptim butun herolari bi kaleye koydum yanlarina 5 sharpshooter 20 hired blade ..unuttum kaleyi sonra..arada gidip vergimi aliyorum o kadar..
Sosyal ağlarda paylaş

parti moralini yüksek tutacaksın, belli bir yerden sonra güzel yemek filan kesmiyor, her gün bir tane okkalı zafer kazanmazsam low'a düşüyor ve sonra kaçan kaçana. bence biraz fazla kazık bir durum, yamayla ayarlanır umarım.

büyük savaş kazacaksın devamlı partin 150'leri filan geçtikten sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

Acıkcası ben Swadia kralıyla iliskileri 45 e cıkardım..beraberce totalde 500 kisi rhodok mekanlarnı basıyorduk..ıkıncı kaleyı aldıgımızda (tabiki vassallık aldım)kral bunu sana vericem kabul mu falan dedi..kale artı kasaba verdi lol..simdi baskentlerini kusattım 20 adam kaybettim 180 kisi kestim ama gene alamadım totalde 300+ adam oluyor baskentlerde..kral ve 4 lordu ele gecirdim krala 12000 sılver digerlerin 7000-2000 arası gold verdiler..en az 6 farklı yemek bulundurmazsan high da kalmıyor moral..samin dedigi gibi low degil above average kalıyor bende..herhalde charisma veya leadership olayı yuzundendir..
Sosyal ağlarda paylaş

nekadar yemek varsa hepsinden alıyorum abi başka bişeye canı sıkılıyo bunların ama nedir anlamadım :) bitanesinin derdini biliorum sadece masumları katledince pöykürüyor geçmişte günahlar işlemiş kardeşini öldürmüş şimdi pişmanmış ve tanrı yolunda geçmişini temizlemek istiyomuş falanmış. köy bastım bikere dellendi artık basmıyorum ama diğerlerinin dertlerini anlayamıyorum :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...