Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dev bir kaleyi nasıl olurda Dev bir pasta haline getirirsiniz?

zydar

Öne çıkan mesajlar

doğru. hepsi muhakkak lwful good olmak zorunda değil. chaotic evil olanları da var.
ama genel olarak good takılan bir ırktan bahsediyoruz.
koskocaman bir kale ve yer altı mağaralarında yaşayan bir cüce halkının tümden evil olma ihtimali nedir ki?[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

elflerle dost insanlara kıl dağ dışında kale kuran+koruyan ve 200 yıldır burayı savunmalarına rağmen hernasılsa toplanmış 2000 3000 paladinin saldırısına uğramak üzere olan ve bu esnada bu paladinlerin aslında derin birnehrin yatağını kmlerce oynatabileceklerini, bu nehrin içinde yoktan timsah var edebileceklerini ve en önemlisi kalelerini PASTAYA dönüştürebileceklerini bilmeyen bir cüce halkı olabiliyorsa
bu olasılıklarla çok rahat tümden evil olabilirler.[signature][hline]kaleidoscopic=Borbag
karakedi, 24 Haziran 2005 12:31 tarihinde demiş ki:
uno seni banlıcam da suan cok işim var, sen banlanmış RPsi yapsana şimdilik.

bedava D&D 3.5 ed., maksat wizards batsın.tık, indir
Sosyal ağlarda paylaş

1 leveli yüksek paladin yeterdi ama 2000 kesin çözümü getirir.2000 taneside ritual(dua) yapar.Olmadı wish yaparlar."Tanrım senin rızanla oruç tuttum sana inandım sana sığındım orucumu bozmam için şu kaleyi pastaya çevirde sana olan borcumu doğru bir şekilde yerine getireyim" (Kaleyi pastaya çevirme duası bkz.DM guide page134)
Sosyal ağlarda paylaş

"elflerle dost insanlara kıl dağ dışında kale kuran+koruyan ve 200 yıldır burayı savunmalarına rağmen hernasılsa toplanmış 2000 3000 paladinin saldırısına uğramak üzere olan ve bu esnada bu paladinlerin aslında derin birnehrin yatağını kmlerce oynatabileceklerini, bu nehrin içinde yoktan timsah var edebileceklerini ve en önemlisi kalelerini PASTAYA dönüştürebileceklerini bilmeyen bir cüce halkı olabiliyorsa
bu olasılıklarla çok rahat tümden evil olabilirler"

ahahaha yarıldım gülmekten[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

konu başlığını değiştirebiliyomuzyuz? 2000 paladin bir araya gelse diye..

ya burda görülmesi gereken nedne diğerleri biz oyunumuz sırasında tamamen geyik olarak bi kaleyi pastaya nası çevirriz diye düşündük. bunuda sizlerle paylaştık sişzde işin cıvığını çıkardıınız özelikle bonecrusher..

burda bakılması gereken 2000 paladin fln deil ki ayrıca paladin kavramı dünyadan dünyaya değişir. kelime anlamları değişebilir. elite bi ordu olabilir. Cüce le lawful good olmayabilir. ELflerle dost olabilrler. Ya burda hayal gücü var biz hayalgücümüzü D&D yada genel olarak frp dünyalarına göre şekillendirmek zorunda deiliz. ki bu tamamen geiyk bi olaydı yarım saatlik süren bi arada ölesine zihin boşaltmak için konuştuk 1 saat kadar sürdü bide buraya açtık.

Biz oyunumuzu çok iyi oynarız yada çok kötü oyarnız demiyorum ayrıca bu sizi ilgilendirmez ki buda horocegoeskiing e söylenmiştir. Bu tamamen bir geyiktir. Sizinde biraz olsun anlayıp buna katılabileceğinizi düşünmüştük. Helal olsun valla..

Biz merak ediyoruz artık siz nasıl bir düşünceyle oynuyorsunuz bu oyunu. hayatınızda nasıl bir yere sahip?

Kurallar ayrıdır oyundaki ciddiyet ayrıdır. Geyik yapmak eğlenmek ayrıdır biz geiyk yaparkende kurallara uymayı istemiyoruz 2000 kişilik bir paladin ordusu bile kendi içersinde potansiyel geiyk zaten. biz bunları konuşken gülüyoruz ve dalga geçiyoruz ama siz ne düşünüyorsunuz bilmiyoruz..

NE yazıkki bizi anlayamamışsınız...[signature][hline]
-nevin, uyan horluyorum..
-allah belani versin sait...
- bakkal amca ölümden sonra hayat war mı?
- yok, tadelle war weriyim mi?
- ver hadi..
Sosyal ağlarda paylaş

yavrum ben sana kötü oynuyosun iyi oynuyosun demiyorum ki. ben ne acaip oynayanlar var diye kendi kendime taaccüb ediyorum. sen eğleniyorsan ne ala ne hoş. bana ne. ama sevgili güzelim, yani öyle anlatıyosun ki, 2000 kişilik paladin ordusu, orda elfler var burda böcekler var şurda nehir var filan diyip, sonra hmm. biz en iyisi bunu pastaya çevirelim diyosun. şimdi. bu korkulacak bişi benim açımdan.

gözümün önünde şöyle şeyler canlanıyo:
"abi şimdi paladinlerin dörtte birini şuraya yerleştirelim, elfler gelirse onları döverler. geri kalan paladinlerin yarısını nehir tarafından gelecek charge bölüğü olarak belirleyelim... veya dur beyin fırtıncası yapalım DRUİDİMİZ VAR PASTA OLSUN!!"

yani.. ehe. korkuyorum haliyle.[signature][hline]Bu hayattan asla sağ kurtulamayacaksın.
Sosyal ağlarda paylaş

sabah sabah yerlere yapıştım güzel bir uyanma egzersizi oldu:-)

cılkını çıkarttınız diyorsun da e zaten cılkı çıkmamış mı?
ORTADA PASTA OLAN BİR KALE VAR!! o_O
biz bu beyin fırtınasına nasıl katılalım ki o zaman??
du du buldum, bence altına kocamanbir beton blok bağlanmış devasa(colossal++ lardan) bir eşek kalenin üstünde zıplayıp deniz seviyesine indirsin!![signature][hline]kaleidoscopic=Borbag
karakedi, 24 Haziran 2005 12:31 tarihinde demiş ki:
uno seni banlıcam da suan cok işim var, sen banlanmış RPsi yapsana şimdilik.

bedava D&D 3.5 ed., maksat wizards batsın.tık, indir
Sosyal ağlarda paylaş

tamamen geyik bir oyun üzerinden konuşuyorsanız, hiçbir fantazi konsept birbirini tutmuyorsa, paladin paladin olarak durmuyorsa, dwarf dwarf olarak durmuyorsa...
bunları önceden söylersiniz. "biz sıkıyoruz sallıyoruz, aklınıza gelen her absürdlüğü yazın" tarzında bir topicse,
garbage'e açarsın, aynı absürtlükte cevaplar veren birçok kişi çıkacaktır.
ama "masaüstü" altına açarsan, belirli konseptler altında konuşanlara da kızmaman gerekir.[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Miracle, 10 Ağustos 2005 17:42 tarihinde demiş ki:
1 leveli yüksek paladin yeterdi ama 2000 kesin çözümü getirir.2000 taneside ritual(dua) yapar.Olmadı wish yaparlar."Tanrım senin rızanla oruç tuttum sana inandım sana sığındım orucumu bozmam için şu kaleyi pastaya çevirde sana olan borcumu doğru bir şekilde yerine getireyim" (Kaleyi pastaya çevirme duası bkz.DM guide page134)

+99999 zuhaha=)
Sosyal ağlarda paylaş

10 tane high level insanity büyüsü yemiş evil gnome cleric toplanır.Daha sonra paso 20hd'lık npcleri(nerden buldukları bilinmiyor) sacrife ederek ritual yapmaya başlarlar.Daha sonra derler ki; "tanrım şu kalenin üstüne o kadar pasta yağdır ki, sadece pasta olsun."
Ardından bizim sakar tanrımız o kadar çok pasta yağdırır ki gnomelarda pasta içinde kalır boğulur ölürler.(bu high level cleric gnomeların neden öldüğü bilinmemektedir.Fakat pasta yemekten patladıkları düşünülmektedir.)

Vallahi ben mantık çerçevesine en yakın bunu bulabildim...[signature][hline]"Sword is a weapon. Swordmanship is learning how to kill. No matter what ideals you claim how you call it, that is the only truth" Hiko Seijuro

Mirekis lvl60 Orc Shaman -Frostwhisper
Sosyal ağlarda paylaş

said:
kaleidoscopic, 11 Ağustos 2005 09:21 tarihinde demiş ki:
sabah sabah yerlere yapıştım güzel bir uyanma egzersizi oldu:-)

cılkını çıkarttınız diyorsun da e zaten cılkı çıkmamış mı?
ORTADA PASTA OLAN BİR KALE VAR!! o_O
biz bu beyin fırtınasına nasıl katılalım ki o zaman??
du du buldum, bence altına kocamanbir beton blok bağlanmış devasa(colossal++ lardan) bir eşek kalenin üstünde zıplayıp deniz seviyesine indirsin!!

Konu dağılacak ama (neyse dağılmış dağılacağı kadar) wormsden mi alıntı bu beton eşek olayı vede deniz seviyesi? :D[signature][hline]"so now, i got a granddaughter from a son who's not me own, and a daughter o' his that's not his own. ye'd think that one of us would've figured out that half the fun's makin' tha damn brats!"
Bruenor Battlehammer
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bone, 10 Ağustos 2005 15:13 tarihinde demiş ki:
OHHHHAAAAA
2000 kişilik paladin ordusu?
oha nasıl oluyor bu ya.

Paladin denince insanların aklına age of empires mantığında şovalye gelmesini anlamıyorum cidden.
Paladin dediğin elit takılır. Her yerde olmaz.
Hele "Knight" edasıyla ordular kurmaz.
İyilik adına savaşır. Forgotten Realms'i toplasan 2000 paladin çıkmaz.
Doğrusu da böyle olması lazım.

Paladin eşit değildir Heal yapabilen Knight.

Hadi onu geçtim, Lawful Good Paladinler nasıl gider Lawful Good Dwarflara saldırır?

Bir dünyada 2000 paladin varsa, hatta bunlar yanyana gelip bir ordu kurabiliyorsa, zaten kafadan o kale yıkılmıştır, onu söyleyeyim.

Evet FR de cıkmaz orda herkes hybrid karakter ya mage fighter ya da rogue sorcerer olmadı barbarian ranger :D .Paladin olup da isim yapıp para kazanacağına tanrısına ve adalete hizmet etmek isteyenler yok olanlarda cleric zaten :D .O da tanrılarına daha sıkı bağlanıp daha sağlam ödüller koparabilmek için FR=PP
Sosyal ağlarda paylaş

Cok kolay bi yolu var. Ortalama bi paladinin gunde 15 buyu yaptıgını dusunelim, bunların hepsini create food olarak secebilir. Her create food buyusu 1 ekmek yapsa normalde, kalori olarak hesapalyınca yaklasık 100 gr pasta ediyo diyelim. O zaman bi paladin gunde 100 gr * 15 = 1.5 kg pasta yapabilir. 2000 paladinle bu gunde 3 ton pasta eder. Boyle bi ay kassa butun paladinler kaleden fazla pasta yapabilirler. Yukardan da butun bu pastaları yagmur seklinde yagdırlar ve kotu dwarflarımız pasta yagmuru icinde olur gider.

Hem de sadece lvl1 buyu ile, cok buglıymıs bu create food buyusu. Ha tabii 2000 paladin aynı anda detect evil bile atsa o kale tarumar, kozmik denge yalan, dm'de mavi ekran veriyo olur.[signature][hline]kaleidoscopic 20 Haziran 9:30 sularında Rockistanbulda demiş ki:

Zaten tekerleklere karşı ilgim var...
Sosyal ağlarda paylaş

O kadar paladin aynı anda detect evil atarsa, evrendeki buyusel denge bi anda tek bi yere odaklanacagı icin bozulur. Kozik denge yalan olur, ve kale paladin ve dagla birlikte tarumar olur.

Bin milyar cinli zıplayınca deprem olayı var ya ondan olur iste. Bi cinli olunca nası bisi olmuyosa, bi detect evilla da olmaz. Zamanlama onemli ama.[signature][hline]kaleidoscopic 20 Haziran 9:30 sularında Rockistanbulda demiş ki:

Zaten tekerleklere karşı ilgim var...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...