Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gelişen tekneoloji ve evrim karmaşası

SON_SAVASCI

Öne çıkan mesajlar

Gördüğüm kadarıyla evrim teorisi yüzlerce defa "çürütülmüş", biraz da öbür tarafa saldırıcam afedersiniz ama sabrım taştı...

arkadaşlar bazı arkadaşların sabit fikirli olduğunu kesinlikle kanaat getirdim artık. kesinlikle bu fikre saplandılar bunu hayatlarının vazgeçilmez uğruna savasılacak bir gayesi veya ülküsü gibi görmüşler.yani evrimi savunma bir yerde medeni olma ile eş değerde anlam çıkartılmış.

evrimcilerin savunmaları ve benimde artık nefret ettiğim savunmaları şunlar. yok bana harunyahya yı savunmayın. bizi ayreten harunu ettiniz çıkardınız artık bunadn sonra direk hakaret edicem artık. benim harunyahya nın sözlerini aldığım oldumu kaynak göstererek yazılar yazıyorum.
siz ise kişisel yorumlarınızı yazıyorsunuz. neden sizde bana kaynaklarıyla bilimsel bilgiler sunmuyorsunuz. ben size kaynaklarıyla (harunyahya değil) bilimsel bilgiler sunarken sizin bana kişisel düşüncelerinizle gelmeniz anormal bir durum değil mi? benim kişisel düşüncelerim yok mu sanıyorsunuz. ben bunları kendimi bilgili birisi olarak görmüyorum. eğer kendini einstein sanan varsa onu bilemem.

asıl burda bir cahillik yapan varsa sizlersiniz.

yok adam diyorki dinazorlar bıdı bıdı bıdı..............
arkadaşım bu işe ömrünü vermiş fosilciler böly birseyin olmadığını söylüyor. ama onlar sizin gibi einsteinlerin yanında halt etmiş. gene yazıyorum.

evrim üzerine 15 yıl araştırmalar yapan amerkalı Prof. Dr. T.D.Gish
şöyle demektedir;
'bütün jeolojik delillerden anlaşılan şudur ki,yeryüzünde hayat birdenbire ve çok kompleks(karmaşık)yapıdaki canlılarla başlamıştır.Fosillerden elde edilen sonuçlar,kambriyan devrindeki hayvanların kendilerinden daha aşağı organizmalardan değil,doğrudan kendi yapıları ile yeryüzünde görüldüklerini ortaya koymaktadır.Bundan başka büyük canlı grupları arasında geçiş formu olarak dikkate alınabilecek tebir fosil bile bulunamamıştır.
(kaynak yeni rehber ansiklopdeisi sayfa 212)
kaynak göstererek yazı yazıyorum .umarım üzerinde düşünürdünüz.artık düşünmezseniz size orta çağdan kalma skolastik düşünceliler diyeceğim. burada yazdığım ve bundan sonra yazacaklarım çok önemli

bunu daha önce yazdım gene yazıyorum.Bunlsr üzerinde neden düşünmüyorsunuz iz düşnen varlıklarsınız yoka biz maymunla aynı atadan geldik diye bu özelliğinizi ağır ağır kaybetmeye mi başladınız.çünkü türler arası değişim olabilir. ve siz bunu evrim zannediyorsunuz.

fosiller de bile bu evrim basamağı yok. bunu bangırbangır bağırıyor fosil bilimciler. evrimcilerin österdiği o kanıtlar nesli tükenmiş inan nesilleri.

mesela dünya yuvarlak diyebilen varmıydı şu orta çağda adamı keserlerdi. ama dünya yuvarlak çıktı. bu ise aşama aşama oldu. önce tepsi gibi sanılan dünyanın ucunu bulmaya çalıştılar.olmadı. ama sabit fikirden vazgeçilmedi dünya tepsi gibi olmalıydı. sonra adını hatırlayamadığım bir seyyah kuzey kutbuna yakın biryere gitti ve güneşin batmadığını gördü. ve dünya yuvarlak olabileceğini söyledi adamı hasır altı ettiler. çünkü şeytan onun ruhunu satın almıştı. kilise soruyordu.dünya yuvarlak nerede yuvarlak hadi ispatlatın diyordu. ve getirilen kanıtları ya anlamsızlıkile suçluyoru.ya da hasır altı ediyordu.
dünya yuvarlaksa biz nasıl dünyada duryoruz. düşerdik gibi savunmalar. dünyanın düz olduğunun inkar edenlere kafir gözüyle bakma ve toplumdan soyutlamalar.... galile çıktı dünya yuvarlak dedi ve ne olduğunu siz de biliyorsunuz. ve ne oldu.dünyanın yuvarlak olduğu bugün herkes tarafından gözle görülebilecek seviye de kanıtlandı.

ben burada bana yapılan saldırıları buna benzetiyorum. sonuç üzerinde duracağım. eğer evrim varsa ben birsey kaybetmem. kararsızlık ortamından en doğru bilgiye ulaştığımdan ve bu doğrunun herkes tarafından kabul edildiğinden memnun olurum.en doğru bilgiye ulaşmak amacımdı.buna ulaştığım için sevinirim.
eğer evrim yoksa sizin sandıklarınız yanlış ise şunu üzerine basa basa söylüyorum hepiniz hayal kırıklığına uğrayacaksınız. sahip olduğunuz utkudan vazgeçmek zorunda kalacaksınız. otoriteiz sarsılacak.sudan çıkmış balığa döneceksiniz.çünkü körü körüne bağlanıyorunuz. bunu sanki uğrunda savasılması bir değer olarak gördürüyorsunuz. evrimi savunmak bence bir itibar meselesi.

beni kesinlikle saplantılı fikre sahip olmakla suçlayamazsınız. çünkü bilimsel olarak tarafsız olarak yazılmış yazılarınızı herzaman okudum ve akla mantığa uyan deliller çıkardım

bone sana söylüyorum amacım en doğru bilgi. dinim islam. islamı yanlış tanıyanlar var dinde oku emri vardır. bu ise bilimin vazgeçilmez bir olgusudur. islamda alimlere ne kadar değer verildiğini biliyormusunuz. ama alimin uykusu cahilin ibadetinden hayırlıdır. der. arapları kesinlikle sevmiyorum. burada bazı arkadaşlara din yanlış tanıtılmış.tv lerde gösterilen islam imajına karşıyım.burda sizinle din tartışmak istemiyorum.herkesin inancı kendine . herkesin inancına saygı göstermek gerektiğini düşünüyorum. ama arda düşünmeden hareket eden arkadaşlarımızın o kadar dinden arada çıkıpğta islamı olumsuz
Sosyal ağlarda paylaş

dinazorlar meselesi. evet onlar yaşıyordu. ama onlar yok oldu neden .

bunu bilim adamları dünya üzerinde periyodik olarak devam eden buzul çağlarına bağlıyorlar.kanıt olarak fosiller ve zamanla oluşan katman tabakalarında oluşan farklılıklar....

bir diğer savunma dünyaya ay büüklüğünde bir kütlenin çarpmış olduğunu ve büyük kütleli canlıların yok olduğudur. kanır olarak büyük okyanusun bu çarpma sonucu olduğudur.....

en son araştırmalarda kayaçlar üzerinde yapılan miroskobik gözlemler yoluyla elde edilen sonuçlar dinazorların o zamnlar yoğun olduğu tahmin edilen asit yağmurlarıyla yok olduklarıdir.....

buradan art niyetli arkadaşlara yazıyorum. düzgünce yazılan yazılarda . saplantılı fikir olmadan düşünülüp yorum yapılabilinyormuş.değil mi? saplantılı arkadaşlara duyrulur.
Sosyal ağlarda paylaş

şu nu da itiraf edeyim
1 ve 3 no lu mesajlarımı kaynak gösteremem . bunları treph de n aldım. ama diğer yazılarımda kesinlik le kaynaklarım vardır.

ben bu kadar kaynak gözeterk yazarken bana bilimsel dayanak getirmeden sadece kişisel düşünceleriyle yazı yazan arkadaşlara hala içlerinde bir vicdan sızlanması olmadığı için ibretle bakıyorum. kendinizi haklı göstermeye çalışıyorsunuz. nerede kaynaklarınız.kaynaklar getirin yorumlar ve gercekerl çıkaralm buradan evrimcilerin rahat hal ve hareketleri beni gercekten düşündürüyor.ve benim evrimi, savunmak bir prestij ve itibardır tezimi her geçen gün güçlendirtiyor
Sosyal ağlarda paylaş

bone yukarıda yazdıklarım arasıodan sana cevaplar yazdım.
ama cevapları bir paragrafta toplama ihtiyacı duydum çünkü sen benim yazılarımı okumuyorsun . senin bakan kör olduğu daha önce söyledim mi? bilmiyorum ama bu böyle. ama sana özellişkle sana yazdıklarımı oku demiyeceğim. bakta demiyorum.yazdıklarımı analiz et. şimdi bu ne diye bana sorma lütfen açıklamak istemiyoreum. açıklarsam diyeceğini biliyorum.benle alay ediyorsun diye veryansın edeceksin.

ben bu konuyu inanç meselesine çekmek istemiyorum. ama arada yeni bir inanış darwincilik çıkarmaya çalışanlar var gibi. inanca dalmak istemiyorum. herkes özgürdür. ben nasıl burda ataistlere,hristiyanlara .... laf atmıyorsam sadece bilim ve ilimle uğraşıyorsam. islama da laf atılmasını istemiyorum.

buraya sadece beni tahrik etmek için gelenlere bırakın da tepki olarak cevap vereyim.dikkat edin amacı öğrenmek eğil düzeltmek değil sadece kişyi tahrik etme ortalığı karıştırma olanlara. yoksa bana düşüncesiyle gelsin ona bir sey dediğim var mı? dinazor misalindeki gibi
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Viktor, 25 Ağustos 2005 22:54 tarihinde demiş ki:
bonec sana guzel bır tavsıye
bayın ayarlarından auto fılter cek trept ve cırkınkral a
ıkısınıde tarıhtekı yazıalrından bıldıgımden bende oyle yaptım okunmaya degmıycek yazıalr yazıyorlar tıpık gaz genclık ornegı

hasan cemal cıksa karsıalrına ona bıle sen tarıhten cakmıyosun dıyıcek yapıdalar malesef

Bana bak. Okunmaya değmeyecek yazılar yazıp yazmadığıma sen karar veremezsin. Sen bu forumun padişahı değilsin. Anladın mı? Evrim teorisi hakkında zerre kadar bilgin yok. Buraya gelip de ortalığı karıştırma. Başkalarının maşası da olma ayrıca. Sen tarih bölümünde takılmaya devam et. DiabloTyrael'e saldırdın saldırdın hırsını alamadın şimdi de CIRKINKRAL ile bana mı saldırıyorsun? Hem Hasan Cemal kimmiş? Bu zamana kadar ismini duymamıştım. Demek ki önemli birisi değilmiş. Viktor efendi, sırf inandığın siyasi ideolojiyi savunmak için bize saldırmaktan vazgeç. Ayrıca forumda filozof havalarına da girme istersen. Zaten DiabloTyael, tarih bölümünde senin hakkından geliyor.

[Bu mesaj Trept tarafından 26 Ağustos 2005 12:28 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bone, 25 Ağustos 2005 22:51 tarihinde demiş ki:
çirkinkral ve trept susun artık yeter.

millete "bilim safsatadan ibaret" gibi laflar etmişsiniz, sonra insanlara iftira atmak için "dini savunan olmadı" gibi komik laflar etmişsiniz.

2 dakka geç mesaj atan kişiye etmediğiniz laf kalmadı (Ardeth)
bazılarına da sürekli küfür edip durmuş,

Bana iftira atma. Ben bilim safsatadan ibaret diye bir söz asla söylemedim. Ayrıca ben dini savunmadım. Bilimsel bilgiler verdim. Burada kimseye ayetler, hadisler, fetvalar sunmadım. Hiç kimseye geç mesaj attı diye en küçük bir ithamda bulunmadım. Hiç kimseye küfür de etmedim. Eğer küfür etseydim zaten şimdiye kadar forumdan atılmış olurdum. Benim mesajlarımın hepsi ortada. Alnım açık, yüreğim pak. İnsanlara iftira atarak hiçbir yere varamazsın Bone. Bunu iyice kafana sok.

[Bu mesaj Trept tarafından 26 Ağustos 2005 12:36 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ardeth, 25 Ağustos 2005 23:03 tarihinde demiş ki:
Arkadaşlar o gösterdiğiniz alıntıların nerdeyse çoğunun dalavare olduğu kanıtlanmasına rağmen siz hala inatla aynı alıntıları koyuyorsunuz

Ne biliyorsun o koyduğumuz alıntıların dalavere olduğunu. Biz mi uyduruyoruz o bilgileri? Ona bakarsan sen ortaya alıntı bile koyamıyorsun. Daha inandığın teoriyi bile savunamıyorsun. Hani nerede senin kaynakların? Nerede senin bilim adamların? Ben sayısız bilim adamı örneği verdim evrim teorisinin saçmalıklarını ortaya çıkaran. Hepsi de Batılı bilim adamları. Ya seninkiler nerede?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Wordellion, 25 Ağustos 2005 23:32 tarihinde demiş ki:
yaratılış teorisinin temelinde din vardır.dinin temelinde de dogmatik düşünce vardır.

ben tanrıya inanan birisiyim.ancak evrimin var olduğunu düşünüyorum.

bunlara ek olarak mevcut evrim teorisi(darwinin teorisi değil) ilk canlının ortaya çıkışını da açıklamaz.

Yaratılış teorisi, bilimsel bir teoridir. Eğer bilimsel olmasaydı dünyada on binlerce bilim adamı bu teoriyi savunmazdı. Bir sürü yaratılışçı bilim adamı var dünyada. Tanrı'ya inanan birisi evrim teorisine de inanamaz. Evrim teorisi, canlıların ilk ortaya çıkışını bal gibi de açıklar. Canlılık, tesadüfler sonucu ortaya çıkmıştır der. Dolayısıyla bir insan aynı anda hem yaratılışa hem de evrime inanamaz. Daha evrim teorisinin ne olduğundan haberin yok. Bizle tartışmaya çalışıyorsun. Yapma arkadaşım, kendini komik durumlara düşürme. Kendini insanlara güldürme.
Sen önce Darwin'in Türlerin Kökeni kitabını sindire sindire oku. Ondan sonra bizim karşımıza gel. Daha fazla rezil olma tüm foruma.
Sosyal ağlarda paylaş

trept seni tanımıyorum ama seni ve beni dünya yuvarlak diyen galileye benzetiyorum. (şimdi galile yi doğru yazmadım diye bana neler diyecekler nerak ediyorum). bunlar herzaman böyle

bunu ünlü bir düşünür. söylüyor.

1)ilk önce seni tanımamazlığa gelirler. küçümserler.( dinci harun cu diye küçümsedikleri gibi)
2)daha sonra seni rakip alırlar( akla mantığa aykırı düşünceleriyle bizi kandıramazdıkları, sözlerini geçiremedikleri gibi)
3) daha sonra siz onları yenerseniz( kaynaklarıyla gelen ve beklenmedik hezimetler yaşatan yazdıklarım gibi)

3 konu tartışılır . oldumu yenen yenilen varmı? ama
bazı arkadaşların böyle devam ederelrse bu kaçınılmaz sonuç onlar için olacak gibi
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bone, 25 Ağustos 2005 23:53 tarihinde demiş ki:
peki karşısında iddia ettiğin kavram ne? "yaratılış felsefesi"
peki bana açıklar mısın yaratılış felsefesi nasıl kanıtlanır? hadi evrim teorisini açıklamak için belirli deneyler yapıyor adamlar.
sen ise Tanrı var mıdır yok mudur üzerine konuşuyorsun. Yaratılış doğruysa bunu ancak öteki dünyada görebiliriz. bu dünyada göremeyiz.

Yaratılış, bir felsefe değil; bilimsel bir teoridir. Öyle olmasaydı dünya üzerinde bir sürü yaratılışçı bilim adamı olmazdı. Bütün bilim adamları evrimci olurdu. Yaratılış teorisi, bilimseldir ve evrim teorisinin tam karşısında yer alır.
Sosyal ağlarda paylaş

trept hala yaratışı bilimsel teoriye koyup
evrimi jurassic park filmiyle ( ? ) cürüten birisin. Allah askına bilgilen gel
bilmediğiniz konuda yorum yapmayın biliyorsanız yapın bu kadar basit ya
[signature][hline]Nightwish Power

go2hell
will be a jeolog

[Bu mesaj go2hell tarafından 26 Ağustos 2005 12:53 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Wordellion, 25 Ağustos 2005 23:56 tarihinde demiş ki:
sizin yaratılış teorisinde inanç var yani dogmatizm bu yüzden bana katılıp yaratılış teorisini desteklemen ilginç

O zaman sizin evrim teorisinde de dogmalar ver. O zaman senin tanrın Charles Darwin. Kutsal kitabın Türlerin Kökeni. Dinin Darwinizm. İnandığın felsefe türü de materyalizm.

Evrim Teorisi=Darwinizm=Materyalizm=Ateizm
Sosyal ağlarda paylaş

bazı arkadaşlar ona buna saldırıyor demiş. onları resmen kınıyorum. ne demek saldırmak.
ortada eleman gelsin yalan yanlış akla mantığa aykırı konuşsun konuşsun ben de susatım öyle mi. anen orta çağdaki gibi değil mi? aklınızı başınıza alın düşünerek yazın burda saçma sapan yazdığınız seyler le zamanımı zayi ediyorsunuz.
bone artık sen sus böyle saf saf konuşmaya bana saldımaya geldiysen kalbini kırarım bak.
Sosyal ağlarda paylaş

trept anlayamıyomusun anlayan mekanızmalarında hatamı var ?

Jurassic park filmiyle sen evrim falanmı curutuyorsun?
Jurassic park bilim KURGU bir film.
ALlah askına bilmediğin konularda bilgisizce yorum yapma rica ediyorum.

Jurassic park la evrimi cürüttüğünü zanneden biriyle konusmamak bile gerek neyse sen takıl [signature][hline]Nightwish Power

go2hell
will be a jeolog

[Bu mesaj go2hell tarafından 26 Ağustos 2005 12:58 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Saykoleo, 26 Ağustos 2005 00:26 tarihinde demiş ki:
Dinazorların varlığını kabul ediyosunuz heralde, etmeseniz de koca koca fosiller var di mi... Peki bunlar rastgele ortaya çıkmamışsa onları Tanrı yaratmışsa eğer, niye yarattı onları; yokolacak bi türü neden yarattı, eğer şimdiki zamanımıza hazırlık içinse, neden ki? Onların yerine dinazordan "evrimleşmemiş" timsahlar, sürüngenler yaratamaz mıydı? Adem'le Havva olayında yaptığı gibi 2 timsah yaratamaz mıydı nehirde? Acaba şimdi bu konuları tartışalım diye mi yarattı Tanrı bu dinazorları yoksa başka bir nedeni mi var ne dersiniz? Biraz da dini sorgulayın bakalım...

Peki Allah insanları neden yarattı? Sonunda insanlar da yok olup gidecek. Yerlerine başka tür varlıklar gelecek. Allah, yok edeceği bir varlığı (insanoğlu) neden yarattı? İşte senin sorunun cevabı burada. Sonuçta insanlar da yok olacak tıpkı dinozorların yok olduğu gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Viktor, 25 Ağustos 2005 22:54 tarihinde demiş ki:
bonec sana guzel bır tavsıye
bayın ayarlarından auto fılter cek trept ve cırkınkral a
ıkısınıde tarıhtekı yazıalrından bıldıgımden bende oyle yaptım okunmaya degmıycek yazıalr yazıyorlar tıpık gaz genclık ornegı

hasan cemal cıksa karsıalrına ona bıle sen tarıhten cakmıyosun dıyıcek yapıdalar malesef

Sanki senin yazıların çok okunmaya değer. Laf kalabalığından başka bir şey değil. Sırf insanlara kendini çok bilgili ve zeki göstermek amacıyla yazı yazıyorsun. İnsan, yazılarını okurken bir kelime denizinde boğulup gidiyor. Birbirleriyle bağlantısız cümleler, bozuk plak gibi devamlı tekrar edilen düşünceler, açılan konuyla ilgisiz mesajlar vb. Şu kendini dev aynasında görme huyundan vazgeç artık. İnsanları küçümsemeyi bırak. Akıl akıldan üstündür. Bu atasözünü hiçbir zaman unutma. Ayrıca bugüne kadar bilim bölümüne yazı yazmış mıydın sen? Bildiğim kadarıyla yazmamıştın. O zaman bu konuya niye hiçbir bilimsel değeri olmayan bir yazı yazdın? Bone nickli üye mi sana talimat verdi?
Sosyal ağlarda paylaş

Trept hala senden bir cevap bekliyorum bi cevap versene. Eski msglardan alııp isine gore cevirmedne once ?

said:
go2hell, 26 Ağustos 2005 12:57 tarihinde demiş ki:
trept anlayamıyomusun anlayan mekanızmalarında hatamı var ?

Jurassic park filmiyle sen evrim falanmı curutuyorsun?
Jurassic park bilim KURGU bir film.
ALlah askına bilmediğin konularda bilgisizce yorum yapma rica ediyorum.

Jurassic park la evrimi cürüttüğünü zanneden biriyle konusmamak bile gerek neyse sen takıl
[signature][hline]Nightwish Power

go2hell
will be a jeolog

[Bu mesaj go2hell tarafından 26 Ağustos 2005 13:36 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

eheh ugrasmaya degmez bu adamlarla bosuna yazmayın

bıde sole bı ınanc vardır
ulan herıf kıtap yazmış ondan ıımı bılıcen
veya
15 yıldır bu konuyla ılgılenıyor ondan ıyımı bılıcen

ınsanalr guvenılmez asagılık yaratıklar oldukları ıcın ne kıtaplar dogrudur nede soylenenler

yaratıcı sıze bır adet beyın vermiş dıegr tum organlarla beraber dusunme yetısı vermiş dusun tart beynınde baskanın laflarını papaganlık yapma

ayrıca sahsımada ıkı adet saldırı gelmiş lorel hardy kardeşlerden onuda cevaplıyım

cırkınkral o hor gordugun ınsanalr senden once burdalardı ve onların ne kalıtede oldugunu bılen bılır kaldıkı bu forumda en zor dellenen sinirlerini uzun yılalr once amelıyatla aldırmış bonec ı bıle delırttınız kı buda bir başarıdır yanı cok post atarak cok yazı yazarak haklılıgını kanıtlamıyorsun tam tersı ınsanalrın sınırlerını bozuyorsun okunmaya degmez dusuncelerınle akıl akıldan ustundur evet ama aynı zamanda akıl akıldanda vasattır ozellıkle vay ben ne oldum eskı adamlara laf sokuyorum dıyorsan hıcbı bok olamamıssındır helekı laf sokmadıgın halde kendını cogu konuda otorıte olarak gorebılıyorsan

trept e ıse sadece dıyıcegım yazılarım bana hastır benımdır herkesın bır yazım tarzı vardır benımkıde budur begenmıyorsan okuma cunkı ben sızınkılerı okumuyorum hayatta bıssuru sacma dusunceyı okumaktansa yapıcak daha ıyı ıslerım var :)[signature][hline]God's In His Heaven, All's Right With The World.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
go2hell, 26 Ağustos 2005 13:39 tarihinde demiş ki:
soruyu gene soriyim okumadın heralde

jurassic park filmiyle evrimi cürüttüğünümü zannediyorsun
bu 1.ci soru

Jurassic park filmi bilim kurgu oldugunu biliyormusun ?

Yaratılış olayini bilimsel olay oldugu sacmalıgını nerden cıkardn?

bak 3 tane

1. soruna cevap: Jurassic Park filminde 65 milyon yıllık kehribar taşının içindeki sivrisinek fosiline dikkatli baktın mı? Günümüz sivrisinekleriyle aynı dış görünüme sahip. Ayrıca günümüz sivrisinekleri (sadece dişileri) insan ve hayvan kanıyla beslenir. O zamanki sivrisinekler de dinozor kanıyla beslenirdi. Demek ki beslenme alışkanlıkları da 65 milyon yıldır hiçbir değişime uğramamış.

2. soruna cevap: Jurassic Park, bir bilimkurgu filmidir. Ancak bu filmin kamera arkasında çalışanlar arasında paleontologlar, moleküler biyologlar ve genetik bilimciler vardır. Yani bilim adamları. Bilim adamları da bilimsel gerçeklerden yola çıkar.

3. soruna cevap: Yaratılış teorisi, bilimsel bir teoridir. Öyle olmasaydı dünyada bir sürü yaratılışçı bilim adamı olmazdı.
Sosyal ağlarda paylaş

Senin bilim bölümünde ne işin var Viktor? Şu konu başlığı açılana kadar bilim bölümünde yazdığın bir yazın yok. Şimdi niye yazı yazıyorsun? Cevabı çok açık. Çünkü sen kuklasın. Birilerinin talimatıyla sırf onların avukatlığını yapmak için buradasın. Sana tavsiyem kimsenin kuklası olmaman yönündedir. Kararlarını kendi özgür iradenle ver. Onun bunun tahakkümü altına girme. Ayrıca burada evrimcileri savunuyorsun ama Allah'ın varlığından, insanlara akıl verdiğinden falan bahsediyorsun. Bu ne perhiz, ne lahana turşusu diye sorarlara adama Viktor. Seni çok çelişkili gördüm.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
go2hell, 26 Ağustos 2005 12:48 tarihinde demiş ki:
konu hakkında 0.1 gram bilginiz olmadan konusmayin. Yeter hele trept sen ve cirkinkral sen

Senin çok bilgin var. Senin gibi bilim alimi birisinin yanında fikir belirtmek bizim ne haddimize. Biz kimiz ki böyle kendisini aşmış, hayatını bilime adamış yüce insanların karşısında konuşabilelim? Biz, okuma-yazmayı askerde öğrenmiş; okul yüzü görmemiş kara cahil insanlarız. Şahsen yaptığım terbiyesizlikten ötürü senden binlerce defa özür dilerim go2hell. Böyle bir bilim deryasının karşısında benim gibi bir kara cahil nasıl konuşabilmiş? Yazıklar olsun bana.
Şimdi gidip ağzıma biber sürücem. Lol. Roefl.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...