Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lostlands-Dragonlance

Zephyros

Öne çıkan mesajlar

isimleri tam olarak bunlar mı bilmiyorum ama ben drizzt do'urden le raistlin die biliyorum karakterleri yanlıssam affola acaba bana sırayı dağıtmadan söleyebilecek olan var mı
zira drizzt e mirastan basladım arkadaslar dehsete dustu naptın die galiba hikayenin tam ortasıymıs.
ilginiz için tesekkur ederim
saygılarımla[signature][hline]A timeless word the meaning changed
But I'm still burning your flames
Everything burns without her

Sosyal ağlarda paylaş

forgotten realms olacak
diğeri de dragonlance doğru zaten.

başlangıç için liste vermek gerekirse

forgotten realms:
dark elf trilogy
icewind dale trilogy
ile başla devamı gelir....

dragonlance:
Dragons of Autumn Twilight
Dragons of Winter night
Dragons of Spring Dawning

bunlarla başla soora

Time of the Twins
war of Twins
Test of twins

bunlarla devam et.

soora bi tane daha topic aç "bunları okudum soora ne okuyayım" diye tekrar yardımcı olurum şimidilik bu kadar canım sıkıldıda :-p[signature][hline]... that's me in the corner...
Sosyal ağlarda paylaş

Dark Elf Trilogy derim Cunninghem o kadar iyi değil.(Salvatore'la karşılaştırılacak kadar) Hem sonra Drizzt adlı şahsiyet var :) .Bence Dark Elf T. FR'de yazılmış en güzel kitaplardır.Nedeni ise edebi ve psikolojik değerler taşıyan , karakterleriyle ön plana oturan ve de hayal gücünüzün sınırlarını geliştiren bir kitap olması.

Drizzt'i Drizzt yapan Spiderman'a benzemesidir.O da aşklarıyla çelişkileriyle içimizden birisi çünkü...Dark Elf olsa da...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Nedeni ise edebi ve psikolojik değerler taşıyan , karakterleriyle ön plana oturan ve de hayal gücünüzün sınırlarını geliştiren bir kitap olması.

bence pek birşey ifade etmiyor edebi olarak ama kitabın oldukça sürükleyici yazıldığını sööleyebilirm...

Kitabın bana göre en büyük artısı kendisini okuyucuya sevdiriyor ve bi şekilde de olsa bitirtiyor kendini... ben bunu en çok icewind dale de gördüm. Edebi olarak değersiz, hikaye tek düze ama o karakterlerin derinliği herhalde bitiriyor olayı....[signature][hline]... that's me in the corner...
Sosyal ağlarda paylaş

edebi değer taşıyan kitaplar yazan FK yazarı pek tanımıyorum ben...
Le Guin
Tolkien
ihsan oktay anar (tek bi kitap ama olsun :))
terry pratchett

diğer FK romanları sürükleyici ve çabuk tüketilebilir olmaları için hazırlanmış ve hikayenin gidişatından çok ticari kaygılarla 3leme 5leme 8leme falan diye basılmıştır... ama dediğim gibi okuması rahat, hafif ve keyifli şeyler bunnar...

bunun akabinde eklemek istediğim bişey; eğer mümkünse ingilizce kitap okumanı tavsiye ediyorum. her ne olursa olsun çevirilirken çok şey kaybediyo kitaplar.

FR okuyacaksan da efet kara elf üçlemesi başlamak için uygun biyerdir. akabinde drizzt ve arkadaşlarıyla ilgili yazılmış bi düzine kadar daha kitap seni baya oyalar. ama drowları birazcık olsun tanıyabilmek için sana war of the spider queen serisini öneririm. harbici drowlar nası oluyo burdan anlıyoruz (gerçi bi yerde işin içine gene biraz elistrae karışıyo ama olsun :-p)

neden bukadar konuştum bilmiyorum... sanırım dolmuşum biraz... neyse...[signature][hline]A World is supported by four things: the learning of the wise, the justice of the great, the prayers of the righteous and the valor of the brave. But all of these things are as nothing, without a ruler who knows ruling.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Edebi diyebileceğim FR kitabı yok gibi.Clayton Emery'nin Netheril Trilogy'si(Artık bulunmuyor.) güzeldi.Greenwood'un Elminster in Hell'i de.
Eğer ingilizce biliyorsan Tad Williams'ın Memory,Sorrow & Thorn'unu ve Philip Pullman'ın His Dark Materials'ını okuyabilirsin. Bilmiyorsan Mervyn Peake'in Gormenghast'ını ve George R.R. Martin'in Buz ve Alevin Şarkısı'nı.[signature][hline]GERGE - Concerto for Electric Guitar No.1 Op.30
Sosyal ağlarda paylaş

hehe nie ebedi olsun ki =).
hakakten ebedi deger nasıl oluyor?
[aşırı ciddiyim][signature][hline]ExhaulteD, 31 Mayıs 2005 14:01 tarihinde demiş ki:
Kemalizm bir din ,Ataturk bir peygamber ,Anitkabir ise kabe degildir.
Delanoresse, 31 Mayıs 2005 14:03 tarihinde demiş ki:
ex, o yuzden Ataturk'u ve dusuncelerini seviyoruz
Sosyal ağlarda paylaş

suark baktım senden başka ebedi diyen bulamadım :-p
kimse ölümsüz sanat şaheserleri beklemiyo ama okuduğumuz şeylerin de biraz yenilir yutulur olmasını istemek çok diil heralde? edebi açıdan yani...[signature][hline]A World is supported by four things: the learning of the wise, the justice of the great, the prayers of the righteous and the valor of the brave. But all of these things are as nothing, without a ruler who knows ruling.

[Bu mesaj Grudge tarafından 04 Eylül 2005 20:33 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

abow =).Neyse ediklemiimde esprisi kalsın.
Yani okunuşu anlatımı ii olan edebi mi oluyo?[signature][hline]ExhaulteD, 31 Mayıs 2005 14:01 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

şöyle diim
sayfalar ve sayfalarca süren 9. sınıf aksiyon filmi sahnesi tasfirlerinin arasına serpiştirilmiş yapmacık plotlinelar ve arabesk karakterler pek tabii ki dante'nin İlahi Komedyasıyla aynı yeri tutmuyo kitaplığımda :-p

//edit: kimse görmedi duymadı :-p[signature][hline]A World is supported by four things: the learning of the wise, the justice of the great, the prayers of the righteous and the valor of the brave. But all of these things are as nothing, without a ruler who knows ruling.

[Bu mesaj Grudge tarafından 04 Eylül 2005 21:01 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

hım,peki saol.
Demek edebi buymuş =).[signature][hline]ExhaulteD, 31 Mayıs 2005 14:01 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...