Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dev bir kaleyi nasıl olurda Dev bir pasta haline getirirsiniz?

zydar

Öne çıkan mesajlar

kaynak mı? ne kaynağında yazacak ki bu?
"2000 paladin toplanıp detect evil yaparsa, önlerindeki kale patlar" gibi birşey yazmaz hiçbir yerde.

benzeri şekilde "1 milyar çinli aynı anda zıplarsa, dünya yörüngeden çıkar" gibi birşey de yazmaz. neden yazsın ki? düşününce sonsuz tane opsiyon çıkıyor önüne. bunların hepsini düşünüp yazacak kimse olacağını sanmam.

ancak deniyerek görebilirsin, 1 milyar çinli gerçekten dünyayı yörüngeden dışarı atabilir mi diye.
detect evil de bunun gibi.
2000 spellcaster'ın toplanıp aynı büyüyü aynı anda yapacağını kim tahmin eder ki? o yüzden yazmamışlardır bunla ilgili birşey.

ayrıca düşünsene neden olmasın böyle bişi?
sonuçta belirli güç dengeleri üzerine yapılıyor bu büyüler.
örneğin bir fighter bir kale kapısını yıkamaz. bir büyü de tek başına ekstra yan etkileri olmaz.
ama binlerce fighter aynı anda bu kale kapısına yüklendiğinde kırılır. aynı şekilde bu büyülerin birikmesi, birbirine girmesi, etrafındaki çevreyi etkilemesi gibi şeyler nedeniyle bazı şeyleri tetikleyebilir ve yan etkileri üstüste birikip istenmeyen sonuçlar doğurabilir.[signature][hline]Beş Hececiler
I fear no enemy! I fear not death!
For the khala is my strength.
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam ama böyle bir kanıt yok ortada...Detect Evil yaparken yaptığın tek şey Weave i kullanmaktır..Bu durumda 1000 kişi aynı anda macig missle atsa weave yine mi çökecek ? Büyü büyüdür...Dünyada aynı anda millyonlarca kişi weave i kullanabiliyor...Ağ bu kadar dayanıksız değil...Bu da benim görüşüm...
Sosyal ağlarda paylaş

tabii bu kadar dayanıksız değil.
ama şöyle düşün, tek bir noktaya daha çok basınç uygulamış oluyorsun. bir kağıt düşün mesela, kalemle bunun üzerinde rahatça yazı yazabiliyorsun. ancak, kalemi alıp tek bir noktaya doğru bastırmaya başlarsan bu kağıt yırtılır.
benzeri şey bunda da olabilir.[signature][hline]Beş Hececiler
I fear no enemy! I fear not death!
For the khala is my strength.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet benim fikrim bu sonucta ama yani mantıksız bisey de degil ki. Bİ anda weave uzerinde inanılmaz bi basınc olucak tek bi nokta uzerinde ve o noktada kırılıcak. Ha bu dunyanın ya da weave'in sonu demek degil ama o noktada garip seyler olur. Bazen tek bi buyucu inanılmaz guclu bi buyuyu yaparken bunu basarabiliyosa (mesela dragonlance'de skullcap'ın olusumu) o zaman 2000 paladin konsantre olarak bunu basarabilirler. Aynı anda 2000 kisinin detect evil atması degil olay cunku, aynı anda aynı yerde atması.

Simdi dunyayı bi kure olarak dusun, ve bu buyuculerin esit olarak dagıldıklarını dusun. Bunlardan 2000 tanesi bi saniyede bi buyu attılar diyelim. Bu durumda, butun buyuculer esit olarak dagılmıs oldukları icin weave'e olan baskı her yone dogrudur. Bu durumda weave delinmez. Ama sadece tek bi noktada ise, weave o noktada sapıtabilir.

Ama sonucta bu benim gorusumdur, ben dm olsam boyle yapardım ama sen dersen ki yok bence mantıklı degil o zaman senin oyununda da oyle olmaz. Bu tip detaylar dm'den dm'e degisir cunku dedigin gibi boyle bi konuda ne yazılmıs bisi avr ne de soylenmis. Tartısma konusu iste, oznel bisi.[signature][hline]kaleidoscopic 20 Haziran 9:30 sularında Rockistanbulda demiş ki:

Zaten tekerleklere karşı ilgim var...
Sosyal ağlarda paylaş

Normalde hicbi 2000 paladin toplanıp da aynı anda detect evil atmaz zaten, onu bi ornek olarak verdim sadece =)

Evet ama wild magic zone'ları olusurken biraz acılı olabilir olusumu. Kale de paladinler de havaya ucar buyuk ihtimalle. Ya da bilmem belki paladinlerin hepsi ordege donerken, kale de buyuk bi donuta donusebilir.

Canım donut cekti lan acıktım[signature][hline]kaleidoscopic 20 Haziran 9:30 sularında Rockistanbulda demiş ki:

Sosyal ağlarda paylaş

Cuce'cim o senin bildigin cucelerden degil. Bi defa dısarıya kale kurmuslar, sen dagın ustunde kac tane cuce kalesi gordun. Goremezsin cunku butun gun magarada magarada dısarısı neresi bilmiyosunuz sac sakal dagılmıs ooh. Yok ama ben senin icin baktım ve goremedim. Bi de paladinler dalıyolarmıs bu kaleye, e o zaman evil bunlar. Peki kac tane evil cuce gordun sen, kendin haric?

Hmm evet bu iki kanıttan da yola cıkarak soyle bi cıkarımda bulunabiliriz:

Bu cuceler feyk[signature][hline]kaleidoscopic 20 Haziran 9:30 sularında Rockistanbulda demiş ki:

Sosyal ağlarda paylaş

said:
zydar, 10 Ağustos 2005 00:17 tarihinde demiş ki:
Sahip olduğunuz 2000 kişilk bir zırhlı paladin ordusu var. 50 tanede yetenekli cleric var.

Ordumuz mükemmel ama.

Paladins = 2000
Clerics = 50

Pardonda kürt ordusu gibi olmuş.BUNE[signature][hline]I want to hurt you just to hear you screaming my name
Solda!t Ownz
Solda!t --> Masteis - [ EoS ]
Death is just depth of chaos
Branch would forgive the wind but it broken once
Sosyal ağlarda paylaş

Cüceler dağın üstüne kale yapar arkadaşlar....Stronghold Builders guide ı açın cüce şehirlerini açıp inceleyin...Kendilerini tehtit eden bir durumda yer altında savaşacak halleri yok..Gerekirse meydan savaşı yapmak için orduları alana çıkartırlar...Bu yüzden bulundukların dağın en tepesine bir kale yaparlar...Yüzüklerin efendisinde moriada bile vardı yanlış hatırlamıyorsam...
Sosyal ağlarda paylaş

yok biz paladin ordusana biraz şaşırdık. hadi 50 cleric demiş iyide 2000 paladin nedir ? :D fazla hayal gücü değişik olmuş.Hadi 150-160 wizard , 200 küsür sorceror , 350 cleric , 280 rogue/assassin , gibi dese sonunda 1000 küsür paladin bile fazla kaçar 2000 paladin düşünemiyorum. .[signature][hline]I want to hurt you just to hear you screaming my name
Solda!t Ownz
Solda!t --> Masteis - [ EoS ]
Death is just depth of chaos
Branch would forgive the wind but it broken once
Sosyal ağlarda paylaş

@Kartan:
tabii ki:) en hastası olduğum süper silahtı... aaah ah.

bence 2000 paladin aynı anda detect evil atarsa, detec evil bilgi sağlayan bir büyü olduğu için beyin ...laması geçirir ve delirirler. sonra cıbıl cıbıl ortada gezen 2000 tane paladin cücelere çok itici+iğrenç geldiğinden cüceler kalkıp kaleden giderler. böylece kale ele geçirilir. ondan sonra o kadar deli toplanıp pasta yapar zaten.[signature][hline]kaleidoscopic=Borbag
dilinizden utanmayın!
karakedi, 24 Haziran 2005 12:31 tarihinde demiş ki:
uno seni banlıcam da suan cok işim var, sen banlanmış RPsi yapsana şimdilik.

bedava D&D 3.5 ed., maksat wizards batsın.tık, indir
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...