Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gelişen tekneoloji ve evrim karmaşası

SON_SAVASCI

Öne çıkan mesajlar

allah allah ben ole sınıflandırıyorsam sen sınıflandırmıyorsan bu seni ilgilendirmez ok ?
Ben gercek hayattada bazı şeyleri isimlerine gore sınıflandırırım. Buda seni ilgilendirmez.
İstediğim düşünceye inanır onu savunurum buda seni ilgilendirmez ?
Ha senin msgların ilgilendirirmi? Hyr oda ilgilendirmez[signature][hline]Nightwish Power

go2hell
will be a jeolog
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten şu mesajından şekilci bir insan olduğun belli oluyor. Konuları derinlemesine analiz edemiyorsun. Sana ne dayatılırsa onu kabul ediyorsun. Beynin yıkanma işlemine çok müsait. Yeniliklere tamamen kapalısın. Basmakalıp iddialarla hareket ediyorsun. 140 yıl öncesinde yaşıyorsun. Madem savunduğun evrim, sana adaptasyon yeteneği vermiş; o zaman neden hala 19. yüzyılda yaşıyorsun? Süratle günümüz dünyasına adapte olmaya ihtiyacın var.
Sosyal ağlarda paylaş

çirkinkral ve trept susun artık yeter.
diğer topiği zamanında okuyamadım ama bugün tekrar okudum.

millete "bilim safsatadan ibaret" gibi laflar etmişsiniz, sonra "biz bilim hakkında konuşuyoruz, bilimle gelin" demişsiniz.
din üzerine yaratılış felsefesini sunmuşsunuz, sonra insanlara iftira atmak için "dini savunan olmadı" gibi komik laflar etmişsiniz.

2 dakka geç mesaj atan kişiye etmediğiniz laf kalmadı (Ardeth)
bazılarına da sürekli küfür edip durmuş, aşşağılayıcı mesajlar atmışsınız, okul çocuğusun, hiçbirşey bilmessin, bilemessin gibi şeyler demişsiniz (go2hell ve armra)

insanlar hakkında nasıl bu kadar emin konuşuyorsunuz? herşeyi en iyi siz mi biliyorsunuz? biraz kendinize çeki düzen verin saçmalamayı da kesin.

Birincisi bilim asla tanrıyı reddetmedi.
bilim sadece mevcut düzeni inceler.
yaratılış felsefesini desteklemiyor, tüm türlerin bir anda ortaya çıktığını savunmuyor diye evrim teorisinin üstüne abandınız da abandınız. ama dedikleriniz bir uydurmadan ibaret, başka birşey değil.

fizik yasaları, meteoroloji gibi şeyler var değil mi, bilim bize bunları sundu değil mi? hatalı teoriler ve deneyler günden güne çürütüldü, yerine yeni teoriler çıkartıldı değil mi?

evrim teorisinin de hatalı kısımları varsa o da çürütülür, yerine daha doğru bir teori getirilir.

bilim, asla kesin doğrular üzerine kurulmaz. bunu aklınıza sokun. asla hiçbirşey %100 kesin değildir. ancak yeni bulunan şeyler sayesinde bilim mutlak doğruya ulaşma çabasıdır.

siz çıkmışsınız yaratılış felsefesi yüzünden saçmalayıp durmuşsunuz. bir bilimsel teoriye karşı çıkmak için bilimsel deneyler ve bilgilerle karşı çıkmanız gereklidir, felsefeyle değil.

bakın, yaratılış felsefesi herşeyi Bir tanrı'nın yarattığını söylemektedir değil mi.
E eski topiğe gelen ve yaratılış felsefesini savunan insanlar kıyısından köşesinden islamiyet'ten bahsetmemiş mi? birisi de çıkıp gerçek müslümanın yaratılış felsefesine inanması gerektiğini söylememiş mi?
sonra siz çıkıp "biz din tartışmıyoruz" "bize bilimle gelin" gibi laflar etmişsiniz.
yaratılış felsefesi bir dini olgudur, bilimsel hiçbir dayanağı yoktur, sizin bu yaratılış felsefesine bilim gözüyle bakmanız gerçekten saçmadır.

millete laf edip durmuşsunuz, birilerine bağırıp çağırmış, sürekli spam etmişsiniz. bu öfke bu inat niye?
müslüman olmak, kendi inancınızı koruyabilmek için bilimsel tanımlamalara karşı çıkmanız neyi değiştircek?

Tanrı'nın illa herşeyi bir anda yaratma zorunluluğu mu var? Tanrı belli bir düzen yaratmış olamaz mı? Herşey zamanla gelişmiş olamaz mı?
Evrim teorisini desteklediğinizde illa satanist veya ateist mi olmuş olursunuz? Tanrının gücü ve bilgisi sınırsız değil midir? Bu kadar güçlü bir varlığın herşeyi belli bir düzene göre yaratması mümkün değil mi?
Bu düzeni inceleyen ve deneyler yapan bilim adamları toptan salak ve gereksiz varlıklar mı oluyor? Kendi dini inançlarınızı (evet yaratılış felsefesi bir inançtır) koruyabilmek için bilime neden sebepsiz yere abanıyorsunuz?

Harun Yahya'dan linkler veriyorsunuz, onun söylediği lafları bize söylüyorsunuz.
Peki bu Harun Yahya kimdir? Ya da Yaratılış felsefesini savunabilecek başka hiç bir adam yok mudur?
Harun Yahya dediğiniz bir satanistten farksızdır, müslümanların üstünden geçinmek istemiş bir zavallıdır. Ve bildiğim kadarıyla da şu an hapistedir. (bir zamanlar motor davası felan vardı, şu an başına ne geldiğini tam olarak bilmiyorum).

19. yüzyıl bilimi çok geriydi, ama 21. yüzyıl biliminin evrim teorisini tartışması çok saçma, yaratılış felsefesine inanması lazım onların da...
gibi laflar etmişsiniz.
Peki şunu söyler misiniz? Dinler ne zaman çıktı? Yaratılış felsefesi ne zaman çıktı? Bilim sürekli ilerlemekte ve gelişmektedir.
Yaratılış felsefesini tartışmaz çünkü bir dayanağı yoktur. Evrim Teorisi gelişmesi lazımdır, eski teoriler çürütülür ve yerine daha geçerli deneyler sonucu çıkan teorilere bırakır. Newton teorilerinin birçoğu çürütülmüş, yerine Einstein teorileri geçmiştir. Şu anda da bildiğim kadarıyla fizik konusunda deneyler yapan ve eski teorileri güncelleyen kişi Stephen Hawking idi.

Din eskiden beri Yaratılış Felsefesi üzerine işler. Bilimin belki eskiden bu felsfeyi eskiden desteklemesi çok da ihtimal dahilindedir. Çünkü reform ve rönesans öncesi bilim ve sanatın eli kolu bağlanmış, hristiyan felsefesi dışındaki tüm fikirler yasaklanmıştı. Bilimin şu an daha gelişmiş olduğunu savunmanıza rağmen yaratılış felsefesini desteklemesinin gerekliliğini de savunmanız çok komik ve saçmadır.

Trept ve CIRKINKRAL birlikte olup insanlara laf söyleyip duruyorsunuz. Ancak bu yaptığınız çok saçma ve çocukcadır. Kimin okul bebesi olup olmadığını nasıl karar veriyorsunuz onu anlamadım.
Ayrıca açıkladığım gibi evrim teorisi tartışılır, ama yaratılış felsefesiyle değil. Ayrıca Harun Yahya'nın laflarını burda söylemeniz çok yanlıştır. Adamın ne dinle ne de bilimle hiçbir ilgisi yoktur.

Umarım bu açıklamalarımı dikkate alırsınız. Bilim & Teknik altında Evrim'i yalanlayıp din
Sosyal ağlarda paylaş

bonec sana guzel bır tavsıye
bayın ayarlarından auto fılter cek trept ve cırkınkral a
ıkısınıde tarıhtekı yazıalrından bıldıgımden bende oyle yaptım okunmaya degmıycek yazıalr yazıyorlar tıpık gaz genclık ornegı

hasan cemal cıksa karsıalrına ona bıle sen tarıhten cakmıyosun dıyıcek yapıdalar malesef[signature][hline]God's In His Heaven, All's Right With The World.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar o gösterdiğiniz alıntıların nerdeyse çoğunun dalavare olduğu kanıtlanmasına rağmen siz hala inatla aynı alıntıları koyuyorsunuz buraya birde insanları bilimsel tartışmamakla suçluyorsunuz. Bu konuda açılmış diğer konulara bakarsanız, aynı şeylerle burayı yazı yağmuruna tutmadan göreceksiniz koyduğunuz alıntıların /özellikle/ Stephen Jay Gould'un hakkında olanların tamamen dalavere olduğunu. Stephen Jay Gould yakın zamanda ölen yeni darwinistlerden biridir ama sizin o adama bile saygınız yok.[signature][hline]Beş Hececiler
''Özünün farkında olup bunu gölgelemek farklı, bu gölgelemenin farkında olmayıp kendini başka türlü nitelendirmek farklıdır.'' - S
Sosyal ağlarda paylaş

bone yazın çok güzel olmuş.

yaratılış teorisinin temelinde din vardır.dinin temelinde de dogmatik düşünce vardır.dogmatik düşünce tartışılamaz eleştirilemez.bu arkadaşların evrim teorisi milyonlarca kez çürütüldü yok zart çürüttü yok zurt çürüttü demeleri sanırım bundan.çünkü çünkü buna inanıyorlar

ben tanrıya inanan birisiyim.ancak evrimin var olduğunu düşünüyorum.madem tanrı mutlak güç niye böyle bir düzen yaratmasın.araform falan diyorsunuz ben size öbür topicte bildiğim 2 tanesini yazmıştım.bu konuyla ilgili hiç cevap gelmemiş.tekrar yineliyorum.avusturalyada yaşayan memeli sınıfında yer alan fakat yavruları dış gebelik(yumurtayla) gelişen gagası olan ördek gagalı memeli bildiğime göre ara form sayılabilecek nitelikleri taşıyor.

ayrıca doğal seleksiyonun yanında cinsel seleksiyon denilen bir seçilim türü daha var.kısaca şöyle açıklayayım.türün dişisi türünün en iyi erkeği ile çiftleşmek ister.bunun için kur dansları(kuşlarda) boynuz savaşları(geyik manda bizon vb) kurtlarda alfa erkeği olma mücedelesi vs vs olur.amaç türün en iyilerinin genlerini bir sonraki kuşağa aktarmaktadır.

bunlara ek olarak mevcut evrim teorisi(darwinin teorisi değil) ilk canlının ortaya çıkışını da açıklamaz.[signature][hline]And darkness will cover the light
wrdlln

Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşalr meydanı boş bulup bazıları güzel güzel atmış tutmuş.
arkadaşlar siz benim yazılarımı okumadığınıza eminim. şurada şu yazıyor. burada bu yazıyor nasıol biliyoruz gibi örnekler vermeyin. sadece kafanızdaki nefret ettiğiniz düşüncelere benzeyen düşünceler aramışsınız.

evrimi aksini iddia edenleri körü körü ne dine bağlı olmakla eleştriyordunuz şimdi ne oldu kaynaklar vere vere yazdığım yazıları hazmedemiyormusunuz.soruyorum bu böylemi?
hani biz en doğru bilgiye ulaşmak için uğraş verecetik buna hepiniz söz verdiniz(sükutunuzla) ee şimdi neden ortalığı savas alanına çeviriyorsunuz. ne yani sizden farklı düşünüyorsam beni taksimde sallandırmanız mı? gerekiyor.

deney ve gözleme dayalı bilgilerle karşıma gelin dedim çünkü böyle subjektif belli amaca hizmet eden bilgilerden artık deyim yerindeysae gına,tiksinti geldi.

yok ona saldırmışım yok buna saldırmışım.hayır yanılıyorsunuz,ben burda endoğru neyse ona varmak ulaşmak için çabalarken siz bana nelerle hitap ediyorsunuz.

Birde arada azarladığım (viktor) ve ortaokul çocuğu dediğim (ardeth) var. bunlar doğru bone bunların avukatlığı sana mı düştü. bunlar kendilerini savunamıyorlar sonra gelmiş benle s.... yarıştırıyorlar.her zaman nefret etiğim şeylerden birisidir.;bir insanın sahip olduğu değerden kendini daha değerli göstermeye çalışması. bunlar da benim yapmadığım şeyleri yaptın diyerek. saplantılı fikirlerle benim karşıma gelmeleri bence bu yapılan fillere yakışyıklarını gösteriyor.

bonemisin nesin harbiden bakan körsün sen
sana soruyorum benim yzılarımda harunyahya geçiyor mu?

geçmiyorsa neden beni suçluyorsun. illa benle çatışlmak mı istiyorsun. bak bu yaptığın hatayı affediyorum. eğer aynı olay devam ederse yapacağımı biliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

15 yıl evrimel uğraşan profun dediğini yazıyorum .hemen yalan diyorsunuz.
4 tane nobel ödüllü 200 tane bilim adamı darwinin teorisinin bilimsel temeli yok diyor siz ne diyorsunuz.

pes yani siz daha çok bildiğinizi unuttum o proflar sizin yanınızda b.k yemiş değil mi? bir daha sizin o ender,derin bilgileriniz varken böyle basit nobel ödüllü veya ödülsüz prof parçalarına bakmam. tamam şimdi asıl kesikliği anladım.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
CIRKINKRAL, 25 Ağustos 2005 23:38 tarihinde demiş ki:
arkadaşalr meydanı boş bulup bazıları güzel güzel atmış tutmuş.

kim atıp tutmuş afedersin. trept ile gelin güvey olan sen değil misin? birkaç dakika geç mesaj attı diye insanlara sayıp söven siz değil misiniz?

said:
deney ve gözleme dayalı bilgilerle karşıma gelin dedim çünkü böyle subjektif belli amaca hizmet eden bilgilerden artık deyim yerindeysae gına,tiksinti geldi.

deney ve gözlemlere dayalı bilgilerle karşıma gelin diyorsun. iyi güzel diyorsun da.
söylüyoruz sana, böyle böyle kazılar var, böyle çalışmalar var, biyoloji şunu söylemektedir, fizik bunu açıklamaktadır, darwin'in teorisi geliştirilmiştir, nedeni de bilimin sürekli gelişmesinden kaynaklıdır vs vs diye.
sen bu kazılara yalan diyorsun bir kalemde silip atıyorsun.

peki karşısında iddia ettiğin kavram ne? "yaratılış felsefesi"
peki bana açıklar mısın yaratılış felsefesi nasıl kanıtlanır? hadi evrim teorisini açıklamak için belirli deneyler yapıyor adamlar.
sen ise Tanrı var mıdır yok mudur üzerine konuşuyorsun. Yaratılış doğruysa bunu ancak öteki dünyada görebiliriz. bu dünyada göremeyiz.

bu dünyada yapılan deneyler ve bulunan fosiller en doğru teorinin veya felsefenin Evrim Teorisi olduğunu göstermektedir. Elbet bilimin gelişmesi sayesinde Evrim Teorisi de değişecektir.

Sağlık alanında tıp bilimi 20 sene öncesinden çok değişti, yeni şeyler çıktı. Elbet evrim teorisinin %100 doğru olduğunu söyleyemeyiz.

Yoksa bu "TEORİ" değil "KANUN" olurdu. Yerçekimi kanunu gibi mesela.

said:
yok ona saldırmışım yok buna saldırmışım.hayır yanılıyorsunuz,ben burda endoğru neyse ona varmak ulaşmak için çabalarken siz bana nelerle hitap ediyorsunuz.

burda kendini melek gibi göstermişsin o kadar güzel. "ben yendim oley oley" tavırları sergileyen ben miyim? millete okul çocuğu diyip laf eden ben miyim?
En doğru neyse ona varmak istiyorum diyorsun. E evrim teorisi hakkında uğraşanların tüm uğraşlarını tek bir kalemde silip atıyorsun. Tek doğru senin için "Yaratılış Felsefesi" midir? O zaman bu felsefenin bilim & teknik altında konuşulması hiç doğru değildir.

said:
her zaman nefret etiğim şeylerden birisidir.;bir insanın sahip olduğu değerden kendini daha değerli göstermeye çalışması.

ister istemez sen de bunu yapıyorsun, trept ile birleşip sidik yarıştırıyorsunuz. Dikkat et. Eğer nefret ediyorsan bundan uzak durursun.

said:
bonemisin nesin

...

said:
bak bu yaptığın hatayı affediyorum. eğer aynı olay devam ederse yapacağımı biliyorum.

Viktooor! koş yetiş! Ülkü ocağını topluycaklar başıma :-P

ehe bak burda çok komik konuşmuşsun. sonra "doğruya ulaşma çabası" diyorsun.
Bilim dediğin zaten doğruları bulmaya çabalamaktadır. evrim teorisi de teknolojiyi kullanıp dünya ve evren düzenini takip edip bir sonuca varmaya çalışmaktadır.[signature][hline]Beş Hececiler
I fear no enemy! I fear not death!
For the khala is my strength.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
CIRKINKRAL, 25 Ağustos 2005 23:50 tarihinde demiş ki:
said:
Wordellion, 25 Ağustos 2005 23:42 tarihinde demiş ki:
inanmayın düşünün ve de sorgulayın

ben bunu söyleye söyleye dilimde tüyler bitti.

sizin yaratılış teorisinde inanç var yani dogmatizm bu yüzden bana katılıp yaratılış teorisini desteklemen ilginç[signature][hline]And darkness will cover the light
wrdlln

Sosyal ağlarda paylaş

bone anlaşacağız seninle ama inat ediyorsun sana o kadar uzattığım köprüleri göremiyorsun.amacım en doğru bilgi köprülerimi gör artık!!!
deney ve gözlem den kasteddiğim bazı arkadaşlar var. mesela en basitinden dediklerine örnek vereyim maymunun iki gözü var insanında tamam kesin evrim var gibi akla zekaya zarar kişisel düşünceleri kasteddim. yoksa benimde var kişisel düşüncelerim o kadar düşünüyorum en ufak çıkmazda terk ediyorum hemen buraya yazmyorum.

güzel bilgiye ulaşmak için sert tartışmalar çıkabilir.hele taraflardan birisi sabir bir yanlış fikirde takıldıysa

dinle alakalı birsey demedim siz beni irticacı ettiniz gittiniz.ayrıca ülkücü değilim.sana yapacaklarım ne biliyormusun sadece kalvyeyle kaba kuvvete karşıyım.

ben tek başıma düşünürüm beni onla bunla karıştırma.
Sosyal ağlarda paylaş

bunları yanıtlarsan sevinirim.

1) sen hangi fikri savunuyorsun? Yaratılış? Evrim? Başka birşey?

2) ilk verdiğin bilim adamları ve onların laflarını nerden aldın? Harun Yahya'nın kitabında da buna benzer laflar vardı, ordan mı?

3) insanlara laf edip dalga geçmek, tartışmak mı demek oluyor?

4) "hele taraflardan birisi sabir bir yanlış fikirde takıldıysa" diyorsun. peki aynı zamanda bu birisi acaba sen olabilir misin? karşındakine laf atmadan önce aynı şeyi kendi üstünde de düşündün mü?

ayrıca yukardaki laflara baktım da,
misal ben bir gün gidip "FPS'ler konsollarda oynanmaz. Ancak Killzone 2 bize bunun aksini ispatladı." dersem, birisi 'Bone "FPS'ler konsollarda oynanmaz" dedi, Killzone 2 de iğrenç oyunmuş' derse, bu benim sözlerimi çarpıtmak olmaz mı?
yukardaki sözler de sanki belirli fikirlerin kıyısında köşesinde belirli birşeyin doğrultusunda lafların araklanması gibi durmuş.[signature][hline]Beş Hececiler
I fear no enemy! I fear not death!
For the khala is my strength.

[Bu mesaj Bone tarafından 26 Ağustos 2005 00:09 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Konunun kitlenmesini istiyorum...
Bir de aklıma bir şey geldi.
Evrim teorisinin dinle uyuşmadığı nokta şu (imiş)... Kutsal kitaplarda Adem'le Havva'dan sözediliyo, ama evrim maymundan geldiğimizi söylüyo; başka uyuşmayan nokta yok...

Gördüğüm kadarıyla evrim teorisi yüzlerce defa "çürütülmüş", biraz da öbür tarafa saldırıcam afedersiniz ama sabrım taştı...

Dinler dogmalardır belki çürütülemezler, çünkü onlar sorgulamadan inanılmak için ortaya çıkmışlardır, ama bir sorgulayalım bakalım ortaya ne çıkacak.

Valla belki çok cesur bi yazı yazıcam ama neyse (Kesin ateist dersiniz bu yazıdan sora, banane umrumda değil)... Dinazorların varlığını kabul ediyosunuz heralde, etmeseniz de koca koca fosiller var di mi... Peki bunlar rastgele ortaya çıkmamışsa onları Tanrı yaratmışsa eğer, niye yarattı onları; yokolacak bi türü neden yarattı, eğer şimdiki zamanımıza hazırlık içinse, neden ki? Onların yerine dinazordan "evrimleşmemiş" timsahlar, sürüngenler yaratamaz mıydı? Adem'le Havva olayında yaptığı gibi 2 timsah yaratamaz mıydı nehirde? Acaba şimdi bu konuları tartışalım diye mi yarattı Tanrı bu dinazorları yoksa başka bir nedeni mi var ne dersiniz? Biraz da dini sorgulayın bakalım...

Ayrıca burası bilim bölümü burda bu konular tartışılmamalı. Burda evrim tartışılacaksa bilimsel nitelikli yazılar olmalı Harun Yahya denen "bilim adamı" ve türevlerinin yazdığı saçmalıklar değil. Nefr gelse de kitlese.[signature][hline]Mekteb-i Sultani
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...