Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Raistlin - Yaz alevi ejderhaları

DeMiRMaSKe

Öne çıkan mesajlar

Kitabı okurken aklıma bişi takıldı. Raistlin Geçmişin ve günün efendisi tamam ama adamın büyü gücü alındığı halde nasıl zamanda geri gidebiliyor? Usha ile konuşurken anlatıyor kızın hikayesini orda zamanda geri gittim diyor. Tamam Dalamar bunu zamanda geri yolladı desek güne kim yolladı? Bu soruları cevaplıyacak kimse var mı?[hline]Icq değişti. ve ayrıca immune to terlik shield sahibi.
Sosyal ağlarda paylaş

tam olarak anlamadım ne anlattığını ama usha olayını raistlin biliyor çünkü o yaşıyor zaten, yani 2nd generation'da anlatılan bir hikaye o

tam olarak anlayamadım aslında olayı ama bu olabilir belki cevap[hline]When I look into your eyes
There's nothing there to see
Nothing but my own mistakes
Staring back at me

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mephisto_, 23 Aralık 2002 17:55 tarihinde demiş ki:
tam olarak anlamadım ne anlattığını ama usha olayını raistlin biliyor çünkü o yaşıyor zaten, yani 2nd generation'da anlatılan bir hikaye o

tam olarak anlayamadım aslında olayı ama bu olabilir belki cevap[hline]When I look into your eyes
Staring back at me

Usha Raistlin'in kızı değil ki.
Raistlin geçmişi görüyor diyorsunda adamın yinede büyü gücü yok. Yani görmeside saçma bence. Tamam gözleri yüzünden herşeyin ölümünü görebiliyor ama geçmişi o gözlerle göremiyor.[hline]Icq değişti. ve ayrıca immune to terlik shield sahibi.
Sosyal ağlarda paylaş

ushanın kızı olmadıgını kanıtlamak icin gecmise gittigini söylüyor ama burda bir celiski var

tüm büyü gücünü kaybettigi halde nasıl gidiyor demek istiyorsun sanırım :)

benim 2 tahminim var ya raistlinin gercekten kızı ve bunu saklamak icin uyduruyor ( tabi kitapda raistlinin palini ushayı bulması icin yolladıkdan sonra büyücülük kulesindeyken thief guildine baskın yapıyor ordada bir sacmalık var gibi)

yada büyü gücünü kaybetmedi palinin kendini ispatlamasını istiyor ( bunuda astinusla bulusmaya gittiginde kara cübbenin önerilmesi ile ilgili oldugunu sanıyorum cünkü onu egiticek kişi raistlin gücü olmadan egitemez, ayrıca kitabın sonunda
magiusun asasını eline alıp son bir ısık cıkarmasıda gücünü kaybetmedigini düsündürdü bana :) )

ama acıkcası ben bu raistlinle ilgili gecen kitaplara doyamadım hala bi sekilde bir devamı olmasını dilerdim ;)
Sosyal ağlarda paylaş

usha raistlin'in kızı değil ama usha'nın annesi raistlin'in tanıştığı Irda diye tahmin ediyorum, yani sonuçta onla sevişip sevişmediğini biliyor buda usha'ya babası olmadığını kanıtlamasına yeter zaten[hline]When I look into your eyes
Staring back at me

Sosyal ağlarda paylaş

Usha Raistlin'in kızı
Bunu The Second Generation adlı kitapta RaistliN's Daughter adlı bölümde okuyabilirsiniz.

Ammavelakin, Drowlar bakışarak hamile kaldıkları için, Raistlin Usha'nın annesini bar kavgasında kurtarıyor, ve odadayken kadın buna bakma hatasını yapıyor, tabii Raist aşık oluyor, kadının hamile kaldığını falan galiba hiç öğrenemiyordu, tam hatırlamıyorum. Ama Raistlin'in kızı Usha, ve siz Raistlin olsanız, bir Drow dan kızının olduğunu kabul edermiydiniz? (sorun drowdan olması deil, raistlin'in olması :))[hline]I put my hands up to my eyes but the holes in my palms let me find a way...
Sosyal ağlarda paylaş

Drow mu ?

Ehe..

Demirmaske,

Büyü olmadan da zamanda yolculuk yapılabiliyor büyülü eşyalar sayesinde..

Bunun mümkünatı var..

Diğer bir yandan o bölümde herkesin aklı karışıyor, bir soruşturayım ben onu...
Tam olarak cevabı bulabilirsem yazarım buraya..

[Bu mesaj Magic tarafından 25 Aralık 2002 11:33 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ne drow u ya? Volfi yaz alevi ejderlerini okumadın heralde? Raistlin kendisi o irda ile birlikte olduğunu inkar ediyor ki o olayı bir bilende caramon caramon da böyle birşey olmadı diyor(ikinci nesil).

Magic. Ama raistlin bana geçmişin ve günün efendisi derlerdi gibi bişi diyor raistlin yani büyülü aletlerle değilde sanki kendisi gitmiş ya da görmüş gibi geldi bana. Oldukça kafam karıştı.[hline]Icq değişti. ve ayrıca immune to terlik shield sahibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Raistlin zaten Dragon of the Summerflame de Bir tanrı olarak dünyaya geliyor şimdi herkez nasıl falan şeklinde sorular yöneltecektir şu kadarını belirtmem yeter sanırım bildiğiniz gibi bu kitabın sonunda tüm tanrılar krynn ni terk ediyor bildiğiniz gibi kitabın sonlarında paladine raistline bir dostu gibi gelip onu yanına alarak kayboluyor.Kısaca raistlinde krynni bir tanrı olduğu için terk ediyor.Bir tanrının büyü gücünü ise pek tartışmanın anlamı yok sanırım.[hline]!Damlam!
Sosyal ağlarda paylaş

Bence Raistlin'in buyu gucu hala var ama kullanmıyor cunku bagımlılık yapacagından ve tekrar eskisi gıbı olmaktan korkuyor.Bunu da zatem Caramon ıle handa otururken konusmuslardı.Hanı Raıstlın Caramona ıctıgın en sert ıckı su dıye demıstı de Caramon cuce ıspırtosunun alıskanlık yapmasından korktugunu ondan ıcmedıgını soylemıstı.Iste o kısımda da Raıstlın buyusu ıle ılgılı olayı acıklamıstı.
Sosyal ağlarda paylaş

şukadarını söyleyebilirim Raistlin Krynn üzerindeki ilk ve tek destined to be a god chardır gücü krynn için çok fazla olan bir char onun üzerine yapılan büyünün tutma ihtimalini göz önünde bulundur yada açıklarına bakarsak ya aynı büyü yada benzeri caramon üzerinde uygulandıysa sonuç olarak tartışmalar bi tarafa
Raistlin DoSF de bir tanrı olarak dünyada dolaşmakta hali ile büyü gücünü pekde tartışamaya gerek yok
Usha ise Raistlinin öz kızı (bknz Second Generation) inkar olayı ise nedeni kişiden kişiye değişir benim gördüğüm neden raistlinin tanrı olması ve krynni terk ederken arkasında bir varis yada potansiyel bir tanrı bırakmak istemiyor ha inkar edince değişiyormu gerçek tabiki hayır ama en azından içinde yatan gücü aramıyor yada kullanmıyor Usha böylelikle çünkü normal biri olarak görüyor kendini.Birde kanıt sunayım Usha zaman zaman İrda ları bile durup düşünderecek yada fikir değiştirip çözüm getirtecek zekayı kimden aldı sanıyorsunuz :p[hline]!Damlam!
Sosyal ağlarda paylaş

karamurat çok yanlış biliosun, raistlin hiç bir zaman tanrı olmuyor, kendi isteği ile olmuyor bu kısmını biliosun galiba

dragons of a summer flame'de tanrı falan değil yani, hayatı mı diyim ruhu mu diyim bilmiorum ama abyss'de yaşamasına takhissis'in işkencesini çekmemesi için bless'lenio kısacası paladine tarafından

[Vanished Moon'dan gelen bir kanıttır, okumak isteyenler tamamen kendi özgür iradeleri ile seçmiştir !]
---------------------------
raistlin takhissis'in kaçırdığı krynn'i bulur ve tanrılara bir öneri sunar takhissis'i durdurmak için, önerisi kabul edilir ve tekrar ama son kez krynn'e mortal olarak ayak basar, bu kitapta yine zamanda yolculuk yapıo ama büyü gücü verilipte mi yapıyordu hatırlamıorum
-----------------------------

yani ne olursa olsun asla tanrı olmuyor raistlin, karamurat yanlış bilgilendirilmişin

usha olayı ise gerçekten kitaptaki "fill in the blanks with your imagination" kısımlarından biri, eğer bir kitap yazılmamışsa bi olayları anlatan[hline]When I look into your eyes
Staring back at me

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...