Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Matrix deki en etkileyici söz ve sahne...

Nebuch

Öne çıkan mesajlar

Matrix üçlemesinin tamamındaki sözlerden bahsediyorsundur sanırım. Sıfata göre hareket etmek istiyorum.
Etkileyeci olması bakımından: "What is the Matrix?" tir tabii ki de. Bakın en güzel söz denmiyor. En Dünyayı Kurtaran Hollywod'lu Esas Oğlan sözü de değil. O yüzden insanı etkileme, merak ve ilgi duygusunu uyandırması bakımından bu söz birincidir.
[hline]
Genel olarak budur. Ama tabii ki benim kişisel tercihim ayrıdır.[signature][hline]
Reality Isn't What You See
Reality Is What You Feel
Sosyal ağlarda paylaş

Abi wöeeeeaAAAAh bea. Kuscam şimdi. Yaf bi filme bu kadar bağlılık olurmu ya. Bi film için zekanızı bu kadar heder etmeye değermi. Bende matrix delisiyim. 50 den fazla kez izledim ilk filmi. Ama sırf film için içindeki felsefe zart zurt için değil. çünkü kullanılan felsefe zaten yüzyıllardır insan aklınan geçen düşüncelerden oluşuyo. Bunun üzerinde yüzlerce kitap film yapılmıştır. Milletlerin bireysel kültürlerinden en evrensel dinlere kadar hepsinde geçiyo zaten bunlar. Sadece hollywood un parasal gücü ve pazarlama teknikleriyle daha kolay gözümüze sokuldu o kadar. Matrixi anlayanlar topicinde bi çok şey gördüm. Siz ayrıntılara o kadar çok takılmışsınızki kendi ulaştığınız sonuçlardan sonuç çıkarmışsınız. Daha doğrusu kendi uydurduğunuz şeylere inanıp bide üstüne yorumlar yapmışsınız. Ama saçma. Dediğiniz şeyler her filmden çıkarılır. İsteyin Selvi Boylum Al Yazmalım filmini 2-3 kez seyrediyim. Ordanda kadir inanırla ilgili bi çok şey çıkarılabilir. Çok saçma ve sallama ayrıntılara takılmışsınız.[signature][hline]Çizgi Film----->Soldan Sağa
0_o....o_0.....0_o...o_0.....o_o....0_0....O_O
--------------------------------------
Sosyal ağlarda paylaş

kiddo şöyle bir kaç laf vardır: seni zorla tutan yok, istemiyorsan gidersin, biz halimizden memnunuz, bi topun peşinde 20 kişinin koştuğu bir "spor" a yıllardır kafa yorarak bundan hoşlanan insanlar varsa biz de bundan zevk alıyoruz...[signature][hline]
Reality Isn't What You See
Reality Is What You Feel
Sosyal ağlarda paylaş

said:
-Mix-, 21 Temmuz 2004 01:47 tarihinde demiş ki:
said:
kiddo, 19 Temmuz 2004 06:52 tarihinde demiş ki:
. çünkü kullanılan felsefe zaten yüzyıllardır insan aklınan geçen düşüncelerden oluşuyo. .

arkadaşım
diğer dediğin herşeye tamam da. burda bişey demek istiyorum: lol

Biraz daha açarsan cevap verebilirim.[signature][hline]Kiddo marka Roketatarlı Muz Kızartmaları Güvenle İçiniz...
Müseccel Marka(C) Her hakkı mahfuzdur...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
-Mix-, 21 Temmuz 2004 15:24 tarihinde demiş ki:
makinelerle insanların savaşı kac yuz yıldır insanların kafasını kurcalıyor acaba?

Matrix serisinde empoze edilmeye çalısılan felsefe makinelerle insanların savaşı mıdır? Ya ben anlamamışım ya sen anlamamışsın

[Bu mesaj homoid tarafından 24 Temmuz 2004 00:45 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...