Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Helikopter piyasasi

Dela

Öne çıkan mesajlar

Oooooof ooooof...

Tank alamam pahalı. En ucuz tank Ruslar'ın T-72 ve T-80leri şu an, 2. elini 200.000 dolardan bulabilirim anca. Ülkeye sokması da zor açıkçası, plaka vermiyorlar. Modern tanklar 4-10 milyon dolar arası, bir de çok yakıyor, LPG de taktıramam. Ama netekim "Tank alayım gezeyim" bir fantazidir.

Helikoptere gelirsek... 1 milyon dolarlık helikopterler genelde "askeri" amaçlı olanlar veya orta boy SAR(arama kurtarma) tipi araçlar. Kişisel helikopter, "kişisel tank"ın aksine mevcut ve 50.000 eurodan başlayarak alınabiliyor. 50.000 Euro dediğiniz de üst-orta sınıf araba parası bugün, at deve bir şey değil. Bugün 50.000 Euroya ancak BMW 3 serisinin alt modellerini falan alırsınız, öyle diyeyim, milletin hava olsun veya lüks olsun diye aldığı arabalar çok daha deli paralara.

Artı zevk onun para onun size ne? Sizin paranız vardır yoktur, helikoptere harcarsınız harcamazsınız, kişisel tercihtir. Kalkıp da harcayana laf etme hakkını vermez bu size. Dünyanın ekonomik düzeni zaten böyle, zengin olanın harcayacak parası varsa daha iyisini daha lüksünü alır, eğer öyle olmasaydı "lüks" sınıf mal olmaz, bütün mallar aynı kalitede "standart" olarak üretilirdi.

Bana tank al gez diyen arkadaşların da parayı bulsalar altlarına hemen Ferrari falan çekip piyasa yapmaya koşacaklarına da adım gibi eminim. Kedi-ciğer ilişkisi söz konusu sanırsam. Saçmalamışsınız kısaca, yakıştıramadım.[signature][hline]Rampaların ustası, Liv Tyler'ın hastasıyım.
Tüm Metalciler bir gün Led Zeppelini tadacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

saçmalama denmez bence.

isterse arap şeyhinin oglu olsun, okula helikopterle gelirse ben yine aynı tepkiyi veririm.

okula helikopterle gelip gitmek?? ordan kulaga nası geliyor bilmiyorum ama burdan baya komik..

dela ne kadar ciddi bilmiyorum (aslında ciddi oldugunu da düşünmüyorum ama) , zaten böle birşeyi istese de yapamaz.
okul böyle birşeye izin vermez cünkü, gerisini tartışmaya bile gerek yok..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Penthesilea, 17 Ağustos 2005 03:19 tarihinde demiş ki:
said:
Dela, 17 Ağustos 2005 03:18 tarihinde demiş ki:
kari kiz bulastirmamak lazim penth, onemli olan omrumun curumemesiyken hele.
Helikopteri olan bir holding patronu veya holding patronu oglu bul.

Birileri bendenmi bahsediyor ;)[signature][hline]Kalbinizle yaptiginiz hersey size geri donucektir...
who is genor?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dela, 18 Ağustos 2005 15:35 tarihinde demiş ki:
ceday, isin maddi boyutunu okula yazili olarak bildirir ve okula SUV'larla gelinmesine kisitlama isterim o durumda.

ne alaka ki? olay geldigin aracı fiyatında degil ki??

neyse hiç bi şekilde izin alamazsın bu tür birşey için.
istiosan ac bi telefon kendin sor.
Sosyal ağlarda paylaş

valla bende fazla para yoq o yuzden ben olsam küçük mütavazi bır helikopter alırdım olesi daha hoş yane şöle arkadayada 2 tane küçük koltuklardan atarım sohbet ederız,çekirdek yerız(kabuklarını aşşa atarız flm)ole yane daha sıcak geldı bana....[signature][hline]Spiker olmuş her denyo Savaşı gülerek sunmuş...
Sosyal ağlarda paylaş

senin de bunu anlaman icin yardimci olayim. para varsa mutluluk olmaz, mutluluk olmasi icin harcayabilmek lazim. yani sakip agamiz ogluna boeing de alirdi ama malesef ozurlu oldugu icin kullanamazdi.

isin ironik yani ki bu asla tatmin edilemeyen bir zenginlik anlayisi ve para hirsi yuzunden olusan akraba evlilikleri nedeniyle olusmustu bu ozurluluk durumu.[signature][hline]Yaz geldi TOiO hadi
Sosyal ağlarda paylaş

Düşüncelerimiz çok farklı o yüzden susuyorum. Burada konuşsak da pek bi anlamı yok. Aramızda dağlar var kısacası, o dağları aşmak zor.
Düşüncelerine saygı duyuyorum, ama düşüncelerini çok fazla etrafa saçarak abartma.
Başkalarını da düşünerek yazı yazmanı öneriyorum.[signature][hline]Unutulduğun Zamanlarda, Arkana Dönüp Bir Bak, Bakalım Neler Göreceksin...?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
KaMoNJuK, 18 Ağustos 2005 19:12 tarihinde demiş ki:
Rahmetli Sabancı nedemiş '' Sırf modaya uysun diye 0 ceketi çöğe atacak kadar zengin değilim ben '' Bu adamın elini öpmezsinde ne yaparsın

Bir an babam gözümün önüne geldi sanki...
İnanki bütün durumu iyi olanlar,yada Holding yönetenler sanırım bu şekilde oluyorlar.(0 dan gelmeyenler hariç)[signature][hline]Kalbinizle yaptiginiz hersey size geri donucektir...
who is genor?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dela, 18 Ağustos 2005 19:18 tarihinde demiş ki:
senin de bunu anlaman icin yardimci olayim. para varsa mutluluk olmaz, mutluluk olmasi icin harcayabilmek lazim. yani sakip agamiz ogluna boeing de alirdi ama malesef ozurlu oldugu icin kullanamazdi.

isin ironik yani ki bu asla tatmin edilemeyen bir zenginlik anlayisi ve para hirsi yuzunden olusan akraba evlilikleri nedeniyle olusmustu bu ozurluluk durumu.

abi öyle bir açıklama yapmışsın ki kilitlendim kaldım mutluluk bu mudur yani gerçi bu konu tartışılacak yer değil o yüzden boşverelim en iyisi...[signature][hline]'But I don't want to go among mad people.'Alice Remarked.
'Oh,you can't help that.'said The Cat:'We're all mad here.I'm mad you're mad.'
'How do you know I'm mad?'said Alice.
'You must be,'said The Cat 'or you wouldn't have come here.'
'Alice's Adventures in Wonderland'
Sosyal ağlarda paylaş

yurtdışından helikopter seti getirt.al yanına bi kaç kişide birlikte birleştirirkende hoş vakit geçirirsiniz.hem daha hesaplı olur hem vergiden bi nebze olsun yırtarsın.
not:sakın güzel kafayla parçalara dokunmayın inişin muhteşem olur[signature][hline]Bundan böyle herşey daha güzel olacak!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...