Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gelişen tekneoloji ve evrim karmaşası

SON_SAVASCI

Öne çıkan mesajlar

said:
Trept, 26 Ağustos 2005 16:23 tarihinde demiş ki:
said:
Ceday, 26 Ağustos 2005 16:13 tarihinde demiş ki:

Yaratılış teorisini destekleyecek bir tane bilimsel bir veri var mıdır??

Sizin de burda yaptıgınız bu. Yaratılış teorisini desteklemek için varsa elinizde bilimsel bir çalışma onu gösterin.

Bence sen önce Charles Darwin ve Evrim Teorisi konusunu aç ve yazdığım mesajları oku. Mesajlarım, son altı sayfadadır. Ondan sonra buraya gelip yorum yap. İstemediğin kadar bilimsel kanıt verdim orada evrim teorisini çürüten.

[Bu mesaj Trept tarafından 26 Ağustos 2005 16:29 tarihinde değiştirilmiştir]

sen ya okumuyorsun ya da okudugunu anlamıyorsun,

ben yazım da ne yazmışım??

evrim teorisinin eksikligi/yanlışlıgı yaratılış teorisi için bilimsel bir kanıt olamaz.

sen hala sözde bilimsel kaynaklarından yola çıkarak evrim teorisinin eksiklikleri sanki yaratılışı destekliyormus gibi davranıyorsun..

neyse fazla uzatmıyım, nasolsa anlayamacaksın ne dendigini.
Sosyal ağlarda paylaş

dark-dr'nin yazdığı yazıda sizin dediklerine karşı bir sürü tez ve kanıt var. buna rağmen bu sefer de dark-dr'ye karşı iftiraya başladınız. neden? çünkü sizin sunabileceğiniz bir mantık, bir kanıt veya herhangi bir tez yok. sadece insanlara laf atıyorsunuz, çamur atıyorsunuz, dediklerini yalanlamaya çalışıyorsunuz.

misal:

said:
CIRKINKRAL, 24 Ağustos 2005 16:37 tarihinde demiş ki:
evrim varsa iler de bizden daha gelişmiş varlıklar olacak buna göre insanın hayretler verici vücüdü,taklit edilmeyen,en ufak dengesizliğin organizmanın iflasına neden olacak bu vücut nasıl olur da daha başka bir yere mgider.

insan vücudu mükemmel değildir. sana dark-dr'nin yazısından ufak bir örnek:

"isaret parmaginizi agziniza sokun. on alt dislerden baslayin ve geriye dogru ilerleyin. cenenizin en sonunda bir et tabakasina rastladiniz degil mi? yirmi yas disleri denir hatta. ademoglu cig eti cenesiyle koparip oguterek yemegi birakip modern sekillerde yemek yemeye basladiktan sonra maalesef gereksizlesmistir, ve bugunku insanda resmen bir fazlaliktir. "

said:
CIRKINKRAL, 24 Ağustos 2005 16:07 tarihinde demiş ki:
W.R. Thompson: Fosil kayıtlarında evrim teorisinin gerektirdiği ara formlar ciddi şekilde eksiktir. Modern Darwinist paleontologlar, tıpkı Darwin ve ondan öncekiler gibi bu gerçeği hasır altı etmeye mecbur kalmışlardır.

bunu kastedecek yazılar yazıp durdunuz. dark-dr eski zamanlarda da buna karşı birşey yazmış:

"bu da evrim karsitlarinin diline sakiz olmus, uydurma bir laftir.
ara gecis fosilleri BULUNMUS hatta ADLANDIRILMISTIR. ornegin balina`nin butun gecis evrelerinin bilgisi kesin olarak mevcuttur.
http://www.indiana.edu/~ensiweb/lessons/wh.disc3.pdf

ki fosiller bulunmamis olsa bile bu bisi ifade etmez, cunku dunya uzerinde milyon tane dinazor yasamistir ama cok azinin fosili bulunmustur. birseyin fosillesip korunmasi ve insanlar tarafindan bulunmasi kolay birsey degildir."

ayrıca şu linki okuyabilirsiniz:
http://en.wikipedia.org/wiki/Evolution
Miller deneyine kadar herşeyi anlatıyor ve bazı external linkler içeriyor.[signature][hline]Beş Hececiler
I fear no enemy! I fear not death!
For the khala is my strength.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Trept, 26 Ağustos 2005 14:33 tarihinde demiş ki:
said:
go2hell, 26 Ağustos 2005 13:39 tarihinde demiş ki:
soruyu gene soriyim okumadın heralde

jurassic park filmiyle evrimi cürüttüğünümü zannediyorsun
bu 1.ci soru

Jurassic park filmi bilim kurgu oldugunu biliyormusun ?

Yaratılış olayini bilimsel olay oldugu sacmalıgını nerden cıkardn?

bak 3 tane

1. soruna cevap: Jurassic Park filminde 65 milyon yıllık kehribar taşının içindeki sivrisinek fosiline dikkatli baktın mı? Günümüz sivrisinekleriyle aynı dış görünüme sahip. Ayrıca günümüz sivrisinekleri (sadece dişileri) insan ve hayvan kanıyla beslenir. O zamanki sivrisinekler de dinozor kanıyla beslenirdi. Demek ki beslenme alışkanlıkları da 65 milyon yıldır hiçbir değişime uğramamış.

2. soruna cevap: Jurassic Park, bir bilimkurgu filmidir. Ancak bu filmin kamera arkasında çalışanlar arasında paleontologlar, moleküler biyologlar ve genetik bilimciler vardır. Yani bilim adamları. Bilim adamları da bilimsel gerçeklerden yola çıkar.

3. soruna cevap: Yaratılış teorisi, bilimsel bir teoridir. Öyle olmasaydı dünyada bir sürü yaratılışçı bilim adamı olmazdı.

Sen ayakta uyuyorsun go2hell. Yoksa Alzheimer hastalığına mı yakalandın? İki sayfa önce senin 3 soruna da cevap vermişim. Doya doya oku sorularının cevaplarını.
Sosyal ağlarda paylaş

1.cisi o kehribar hede hödösü her şekilde cizilebilir.

2. antropologlar yok molekülre biyolojiciler ordakinlerin aynı kaldıgını oldursen solemez hatta antropologlar ole bişi diyemez bile

3. Yaratılış teorisi bilimsel bir teori değildir. Olamazda

Hatta gelip benim branşıma laf atıyosun onun ne oldugunu bilmeden çeki duzen ver kendine burdaki herkeze laf sokmaya calisma yapamıyorsun zaten.
olmamıs ıh ıhhhh
[signature][hline]Nightwish Power

go2hell
will be a jeolog

[Bu mesaj go2hell tarafından 26 Ağustos 2005 18:29 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bone, 26 Ağustos 2005 18:05 tarihinde demiş ki:
dark-dr dediğin adam uzun süre paticik forumlarında genel yöneticilik yapmış, ve eminim forum adabını senden çok daha iyi bilen birisi.

Dark-dr, o yazısını yazdığı tarihte sıradan bir patiymiş. Ne yöneticiliği? Lütfen insanları kandırmaya çalışmayalım. Benim için o mesajın yazıldığı tarihte adamın hangi pozisyonda olduğu önemlidir. Belli ki forum adabını yönetici olduktan sonra öğrenmek zorunda kalmış.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
go2hell, 26 Ağustos 2005 18:16 tarihinde demiş ki:
ne amacla gelmisim. Armra yada aynısını dedin bone ada ardeth de demekki herkeze senin dediklerinin yanlıs ve sacma oldugunu soleyen herkeze aynı şeyi diyosun

said:
Ceday, 26 Ağustos 2005 18:21 tarihinde demiş ki:
evrim teorisinin eksikligi/yanlışlıgı yaratılış teorisi için bilimsel bir kanıt olamaz.

sen hala sözde bilimsel kaynaklarından yola çıkarak evrim teorisinin eksiklikleri sanki yaratılışı destekliyormus gibi davranıyorsun..

Trept şunları bir daha oku. düşün. biz burda müslümanlığa karşı komplo kurmaya çalışmıyoruz, ısrarla evrim teorisini yalanlayıp, bunu yalanladığın için de yaratılış felsefesini bilim dünyasındaki en geçerli yargı gibi gösteriyorsun.

ayrıca şu linklere de bak, defalarca kanıtlar konuldu, bilgiler verildi, teoriler yazıldı... umarım bunları sakin kafayla okuyup yorumlamaya çalışırsın:
http://forum.paticik.com/view.php?id=21855
http://forum.paticik.com/view.php?id=89712
http://forum.paticik.com/view.php?id=44778&page=3
http://forum.paticik.com/view.php?id=126888
http://forum.paticik.com/view.php?id=138449[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Trept, 26 Ağustos 2005 18:34 tarihinde demiş ki:
Dark-dr, o yazısını yazdığı tarihte sıradan bir patiymiş. Ne yöneticiliği? Lütfen insanları kandırmaya çalışmayalım. Benim için o mesajın yazıldığı tarihte adamın hangi pozisyonda olduğu önemlidir. Belli ki forum adabını yönetici olduktan sonra öğrenmek zorunda kalmış.

benim bildiğim kadarıyla,bir kişinin üyelik yetkisi değiştirilince bütün forumda her postunda değişir,mesela yörünge dışı olan bir kullanıcının bütün postlarında kullanıcı yörünge dışı olarak geçer,dark şu an yönetici olmadığı için "pati" statüsünde gözüküyor,ama o tarihte yöneticiydi.[signature][hline]"Eğer insanları gerçek değerlerinden satın alıp, onları,onların kendilerine biçtiği değerden satabilseydim dünyanın en zengin insanı olurdum."
-Oscar Wilde
Sosyal ağlarda paylaş

said:
said:
Bone, 26 Ağustos 2005 18:05 tarihinde demiş ki:
dark-dr dediğin adam uzun süre paticik forumlarında genel yöneticilik yapmış, ve eminim forum adabını senden çok daha iyi bilen birisi.

o dönemde genel yöneticiydi. bildiğim kadarıyla son zamanlarda işi olduğundan da forumla ilgilenememiş ve genel yöneticilikten ayrılmıştı.

ayrıca bilgin olsun diye söyleyeyim.
birisine title verildiğinde (misal genel yöneticilik) veya title'ı geri alındığında,
birisi ek madalya alınca (misal edebiyat madalyası)
eski mesajlarında da isminin altında aynen bu yansır.

yani ben o topicte "patipet 2.si" değildim, veya 3. madalyam yoktu.
ancak şu an var. bu yüzden de eski mesajlarıma yansıyor.
eğer bunlar kalkarsa, eski mesajlarımda da kalkacaktır.

yani tüm mesajlara yansıyan fix bir sistem bu.[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

Hayatının 7 gününü yaradılışa adamış Tanrı demişki: Kuran'da yaradılış inancını destekleyecek kanıtlar yetersizdir ve aralarında kendi hayal gücünüzle doldurmakta ısrar ettiğiniz ciddi boşluklar vardır.

Hz. Muhammed: Şahsen ben Tanrı'nın yaradılış fikri ile bir hata yaptığını düşünüyorum (Bknz. Hz. Muhammed'in Otobiografisi)

Sonsuz hayatı boyunca yukardan dünyayı izlemiş olan Cebrail demiş ki: Eğer yaradılış inancı doğru olsaydı dünya üzerinde biz meleklerin ilgisini çekicek olaylar olmayacak ve çok sıkıcı bir hayat sürecekti. Ancak evrimin gerçekleşmesini seyretmek bizi merakla dünyaya bağladı.

Yukarda kapı gibi alıntılar yapmışım üstelikte kaynak belirterek. Daha ne istiyosunuz? Yiyosa daha sağlam kanıtlar bulun. Yaradılış anında orda olan Tanrı bile yaradılışın varlığını reddediyor. Sanırım tartışmanın burda bitmesi gerekir...

(Bu yazdıklarımdan rahatsızlık duyacak düzgün insanlar olabilir onlardan özür diliyorum. Ancak CirkinkIral'ın topicteki ilk mesajı bundan farksızdır. Sanırım anlayan anlamıştır, Tanrı'ya veya müslümanlığa inanmayı seçenlere karşı bir söz söylemek istemedim, rica ederim alınmasınlar)[signature][hline]Sacré Bleu!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Drigeolf, 26 Ağustos 2005 18:37 tarihinde demiş ki:
said:

benim bildiğim kadarıyla,bir kişinin üyelik yetkisi değiştirilince bütün forumda her postunda değişir,mesela yörünge dışı olan bir kullanıcının bütün postlarında kullanıcı yörünge dışı olarak geçer,dark şu an yönetici olmadığı için "pati" statüsünde gözüküyor,ama o tarihte yöneticiydi.

Madem yöneticiydi de o zaman forum kurallarını neden ihlal etti? Neden patilere kötü örnek oldu? Fazla düşünmeyin. Ben size hemen cevap vereyim. Çünkü yöneticilerin dokunulmazlığı vardır. Onlar, her istediğini yapar. Tıpkı milletvekillerinin dokunulmazlığının olduğu gibi. Hemen koşup bu mesajımı yöneticilere gammazlayın. Belki beni forumdan attırırsınız. Elinize fırsat geçti işte.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Trept, 26 Ağustos 2005 18:42 tarihinde demiş ki:
Madem yöneticiydi de o zaman forum kurallarını neden ihlal etti? Neden patilere kötü örnek oldu?

said:
Bone, 26 Ağustos 2005 18:40 tarihinde demiş ki:
o dönemde genel yöneticiydi. bildiğim kadarıyla son zamanlarda işi olduğundan da forumla ilgilenememiş ve genel yöneticilikten ayrılmıştı.
[signature][hline]"Eğer insanları gerçek değerlerinden satın alıp, onları,onların kendilerine biçtiği değerden satabilseydim dünyanın en zengin insanı olurdum."
-Oscar Wilde

edik:quote olayı

[Bu mesaj Drigeolf tarafından 26 Ağustos 2005 18:55 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Trept, 26 Ağustos 2005 18:42 tarihinde demiş ki:
Madem yöneticiydi de o zaman forum kurallarını neden ihlal etti? Neden patilere kötü örnek oldu? Fazla düşünmeyin. Ben size hemen cevap vereyim. Çünkü yöneticilerin dokunulmazlığı vardır. Onlar, her istediğini yapar. Tıpkı milletvekillerinin dokunulmazlığının olduğu gibi.

hangi forum kurallarını ihlal etti pardon?
senin benim gibi kişilerden daha az kural ihlali yapmış birisidir.
adam orda açık açık kanıtlar sunmuş, karşıt tezler koymuş, bilimsel tezleri yazmış, en doğru şeyleri söylemiş.
sen buna kural ihlali mi diyorsun?[signature][hline]Beş Hececiler

[Bu mesaj Bone tarafından 26 Ağustos 2005 18:54 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Patates, 26 Ağustos 2005 18:41 tarihinde demiş ki:
Hayatının 7 gününü yaradılışa adamış Tanrı demişki: Kuran'da yaradılış inancını destekleyecek kanıtlar yetersizdir ve aralarında kendi hayal gücünüzle doldurmakta ısrar ettiğiniz ciddi boşluklar vardır.

Hz. Muhammed: Şahsen ben Tanrı'nın yaradılış fikri ile bir hata yaptığını düşünüyorum (Bknz. Hz. Muhammed'in Otobiografisi)

Sonsuz hayatı boyunca yukardan dünyayı izlemiş olan Cebrail demiş ki: Eğer yaradılış inancı doğru olsaydı dünya üzerinde biz meleklerin ilgisini çekicek olaylar olmayacak ve çok sıkıcı bir hayat sürecekti. Ancak evrimin gerçekleşmesini seyretmek bizi merakla dünyaya bağladı.

Haddini aşma. Allah'a, Hz. Muhammed'e (S.A.V.) ve Cebrail'e (A.S.) iğrenç iftiralar atarak bir yere varamazsın. İnsanların kutsal değerlerine dil uzatma. Sırf yazmış olmak için mesaj yazma. Deli saçması fikirlerini de kendine sakla. Terbiyesizliğin lüzumu yok. Çöken bir teoriyi savunmak için son çırpınışların bu iğrenç yazı. Sırf sükse yapıp Darwinistlerin övgülerini kazanmak için mesaj gönderme. Bilim bölümü, hiç kimsenin ergenlik bunalımlarını kusacağı ya da kendi hastalıklı ruhunun egolarını tatmin edeceği bir yer değil. Burayı bu hale senin gibiler getirdi. Eğer şu ana kadar izleyeceğin çizgiyi izleyerek devam edeceksen hiç etme derim.
Sosyal ağlarda paylaş

Cirkinkralin yazdigi yalanlar neyse benim yazdığımda bundan farksız. En azından ben doğru olmadığını itiraf ediyorum. Eğer cirkinkrala inanıyorsan biraz daha kendini zorlayıp banada inanabilirsin. Egomu sizin saçma sapan yazılarınızı yalanlayarak tatmin ediceksem daha çok işim var burda Cirkinkralin ne halt ettiğini, o sacmalıkların değerini anlamamış insanlara göstermek için o mesajı attım. Senin gözyaşları ile cevap yazacağın kaçınılmazdı tabii ki ama benim dediğime neden inanmıyorsun, ve neden cirkinkralin dediklerine inanıyorsun bana bunu anlat. Ne yazık ki 2 gün sonra bu yazdıklarını okuyabileceğim, herkeze iyi eglenceler =)[signature][hline]Sacré Bleu!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Trept, 26 Ağustos 2005 18:54 tarihinde demiş ki:
Çöken bir teoriyi savunmak için son çırpınışların bu iğrenç yazı.

çöken bir teori? nerde çöküyor bu? kim çökertti?

http://forum.paticik.com/view.php?id=21855
http://forum.paticik.com/view.php?id=89712
http://forum.paticik.com/view.php?id=44778&page=3
http://forum.paticik.com/view.php?id=126888
http://forum.paticik.com/view.php?id=138449

tenezzül edip bu linklere baktın mı? ordaki yazıları okudun mu?
senin "aha çöktü çöktü" "burası yanlış burası yalan" dediklerinin asıl doğruları orda yazıyor zaten.
son kez söylüyorum. evrim teorisi şu an bilimsel olarak kabul edilen bir teoridir. yaratılış felsefesi bir teori değil, çünkü bilimsel metod'a uygun, deneylere ve somut kanıtlara dayandırılmış değildir.
yaratılış felsefesi sadece tanrı inancını baz alan bir düşüncedir.
evrim teorisini çökertmeye uğraştığında bu, yaratılış felsefesinin doğruluğunu kanıtlamaz.
ayrıca evrim teorisini savunanları gelip burda "bozmaya çalışarak" veya dediklerini hiç düşünme zahmetine girmeden yalanlamak, senin tanrı inancını güçlendirmez.

umarım verdiğim topicleri baştan sonra okursun da, insanların sana neyi anlatmaya çabaladıklarını daha iyi farkedersin.

neyse sustum ben.
said:
go2hell, 26 Ağustos 2005 18:43 tarihinde demiş ki:
bone drigeolf lütfen abi. Cevap vermeyin artık anlamıcak nasılsa. Hem kendinizi hemde elinizi yoruyorsunuz. Rica ediyorum tamam o altta sacmalamaya devam etsin bırakın
[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Patates, 26 Ağustos 2005 19:06 tarihinde demiş ki:
Cirkinkralin yazdigi yalanlar neyse benim yazdığımda bundan farksız. En azından ben doğru olmadığını itiraf ediyorum. Eğer cirkinkrala inanıyorsan biraz daha kendini zorlayıp banada inanabilirsin. Egomu sizin saçma sapan yazılarınızı yalanlayarak tatmin ediceksem daha çok işim var burda Cirkinkralin ne halt ettiğini, o sacmalıkların değerini anlamamış insanlara göstermek için o mesajı attım. Senin gözyaşları ile cevap yazacağın kaçınılmazdı tabii ki ama benim dediğime neden inanmıyorsun, ve neden cirkinkralin dediklerine inanıyorsun bana bunu anlat.

Yanlışın var. CIRKINKRAL, daha iki gün önceye kadar evrimciydi. Evrim teorisine inanıyordu. Benim forumdaki yazılarımı okuduktan sonra Evrim teorisi hakkındaki düşünceleri temelden sarsıldı. Kendisi de değişik kaynaklardan birtakım araştırmalar yaptıktan sonra Yaratılışçıların saflarına katıldı. CIRKINKRAL'ın fikirlerinin değişmesinde öncülük yapan benim. Çünkü o benim yazılarımı tarafsız bir gözle okudu ve benim yanımda yer aldı. Çünkü o mantığını kullandı ve doğru yolu buldu.
Sosyal ağlarda paylaş

Birinin yanlışlığı, öbürünün doğruluğunu ortaya koyar. Çünkü ikisi birbirinin tam zıttıdır. İkisinin ortası yoktur. Şahsen ben insanları iki gruba ayırırım. Evrimciler ve yaratılışçılar. Kısacası düşmanlarım ve dostlarım. Bu forumda da dostumun düşmanımın kim olduğunu anlamış durumdayım. Bana bu konuda yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Son olarak şu mesajı veriyorum. Ya siz biteceksiniz bu forumda ya da biz. İki gruptan birisi bu forumda yok olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...