Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hükümran Taş Üçlemesi (Sovereign Stone Trilogy)

BlaCk

Öne çıkan mesajlar

Margaret Weis & Tracy Hickman' tarafından yazılmış bu seriyi okuyan yada okumakta olan varmı benim gibi?

Ben yeni başladım ilk cilde. Daha başlarındayım oldukça güzel buldum bakalım devam ediyorum okumaya.

Okumuş yada okumakta olanlar fikirlerini yazarlarsa sevinirim.

Bu arada ilk cild hakkında biraz bilgi vermek gerekirse:

LOEREM: Hükümran Taş'ın büyüsüyle yaratılan ve barışı korumayı amaçlayan Hakimiyet Efendileri tarafından sağlanan hassas bir denge içerisinde insanların, elflerin, cücelerin ve orkların, birlikte yaşadıkları bir dünya.

Ancak kötülük, kutsal Taş'ın merkezinde uyuyor.

Tahtın sahibi olmak için ikinci sırada bulunan Prens Dagnarus, hem tacına, hem de kraliçesine sahip olacak... üstelik kalbi, evli bir elf güzelinde olmasına rağmen. Bırakın, nefret ettiği üvey kardeşi ve Hakimiyet Efendileri ona karşı koymaya cüret etsinler. Dagnarus'un en sadık hizmetkârı dünyadaki en etkili tılsımın bulunduğu korkunç karanlığın içine girdi. Ve o tılsım karanlık prensin ellerine geçtiğinde, hiçbir güç onun Kaderine ulaşmasını engelleyemeyecek
[signature][hline]Trust No One

Sosyal ağlarda paylaş

ben de ikinci ciltteyim şuan, çok beğendim ve bi heyecanla ben de karalama defterinde kitap tavsiyelerinde bahsetmiştim.
ilk kitap başlarda sıkmıştı beni ama yarısından sonra weis weis'lığını yaptı. ikinci ciltte ise direk dalıyorsun hikayeye...
"boşluk" kavramını kullanarak yaptığı felsefi tespitleri çok sevdim özellikle.
ve Valura...ve shakur... weis ve hickman hiçbi zaman yan karakterlerin kurgudaki sağlam yerinden vazgeçmiyor.
Ve özellikle bu seride tanrılar ve inanç konularında daha derine inmişler. Bu da geçmişte misyonerlik yapmış olmalarından kaynaklansa gerek.[signature][hline]nın nırı nınnın, nın nın!
Sosyal ağlarda paylaş

evet haklısın olabilir dedigin. Ben işte yeni başladım daha 6. bölüm yeni bitti, Prens Dagnarusun kücük yaşına ragmen karakterının nasıl güclü oldugunu falan okuyunca acaip hosuma gitti. Güzele benziyor baya, okutuyor yani kendini kitap...

Bu arada aklıma gelmişken Spoiler' vericekseniz Spoiler barı altında vermeyi unutmayın arkadaslar...[signature][hline]Trust No One

[Bu mesaj BlaCk tarafından 19 Eylül 2005 02:42 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...