Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Raistlin ve Dalamar / Spoiler içerebilir

Wispy

Öne çıkan mesajlar

Ruhdövenini okurken Antimodes'in bir sözü aklımı bulandırmıştı. Bunlar yanlış anlamadıysam bir büyücüyü Takhisis'e karşı hazırlama kararı alıyorlar. Çünkü hep vakit geliyor vakit yaklaşıyor falan diyorlardı. Neyse bir ara Par Salian la Antimodes arasında Raistlin başaramazsa testi geçmeyi ne olacak diyorlar, o zaman bir kara elf büyücü Dalamar var onu deneriz diyorlar. Neyse ki Raistlin bir şekilde geçiyor testi. FAkat aklıma şu takıldı, Dalamar the Dark'ta Dalamar testin bildiğin büyüleri kullanma aşamasında resmen şov yapıyor, ateştopudur şimşektir her şeyi yapıyor diyor kitap. Bence testi de mükemmel geçiyor. Raist ise 3 tane kara elfi öldürmekten aciz, Fistandan yardım istiyor. Merak ettiğim Raist içindeki potensiyali yavaş yavaş mı keşfediyor, yoksa Fistanın yardımıyla mı bu kadar güçlü oluyor. Çünkü testi düşünüce dalamar daha iyi gibi gözüküyor.[signature][hline]
With each kill I grow wiser
With added wisdom I grow stronger / A.E.
Sosyal ağlarda paylaş

fistan ın yardımıyla bu kadar güclenior, ancak icindeki hırs ta göz ardı edilmemeli

ancak doruk noktası herhalde raist in icindekinin kim olduğunu fark etmesi ve fistanı öldürmeye gitmesidir die düsünüorum ben[signature][hline]Emaleth, 12 Ocak 2005 18:11 tarihinde demiş ki:
where is hareket, there is bereket paticiklerim.

Cthulhu_, 05 Aralık 2004 20:57 tarihinde demiş ki:
12 yaşımdan beri sertleşmeye başladım hala da sertleşiyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

ben burda yine bişi aklıma takıldı onu sorcam. Bu oyun gerçekten de önce oynanıp sonra yazılıyor öyle mi? E.M hakkında böyle bişi duymuştum ve bi kat daha hayran olmuştum...[signature][hline]:." Storm Earth and Fire! Heed my call!
Ben istemedim gitmeni,kedi istedi.
Sosyal ağlarda paylaş

fistandantilus'un yardımıyla geçiyor,yoksa raistlin oradan çıkamazdı o gücüyle.hatırladığım kadarıyla sonradan fistanın gücüyle gelişiyor,geçmişe giderek gelmiş geçmiş en güçlü büyücüyü (fistanı) çok büyük bir büyü savaşında yenerek kendisi aşıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

dalamarda raistlindeki kararlılıkta yok bence...dalamar şark kurnazı havasında gibi (biliyorum kötü bi benzetme oldu :) )[signature][hline]_iReM_, 09 Ocak 2005 22:16 tarihinde demiş ki:
ne bu ya kız diyince öyle altın günü gibi boş işler gelio hemen aklınıza.bitek çay servisine yaramıoruz yane.
Sosyal ağlarda paylaş

Dalamar da cok saglam bı herıf..Ayrıca elf oldugunu ve savaslar atlattıgını unumayalım.Adam uzun yıllar boyuncagezıyor zaten yası raistten epey buyuk.
Raist daha yenı yetme bişi ve olanaklarıda kısıtlı.Yaş farkı cok onemli .

Elfler hırssızları yuzunden cok guclu olamıyorlar[okadar yasa ragmen];dalamar da bu hırs var kı bu onu en saglam 2. adam yapıyor[signature][hline]Angelfire, 24 Kasım 2004 23:11 tarihinde demiş ki:
bitidirdiniz ömrümü tükettiniz yemin ederim
anlamıyorum amacınız ne sizin
biz dostuz mu demeye çalışıyonuz ya

--------
BonePART, 27 Kasım 2004 04:47 tarihinde demiş ki:
ister ırkcı deyin ister kafatascı ben turk olmakla da turk dogmaklada gurur duyuyorum

Sosyal ağlarda paylaş

raistlin büyüokulundan mezun olupda sınava gelene kadar ustasının kilitli kasasından 1/2 büyü öğrenmiş gliyor (tamhinimce lv1 yada cantrip bunlar). şimdi Dallamar ise gizlice yıllarca çalışmış hatta çok çalıştığı iiçin "atılmış" biri.. yani normaldir bence birinin şov yapması dierinin "bağırsaklarım nerde" demesi :D[signature][hline]Fire is the universal language
Sosyal ağlarda paylaş

abi lethe gerçekten doğru sölemiş dalamar büyüye değer verilen bir ortamda büyümüşken raistlinin büyüdüğü ortama bakın babası oduncu annesi uçmuş falan yani bu acayip normal rasitlin sınava girerken ne kadar büyü bilyordur ki lethenin deiği gibi basit büyüler ama dalamar çalışarak kendini geliştirmiş biridir bayağı bilgisi vardır ve otomatikman şov yapmıştır[signature][hline]Uzaklardan bir yerlerden bir çığlık duyarsanız bilin ki o çığlık ümidini yitirmiş birinin çığlığıdır o yüzden siz siz olun ümidinizi kaybetmeyin
Sosyal ağlarda paylaş

ruhdövenini okuduğum sırada bişi aklımı kurcalamıştı...Raistlin in annesinin bazı yetenekleri vardı dimi?kahin gibi bişiydi sanırım ama yanlışta olabilir...Raistlin e de doğuştan gelen güçler var diye hatırlıyorum ya...off tekrar okusammı acaba Ruhdövenini...offf[signature][hline]_iReM_, 09 Ocak 2005 22:16 tarihinde demiş ki:
ne bu ya kız diyince öyle altın günü gibi boş işler gelio hemen aklınıza.bitek çay servisine yaramıoruz yane.
Sosyal ağlarda paylaş

anneden raistlin e geçen birşey yok

potansiyel ile güç farklı kavramlar.güç sonradan da gelir, önemli olan potansiyel.belki de raistlin in seçilmesinin nedeni potansiyel

gerçi ben her halikardao farklılıklarının yazar farklılığı ve tutarsızlık yüzünden olduğunu düşünüyorum eğer olay burada yazandan ibaretse.derine inersek ki eminim yazan kişiler inmiştir sonuçta işleri o, bu olaya mantıklı bi çözüm buluruz raistlin in testine fistandantillus un müdahale etmiş olması gibi.ayrıca hatırlatırım ki dalamardır ki shalafi shalafi diye raistlin in tabiri caizse köpeği olmuştur..[signature][hline]FF
Sosyal ağlarda paylaş

insanlar herzaman elflerden daha güçlü olmuşlardır. (LOTR dışında...)
çünkü kısacık bi zamana bütün hayatlarını sığdırmaya çalıştıkları için sınırsız ölçüde daha hırslıdırlar. kaybedecek daha az şeyleri vardır. raistlin'in daha güçlü olması çok normal. elfler ne kadar uzun da yaşasa insanlar kada yoğun tecrübe edemiyolar etraflarındaki dünyayı...

bi de dalamar savaşa girdi denmiş. raistlin de brothers in armsda savaşıyo baya. o konuda bi sıkınıtı yok...

son olarak raistlin'in potansiyeli soulforge'da hocasının buna yaptığı ilk testte (keçi derisi(ys da öyle bişeydi işte) üzerine "I Magus" yazdırması olayı, 3 büyü tanrısının buna görünmesi vs...) açıkça görünüyo zaten...

gel gör ki dalamara da saygı duymak lazım. nitekim arkadaş lightning boltla mavi ejderha indirmeyi başaran nadir büyücülerdendir :-p[signature][hline]I feel, I can do anything - except, perhaps, live up to the expectations of the others have of me
-The Legend of Selim Wormrider
Sosyal ağlarda paylaş

dalamar the dark da mı o
kolpa be öyle şey mi olur
yıldırım atan ejderhaya yıldırım atma fikri dalamarın neresinden çıktı merak ettim.
o i magus yazısını yazan her büyücü görmez mi zaten tanrıları? sonuçta büyü gücünü onlardan alıyo nitekim.[signature][hline]abeo nihilum demonstrere
quod abolesco dum te defendo
Sosyal ağlarda paylaş

hayır her "i magus" yazan tanrılari görmüyor =)

hatta kitaptan şöyle bir alıntı yapayım:
"are you ill raistlin?" the master's voice, as through a dank fog.
"shut up!" raistlin breathed. doesn't the fool know they are here? doesn't he know they are watching, waiting?

bu durumda theobald de göremiyor mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

Büyünün kendisini sevmen lazım,yoksa göremen :).Misal horkin.[signature][hline]Angelfire, 24 Kasım 2004 23:11 tarihinde demiş ki:

--------
ister ırkcı deyin ister kafatascı ben turk olmakla da turk dogmaklada gurur duyuyorum

Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada Raist'in cidden çok sağlam olduğunu Soulforged'un sonunda anladım. Par Salian " Raistlin'in ustaya ihtiyacı yok, bir hanım onunla ilgilenecek diyor " ki bunda ya Solinari, ya Lunitariyi kastediyor.
Ah bir de İlkbahar Şafağı'nda Astinus'un kütüphanesinde buluduğu Anahtar'ı anlasam. Orada eski kitaplarda da Anahtar geçiyor, Anahtarı bulunca gizlerimizi çözeceksin diye.[signature][hline]
With each kill I grow wiser
With added wisdom I grow stronger / A.E.
Sosyal ağlarda paylaş

lunitari var bi kadın o.Bide paladine var.[signature][hline]Angelfire, 24 Kasım 2004 23:11 tarihinde demiş ki:

--------

Sosyal ağlarda paylaş

eh türkçe hatası olmuş ozaman.Kadın olarak lunitari;ayrıca arkasındaki tanrı olarak paladine :).[signature][hline]Angelfire, 24 Kasım 2004 23:11 tarihinde demiş ki:

--------

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...