Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Eğlendirin Öğretin - Darksun

kaleidoscopic

Öne çıkan mesajlar

bildiğiniz üzere böyle bir setting uzuuuun bir zamandır varolmakta. amma velakin frnin ve planescapein aksine bunun hakkında bilgi bulmak biraz daha zor. sadece bir adet internet sitesi var(adını da unuttum iyi mi, ama settingin geçtiği dünyanın ismini koymuşlardı), onun dışında bir şey bulamadım. site de haliyle bir yere kadar yardımcı olabiliyor.
hani fr gibi 20 tane kitabı olsun demiyorum da, şöyle biri ayrıntılı anlatsa, varsa kitabı pdf falan olarak upload etse, hayat bayram olsa insanlar elele tutuşsa güzel olmaz mı?[signature][hline]kaleidoscopic=Borbag
dilinizden utanmayın!
karakedi, 24 Haziran 2005 12:31 tarihinde demiş ki:
uno seni banlıcam da suan cok işim var, sen banlanmış RPsi yapsana şimdilik.

bedava D&D 3.5 ed., maksat wizards batsın.tık, indir
Sosyal ağlarda paylaş

Aman ha sakın öğrenmeyin!

Darksun settingini bütün olayı gizemidir. Oyuna başlarken tek bildiğin şey yaşadığın yer ve yakın çevresi olmalı, dünyayı yavaş yavaş keşfetmelisin.(fallout gibi) Zaten bir campaigni oynayan çok şey bildiği için ondan sonra aynı campaignde sadece DM olur oyuncu olamaz.

Aslında üğrenmeniz gerektiği kadarını yazardım ama evde bilgisayar yok(4 yıldan sonra öldürdüm:(), şu anda da müsait değilim.[signature][hline]Lopeth, 06 Temmuz 2005 11:35 tarihinde demiş ki:
benimde aklıma takılanlar var.
Mesela ninjalık günah mıdır ? G3nklemek günah mıdır ?Düşük lvl kesmek sübyancılık mıdır ?
All hail the lord and master Foamy the Squirrel
Sosyal ağlarda paylaş

Ya çook basitçe. Athas, vaktinde büyük bi büyüsel kıyamet atlattıktan sonra çöl haline gelmiş bir dünya. herkesin temel amacı hayatta kalmak.
ortamda hiçbişey yok gibi bişey. metal hiiç yok. öyle ki bakır altın değerinde ve bi karakter hayatında ancak bir kere falan metal bi zırh görebilir -ki muhtemelen bu da son gördüğü şey olacaktır. ama bisürü abuk sabuk silahlar var. bööle kemikten, dev saçından neyin yapılan.

Arcane büyü çevreden yaşam enerjisi çekilerek yapılıyo. bunun da iki yöntemi var. preserverlar sadece ihtiyaçları olduğu kadar yaşam enerjisi çekip büyü yapıyolar. defilerlar ise büyülerini yaparken başka herşeyi emip bitiriyolar.
arcane büyü en toleranslı bölgelerde yasak. biraz daha ciddi bölgelerde arcane büyü kullanıcısı olduğu anlaşılan kişiyi kazığa oturtup kendi bağırsaklarını yediriyolar. elemental divine ve druidic magic yaygın baya. ama ortamda tanrı yok.

ortamda şehir devletleri var ve bu devletler sorcerer kingler tarafından yönetiliyo. bu elemanların da templar denen warrior-priest tadında kanun görevlileri var. tahmin edersiniz ki deli gibi güçlüler.
şehirlerdeki temel eğlencelerin başında gladyatör dövüşleri geliyo. kölelik dibine vurmuş. pek özgür kimse yok ortamda.

ırklar da bi acayip.
cüceler kel ve kılsız. sağlam yapılı yaratıklar, elfler uzuun boylu ve düzenbazlar. ticaret ve dolandırıcılık neyinle uğraşıyolar. halflingler barbarik yamyamlar. yarı devler var, gladyatör ve ağır işçi olarak kullanılıyolar. yarı-insan, yarı-cüce mullar var. bunlar gene kel ve tüysüz. bi gün boyunca durmadan savaşabilecek kadar dayanıklı ve kısırlar. thri-kreen ırkı ise tam bir muamma.

bisürü saçma sapan börtü böcük yaşıyo çölde. sadece şunu söyliim, tarrasque'ın anavatanı athas çölleri. bir de ejderha var ki dillere destan. athas'ın tek ejderi bu ve inanılmaz güçlü. her sene sorcerer kingler buna 1000 tane esir kurban ediyolar. nedir niyedir kimdendir orası belli diil. (aslında belli de söylemem:) ortamda darksun DM'i varsa beni bulup öldürür muhtemelen. merak ediyosanız araştırın ;))

psişik güçler son derece yaygın. nerdeyse herkesde bi miktar wild talent bulunuyo.

hmm hmm... genel hatlarıyla athas böyle biyer. ama detayları DMlere bırakmak lazım. nitekim ne kadar az şey bilirseniz oyunlar okadar keyifli oluyo.[signature][hline]A World is supported by four things: the learning of the wise, the justice of the great, the prayers of the righteous and the valor of the brave. But all of these things are as nothing, without a ruler who knows ruling.

[Bu mesaj Grudge tarafından 21 Eylül 2005 13:45 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
nightstalker, 21 Eylül 2005 13:32 tarihinde demiş ki:
Aman ha sakın öğrenmeyin!

Darksun settingini bütün olayı gizemidir. Oyuna başlarken tek bildiğin şey yaşadığın yer ve yakın çevresi olmalı, dünyayı yavaş yavaş keşfetmelisin.

peki DarkSun DM'i olcaksak nasıl olcak bu iş?
Bize Dark Sun için DM'lik yapaca kişiler analarının karnında öğrenmedi herhalde :)[signature][hline]Beş Hececiler
[WwW]Bonecrusher, QAOSbringer, [QAOS]Bonecrusher vs...
-I didn't expect a spanish inquisition.
-Nobody expects the spanish inquisition!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
nightstalker, 21 Eylül 2005 13:32 tarihinde demiş ki:
Zaten bir campaigni oynayan çok şey bildiği için ondan sonra aynı campaignde sadece DM olur oyuncu olamaz.

Bir Dm bul ve oyna. :)[signature][hline]Lopeth, 06 Temmuz 2005 11:35 tarihinde demiş ki:
benimde aklıma takılanlar var.
Mesela ninjalık günah mıdır ? G3nklemek günah mıdır ?Düşük lvl kesmek sübyancılık mıdır ?
All hail the lord and master Foamy the Squirrel
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm İi Bi Sistem..Tek Korkutan Kısımı...Tarasın Ana Yurdu Olması...Böe Etrafda Küçük Küçük Tarasque Lar Dolasıo Fln Olmasın Sakın ?...[signature][hline]You can die anytime! It takes true courage to live!
---Kenshin Himura---
Xaenin, 16 Ağustos 2005 00:49 tarihinde demiş ki:
Biz insanız . İnsansı tepkiler veriyoruz . Senden de aynı tepkileri bekliyoruz .Kenshin.
Sosyal ağlarda paylaş

bölünerek çoğalıyo o bilmezsiniz siz
bir de bakmışın iki taneeeee:P

peki etrafta bir darksun dmi ve darksun kjitabı yoksa ve ben cidden mera ediyorsam bunu napmalıyım? şu ejder abimi(hürmetler) arayıp bir-iki kurban ben mi vereyim?[signature][hline]kaleidoscopic=Borbag
dilinizden utanmayın!
karakedi, 24 Haziran 2005 12:31 tarihinde demiş ki:
uno seni banlıcam da suan cok işim var, sen banlanmış RPsi yapsana şimdilik.

bedava D&D 3.5 ed., maksat wizards batsın.tık, indir
Sosyal ağlarda paylaş

ya mutlaka bulursun eğer cidden kafaya koyup ararsan
DC++da falan kitapları vardır.
zkoobgpr diye arat[signature][hline]A World is supported by four things: the learning of the wise, the justice of the great, the prayers of the righteous and the valor of the brave. But all of these things are as nothing, without a ruler who knows ruling.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de bi emulator vardı.Bilmemne Gladiators of Darksun die bi oyun vardı içinde.Hatırladığım tek şey sarı renk :) Bir de garip bi adam.Yıllar öncesi oynamaya çalıştığım için hiç bir şey hatırlamıyorum.Ama aklımda bir yerlerden şöyle bir cümle kaldı.

Athas'ın en güçlü karakterleri Mullerdir :) .Bildiğim şeyler bunlarla ve de Saklıya en son gittiğimde vitrininde duran fotokopi Darksun campaingleriyle sınırlı.Merak eden olcağını bilsem alırdım :D
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BonePART, 23 Eylül 2005 03:35 tarihinde demiş ki:
Athas is a very hard world thus player characters start with 3 levels.

bi de karakter yaratımı sırasında ability score diye 6d4 falan atılıyo :-p[signature][hline]A World is supported by four things: the learning of the wise, the justice of the great, the prayers of the righteous and the valor of the brave. But all of these things are as nothing, without a ruler who knows ruling.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...